Oblíbená léčivka.

Bylinky, léčivky, všemožné rady babky kořenářky, ...
Odpovědět
jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Oblíbená léčivka.

Příspěvek od jarda bon jovi »


Takže, recept....potřebuješ fazolové sušené lusky,kořen omanu pravého, nať jestřabiny lékařské, kořen pampelišky, a list jasanu ztepilého. postup....


2 hrsti  přesušených faazulových lusků se namočí do ody na den, tedy 24 hodin  a pak se ve dvou litrech oddy vaří tak dlouho, až zbude 0,8 litru odvaru. tím se přelije polévkovvá lžíce ostatních bylin a nechá se 15 minut louhovat. pije see to celý den, nejlépe desetkrát, klidně po lžících neb ochtlíkách....


podmínkou je striktní dodržení receptu a funguje to naprosto bezpečně.... z knihy PANA Janči, alter medicína.


můj názor je na cukrovku tento. jedná se o psychosomatickou nemoc a je to nemoc utejranejch lidí. vím to dobře, sám jsem trpěl. táta mi na to umřel.


Takže, bez psychického klidu a míru na duši nepředpokládejte posun. Rozhodně bych kontroloval kardiovaskulární systém dotací draslíku, já osobně míchám draselnou sůl se solí kuchyňskou dva díly soli a jedden chloridu draselného v potravinářské kvalitě. Budete mít tlak jako mimino.... jako já.....


Taky to chce nějaakej konkrétní jídelníček a vítězství je doma. Nelze však brát jednu tabletku a myslet si, že to zabere. cukrovkářů umírá čím dál víc a moderní věda s tím neumí pohnout.....


Joo, ty ostatní bylinky jsou v poměru 1:1:1:1:1


Jo, a odhánějte od sebe nˇšťastný a smutný lidi. jsou mor, co vás chce jen dostat do hrobu.


platí univeerzálně pro všechny nemoci a případy, co vás v životě potkají.....
Nagualka říká:


jardo, o jakém receptu od pana Janči na diabetes je řeč? jsem diabetička 1.typu a všechno okolo téhle nemoci, inzulínů atd mě velmi trápí. Moh bys to, prosím, přiblížit?

jarda bon jovi říká:


Jasně že to je nadsázka, ale to je i zákaz používání vlastních semen, který platí na severoamerickém kontinentu...


Šíření alternativní meducíny si naplánovali farmaceuti, páč se prolátlo, že ortodoxní medicína léčí, ale nevyléčí, pouze potlačuje symptomy. Naproti tomu rostliinná neb alter léčba vyléčit umí... Třebas ten recept na cukrovku, od pana MISTRA  janči...Šíří se jak lavina a dva  moji kámoši si přestali píchat inzulín....


Navíc fa monsanto chce své semenářství pevněji upevnit spolu se svými postřiky, kterých u nás prodá ročně deset vlaků....o padesáti vagonech... Všude smrdí síra a peníze.


Skrze bylinky bych se nechal zastřelit...Lístek máty, lístek šalvěje, dva květy lípy, jeden bezu a tři jahodové lístky a zalít vroucí vodou, Štastných 7 minut pod pokličkou a lemtat a lemtat....


Nemyslím si, že má někdo zájem o nápravu nebo zlepšení stavu..... pouze se jedná o systematické okrajování osobních svobod jednotlivce.




Jarka Kollárová říká:


Ja si myslím, že tak úplne horúce s dodržiavaním zákazu o  bylinkách to nebude, aspoň zatiaľ nie, pretože neviem ako u vás v Čechách, ale tu na Slovensku sme machri v tom, ako akýkoľvek zákaz obísť a nedodržovať :-)) Ja určite nebudem žiadny takýto zákaz tolerovať. Dám si do úst, čo budem chcieť ja, nie, čo mi kto bude prikazovať.


A bylinky milujem: často robievam hlavne v zime pre návštevy čaj z kvetu bazy čiernej, medovky, lipového kvetu, žihľavy a  fenikla. Osladím medom, idú sa tým všetky návštevy upiť! :-)))


 










Uživatelský avatar
Nagualka
Příspěvky: 26
Registrován: 10 lis 2012 01:59

Re: Oblíbená léčivka.

