Topinambury, divoké brambory

Informace, výměna, nabídka, poptávka
Odpovědět
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Topinambury, divoké brambory

Příspěvek od QNX »

jarda bon jovi: Jestli ještě máš, tak bych si pár Karin vzal.


Uživatelský avatar
Magda
Příspěvky: 42
Registrován: 20 bře 2012 18:10

Re: Topinambury, divoké brambory

Příspěvek od Magda »

Jardo, já bych o pár hlíz měla zájem...


Mám minipolíčko topinambur...a chutnají nám...teď po zimě jsem pár vydolovala, ale ještě tam byl před 14 dny sníh, takže to bylo zmrzlé...byly menší bez výrůstků...na podzim jsem sklízela větší, ale zase s výrůstky...


Každopádně je to skvělá plodina, hlavně proto, že brzy na jaře se toho na poli moc nenajde...


Já tedy mám ještě v zemi obrpastináky...:D


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Topinambury, divoké brambory

Příspěvek od mastnacek »

Ja bych chtel taky, chci je ale hlavne na nat pro brojlery.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Topinambury, divoké brambory

Příspěvek od jarda bon jovi »

No jasně, enem mi napište s adresama, páč se začínají škvrkávat..... Pro brojléry, nebo pro lidi..... dnes jsem četl, že se dříve pěstoval kostival jako dobré bílkovinné krmivo i pro výkrm drůbeže, i pro dobytek.


Škvrknutí dle pánů z vůb HB nevadí, nemá vliv na růst.Chci 6kč za kilo. z 25 kil jsem osázel 3 ary. OLÉÉÉ.....

mastnacek říká:


Ja bych chtel taky, chci je ale hlavne na nat pro brojlery.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Topinambury, divoké brambory

Příspěvek od QNX »

jarda bon jovi: Poslal jsem zprávu s adresou. Za tu cenu beru co máš :-) To by bylo, abych nepřišel na to jak z inulinu v topinamburách udělat fruktózu :-) Když se to povede, tak to bude pro naše podhorské podmínky lepší zdroj cukru než cukrovka.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Topinambury, divoké brambory

Příspěvek od jarda bon jovi »

Stačilo by vybalancovat výrobu tohohle.....


http://topinambury.cz/sirupy-z-topinambur/22-bio-sirup-z-topinambur.html


Zítra posílám topibrambory .....ešli najdu lepící pásku.


Samodiva
Příspěvky: 114
Registrován: 16 dub 2013 22:58

Re: Topinambury, divoké brambory

Příspěvek od Samodiva »

Jé, tak to bych se přidala, taky bych měla zájem, mám to do Nížkovic docela blízko a nevšimla jsem si.


Nějak se na zdejším webu neorientuju, je to na mě jaksi složité, tak bych byla radši, kdyby mě pan T. Man kontaktoval, bylo by to jednodušší.



Malá připomínka k webu: zdejší způsob komunikace podmíněný "přidáváním si lidí do přátel" - zvlášť když dotyčného vůbec neznám, je podivný. Proč nejde úplně normálně napsat komukoli? Není to tu přece FB, kde se potlouká kde kdo s kdovíjakými úmysly...




Pavel Chodil říká:


Ahoj, četl jsem tady vaše příspěvky, především pak příspěvek od Tomáš Man, který je od Brna a má ty velké kulaté topinambury a rozdává je (já mám jenom divoké úzké a špatně se s nimi pracuje, dlouho se čistí, proto bych chtěl ty vyšlechtěné). Letos začínám dělat permakulturu na 2 ha a chtěl bych vysadit úzký pás topinaburů v délce 200 m na hranici s JZD. Tomáši, četl jsem, že daruješ topinambury, je to ještě aktuální, potřeboval bych větší množství, dojel bych a nakopal bych si? Popřípadě pokud máte i někdo další v lokalitě Hranice, Přerov, zadarmo, nebo levně koupím. Na podzim. Děkuji.





jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Topinambury, divoké brambory

Příspěvek od jarda bon jovi »

pozdě,komusi jsem dal kopec, je fakt pozdě.... šak jsem dlouho nabízel i posílal....

Pavel Chodil říká:


Má tady prosím někdo ty velké hlízy topinambur, ať už zadarmo, výměnou nebo v prodeji? Sháním je k podzimu 2013, chci zde vysadit pás dlouhý cca 200 m. Nabídněte prosím, budu moc rád.





Uživatelský avatar
ATropa
Příspěvky: 71
Registrován: 06 srp 2012 11:05

Re: Topinambury, divoké brambory

Příspěvek od ATropa »

Nazdar pěstitelé, marně si hlavu lámu, zda rostliny na zimu zbavit natí. Nijak je využívat neplánuju, takže nechci dělat, co není nezbytně nutné. Jak to řešíte? díky


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Topinambury, divoké brambory

Příspěvek od jarda bon jovi »

Pokud nemáš přežvýkavce, nech to ležet, na jaře vyhrábneš ty povalující se klocky a spálíš na ohýnku, nebo mrskneš do kompostu, nebo necháš ležet.

ATropa říká:


Nazdar pěstitelé, marně si hlavu lámu, zda rostliny na zimu zbavit natí. Nijak je využívat neplánuju, takže nechci dělat, co není nezbytně nutné. Jak to řešíte? díky





Odpovědět