Slepičí les + slepičí traktor.

Vše o domácích a hospodářských zvířatech
Odpovědět
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Slepičí les + slepičí traktor.

Příspěvek od QNX »

RBT: tak jsem si přečetl tvé komentáře na potravinovezahrady.cz a musím konstatovat, že jsi ještě mnohem větší rypák než já. Marek Kvapil tam odvedl dobrou práci a všechno podstatné tam napsal ...........víc komentářů netřeba.

Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Slepičí les + slepičí traktor.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

ale s tím slepičím traktorem a slepičím lesem střelil vedle a odmítá to přiznat...!!! mě sere jen to, co o čem vím, že je úplná blbost...ostatní inelektuální tlachání anarchistickým diskutérů mě nezajímá, když to jen nějde viděli na webu a přitom neviděli asi živou slepici...!!! a ty ale rýpeš do všech...!!!

Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Slepičí les + slepičí traktor.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

proč byla odpěď martina odstraněna...???!!!

Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Slepičí les + slepičí traktor.

Příspěvek od Martin Gross »

Nelíbila se mě. To já.

Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Slepičí les + slepičí traktor.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

aha...ale múžeš napsat co chceš...jsme v demokraciii, ne...??? já přijímám kritiku...

Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Slepičí les + slepičí traktor.

Příspěvek od QNX »

RBT: když slepičí les nebudeš přeceňovat (100% zajištění krmiv) a zasadíš ho do správného kontextu (postfosilní doba), tak Marek vedle nestřelil. Je to zajímavý koncept, který za ověření stojí. Z dnešního pohledu se to zdá jako nesmysl, ale za deset let? To se ukáže. Pokud má Marek pravdu, tak těch 10 let je tak akorát doba na založení experimentu.


Slepičí traktor, to také není nijak mimo a jenom se ho snažíš buzerovat na slovíčkách. Je celkem jedno jestli se to jmenuje traktor, přenosná ohrádka, nebo úplně jinak. Použít se to dá a může to být užitečné. Je úplně jedno, jestli je to stará záležitost, nebo permakulturní vynález (on už samotný pojem "permakulturní vynález" je dost divný, protože permakultura hojně využívá i starých zkušeností a postupů).  Já jsem si slepičí traktor udělal, nějakou dobu jsem ho pro slepice i používal .........ale pak už jsem měl slepic moc, tak jsem ho využil pro odchov kuřat a kachňat. Se slepičím traktorem má dobré zkušenosti spousta lidí. Nemám důvod ho zavrhovat jako nesmysl. Samozřejmě nemusíš používat ani jedno.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Slepičí les + slepičí traktor.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

já zastávám názor, že tzv. " slepičí les " je čirý blábol v rámci 100 % pokrytí potravinových nároků a potřeb slepic...nějaké to ověřování jeho efektivnosti je zcestné...akorát se sníží užitkovost drůbeže a je to prověřeno dekádami dezón v chovu slepic...tudy cesta nevede...je to možno praktikovat u teba extenzívního chovu masných plemen skotu, koní aj. ale ne u drúbeže b ez následkú v užitkovosti...a slepice jsou chovány především pro vejce a nebo pro maso...a bež určitého příkrmu není v této branží žádná efektivnost chovu...!!! a chovat slepice o hladu a bez produkce vajec či masa, nemá smysl...!!! já už nevím,jak to vysvětlit...!!! to jsou už pak jen ty anarchistické bláboly bez oveření v praxi...!!! tak to sakra, zkus, chovat a trápit slepice, takovým debilním způsobem a uvidíš, kolik ti snesou a kolik přiberou...!!! už mě to fakt sere, ta debata s amatéry a experimentátory v chovu drůbeže...!!! myslím si, že pokud tomu někdo nerozumí nebo je novocián, tak nemá s tímexperimentovat neb jen přivodí utrpení zvířatům...!!! jen pro ověření nějaká zcestné a primitivní ideje někde ze sibiře a za války, kdy se jednalo o přežití...!!!


