Divoké Rajče

Informace, výměna, nabídka, poptávka
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jarka Kollárová
Příspěvky: 40
Registrován: 03 úno 2011 13:30

Re: Divoké Rajče

Příspěvek od Jarka Kollárová »

Nechávam všetko, je z toho "košina" plná rajčiniek :-)



Lubos Tapik
Příspěvky: 3
Registrován: 04 čer 2013 22:21

Re: Divoké Rajče

Příspěvek od Lubos Tapik »

Dobry den,



rad bych jeste koupil nejaka seminka divokych rajcat. Nejlepe z rostlin, ktere vyrostly z vysemenenych kytek.


Dal bych cast klicit jeste letos, s tim, ze bych je pestoval na zasklenem balkone, kde by mela stihnout zaplodit. Pristi rok uz by bylo vice semen, ktera by sla na zahradku, ale hlavne bych zkusil i volnou prirodu, ruzne lokality. Predem diky za ochotu.



S pozdravem,



Lubos


Uživatelský avatar
Jarka Kollárová
Příspěvky: 40
Registrován: 03 úno 2011 13:30

Re: Divoké Rajče

Příspěvek od Jarka Kollárová »

Je mi ľúto, ale už žiadne semienka nemám. A neviem, čo bude na rok, lebo mi z vyklíčených zostali len asi 4 rastliny, aj to ich mám ešte presádzať na pole, aby sa neskrížili so šľachtenými rajčinami, čo mám doma. A je tu nemožné počasie. Tak uvidím, čo z nich bude.


Lubos Tapik
Příspěvky: 3
Registrován: 04 čer 2013 22:21

Re: Divoké Rajče

Příspěvek od Lubos Tapik »

Tak to je opravdu skoda. No stejne uz zacina byt pozde. Snad sezenu neco pristi rok na jare:)



Jinak preji hodne stesti s rostlinkami, snad ve zdravi prezijou a zaplodi.


Uživatelský avatar
Adam Kelnar
Příspěvky: 10
Registrován: 09 pro 2013 11:26

Re: Divoké Rajče

Příspěvek od Adam Kelnar »

Zdravím, rád bych se zeptal, jestli může někdo postrádat pár semen divokého rajčete popřípadě semen něčeho jiného. Rád bych již v příštím roce chtěl částečně pěstovat z vlastních semen. Proto bych rád zkusil něco jednoduššího, ale komerční odrůdy bych rád vynechal. Nevím, kde by se nešlechtěná semena dala sehnat a proto prosím o pomoc. Můžu odkoupit, popřípadě vyměnit za konopno-bylinkovou mast, kterou si vyrábím z konopí, měsíčku, nadutě, aloe a propolisu. Strašně předem děkuji.


Anna Petříková
Příspěvky: 1
Registrován: 25 úno 2014 15:26

Re: Divoké Rajče

Příspěvek od Anna Petříková »

Taky sháním divoká rajčata - semínka. Pokud by měl někdo navíc, dejte vědět, koupím, popř. odměnou co si řeknete :)


Uživatelský avatar
Adam Kelnar
Příspěvky: 10
Registrován: 09 pro 2013 11:26

Re: Divoké Rajče

Příspěvek od Adam Kelnar »



Anna Petříková říká:


Taky sháním divoká rajčata - semínka. Pokud by měl někdo navíc, dejte vědět, koupím, popř. odměnou co si řeknete :)



Zdravím, jeden hodný člověk tady z fora mne obdaroval a dost mi jich zbylo, tak Vám můžu tento přebytek poslat, příští rok už snad budu mít svá semínka. Můj e-mail: chaouat@seznam.cz





Uživatelský avatar
Filip
Příspěvky: 16
Registrován: 18 zář 2011 00:43

Re: Divoké Rajče

Příspěvek od Filip »

nemel by nekdo semena zlutych?

Lubos Tapik
Příspěvky: 3
Registrován: 04 čer 2013 22:21

Re: Divoké Rajče

Příspěvek od Lubos Tapik »

Ahoj, minulou sezonu mi jedna hodna pani z jineho fora poslala vymenou celkem velky pocet semen zlutych divokych rajcat. Klidne nejaka poskytnu. Pokud zajem stale trva, poslete mi, prosim, email nebo soukromou zpravu. Neni problem nejaka semena zaslat. Rad bych semena bud vymenil za nejaka seminka chilli papricek nebo rizky zajimavych rostlin (napriklad fiky). Pokud nebudete mit nic na vymenu, odeslal bych seminka za cenu postovneho (ta castka me nespasi, ale spis to odfiltruje lidi, kteri nemaji opravdovy zajem). 


Jinak moje zkusenost: kdyz ostatni rajcata padnou kvuli plisni bramborove, tato rajcata se skvele drzi. Vynosnost mi ale prisla celkem nizka.


Uživatelský avatar
Adam Kelnar
Příspěvky: 10
Registrován: 09 pro 2013 11:26

Re: Divoké Rajče

Příspěvek od Adam Kelnar »

Ahoj, o zluta d. rajcatka bych mel zajem. Muzu poskytnout vetsi vyber semen chilli papricek. Nevim, jak psat soukrome zpravy, proto mne prosim kontaktujte na email(adamkelnar@seznam.cz) dekuji.


Odpovědět