Ovce - odrena vlna na bocich

Vše o domácích a hospodářských zvířatech
Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Ovce - odrena vlna na bocich

Příspěvek od mastnacek »

Hojte, nemuzu prijit na to co se stalo. Jedna ovce ve stadu ma sedrenou vlnu az na kuzi kousek za zadnima, na bocich. Napadlo me jestli se o ni vehementne nezaprel beran, ale mam malyho berana, jednorocek. Mozna jak je malej tak "hrabe". U predeslyho berana se nic takovyho nestavalo, ten byl vetsi jak ovce. Stalo se to nekomu?


Uživatelský avatar
Jirka Abrle
Příspěvky: 3
Registrován: 04 pro 2011 21:46

Re: Ovce - odrena vlna na bocich

Příspěvek od Jirka Abrle »

kdy jsi naposled  ovce odčervoval?


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Ovce - odrena vlna na bocich

Příspěvek od mastnacek »

V cervnu vloni. Ale je me divny ze na tech mistech ma i par bolaku. Dneska to blejsknu.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Ovce - odrena vlna na bocich

Příspěvek od jarda bon jovi »

tak důležitý bude to odčervení a ještě důležitější čím.... Stává se, kor před začátkem jara, že je nějaká bréca injdisponovaní a sjede jí kus kožicha. Většinou se k tomu přidají nějaký potfory a jsou z teho boláky. Takže, jako první pomoc tomu píchnout subkutálně, pod kůži ivermektin, třebas ivomek super, nebo biomec, českej výrobek....albendazol na jaře skrze podělaný jehnata a na podzim skrze tydle potíže¨..... tak to chodí u mne.


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Ovce - odrena vlna na bocich

Příspěvek od mastnacek »



jarda bon jovi říká:


tak důležitý bude to odčervení a ještě důležitější čím.... Stává se, kor před začátkem jara, že je nějaká bréca injdisponovaní a sjede jí kus kožicha. Většinou se k tomu přidají nějaký potfory a jsou z teho boláky. Takže, jako první pomoc tomu píchnout subkutálně, pod kůži ivermektin, třebas ivomek super, nebo biomec, českej výrobek....albendazol na jaře skrze podělaný jehnata a na podzim skrze tydle potíže¨..... tak to chodí u mne.





Covece Jardo, nemas neco prirodniho? Asi to tak dopadne ze reknu doktorce, ale moc se me tohle vockovani nelibi. Kdyz vim co pichaj novorozencum za sracky tak co asi je v tech vakcinach pro zvirata...



jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Ovce - odrena vlna na bocich

Příspěvek od jarda bon jovi »

ale mám něco přírodního, mám, milý příteli, ale z té nepřírodní ceny se ogrcáš..... teda, vlastně..


kupoval jsem to od fy guyokrma, ale, pro celé stádo to stálo jako malý auto, páč musíš začít na odčerveným, a pokračovat a nepřestat.


Cestu alternativy prošlapávám. Máš to v pohodě, občajs to těhulky dělají, něco jim chybí, měd, selen, nebo co já vím. na parazity bych to nešacoval, i když , ji nevidím posazenou před sebou, že jo.


Každopádně, kdyby se neodčervovaly ovce, už by nebyla na světě jediná....


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Ovce - odrena vlna na bocich

Příspěvek od mastnacek »

Diky za rady barde. Gugluju ty pripravky co jsi psal. Je fakt, ze letosni zimu neprikrmuju jadrem, jen seno + co si venku posbiraj, voda a cervena sul na liz. Porad si rikam cim odcervovali po staleti ze jim to nechcipalo. Ja neplanuju vetsi stado nez mam to jest 4 ovce a beran + v sezone co se jim narodi.


Takze tys nakoupil STAR BLOC PHYTO VERS?


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Ovce - odrena vlna na bocich

Příspěvek od jarda bon jovi »

jasně, máš to pěkný, od safolic se nic jinýho čekat ne¨dá, patří mezi top 5.


naši předkové odčervovali, dávali ovcím žaludy, bukvice, odvar z vratiče a cpali jim fdo chřtánu otruby s česnekem, a neměli tak zamořený stáda cizejma beranama, dovezenejma z tramtárie.... globalizace.Taky měli odolnější plemena, a v zimě se nestyděli zahnat ovce do lesa, kde ¨si nacpaly břuchy zeleným ostružiníkem a mladejma halouzkama náletu. Já taky do ovcí nervu jádro, ale dám jim dobrej liz od TREVITU. selpex...To dělá hodně. Nemáš se čím trápit, jsou pěkný.





mastnacek říká:


Diky za rady barde. Gugluju ty pripravky co jsi psal. Je fakt, ze letosni zimu neprikrmuju jadrem, jen seno + co si venku posbiraj, voda a cervena sul na liz. Porad si rikam cim odcervovali po staleti ze jim to nechcipalo. Ja neplanuju vetsi stado nez mam to jest 4 ovce a beran + v sezone co se jim narodi.





Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Ovce - odrena vlna na bocich

Příspěvek od mastnacek »

Covece tak ta chudera dneska vyprdla trojčata! Tak jim jdu udelat box.

jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Ovce - odrena vlna na bocich

Příspěvek od jarda bon jovi »

makej kámo, na safolici to je až až.Určitě bych jí sehnal trochu vojteškovýho sena, i jatelina bby kopla, nebo mix šrotů,otruby, sladovej květ.Safolk má průměr 1.5 mněhněte, takže aby to utáhla, budeš muset jí pomoct ve výživě. napiš, ešli je všechny přijala, tzn, že pijou zadkem k mámině hlavě, nebo ešli do některýho žduchá.  Jináč gratuluju, tatínku....

mastnacek říká:


Covece tak ta chudera dneska vyprdla trojčata! Tak jim jdu udelat box.



Odpovědět