Křemelina - zkušenosti

Vše o domácích a hospodářských zvířatech
Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Křemelina - zkušenosti

Příspěvek od mastnacek »

Human grade je pro lidi. Googlovals to? Prave ta kterou jak pises ze mas se nedoporucuje ( filtrace, pro zvirata, uchovani psenice atd). Ta human grade je udajne jemnejsi a bez bordela. Gumidci jsou taky dobry, na vlasy a na klouby :))

QNX říká:


mastnacek: Co je to lidská křemelina? Mám křemelinu pro použití v potravinářství (jako filtrační materiál). Křemelinu vhodnou ke konzumaci si asi nikdo prodávat netroufne. "nepořezalo pajšl" ....... každá křemelina je z velice ostrých částeček. Jestli chceš něco neostrého, kup si gumové medvídky. 





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Křemelina - zkušenosti

Příspěvek od QNX »

mastnacek: křemelina jako filtrační materiál pro potravinářství je také bez bordelu. Co se jemnosti týká, tak i na filtraci je velký sortiment křemelin od jemných až po hrubé. Pokud máš v plánu křemelinu vdechovat, tak rozdíl může být v tom, že ta filtrační je kalcinovaná a tedy s obsahem krystalického SiO2 , jinak"human grade" bude úplně to samé, jenom za mnohonásobnou cenu :-) V případě filtrační křemeliny je LD50  větší jak 2g/kg (krysa orálně dle OECD 401).



Petr Vaňátko
Příspěvky: 7
Registrován: 31 črc 2014 14:30

Re: Křemelina - zkušenosti

Příspěvek od Petr Vaňátko »

Jíst křemelinu určenou pro filtraci bych velice nedoporučoval. Sice se skrze ní filtruje víno, pivo...ale to neznamená, že je potravinářská a může se jíst.


http://mineralion.cz/content/12-kremelina-vnitrni-pouziti


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Křemelina - zkušenosti

Příspěvek od QNX »

Petr Vaňátko: Proč ?  (stránka je nedostupná, nevím co tam bylo).


Petr Vaňátko
Příspěvky: 7
Registrován: 31 črc 2014 14:30

Re: Křemelina - zkušenosti

Příspěvek od Petr Vaňátko »

Omlouvám se, asi jsem špatně zkopíroval link.


Takže:


http://mineralion.cz/content/12-kremelina-vnitrni-pouziti


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Křemelina - zkušenosti

Příspěvek od QNX »

Petr Vaňátko: Odkaz už funguje, ale odpověď jsem tam nenašel.  Musím se tedy zeptat znovu. Proč?


Petr Vaňátko
Příspěvky: 7
Registrován: 31 črc 2014 14:30

Re: Křemelina - zkušenosti

Příspěvek od Petr Vaňátko »

 Potravinářská křemelina smí obsahovat jen do 2% krystalů. Filtrační - kalcinovaná křemelina v sobě obsahuje daší chemikálie + je ze 60-70% krystalická. Je to jako bys jedl písek nebo drcené sklo smíchané s nějakým chemickým sajrajtem.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Křemelina - zkušenosti

Příspěvek od QNX »

Petr Vaňátko: Filtrační křemelina je kalcinovaná, ale to by byl problém v případě jejího vdechování. Na základě čeho usuzuješ, že by to vadilo v případě jejího požití? Máš k tomu nějaké jiné zdroje než jsou ty od prodejců předražené křemeliny? Já nevím, jestli to vadí, ale zatím jsem nenašel žádnou informaci, že by se kalcinovaná křemelina nemohla sníst. Také jsem nenašel žádnou seriózní informaci, že by se jakákoliv křemelina jíst měla.


A ten chemický sajrajt ....... to také jenom hádáš, ale podložené to ničím nemáš, že?



Odpovědět