ohledně těch ohrádek pro slepice...já je taky používám v odchovu drůbeže a i byly před tím používány po staletí...to není žádná novota pro chovatele...jen snad pro ty, co k tomu čichli před nedávnem...nebo se o tom někde dočetli...já bych řekl a i jsem o tom přesvědčen, že permakultura není žádné novum a je to jen souhrn těch odvěkých chovatelských a pěstitelských postupů, co se praktikovaly odjakživa...jako stavění z přírodních materialů a i osevní postupy podle měsíce...jen je to znovuobjeveno...jako i zase parní motory...například...mi jde jen o to, že je zcestné nechat v ohrádce -košařisku drůbež čí jiné hospodářské zvíře, aby tam bylo bez příkrmu a ve snaze se nasytit, že by destruovalo drn pozemku z hladu a tím jako ho připravilo k problematickému osetí něčím...aspoň tak jsem tem článek na tom webu pocopil já...já vím o co se jedná ale autor asi nepochopil účel těch odchovných ohrádek...myslel si ve svá neznalosti chovu drúbeže, že asi slouží k přípravě pozemku k osetí bez práce...jako že podle permakultury bezorebného způsobu,,,možná, že jsem se tady blbě vyjádřil ale tak nějak to já vnímám...!!! pro odchov kuřat ano ale pro přípravu pozemku k setí, je to blbost...!!! a za tím si pevně stojím plnou mou cca 45 letou praxí v hospodářství...!!! jsou postupy a grify ověřené praxí generacemi před náma, co z dnešního pohledu se zdají šarlatánstvím a ejhle...!!! ono to funguje...!!! jako třeba přidávání octa do pití drůbeži a králíkům místo drahých léků a používání antiparazitických bylin jako např. ořechového listí či kopretiny vratiče...  


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Slepičí les + slepičí traktor.

Příspěvek od jarda bon jovi »



Budeš se holt mušet stavit u mne a proberem to zgruntu.Takhle to je těžký popsat i fotit.....


Ovcí mám i s mladejma asi 500 +- 50....


Začínal jsem s třema romanovkama a takhle to dopadlo.....


Šlechtím to pečlivě, pátý přes devátý to křížím a mám nejbarevnější jehnata a taky hooodně zmasilý. Bere si je jakejsi muslim do Vídně na nějakej ramadán či co.


Křížím zwartbles. berichon du cher a texel. vlna se přetváří na: www.ikovlna.cz


Ten lom je pískovna, kde se dá písek dál těžit, ale je to natolik nádherná doubrava, že bych to nechtěl zažít.


Chtěl jsem stavět keltskou vesničku, z těch bahnitejch jezírek udělat koupací jezírka,malou střelnici na kdeco,na 25 metrů mi udělali i balistický posudek a přijedou i na 50 a 100 metrů.


Až přestanu blbnout, budu bezpečně  vědět, že jsem mrtvej....


 


 


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Slepičí les + slepičí traktor.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

s arabama - marokáncema, mám své zkušenosti ze španělska a z cizinecké légie...je to čeládka...

jarda bon jovi říká:



Budeš se holt mušet stavit u mne a proberem to zgruntu.Takhle to je těžký popsat i fotit.....


Ovcí mám i s mladejma asi 500 +- 50....


Začínal jsem s třema romanovkama a takhle to dopadlo.....


Šlechtím to pečlivě, pátý přes devátý to křížím a mám nejbarevnější jehnata a taky hooodně zmasilý. Bere si je jakejsi muslim do Vídně na nějakej ramadán či co.


Křížím zwartbles. berichon du cher a texel. vlna se přetváří na: www.ikovlna.cz


Ten lom je pískovna, kde se dá písek dál těžit, ale je to natolik nádherná doubrava, že bych to nechtěl zažít.


Chtěl jsem stavět keltskou vesničku, z těch bahnitejch jezírek udělat koupací jezírka,malou střelnici na kdeco,na 25 metrů mi udělali i balistický posudek a přijedou i na 50 a 100 metrů.


Až přestanu blbnout, budu bezpečně  vědět, že jsem mrtvej....


 


 




Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Slepičí les + slepičí traktor.

Příspěvek od Martin Gross »

Pro usazení někde dál od trvalého osídlení doporučuji:

Odpovědět