Chov zvirat - dalsi tipy na faunu

Vše o domácích a hospodářských zvířatech
Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Chov zvirat - dalsi tipy na faunu

Příspěvek od mastnacek »

Hoj, uvolnilo se me misto ve chlive po dvou kravkach a premejslim co za uzitkove zvire tam umistit. Ovce ne, ty jsou venku a v zime v podstate taky. Mate nejaky typy krome kraliku? Nejlip aby tomu nevadilo ze to bude zavreny v tom chlive a nejlip kdyby to zralo hlavne travu a seno :)


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Chov zvirat - dalsi tipy na faunu

Příspěvek od jarda bon jovi »

tchýně kámo, ta bude nejlepčí. Na masopust ji smékneš, naděláš karbanátky pro celou dědinu, dáš do teho kopřiv, abys přerazil tu zatuchlinu a zapšklost a máš to tři mouchy jednou ranou.


Pokud už je v pekle, tak tam uvaž odstavenýho bejčka a postup stejnej, jako s tchýní, akurát ty kopřivy ušetříš.


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Chov zvirat - dalsi tipy na faunu

Příspěvek od mastnacek »

Ale no tak. Tchyne ne. Nejakej jinej tip krome tchyne a bejcka?


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Chov zvirat - dalsi tipy na faunu

Příspěvek od jarda bon jovi »

No, těch senožroutů je 6. kůn, kráva, koza, ovce, králík a tchyně.


vylučovací methodou jsme zjistili, že to nebude nic pro tebe, páč


lama kouše, když není venku, cuy morčata jsou králikoidní,yak je podobný krávě, koza tchýni a tak toho moc na výběr nebude. Napadl mne osel, prý jsou z něj znamenité čabajky, ale to by mne oslofilové ukamenovali.Jářku, netuším kolego, co tam vrazit. Co takhle pašíka, pěkně vykrmit a až bude boubelaté, tak zabíjačka, jako kulturní vložka našich pomalých životů.....

mastnacek říká:


Ale no tak. Tchyne ne. Nejakej jinej tip krome tchyne a bejcka?





Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Chov zvirat - dalsi tipy na faunu

Příspěvek od mastnacek »

Achjo, cekal jsem nejakej echtovni permakulturni tip na zazracny zvire.  Cune tam jedno je, koza je ve fazi hledani. Takze asi zadnyho zazracnyho senozrouta nenajdu :) Kralici jsou taky.


Ty morcata by tady nikdo nejed ani ja snad :)


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Chov zvirat - dalsi tipy na faunu

Příspěvek od jarda bon jovi »

mno, já jim do toho nechcu žgryndat, ale popřemejšlej o velikonočních kozlatech či mněhnatech. musejí být ve chlívku, páč rodijou v prosinci, aby do velikonoc dorostly, ale myslím, že se platí kilo 70 za kilo a letos kámoš udal kilo za kilo. Nic nesype tolik, jako křestani. Ale, musejí mít chlívek. Popřemejšlej o tom. Kozy burský, nebo aspoň kozla.


A kdyby to měli v čistým, můžou si udělat kontrolu užitkovosti a prodávat plemennej matrjál.


Nemusejí hned vědět, jen o tom popřemejšlej.....

mastnacek říká:


Achjo, cekal jsem nejakej echtovni permakulturni tip na zazracny zvire.  Cune tam jedno je, koza je ve fazi hledani. Takze asi zadnyho zazracnyho senozrouta nenajdu :) Kralici jsou taky.


Ty morcata by tady nikdo nejed ani ja snad :)





Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Chov zvirat - dalsi tipy na faunu

Příspěvek od mastnacek »

:) O tom jsem uz uvazoval, ale je to kamennej chliv, ovce se tam potej jako krava. A ani nemuzu moc vetrat v zime protoze tam jsou slepice a cunik a tem by se to nelibilo. Uz tak to ted bez krav bude vymrzly. Prece jenom ty dve hajtry nadejchaj a teplo z houven a metan... To bych tomu musel postavit ovcin velkej venku a na to nejsou prostredky covece, ucet v minusu a to vejplaty daleko.

jarda bon jovi říká:


mno, já jim do toho nechcu žgryndat, ale popřemejšlej o velikonočních kozlatech či mněhnatech. musejí být ve chlívku, páč rodijou v prosinci, aby do velikonoc dorostly, ale myslím, že se platí kilo 70 za kilo a letos kámoš udal kilo za kilo. Nic nesype tolik, jako křestani. Ale, musejí mít chlívek. Popřemejšlej o tom. Kozy burský, nebo aspoň kozla.


