Přebytek cibulek narcisu v létě

Informace, výměna, nabídka, poptávka
vladimir broucek
Příspěvky: 26
Registrován: 16 bře 2012 22:43

Přebytek cibulek narcisu v létě

Příspěvek od vladimir broucek »

v lete budu muset vykopat par zahonu narcis stare odrudy, prvni druh bile kvety  vhodne pro rez. druhy druh tez bile kvety jemne male stredne vonave. a pripadne bych mohl vymenit se zajemci odrudy cesneku a bileho maku, pokud vyjde. a shanim odrudy maku a cesneku ze zahranici.


Uživatelský avatar
Martina K.
Příspěvky: 27
Registrován: 04 dub 2012 21:33

Re: Přebytek cibulek narcisu v létě

Příspěvek od Martina K. »

O cibulky bych měla zájem (jakékoliv množství, osazuji břeh potoka), ale česnek na výměnu nemám.


vladimir broucek
Příspěvky: 26
Registrován: 16 bře 2012 22:43

Re: Přebytek cibulek narcisu v létě

Příspěvek od vladimir broucek »

fain, pokud vam nebude vadit ze jich budou tisice a ze budou mensi protoze uz jsou velmi huste tak na vas budu pamatovat. vloni jsem to nejak podcenil a pak nezbylo nez je proste zlikvidovat. pokusim se je nafotit az vykvetou nebo alespon priblizne urcit co by to mohlo byt za odrudu abyste si jeji kvety mohla najit v nejakem katalogu.mozna bude k dispozici i par desitek skalnickovych tulipanu. zase se objevili tam kde jsem si byl jist ze uz zadne byt nemohou. jsou jako plevel.

Martina K. říká:


O cibulky bych měla zájem (jakékoliv množství, osazuji břeh potoka), ale česnek na výměnu nemám.





Uživatelský avatar
Martina K.
Příspěvky: 27
Registrován: 04 dub 2012 21:33

Re: Přebytek cibulek narcisu v létě

Příspěvek od Martina K. »

Nevadí ani tisíce (ba naopak) a druh je úplně fuk (ale fotka potěší :)). Skalkové tulipány, když budou, budu taky moc ráda.


Hanka Kopecká
Příspěvky: 8
Registrován: 23 dub 2012 23:40

Re: Přebytek cibulek narcisu v létě

Příspěvek od Hanka Kopecká »

ráda bych se  nějakých cibulí ujala, na pozemku mi chybí a potřebuji osadit i část k potoku, na výměnu mám bylinky všechny možné druhy. Česnek mám řadu odrůd ale tak 1/3 stroužkumi  umrzla zatím si netrofám odhadovat  úrodu, sadila sem  českou certifikovanou sadbu od Kozáka. Varovala bych před zahraničním česnkem, obecně není pro zdejší klima vhodný. Bílý mák sem zasela uvidím jaká bude sklizen.


určitě se ozvěte


Uživatelský avatar
Lenka Žaláková
Příspěvky: 15
Registrován: 10 bře 2010 13:29

Re: Přebytek cibulek narcisu v létě

Příspěvek od Lenka Žaláková »

také bych měla zájem o větší množství cibulek...a nemám to co požadujete na výměnu(...odkoupím...navrhněte cenu)


vladimir broucek
Příspěvky: 26
Registrován: 16 bře 2012 22:43

Re: Přebytek cibulek narcisu v létě

Příspěvek od vladimir broucek »

dobre, tak jsem si vas poznamenal a az vykopu cibulky tak se ozvu. od kozaka jsem na podzim take nakoupil par odrud a treba benatcan me vylozene zklamal. ted se ukazuje, ze sadba benatcanu byla priserne zavirovana. takovy bordel bezne vyrazuji z pestovani a on me to prodal jako sadbu, no des. u lukanu jsem vyhazel do kotle 10 procent nakoupene sadby a zbyla polovna byla nakazena fuzariozou. tohle bych se stydel prodavat i jako konzumni.  zatim me kozak kvalitou sve sadby dost zklamal. kdyz porovnam konzumni cesnek z polska a tu jeho sadbu tak se nema kozak cim chlubit. byl jsem tak nastvany ze jsem nakonec veskerou sadbu od neho oloupal a poradne namoril novozirem protoze jinak bych si asi jen neco natahl na sve pozemky. a to jsem si myslel ze kdyz to bude sadba primo od pestitele tak ze bude zdrava. tady se cesnek ani cibule bezne nepestuje a ani brambory moc ne takze zde je puda relativne cista nenakazena. diky tomu oloupani a namoreni mi vse vzeslo. asi ze 70 kilo sadby jsem zlistil ze v celem porostu jsou mezery asi jen po 7 strouzcich celkem, coz je skvele. ale s tim zavirovanim mne u benatcanu vylozene nacuřil. to moreni me stve ale kdybych tu neudelal tak asi vse shnilo.byly by to jen vyhozene penize a prace. ted uz si kazdy vzorek sadby oloupu abych videl co je pod slupkou a kaslu na to zda je nekdo znamy slechtitel ci nikoli. skoda jen ze nevim jak na strouzku poznat zavirovani. u hodne zavirovanych jsou deformovane ale na tom benatcanu jsem to nepoznal a je to hruza. je uplne zluty. pritom hned vedle mam vekan a ten je nadherne syte zeleny.

