Tabák Viržinský

Informace, výměna, nabídka, poptávka
Hlad
Příspěvky: 248
Registrován: 05 kvě 2010 21:23

Re: Tabák Viržinský

Příspěvek od Hlad »

 Především, nákladání s tabákovými výrobky se řídí dle platného zákona č. 353/2003 Sb


 


 Dle § 101 zákona č.353/2003 Sb a § 1 vyhlášky č. 344/2003 Sb. ........... nanejvýš usušené tabákové listy a dále výrobky z něj (řezaný tabák, tabákový odpad, cigarety, doutníky


 


takže to pěstujete pro okrasu a jako bylinu, nebo to pak  narvete do kompostu...?


Uživatelský avatar
Marek Hrdina
Příspěvky: 204
Registrován: 10 bře 2010 19:33

Re: Tabák Viržinský

Příspěvek od Marek Hrdina »

Pěstování není nelegální a co s ním kdo udělá je jen na něm, to já neřeším a hlídací psi ať slídí a udávají. Raději toleruji pěstování, než podporovat tabákový průmysl a to, že je to nezdravé vím. Stejně se můžeme bavit i o konopí, které beru stejně.



Hlad říká:

 Především, nákladání s tabákovými výrobky se řídí dle platného zákona č. 353/2003 Sb


 


 Dle § 101 zákona č.353/2003 Sb a § 1 vyhlášky č. 344/2003 Sb. ........... nanejvýš usušené tabákové listy a dále výrobky z něj (řezaný tabák, tabákový odpad, cigarety, doutníky


 


takže to pěstujete pro okrasu a jako bylinu, nebo to pak  narvete do kompostu...?




Hlad
Příspěvky: 248
Registrován: 05 kvě 2010 21:23

Re: Tabák Viržinský

Příspěvek od Hlad »

analogie tu jakási je ,ale potom jen částečná ,


 


nad 1ar technické konopí na ohlášku na MZ  (pokud se pletu zběhlejší upřesní)-pod jeden ar to mužeš mět třeba pro papoušky,mělo by se použít certifikované osivo a od něj si schovat i fakturu - v připadě ,že si na tebe soused vzpomene.....


 


tabák pokud nezaořeš(správněji spíš nezaryješ),tak vzniká přinejmenší tabákový odpad ne-li sušené listy


trestné je cokoliv co by mohlo připomínat produkci tabáku ! to už je vlastně záhon,nebo jakákoliv další produkce(....kterou pokosíš-vzhledem k lobby a spotřební dani  třeba i potenciálně) než zcela jistě okrasná rostlina ,to  kdyby bylo tak jednoduchý....... ,tak to je přece úžasnej byznys,pak si  to stát   zatraceně rád pohlídá.....částečná analogie tu je i z mákem,máte sice pravdu že se najdou ucha co to nařezávaj ,ale vzhledem k tomu že jde opět o technickou CERTIFIKOVANOU plodinu ,tak si stát  opět kontroluje jeden z nejvýnosnějších byznysů...


máš z technickou konopě takovej pozlacenej rýč....?


Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Tabák Viržinský

Příspěvek od Martin Gross »

OK. Kolik jste kdo vyrobil metráků doutníků a cigaret? Osobně bych řekl, že na výdělek se na většině území ČR tabák nevyplatí. V 600m.n.m. mi nevykvetl. ve střední Evropě se musí předpěstovat. Srovnání tabáku a konopí pokulhává, protože, pokud jste si zkusili zapálit usušené listy tabáku, bez fermentace, do smrti na to nezapomenete. Naučit se fermentovat nebude taky jednoduché. Jek tomu potřeba právě tabákové listí. U máku je potřeba hlásit nad 200mctver. plochy pole. U tabáku je to na vlastní potřebu dost a dost, na prodej sakra málo. Já tabák pěstoval a letos mám opět naseto.


 


KDO Z ÚČASTNÍKŮ TOHOHLE POKECU  to už taky zkusil?


Uživatelský avatar
tomáš hanák
Příspěvky: 117
Registrován: 10 bře 2010 22:26

Re: Tabák Viržinský

Příspěvek od tomáš hanák »

Zdravíčko:)


pěstoval jsem tabák virg. loni a vytvetl , v 700m.n.m ..jak by stihly dozrát semínka netuším , protože květy jsem vyštipoval . Fermentace se nepowedla ,ale ani jsem nečekal že to napoprve výjde ... spíš mě zarazilo jak chutnal slimákům , myslel jsem že si ho nedají -má lehce chlupatý listy,chu pro člověka hnus,ale chutnal jim dost :(


 


povolení neřešit ... vím o lidech co ho pěstují kvanta a jde o to že většina lidí ani neví jak tabák vypadá takže tě někdo nepráskne ani nehorší soused si myslím , s konopím už je to bohužel horší to je profláklý ...


 


jinak letos už mám taky zaseto taxem zvědav ..


Hlad
Příspěvky: 248
Registrován: 05 kvě 2010 21:23

Re: Tabák Viržinský

Příspěvek od Hlad »

tabák pěstuju 12let ,takže vím....... ,...že vám to z fermentuje i pokud to dostatečně dlouho zapomenete pověšený na půdě ,mám to jen pro okrasu a odvážlivce,takže se mi to furt vysemeněju na jedným místě,4 semínka tabáku jsou do jednoho makovýho....


 


jak už jsem opravdu jednou napsal:jde o analogii pouze částečnou,nevytrhával bych mou myšlenku z kontextu ...


 


ještě pár takových a je to profláklý úplně stejně jak z konopím,ikdyž pravděpodobně myslíte marihuanu(konopí s obsahem psychotroních l. )


Uživatelský avatar
Marek Hrdina
Příspěvky: 204
Registrován: 10 bře 2010 19:33

Re: Tabák Viržinský

Příspěvek od Marek Hrdina »

pro Daniela a Marek: Semínka jsou odeslána a během března již můžete zasít.

Uživatelský avatar
Marek Hrdina
Příspěvky: 204
Registrován: 10 bře 2010 19:33

Re: Tabák Viržinský

Příspěvek od Marek Hrdina »

Tak ty tu moralizuješ, že je to nelegální a sám tabák pěstuješ tak dlouho :) 





Hlad říká:


tabák pěstuju 12let ,takže vím....... ,...že vám to z fermentuje i pokud to dostatečně dlouho zapomenete pověšený na půdě ,mám to jen pro okrasu a odvážlivce,takže se mi to furt vysemeněju na jedným místě,4 semínka tabáku jsou do jednoho makovýho....


 


jak už jsem opravdu jednou napsal:jde o analogii pouze částečnou,nevytrhával bych mou myšlenku z kontextu ...


 


ještě pár takových a je to profláklý úplně stejně jak z konopím,ikdyž pravděpodobně myslíte marihuanu(konopí s obsahem psychotroních l. )




Uživatelský avatar
Jarka Kollárová
Příspěvky: 40
Registrován: 03 úno 2011 13:30

Re: Tabák Viržinský

Příspěvek od Jarka Kollárová »

Zháňam semená tabaku, ponúkam divoké rajčiny.


Uživatelský avatar
FSP
Příspěvky: 192
Registrován: 11 dub 2012 17:40

Re: Tabák Viržinský

Příspěvek od FSP »

nejlépe jít na Aukro.... cena tak kolem 60,- - 80,- včetně poštovného,sám jsem takto úspěšně nakoupil


FSP


Odpovědět