s

Bylinky, léčivky, všemožné rady babky kořenářky, ...
Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Stévie sladká - Stevia rebaudiana

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

no a jak to sladí...??? kolik lístků je třeba na cca 1/2 l hrnek čaje...??? já si dal oto do hrnku 0.3 l. cca 3 lístky a nebylo to tam nic cítět... 

jarda bon jovi říká:
Stevii pěstuju 3 roky a zkoušel jsem vyrobit i extrakt na vakuové odparce.Zatím používám jako doplněk do bylinkových čajových směsí jako nositele sladké chuti. Bez ohledu na fakt, že to je jednoletá rostlinka, mám ji v květináči za oknem 3 roky a funguje.Občas uloupnu zenený lístek do zeleného čaje.... Na záhonek předpěstované sazeničky z vlastních semínek ze skleníkové rostlinky.....U kupovaných semínek mi vadila malá klíčivost.Možná něco dělám špatně, že mi blbě klíčí, ale to i mnoho jiných semínek.Chtěli jsme extrakt ze stevie do dětských přesnídávek, ale zvítězil syrup z jablečné a hruškové štávy...u stevie při větší koncentraci nastupuje nádech hořkosti. Mě to neva, děti to vidí jináč.


Uživatelský avatar
Eltariel
Příspěvky: 179
Registrován: 26 říj 2010 23:45

Re: Stévie sladká - Stevia rebaudiana

Příspěvek od Eltariel »

RBT:když to právě záleží na tom , kdo to ochutnává, každý potřebuje jiné množství , aby ucítil , že to je sladký....myslím , že ty oceníš spíš medík nebo nějaký sirup.  A to není ve zlém Radime. Obecně máme asi takovou více či méně vypěstovanou závislost na sladkém. Kdyby jsi chtěl lístky stévie , musel by sis jich  dopřát víc:-)


 


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Stévie sladká - Stevia rebaudiana

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

je sice pravdou, že preferuji na slazení med či nerafinovaný cukr / melasu jsem ještě nezkoušel ), ale zase ne všeho...takže o nějaké závislosti na sladkém nelze hovořit...

Uživatelský avatar
Eltariel
Příspěvky: 179
Registrován: 26 říj 2010 23:45

Re: Stévie sladká - Stevia rebaudiana

Příspěvek od Eltariel »

To jsem tím říct nechtěla, mluvila jsem obecně.  Každý at si sladí čím chce a je závislý taky na čem chce, jestli mu to za to stojí. Mě to je šuma fuk. Kdybyste chtěl někdo terapii prací , naložím vám co unesete a až posílíte , přiložím další :-))

Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Stévie sladká - Stevia rebaudiana

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

takové terapie já nejradši pozoruji z povzdálí a ze stínu,pokud možno...!!!

Uživatelský avatar
Eltariel
Příspěvky: 179
Registrován: 26 říj 2010 23:45

Re: Stévie sladká - Stevia rebaudiana

Příspěvek od Eltariel »

RBT .: Já také:-)

Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Stévie sladká - Stevia rebaudiana

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

ale zajímalo by mě, proč je nerafinovaný třtinový cukr fražší než ten rafinovaný...vždyď by teoreticky měli výrobci ušetřit za to čištění, ne...???

Uživatelský avatar
Eltariel
Příspěvky: 179
Registrován: 26 říj 2010 23:45

Re: Stévie sladká - Stevia rebaudiana

Příspěvek od Eltariel »

Tak po tom jsem se nepídila....na cukr slýchávám více lidi nadávat jako na něco nezdravého. Pak si vždy vybavím kamarádku, která vzpomínala na svou babičku a ta říkala, že za války jim dvě kila cukru zachránily život a přežily.....


Tak žijeme v době , kdy je cukru hodně a přeháníme to s ním. Za války to bylo jiné.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Stévie sladká - Stevia rebaudiana

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

nezdravého...a co je dneska zdravé...??? vše je zamořeno atomovým spadem a i z lokálních zdrojů ( například v okolí ostravy je to ten posraný mital, třinecké železárny a vítkovické železárny ) a to vše pak musí mít i zákonitě vliv na jiné věci...v madďarsku prý odhlasovali nějaký zákom o vyšších cenách nezdravých potravin...co je pro někoho ale nezdravé...??? jak to chtějí teda dělit...??? pro vegana je třeba asi nezdravé vše živočišného původu a mi zase to nevadí a mám rád sušenou šunku a uzené...v česku by pak museli zdražit pro nezdravost 90 % všech potravin...asi... 

Aleš Smékal
Příspěvky: 49
Registrován: 06 říj 2010 16:03

Re: Stévie sladká - Stevia rebaudiana

Příspěvek od Aleš Smékal »

Atomovým spadem? Ono tady poblíž něco bouchlo?


Bohužel co je zdravé bývá drahé, protože to kupuje 1 "nadšenec" z 1000 a to levné bývá nezdravé, protože to koupí těch zbývajících 999 lidí a obchody z toho mají dostatečný zisk. A i nezdravé věci nemusí být tak moc špatné, pokud se to jí s mírou, sem tam, na zpestření jídelníčku. Třeba to uzené, mňam. :o)


Odpovědět