Křemelina - zkušenosti

Vše o domácích a hospodářských zvířatech
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Křemelina - zkušenosti

Příspěvek od QNX »

Petr Vaňátko: Netuším co tím chceš říct.


Petr Vaňátko
Příspěvky: 7
Registrován: 31 črc 2014 14:30

Re: Křemelina - zkušenosti

Příspěvek od Petr Vaňátko »

Tady jsem našel patent kalcinace křemeliny. V procesu kalcinace se přidávají další látky.


http://www.google.com/patents/US3013981


Petr Vaňátko
Příspěvky: 7
Registrován: 31 črc 2014 14:30

Re: Křemelina - zkušenosti

Příspěvek od Petr Vaňátko »

No chci Ti jen dát důkazy, že kalcinovaná křemelina skutečně k jídlu není a myslím, že Ti to může vážně poškodit organismus.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Křemelina - zkušenosti

Příspěvek od QNX »

Petr Vaňátko: Děkuji, ale stále nechápu z čeho usuzuješ, že kalcinovanou křemelinu nelze jíst a nekalcinovanou jíst lze. Asi mám dlouhé vedení. (Naštěstí nehodlám jíst ani jednu z nich)


Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 260
Registrován: 12 srp 2013 12:53

Re: Křemelina - zkušenosti

Příspěvek od Vlasatej »

necháme to okusit Mastňáčka a pak si skočí na gastro/kolonoskopii a řekne nám jak je na tom s parazitama a vnitřním poškozením :)


Jestli by nebylo lepší sníst ten prášek pro koně , to bude asi míň riskantní :)


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Křemelina - zkušenosti

Příspěvek od QNX »

Vlasatej: a navíc to bude i spolehlivě fungovat :-)


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Křemelina - zkušenosti

Příspěvek od mastnacek »

Hosi hosi at to neni horsi. Kremelinu jsem zatim nepozral. Jsem cca v 10 dnu trojcatka a nic jsem zatim nevypudil.


Nadmira kalcia skodi, narostou ti zuby jako kryse. Sice by to bylo na neco dobry, ale ne moc esteticky :))


Petr Vaňátko
Příspěvky: 7
Registrován: 31 črc 2014 14:30

Re: Křemelina - zkušenosti

Příspěvek od Petr Vaňátko »

Pro užívání nekalcinované křemeliny mluví jednoznačně zkušenosti lidí. Mě osobně se celkově zlepšil stav organismu a mám větší vitalitu, méně potřebuji spát a stolice je akorát :-)


Tchán má těžkou artrózu v kyčlích se silnými bolestmi. Po několika dnech užívání se mu bolesti zmenšily na 50 %!!! To je skoro jako zázrak. A není to jen přechodný stav, bolest se nezvětšuje.



Na webu můžeš najít spoustu zkušeností s křemelinou. Jestli tomu někdo věří nebo ne, je každého věc.


http://www.morethanalive.com/Diatomaceous-Earth-Food-Grade-Powder


v češtině:


http://mineralion.cz/content/6-zkusenosti


Farmacie nikdy křemelinu propagovat nebude, protože se nedá patentovat a tak by na tom nevydělali. Proto ani nevráží peníze do jejího výzkumu a nikdy vrážet nebudou.



A proč nejíst kalcinovanou křemelinu je snad docela jasné. Je to úplně jiná látka! Je to stejné, jako by si někdo smažil topinky dočerna a říkal, že mu to neuškodí. Vždyt je to taky chleba!



QNX říká:


Petr Vaňátko: Děkuji, ale stále nechápu z čeho usuzuješ, že kalcinovanou křemelinu nelze jíst a nekalcinovanou jíst lze. Asi mám dlouhé vedení. (Naštěstí nehodlám jíst ani jednu z nich)





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Křemelina - zkušenosti

Příspěvek od QNX »

Petr Vaňátko: Odkazy na web prodejce extrémně předražené křemeliny nelze považovat za věrohodný zdroj informací. Pokud někdo prodává křemelinu v ceně 1kč/kg za cenu 1000kč/kg, tak bych si na jeho chválu dal dost velký pozor. Také tvoje argumentace: "A proč nejíst kalcinovanou křemelinu je snad docela jasné. Je to úplně jiná látka! Je to stejné, jako by si někdo smažil topinky dočerna a říkal, že mu to neuškodí. Vždyt je to taky chleba!"... je zcela zcestná. Brambory jsou také něco úplně jiného než je kalcinovaná křemelina a stejně je spousta lidí jí. Odlišnost není argumentem.


Konzumaci obou druhů křemeliny považuju za potenciálně nebezpečnou a její prospěšné účinky za neprokázané. Naopak jsem četl výsledky výzkumu ve kterém se zkoumal účinek křemeliny proti vnitřním parazitům u zvířat a odlišnost od kontrolní skupiny byla v rámci statistické odchylky. Pokud už někdo chce pročišťovat trávicí trakt, tak mnohem bezpečnější bude ověřené dřevěné (případně živočišné) uhlí.


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Křemelina - zkušenosti

Příspěvek od mastnacek »

Nojo...jenze s takovym pristupem pohrbis vsechno nove co neni overeno a mnohem bezpecnejsi. To ze se na tom nekdo snazi vydelat je vedlejsi. Pochybuju ze se tomu bude venovat nekdo, jehoz slovo ma vahu. To mas stejny jako s konopim. Ucinky to nejake ma, ale z "vyssich vedeckych" kruhu se to zacina ozivat posledni roky.

QNX říká:


Petr Vaňátko: Odkazy na web prodejce extrémně předražené křemeliny nelze považovat za věrohodný zdroj informací. Pokud někdo prodává křemelinu v ceně 1kč/kg za cenu 1000kč/kg, tak bych si na jeho chválu dal dost velký pozor. Také tvoje argumentace: "A proč nejíst kalcinovanou křemelinu je snad docela jasné. Je to úplně jiná látka! Je to stejné, jako by si někdo smažil topinky dočerna a říkal, že mu to neuškodí. Vždyt je to taky chleba!"... je zcela zcestná. Brambory jsou také něco úplně jiného než je kalcinovaná křemelina a stejně je spousta lidí jí. Odlišnost není argumentem.


Konzumaci obou druhů křemeliny považuju za potenciálně nebezpečnou a její prospěšné účinky za neprokázané. Naopak jsem četl výsledky výzkumu ve kterém se zkoumal účinek křemeliny proti vnitřním parazitům u zvířat a odlišnost od kontrolní skupiny byla v rámci statistické odchylky. Pokud už někdo chce pročišťovat trávicí trakt, tak mnohem bezpečnější bude ověřené dřevěné (případně živočišné) uhlí.





Odpovědět