Hanka Kopecká říká:


ráda bych se  nějakých cibulí ujala, na pozemku mi chybí a potřebuji osadit i část k potoku, na výměnu mám bylinky všechny možné druhy. Česnek mám řadu odrůd ale tak 1/3 stroužkumi  umrzla zatím si netrofám odhadovat  úrodu, sadila sem  českou certifikovanou sadbu od Kozáka. Varovala bych před zahraničním česnkem, obecně není pro zdejší klima vhodný. Bílý mák sem zasela uvidím jaká bude sklizen.


určitě se ozvěte





vladimir broucek
Příspěvky: 26
Registrován: 16 bře 2012 22:43

Re: Přebytek cibulek narcisu v létě

Příspěvek od vladimir broucek »

a jeste k bilemu maku. pokud si koupite seminka v sacku v obchode tak ten vam nevzejde protoze je moreny. to moridlo mu znici po urcite dobe klicivost. to by jste ho musela morit pred setim a ne byt moreny pul roku predem jako je ten v prodejnach. pokud by vam nevzesel tak bych snad mohl trochu i poslat na dalsi rok. vzesel mi dobre a tak pokud neprijde katastrofa tak se neco urodi.

Hanka Kopecká říká:


ráda bych se  nějakých cibulí ujala, na pozemku mi chybí a potřebuji osadit i část k potoku, na výměnu mám bylinky všechny možné druhy. Česnek mám řadu odrůd ale tak 1/3 stroužkumi  umrzla zatím si netrofám odhadovat  úrodu, sadila sem  českou certifikovanou sadbu od Kozáka. Varovala bych před zahraničním česnkem, obecně není pro zdejší klima vhodný. Bílý mák sem zasela uvidím jaká bude sklizen.


určitě se ozvěte





Hanka Kopecká
Příspěvky: 8
Registrován: 23 dub 2012 23:40

Re: Přebytek cibulek narcisu v létě

Příspěvek od Hanka Kopecká »

Dobrý den, tak proti vám sem jen malo pěstitel pro rodinu já sadila jen 400 stroužku, klobouk dolů proti vašim 70 kg


S vámi zmíněnými odrůdami  mám bohužel  podobnou zkušenost,hledala sem odrůdy pro těžší, vlhčí půdy hodné na můj pozemek, takže jsem volila také benátčan, lukan, slavin. Všechny 3 vyšly sotva  z 50 procent,  naprosto nejhůř ze všech už je pěstovat nebudu. Naopak krásně leze bjetin, i chutově ho mám nejdradši, jovan, dukát, a místní krajová odrůda. Uvažuji letos ještě o Vekanu, jinak počet odrůd zredukuji, letos jsem jich nasadila 10 abych ozkoušela co na pozemku dobře půjde či nikoliv. Polské odůrdy proti španělským či francouzským budou určitě do našich podmínek vhodnější.  Zkoušel jste tu sadbu u Kozáka reklamovat? Nepěstuje vše sám má i další dodavatele.


vladimir broucek
Příspěvky: 26
Registrován: 16 bře 2012 22:43

Re: Přebytek cibulek narcisu v létě

Příspěvek od vladimir broucek »

ne. neco jsem nakoupil primo od nej a neco pres velkoobchody a potreboval jsem sazet, tlacil me cas protoze jsem sadbu koupil az v rijnu. to neplanované loupani mi dalo take pekne zabrat takze posledni cesnek jsem nasazel az pateho prosince. a na jare pak jeste sazel JAPO 2. zajima me ta vase krajova odruda. zkusil jsem nasadit i polsky harnaš protoze me zaujal velmi kvalitnimi nenakazenymi strouzky a pak jeste jeden z polska ale u nej neznam nazev, ten vypadal take dobre. tesim se na vymenu budete li chtit.

Hanka Kopecká říká:


Dobrý den, tak proti vám sem jen malo pěstitel pro rodinu já sadila jen 400 stroužku, klobouk dolů proti vašim 70 kg


S vámi zmíněnými odrůdami  mám bohužel  podobnou zkušenost,hledala sem odrůdy pro těžší, vlhčí půdy hodné na můj pozemek, takže jsem volila také benátčan, lukan, slavin. Všechny 3 vyšly sotva  z 50 procent,  naprosto nejhůř ze všech už je pěstovat nebudu. Naopak krásně leze bjetin, i chutově ho mám nejdradši, jovan, dukát, a místní krajová odrůda. Uvažuji letos ještě o Vekanu, jinak počet odrůd zredukuji, letos jsem jich nasadila 10 abych ozkoušela co na pozemku dobře půjde či nikoliv. Polské odůrdy proti španělským či francouzským budou určitě do našich podmínek vhodnější.  Zkoušel jste tu sadbu u Kozáka reklamovat? Nepěstuje vše sám má i další dodavatele.





Odpovědět