Křemelina - zkušenosti

Vše o domácích a hospodářských zvířatech
Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Křemelina - zkušenosti

Příspěvek od mastnacek »

Pouzil jste nekdo na sebe kremelinu? A pokud jo, funguje? Uvazuju ze bych se vykremenil, ale co jsem cet na netu za zkusenosti tak me to prijde az moc zazracny.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Křemelina - zkušenosti

Příspěvek od QNX »

mastnacek: křemelinu používám do popeliště pro drůbež (společně s popelem). Sám ektoparazity nemám, tak na sebe ji nepoužívám. Aź chytnu čmelíky, tak se třeba taky vykřemelím :-)


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Křemelina - zkušenosti

Příspěvek od mastnacek »

A jses si jistej ze nemas nejakyho goalda v brise? :) Udajne to funguje jako detox. Oskrabe ti to hlen ze srtreu a nejaky ty toxiny a ecoli a dovi co jeste. A co by mohlo bejt zajimavy, tak se pak lip vstrebavaj zivny do krve, takze ciste teoreticky min snis a vic energie budes mit. No ja to zkusim a kdyz to zabere na me, tak objednam i hrubsi zrno pro vouvce.

QNX říká:


mastnacek: křemelinu používám do popeliště pro drůbež (společně s popelem). Sám ektoparazity nemám, tak na sebe ji nepoužívám. Aź chytnu čmelíky, tak se třeba taky vykřemelím :-)





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Křemelina - zkušenosti

Příspěvek od QNX »

mastnacek: Nejsem, ale křemelina je už z podstaty její funkce určená proti EKTOparazitům, nikoliv proti ENDOparazitům. Pravděpodobně si někdo přečetl, že křemelina je proti parazitům a podrobnosti neřešil. Lidi prostě často kopírují bez pochopení tématu. Vzniká tím informační šum.


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Křemelina - zkušenosti

Příspěvek od mastnacek »

Covece, neotocil jsi to nahodou? Kdyz se to uziva vnitrne tak je to prece proti ENDO. Proti vnejsim to asi moc nebude, leda by sis zahral na popelaka :)

QNX říká:


mastnacek: Nejsem, ale křemelina je už z podstaty její funkce určená proti EKTOparazitům, nikoliv proti ENDOparazitům. Pravděpodobně si někdo přečetl, že křemelina je proti parazitům a podrobnosti neřešil. Lidi prostě často kopírují bez pochopení tématu. Vzniká tím informační šum.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Křemelina - zkušenosti

Příspěvek od QNX »

mastnace: Ono se to původně nepoužívalo vnitřně. Nejvíc se křemelina používá proti breberkám při skladování obilí v silech (tedy v USA, tady nevím) a do těch popelišť pro slepice. Konzultoval jsem to i s odborníky a shodli jsme se, že pro vnitřní použití to pravděpodobně fungovat nebude (i když to asi ani neuškodí).


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Křemelina - zkušenosti

Příspěvek od mastnacek »

No, po vejplate koupim a uvidime jestli ze me neco kloudnyho vypadne. Udelam fotodokumentaci bude li zajem .))))


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Křemelina - zkušenosti

Příspěvek od QNX »

mastnacek: Posílat se mi ji nechce, ale mám 20kg a na zkoušku bych ti daroval vzorek. Proti vnitřním parazitům alternativci doporučují "trojčátko". http://sobestacnost.cz/PHPBB3/viewtopic.php?t=2884


To by fungova mohlo, ale je to dost drastická kůra.


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Křemelina - zkušenosti

Příspěvek od mastnacek »

A ty mas tu "lidskou" kremelinu pod slepice? jsou ruzny zrnitosti. Aby me to neprorezalo pajsl poslys :) Ja bych radsi zusil tuhle nechemickou cestu a az pak. No a na konec si muzu naordinovat Aldiverm :))

QNX říká:


mastnacek: Posílat se mi ji nechce, ale mám 20kg a na zkoušku bych ti daroval vzorek. Proti vnitřním parazitům alternativci doporučují "trojčátko". http://sobestacnost.cz/PHPBB3/viewtopic.php?t=2884


To by fungova mohlo, ale je to dost drastická kůra.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Křemelina - zkušenosti

Příspěvek od QNX »

mastnacek: Co je to lidská křemelina? Mám křemelinu pro použití v potravinářství (jako filtrační materiál). Křemelinu vhodnou ke konzumaci si asi nikdo prodávat netroufne. "nepořezalo pajšl" ....... každá křemelina je z velice ostrých částeček. Jestli chceš něco neostrého, kup si gumové medvídky. 


Odpovědět