Topinambury, divoké brambory

Informace, výměna, nabídka, poptávka
Odpovědět
Helena
Příspěvky: 68
Registrován: 09 úno 2013 19:53

Re: Topinambury, divoké brambory

Příspěvek od Helena »

Já bych se taky přidala, jestli můžu? Taky by mi stačilo pár semínek. Mám z Gengelu letos lebedu červenou - kdybys potřebovala, je jí hodně a taky vlastní afrikány - proti háďátkům... Díky za odpověď . Helena

ATropa říká:


to je laskavá nabídka, Díky! Tak dvě, tři rostliny a budu spokojená. 4 semínka by se Ti mohla zakutálet směrem k Praze? Nic zajímavějšího než CZK pro Tebe mít nebudu. Kam s adresou?

Urban Grower říká:


Mám jí z Gengelu ale letos asi už nepořídíš, klidně se podělím přišlo cca 50 semen.








Uživatelský avatar
ATropa
Příspěvky: 71
Registrován: 06 srp 2012 11:05

Re: Topinambury, divoké brambory

Příspěvek od ATropa »

Topinambury- nezkoušel někdo mléčné kvašení?


1verca
Příspěvky: 8
Registrován: 29 bře 2012 16:26

Re: Topinambury, divoké brambory

Příspěvek od 1verca »

Zkoušela jsem je dávat do směsí, ale taky na polovinu s červenou řepou a i to bylo dobré.Já mám problém s tím, že mne topinambur nadýmá a to dost hodně, takže musím po malých dávkách.Při kvašení člověk toho nemůže sníst hodně, takže to je kontrolováno..... mne hrozně chutnají a nejvíce zasyrova, ale pak to stojí za to :-)



Helena
Příspěvky: 68
Registrován: 09 úno 2013 19:53

Re: Topinambury, divoké brambory

Příspěvek od Helena »

Ahoj, jak to vypadá, nezapoměl jsi ma mě s tou užankou?  :-(
Adresu jsem asi posílala....?
Helena říká:


Já bych se taky přidala, jestli můžu? Taky by mi stačilo pár semínek. Mám z Gengelu letos lebedu červenou - kdybys potřebovala, je jí hodně a taky vlastní afrikány - proti háďátkům... Díky za odpověď . Helena

ATropa říká:


to je laskavá nabídka, Díky! Tak dvě, tři rostliny a budu spokojená. 4 semínka by se Ti mohla zakutálet směrem k Praze? Nic zajímavějšího než CZK pro Tebe mít nebudu. Kam s adresou?

Urban Grower říká:


Mám jí z Gengelu ale letos asi už nepořídíš, klidně se podělím přišlo cca 50 semen.











Helena
Příspěvky: 68
Registrován: 09 úno 2013 19:53

Re: Topinambury, divoké brambory

Příspěvek od Helena »

Semínka, případně hlízy té Lichořeřišnice hlíznaté - nevíš o zdroji? Já znám (a jím) obyčejnou - květy.

Michaela Křivánková říká:


proti hlodavcům máme hadník a vlastního jestřába, ovšem ne že by to nějak pomohlo. Zahrada mezi dvojíma stájema a polem se jimi jen hemží. 


Nejlepší je mít topinambur víc, rostou jako plevel, tak to není problém. Polovina padne za oběť hryzcům, ale ty nechám v zemi a i když jsou úplně vyžrané, vyrazí z nich klíčky a na jaře nemusím nic vysazovat. Druhou polovinu mi hryzci laskavě nechají a spokojeni jsme všichni.


Batáty jsem zkoušela, mají hezké listy, ale to je tak asi všechno. Nikdy mi nevykvetly a hlízy taky nebyly. Podle rad jsem je nechala v teple v igelitovém pytlíku a až vyhodily očka, zasadila do květináče.


Co zkusit raději lichořeřišnici hlíznatou? Nádherná popínavka s jedlými hlízami a rozhodně nepotřebuje tolik tepla jako batáty.





Helena
Příspěvky: 68
Registrován: 09 úno 2013 19:53

Re: Topinambury, divoké brambory

Příspěvek od Helena »

Ty je máš, ty topinambury taky z Havlbrodu? Já se na ně chystám k Moravě, roste jich tam spousta, tak bych chtěla vyrýpat pár hlízek, ale nevím, jestli budou kvalitou - v další generaci srovnatelné s těmi sadbovými - a taky - jestli letos vůbec půjdou vyrýpat...ZIMA,zima, zima je v lese i u Moravy na Moravě severní....

1verca říká:


Zkoušela jsem je dávat do směsí, ale taky na polovinu s červenou řepou a i to bylo dobré.Já mám problém s tím, že mne topinambur nadýmá a to dost hodně, takže musím po malých dávkách.Při kvašení člověk toho nemůže sníst hodně, takže to je kontrolováno..... mne hrozně chutnají a nejvíce zasyrova, ale pak to stojí za to :-)






Uživatelský avatar
Laďa Odvářka
Příspěvky: 13
Registrován: 11 led 2013 22:41

Re: Topinambury, divoké brambory

Příspěvek od Laďa Odvářka »

Ahoj, pokud někdo chce topinambury z jižních Čech, nechť se ozve.


Uživatelský avatar
Petra Nárožná
Příspěvky: 2
Registrován: 06 dub 2013 13:54

Re: Topinambury, divoké brambory

Příspěvek od Petra Nárožná »

Chtěla bych, ale jsem od Brna :)


Jindřiška Kolářová
Příspěvky: 3
Registrován: 11 led 2013 21:19

Re: Topinambury, divoké brambory

Příspěvek od Jindřiška Kolářová »

Ahoj, jsem moc ráda, že tady potkávám někoho od nás z jihu. Teprve se tu rozkoukávám a zjišťuji, jak to na PERMAWEBU vlastně chodí. O topinambury bych měla zájem - včera jsem si zrovna asi 4 hlízy (víc jich neměli) koupila v Budějovicích U Dobráka. Poradíte, jaké je vlastně optimální množství na zasazení? Kolik se například z jedné rostlinky sklidí hlíz? To jsou hodně laické dotazy, že? Jsem fakt začátečník.

Laďa Odvářka říká:


Ahoj, pokud někdo chce topinambury z jižních Čech, nechť se ozve.





vadbal
Příspěvky: 1
Registrován: 07 dub 2013 18:17

Re: Topinambury, divoké brambory

Příspěvek od vadbal »

Ja jizdim do Brna pravidelne a mam topinambury na sadbu. Pokud mate zajem: vadbal@seznam.cz

Petra Nárožná říká:


Chtěla bych, ale jsem od Brna :)





Odpovědět