Topinambury, divoká rajčata

Informace, výměna, nabídka, poptávka
Uživatelský avatar
Ronja Korousová
Příspěvky: 71
Registrován: 02 dub 2012 14:16

Topinambury, divoká rajčata

Příspěvek od Ronja Korousová »

Nemáte ještě někdo topinambury na sadbu? Mě to snad všechno požrali slimáci, nebo co. :-(


Pokud by někdo měl i divoký rajčata, taky bych ráda, ale už v tutu dobu příliš nedoufám. Na výměnu nemám nic, takže koupím.


Uživatelský avatar
tomáš hanák
Příspěvky: 117
Registrován: 10 bře 2010 22:26

Re: Topinambury, divoká rajčata

Příspěvek od tomáš hanák »

Zdravíčko,sazenice div. rajčat mám vpůlitrových květnících a mají asi 25 cm , hnojím je takže rostou ,ale chtěli by do volné půdy to je jasné , jsem od ústí n/orl. a nebo příští týden bych měl dojet do ph ...


Uživatelský avatar
Ronja Korousová
Příspěvky: 71
Registrován: 02 dub 2012 14:16

Re: Topinambury, divoká rajčata

Příspěvek od Ronja Korousová »

Já jsem matka dítěte, který tak tak chodí, od Rokycan a bez auta. :-) Ale pokud je ph Praha, tak tam se dostanu.


Uživatelský avatar
Eva Veget
Příspěvky: 18
Registrován: 29 lis 2012 20:45

Re: Topinambury, divoká rajčata

Příspěvek od Eva Veget »

mně to nesežrali slimáci, ale zase díky chladnému počasí mi spousta sazenic rajčat nepřežila. Letošní jaro je snad nejhorší na pěstování. Pořád prší, takže pro slimáky jak dělané, a ještě taková zima, takže mám po rajčatech, okurkách i dýních :-(


Uživatelský avatar
Ronja Korousová
Příspěvky: 71
Registrován: 02 dub 2012 14:16

Re: Topinambury, divoká rajčata

Příspěvek od Ronja Korousová »

Je to tak, stojí to letos za hovno neobyčejných rozměrů.

Eva Veget říká:


mně to nesežrali slimáci, ale zase díky chladnému počasí mi spousta sazenic rajčat nepřežila. Letošní jaro je snad nejhorší na pěstování. Pořád prší, takže pro slimáky jak dělané, a ještě taková zima, takže mám po rajčatech, okurkách i dýních :-(





Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Topinambury, divoká rajčata

Příspěvek od drudriger »

nebudte tak negativni. nam rajcata zatim chladive pocasi odolavaji a nejak se netvareji ze by to chteli, zalomit.slimaci sice maji zne ale mozna tak u souseda. ja si myslim ze to bude vsechno jako v pohadce cize ze vsechno dobre dopadne.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Topinambury, divoká rajčata

Příspěvek od jarda bon jovi »

No jasně, je to paráda.... saláty jako hrom, ředkvičky, špenát, už žerem pár týdnů. Je chladněji, ale furt lepší než horko a sucho. Stromy jsou v pohodě a všechno roste, jak z vody. Vůbec bych si nezoufal, stromy budou mít úrodu a zem taky bude plodit pěkně.  Jsme jen zhejčkaní a rozmazlení. Globální ochlazování začalo a nezbývá, než bojovat vypouštěním skleníkových plynů. Já začal, takže všichni fazule a čočku obden. Zatopíme a bude líp.....


Uživatelský avatar
Magda
Příspěvky: 42
Registrován: 20 bře 2012 18:10

Re: Topinambury, divoká rajčata

Příspěvek od Magda »

Vysela jsem do fóliovníku a vše postupně dávám ven...rajčata i první várka dýní se už otužuje...druhá várka dýní čeká na to, až je vysadím do drsných podmínek naší zahrady u chalupy...


Jardo, topinambudry krásně vylezly...namulčovala jsem kolem nich slámu a ted už jen budu čekat na to až vyrostou, vykvetou a já sklidím úrodu...:D



Divoká rajčata dám ven tento týden...čekala jsem, že ta loňská, co pomrzla, popraskala a popadala na záhon, letos vysemení...a ono nic...takže jde nová várka ven...


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Topinambury, divoká rajčata

Příspěvek od jarda bon jovi »


Jé, ahoj, no, to jsem rád, že ti to fachá, Já trpím rozpolceností osobnosti.chtěl bych ty topibrambory zamulčovat, to je jasný, ale ta sklizeň bude tím mulčem ztrpčená. tak nevím. Původně jsem chtěl použít štěpku od loni, ale je v ní tolik larev brouků a  bůhví čeho, že mi to připadá jako svatokrádež...tak jsem to proběhnul plečkou a pak se uvidí. asi to vyhraje zelená tráva.....Tu myšáci nemusí.....Navíc se štěpka prorostla myceliem jako tempeh, což mne nadchlo. příště ji proleju kuřincema a možná získám svatý grál mladého mičurince.... zkusím štěpkovat i haluze s listím, možná to bude mít jinší vert. koupil jsem novej, lepčí štěpkovač tak křoviny k prdu přesunu do země k sobě.No, tak takhle se blbne ve velkým....
Magda říká:


Vysela jsem do fóliovníku a vše postupně dávám ven...rajčata i první várka dýní se už otužuje...druhá várka dýní čeká na to, až je vysadím do drsných podmínek naší zahrady u chalupy...


Jardo, topinambudry krásně vylezly...namulčovala jsem kolem nich slámu a ted už jen budu čekat na to až vyrostou, vykvetou a já sklidím úrodu...:D



Divoká rajčata dám ven tento týden...čekala jsem, že ta loňská, co pomrzla, popraskala a popadala na záhon, letos vysemení...a ono nic...takže jde nová várka ven...





Uživatelský avatar
Magda
Příspěvky: 42
Registrován: 20 bře 2012 18:10

Re: Topinambury, divoká rajčata

Příspěvek od Magda »

No svatý grál mičurince bys měl rozhodně získat...


Obdivuju totiž všechny, co blbnou ve velkým...já si tak jen hraju...a mám radost jak malá holka...:D


A tempeh...to je mana nebeská...hlavně ten uzený...:D




Odpovědět