Divoké Rajče

Informace, výměna, nabídka, poptávka
Odpovědět
Darina Ďurmekova Mgr.
Příspěvky: 3
Registrován: 27 bře 2011 19:40

Re: Divoké Rajče

Příspěvek od Darina Ďurmekova Mgr. »

Dobrý deň,


prosím Vás, dalo by sa  ešta zaslať semená divokých rajčat na adresu na Slovensko?


Darina Ďurmeková


J. Bottu 497


013 03 Varín


 


Ja by som Vám na Vašu adresu v obálke poslala späť cenu za semienka plus poštovné.


Ak by bol problém dcérka študuje v Olomouci poslala by som Vám jej adresu.


Vopred  ďakujem a prajem príjemný večer.


Ďurmeková


Uživatelský avatar
Zbyněk Dvořák
Příspěvky: 4
Registrován: 23 dub 2010 16:34

Re: Divoké Rajče

Příspěvek od Zbyněk Dvořák »

Dorý večer Alenko, semínka jsem si vyzvedl v pátek :-)). Ještě jednou ze Srdce děkuji a přeji ladné a Láskyplné oka  mžiky :-)   . Z.



Zbyněk Dvořák říká:

Ahoj Alenko, ja bych měl také zajem o semínka , jestli ještě jsou prosím pošli mi nějaké . Ze srdce Děkuji Zbyňďa .


adresa:  Truhlřská 2178 Písek , 39701  Dvořák Zbyněk

AK říká:


Alena Kupková, K Rukavičkárně 888, 190 14 Praha 9


Děkuji.

Eltariel říká:


AK: Já jěště mám , napište mi adresu.






Uživatelský avatar
Eltariel
Příspěvky: 179
Registrován: 26 říj 2010 23:45

Re: Divoké Rajče

Příspěvek od Eltariel »

Zbyněk Dvořák: :-) Sice nejsem Alenka, ale jsem ráda , že došla.


Darina: Zítra je pošlu.


Uživatelský avatar
Eltariel
Příspěvky: 179
Registrován: 26 říj 2010 23:45

Re: Divoké Rajče

Příspěvek od Eltariel »

Zítra odesílám poslední svá semínka divočátek.Doufám , že všem dobře dorazila a také , že všichni dobře zasejete a sklidíte. Hodně zdaru a všeho dobrého .


 


Darina Ďurmekova Mgr.
Příspěvky: 3
Registrován: 27 bře 2011 19:40

Re: Divoké Rajče

Příspěvek od Darina Ďurmekova Mgr. »

Milá Eltraiel,


ďakujem za semienka, v poriadku pošli.


Hneď včera som ich zasiala a čakáme na zázrak prírody.


Keď som si pozrela na nete, zdali sa mi pomerne vysoké, takže je treba ich sadiť od seba asi ďalej.


 


Prosím Vás môžete mi napísať, ako sa môžem vyrovnať za tieto semienka, pošlem to v obálke na adresu?


 


Ďakujem pekne 


Darina


Uživatelský avatar
Eltariel
Příspěvky: 179
Registrován: 26 říj 2010 23:45

Re: Divoké Rajče

Příspěvek od Eltariel »

Darina: Vyrovnáte se tak , budete-li je míti ráda a nastřádáte-li nějaká semena a pak je zase dáte nebo prodáte dalším zájemcům. Bylo a je mi ctí. To já děkuji všem , kterým jsem semínka mohla zaslat.


Já je sázím asi 40cm od sebe ,  ale pokud máte místo , dejte klidně dál od sebe , protože jsou nejen vysoká, ale i hustá.


Darina Ďurmekova Mgr.
Příspěvky: 3
Registrován: 27 bře 2011 19:40

Re: Divoké Rajče

Příspěvek od Darina Ďurmekova Mgr. »

Zo srdca ďakujem.  


Teší ma, že na  zemi je stale viac ľudí s krásnymi myšlienkami a dobrým úmylsom.


Ak sa im  bude u nás v záhrade dariť, tak  semienkami rada poteším   iných  pestovateľov..


Prajem krásny jarný  deň


Darina


 


 




Eltariel říká:


Darina: Vyrovnáte se tak , budete-li je míti ráda a nastřádáte-li nějaká semena a pak je zase dáte nebo prodáte dalším zájemcům. Bylo a je mi ctí. To já děkuji všem , kterým jsem semínka mohla zaslat.


Já je sázím asi 40cm od sebe ,  ale pokud máte místo , dejte klidně dál od sebe , protože jsou nejen vysoká, ale i hustá.




Uživatelský avatar
Jarka Kollárová
Příspěvky: 40
Registrován: 03 úno 2011 13:30

Re: Divoké Rajče

Příspěvek od Jarka Kollárová »

Som zúfalá, vzišlo mi cca 20 rastliniek, po jednej hynú! Ale nie je to klasické padanie klíčnych rastlín u krčka, ale začnú sa skrúcať a schnúť klíčne lístky a postupne rastlinka zvädne. Vody majú akurát, nie sú ani v prílišnom vlhku, ani v suchu. Mám ich ešte za oknom, vonku je zatiaľ zima. Výška cca 2 cm. Ale všimla, som si, že to isté sa deje aj s paprikami (semienka som kúpila v obchode): žltnú a odpadávajú im klíčne lístky. Kto vie poradiť, čo sa deje?

Uživatelský avatar
Eltariel
Příspěvky: 179
Registrován: 26 říj 2010 23:45

Re: Divoké Rajče

Příspěvek od Eltariel »

Jarka:  ojoj:-(   To zní dost špatně. Typla bych to na nějakou houbu. Ale co s tím netuším. Napadl mě jen radikální pokus o záchranu s neurčitým výsledkem. Vyměnit substrát , změnit místo ....ale pokud je to houba bude to tam lítat stejně.


:-(   Třeba někdo poradí . U mě vypadají sazeničky celkem slušně, podrobně je zkontroluji.


bobek
Příspěvky: 125
Registrován: 09 bře 2010 09:27

Re: Divoké Rajče

Příspěvek od bobek »

Taky bych to viděl nejspíš na nějakou houbu :-(  A taky bych přepíchal dosud zdravé rostlinky do nového, pořádně propařeného substrátu. Navíc bych v lékárně koupil manganistan draselný a jeho lehce růžovým roztokem  to zaléval. A doufal ... S houbama se dá bojovat také pomocí parazitických hub Pythium oligandrum ale na to je v tvém případě asi pozdě, ty je třeba nasadit už při výsevu. A ještě je tu celá škála všelijakejch fungicidů, o těch se dočteš na zahrádkářských webech... V neposlední řadě je třeba se zamyslet co je zdrojem nákazy, jestli jsi si ji s něčím přinesla nebo jestli si ji náhodou někde "nepěstuješ" sama.

Odpovědět