A kdyby to měli v čistým, můžou si udělat kontrolu užitkovosti a prodávat plemennej matrjál.


Nemusejí hned vědět, jen o tom popřemejšlej.....

mastnacek říká:


Achjo, cekal jsem nejakej echtovni permakulturni tip na zazracny zvire.  Cune tam jedno je, koza je ve fazi hledani. Takze asi zadnyho zazracnyho senozrouta nenajdu :) Kralici jsou taky.


Ty morcata by tady nikdo nejed ani ja snad :)








jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Chov zvirat - dalsi tipy na faunu

Příspěvek od jarda bon jovi »

voni mě přivedou do hrobu.....tak si nakvartýrujou do chlívka jožina z bažin. Nebo dobytku dopřejou nějakou rekuperační jednotku, na větrání, voni šetřílek. Moje slepice jsou celou zimu v malým domečku, nikdo jim tam nefuní a ještě si nestěžovaly.......Myslím, že ty kury moc hejčkaj....Vyženou je ven, podstavěj kurník z prken a mají po starostechm.....


Ale jínáč to budou mít těžký.....




mastnacek říká:


:) O tom jsem uz uvazoval, ale je to kamennej chliv, ovce se tam potej jako krava. A ani nemuzu moc vetrat v zime protoze tam jsou slepice a cunik a tem by se to nelibilo. Uz tak to ted bez krav bude vymrzly. Prece jenom ty dve hajtry nadejchaj a teplo z houven a metan... To bych tomu musel postavit ovcin velkej venku a na to nejsou prostredky covece, ucet v minusu a to vejplaty daleko.

jarda bon jovi říká:


mno, já jim do toho nechcu žgryndat, ale popřemejšlej o velikonočních kozlatech či mněhnatech. musejí být ve chlívku, páč rodijou v prosinci, aby do velikonoc dorostly, ale myslím, že se platí kilo 70 za kilo a letos kámoš udal kilo za kilo. Nic nesype tolik, jako křestani. Ale, musejí mít chlívek. Popřemejšlej o tom. Kozy burský, nebo aspoň kozla.


A kdyby to měli v čistým, můžou si udělat kontrolu užitkovosti a prodávat plemennej matrjál.


Nemusejí hned vědět, jen o tom popřemejšlej.....

mastnacek říká:


Achjo, cekal jsem nejakej echtovni permakulturni tip na zazracny zvire.  Cune tam jedno je, koza je ve fazi hledani. Takze asi zadnyho zazracnyho senozrouta nenajdu :) Kralici jsou taky.


Ty morcata by tady nikdo nejed ani ja snad :)











Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Chov zvirat - dalsi tipy na faunu

Příspěvek od mastnacek »

Covece jaky ma jizin prirustky?


Poslys, slipky pak dyl snasej nez jim zamrznou zadky vis? A cunik, ten jak je zima moc nepribira. Leda bych poridil nejaky odolnejsi plemeno. Kupujem vzdycky nejaky to malo stetinaty plemeno ani nevim co je to zac. V nejaky chytry knizce jsem cet, ze prase nejlip roste od 15 stupnu vejs. Jak to jde dolu, tak da energii ze zradla do udrzovani telesny teploty. 


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Chov zvirat - dalsi tipy na faunu

Příspěvek od QNX »

mastnacek: a nechceš to předělat na hibernakulum pro uložení některého z perspektivních permakulturních druhů? Šoupneš tam dva medvědy a máš to plný. Těch jezevců a syslů co by se tam vešlo ........ :-)


Odpovědět