s

Bylinky, léčivky, všemožné rady babky kořenářky, ...
Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Stévie sladká - Stevia rebaudiana

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

ŽE...??? ALE SUŠENÁ A LEHCE ZAUZENÁ CECINA DE LEÓN JE PŘECE, MYSLÍM LEPŠÍ...!!!

Aleš Smékal
Příspěvky: 49
Registrován: 06 říj 2010 16:03

Re: Stévie sladká - Stevia rebaudiana

Příspěvek od Aleš Smékal »

Tak to jsem si musel najít googlem. :) Ale to jsme už dost utekli od tématu tohoto vlákna.

Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Stévie sladká - Stevia rebaudiana

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

to jo...takže jak dál s tou stévií...??? jak komu sladí...???

Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Stévie sladká - Stevia rebaudiana

Příspěvek od Martin Gross »

Moc rád bych ji zkusil do sladkokyselých okurek.

Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Stévie sladká - Stevia rebaudiana

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

no tak to zkus...co ti brání...??? je teď sezóna...ale já bych napřed zavařil jen několik sklenic na zkoušku...ale si osobně kladu otázku, jaký by to mělo význam, cpát tam ty listy místo cukru...jako že by to bylo zdravější...??? a čím nahradíš ocet...??? citrónem...??? nebo si ho sám vyrobíš...??? jestli je tradiční lák něčím pro organismus škodlivý, tak asi rozhodně nemá na něj devastující vliv...

Vladimír
Příspěvky: 1
Registrován: 07 zář 2011 17:53

Re: Stévie sladká - Stevia rebaudiana

Příspěvek od Vladimír »

Vážení příznivci, nepoddávejte se prvním negativní zkušenostem, na www.stevis.cz lze najít zajímavé informace. Ne každá rostlina je naprosto sladká. Dočetl jsem se zde o tom, jako že není nad lžíčku medu a podobně. Je nutné si uvědomit, že jsou i stéviové produkty. Možná, že by asi čtenáři koukali, kdyby někdo napsal " nakrájel jsem si do čaje cukrovou řepu, nebo třtinu a neměl jsem sladký čaj" To samé je i se stévií. Je zde ale velký rozdíl. Podíl sladivých látek obsažených ve stévii je mnohonásobně vyšší než v jakékoliv jiné rostlině. Tedy pokud pominu aztécký cukr. Stévie, je výborná na výluh a za sirova neuvolňuje tolik steviových glykosidů jako usušená.

Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Stévie sladká - Stevia rebaudiana

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

výborný článek o sladidlech je v novém časopise  Nová Regena č.9/2011 na str.28...

Uživatelský avatar
Jitka Kytka
Příspěvky: 99
Registrován: 23 čer 2011 12:15

Re: Stévie sladká - Stevia rebaudiana

Příspěvek od Jitka Kytka »

přesně tak jsem to vysejvala, do výsevního substrátu., v únoru. a výsev jsem rosila


a nic ani jedna nevyklíčila. Ale možná to bylo tím, že jsem semínka dostala jako dárek - bomus k objednanému osivu , tak je dost možné že byla semena třeba stará ? nevim.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Stévie sladká - Stevia rebaudiana

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

buď jsi měla ta semínka již stará a nebo třeba málo tepla pro klíčení nebo zase moc vlhka...u nich jsi neměla návod na pěstování...??? nevím, jak jsi zkušená s pěstováním a sázením ale mnoho začátečníků v domění, že rostlině dělájí o. k. , tak do toho pořád šťourají a zalívají...

Uživatelský avatar
Jitka Kytka
Příspěvky: 99
Registrován: 23 čer 2011 12:15

Re: Stévie sladká - Stevia rebaudiana

Příspěvek od Jitka Kytka »

Jsem zahradnice, ale se stévií zkušenosti nemam, to je fakt . jinak mi všechno vyklíčilo, papriky, rajský, celer, jiřinky, šalvěj, kozlík  atd.vysejvala jsem to na světlym místě nad topením, tepla měla dost.


návod tam žádný nebyl. divný mi přišlo že nevyklíčilo ani jedno semínko. asi se zbavovali starejch semen, bych to tak viděla.


Odpovědět