Semena křenu

Informace, výměna, nabídka, poptávka
Martina O
Příspěvky: 4
Registrován: 07 čer 2012 10:15

Semena křenu

Příspěvek od Martina O »

Dobrý den, potřebovala bych sehnat semena křenu, poradí mi někdo, kde se dají koupit popř. někdo nabídne? Děkuji Martina


Uživatelský avatar
pk161
Příspěvky: 70
Registrován: 17 led 2012 11:28

Re: Semena křenu

Příspěvek od pk161 »

Já bych zašel někde kde roste, vykopal ho a zkusil sasadit ty kořeny.



Wikipedie:


Křen je vytrvalá rostlina s mohutným kůlovým kořenem. Množíme ho výhradně vegetativně řízky z postranních kořenů asi 1 cm silných a 25 cm dlouhých, které vysazujeme do řádků na vzdálenost asi 60 cm šikmo tak, aby spodní konec sazenice byl asi 15 cm pod povrchem půdy. Aby se rostliny nevysilovaly tvorbou plodů, odřezáváme hroznovitá květenství vyrůstající do výše až 150 cm. Kořeny sklízíme druhým až třetím rokem na podzim nebo na jaře a ukládáme do bedniček s pískem do chladného sklepa, aby nevysychaly.



Martina O
Příspěvky: 4
Registrován: 07 čer 2012 10:15

Re: Semena křenu

Příspěvek od Martina O »

Děkuji za odpověď, já ale potřebuji semena, chce je poslat kamarád co žije v Austrálii, to by se ty kořeny špatně posílaly.M.

Stříbrný Vlk říká:


Já bych zašel někde kde roste, vykopal ho a zkusil sasadit ty kořeny.



Wikipedie:


Křen je vytrvalá rostlina s mohutným kůlovým kořenem. Množíme ho výhradně vegetativně řízky z postranních kořenů asi 1 cm silných a 25 cm dlouhých, které vysazujeme do řádků na vzdálenost asi 60 cm šikmo tak, aby spodní konec sazenice byl asi 15 cm pod povrchem půdy. Aby se rostliny nevysilovaly tvorbou plodů, odřezáváme hroznovitá květenství vyrůstající do výše až 150 cm. Kořeny sklízíme druhým až třetím rokem na podzim nebo na jaře a ukládáme do bedniček s pískem do chladného sklepa, aby nevysychaly.






Uživatelský avatar
Filip
Příspěvky: 16
Registrován: 18 zář 2011 00:43

Re: Semena křenu

Příspěvek od Filip »

kren vetsinou nevytvari kliciva semena, takze nezbyde nic jineho nez poslat koreny :-)


Martina O
Příspěvky: 4
Registrován: 07 čer 2012 10:15

Re: Semena křenu

Příspěvek od Martina O »

srandu s čím.....se semenama :o)))))



Uživatelský avatar
Sahaw
Příspěvky: 198
Registrován: 29 úno 2012 11:57

Re: Semena křenu

Příspěvek od Sahaw »

Pokud se koreny obali vlhkou latkou a na to sacek,tak vydrzi hodne dlouho. Od srpna do brezna jsem ho mel takto zabaleny venku a ze 7 korinku se chytli 6. V lednicce vydrzi i rok(vyzkouseno). 


Uživatelský avatar
Marek Parek
Příspěvky: 227
Registrován: 08 dub 2010 15:05

Re: Semena křenu

Příspěvek od Marek Parek »

V australii nemaji kren nebo co? :) at se pta po Horseradish


Martina O
Příspěvky: 4
Registrován: 07 čer 2012 10:15

Re: Semena křenu

Příspěvek od Martina O »

Kamarád tam žije už 40 let a křen tam asi není, říkal, že se ptal všude možně :o(


Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Semena křenu

Příspěvek od Martin Gross »

Za svůj život jsem si na křenu semen nevšiml. Kvete hezky, ale semena? To bude potíž.


Marcel Bartoň
Příspěvky: 3
Registrován: 22 črc 2012 00:35

Re: Semena křenu

Příspěvek od Marcel Bartoň »

Semena by měl křen určitě tvořit jde o původní druh,vyberte někde na procházce pěkně rostlý a jak by odkvétal nasadil bych na květní stvol pytlík na ochranu před odvanutím semen větrem a podobně.Semena netvoří většinou mezidruhoví kříženci např, máta


Odpovědět