Příspěvek od Nagualka »

MOC DĚKUJU, JARDO. faktem je, že...všechno je děsně komplikovaný:-)


já...jsem jogínka, troufám si to tvrdit, je to tak, že jogou žiju a cvičim jí od doby kdy mi byla diagnostikovaná cukrovka. v tom mě ta nemoc opravdu pomohla a posunula dál, tou fajn krásnou cestou. bydlim na chajdě a provozuju takov ý cvoklý rituály živlů, bluesový kytary, samoty. prožívám obrození svý duše, a vesměs je mi (zatím) moc fajn. ovšem to tělo. to....jak je to podávané...nemoc je doživotní, chronická, neléčitelná....já vím, že nevím zhola nic. já netuším, zda lze vyléčit sebe totální radostí a mírem, přírodou, klidem, spontánností .radostmi tak prostými, jako padající podzimní listoví. já ksakru tohle nevím...a tak..možná to nevím je zodpovědné za to, že moje tělo nefunguje tak, jak má. na každej pád..jsem strašně ráda, že ...jsou takovýhle weby, takovýhle úhly pohledu, jako se vyskytujou tady...takovej komplikovanej svět, kterej je i krásnej, překrásnej, a nejen strachuplnej a hodně nebezpečnej....moc díky a měj se fajn


zdraví z chajdy   cukrářka Nagualka


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Oblíbená léčivka.

Příspěvek od jarda bon jovi »

No jasně, sám jsem na tom byl podobně. Bohužel, tělo je ....... Hele, přečti si to sama.


http://www.etikoterapiecindler.cz/


Je to skvělý člověk a když si vyjednáš termín, zjistíš, že jsi to měla udělat už dávno, jako já.....


Každej máme kostlivce ve skříni a naštěstí je tento člověk, co umí pomoci. Není to žádná vnitřní ostuda, naopak, je to báječná možnost, kterak změnit způsob bytí. Čti pozorně a dvakrát....


pokud bys byla ještě zvědavější, klidně tenen@seznam.cz


Nagualka říká:


MOC DĚKUJU, JARDO. faktem je, že...všechno je děsně komplikovaný:-)


já...jsem jogínka, troufám si to tvrdit, je to tak, že jogou žiju a cvičim jí od doby kdy mi byla diagnostikovaná cukrovka. v tom mě ta nemoc opravdu pomohla a posunula dál, tou fajn krásnou cestou. bydlim na chajdě a provozuju takov ý cvoklý rituály živlů, bluesový kytary, samoty. prožívám obrození svý duše, a vesměs je mi (zatím) moc fajn. ovšem to tělo. to....jak je to podávané...nemoc je doživotní, chronická, neléčitelná....já vím, že nevím zhola nic. já netuším, zda lze vyléčit sebe totální radostí a mírem, přírodou, klidem, spontánností .radostmi tak prostými, jako padající podzimní listoví. já ksakru tohle nevím...a tak..možná to nevím je zodpovědné za to, že moje tělo nefunguje tak, jak má. na každej pád..jsem strašně ráda, že ...jsou takovýhle weby, takovýhle úhly pohledu, jako se vyskytujou tady...takovej komplikovanej svět, kterej je i krásnej, překrásnej, a nejen strachuplnej a hodně nebezpečnej....moc díky a měj se fajn


zdraví z chajdy   cukrářka Nagualka





Alena a J.
Příspěvky: 8
Registrován: 19 říj 2010 21:49

Re: Oblíbená léčivka.

Příspěvek od Alena a J. »

Jardo, v etikoterapii se tvrdí, že když je někdo nešťatnej, že je jako mor? Cože!?



Nejlepší bylina je pro mě třapatka, pak řebříček a pampeliška.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Oblíbená léčivka.

Příspěvek od jarda bon jovi »


Aleno, to jsou tvé domněnky a konstrukce. Že jsou křivohubí, jak je nazývám, morem, to je můj privátní názor a s etikoterapií to nikterak nesouvisí. I když, až do toho pronikneš, budeš mít můj názor.


Máš pouze dvě možnosti. Buď budeš oni, nebo my.Není v tom nic osobního, pouze odvěký fakt, že tě nasraný a zhrzený člověk ničím neobohatí, pouze ti vezme tvůj klid a mír a vtiskne ti stigma depresáka. S tím souvisí fakt, že doktoři prostě nestíhají. A až si opravdu přečteš něco o etikoterapii, tak zjistíš, že bez nemocné duše není nemocného těla. Nelíbí se ti to??? Ani mě ne, ale nic s tím nenaděláme.....Nebo se můžeme ládovat dál těma tabletkama  a potlačovat symptomy důsledků a příčiny si nevšímat.


Každej máme na výběr.Jasně že chápu, že co píšu nebude velice populární, páč těch kostlivců v jarmarách jsou armády, ovšem je pošetilé si nalhávat , že se mě to netýká.Pokud jsem nemocný, tak týká.


Omlouvám se, že zde plkám o nebylinkovém tématu,avšak věřím, že je potřeba pečlivě ctít princip příčiny a důsledku.V případě vleklých a chronnických onemocnění to platí dvojnásob.


Alena a J. říká:


Jardo, v etikoterapii se tvrdí, že když je někdo nešťatnej, že je jako mor? Cože!?



Nejlepší bylina je pro mě třapatka, pak řebříček a pampeliška.





Alena a J.
Příspěvky: 8
Registrován: 19 říj 2010 21:49

Re: Oblíbená léčivka.

Příspěvek od Alena a J. »

Jardo, nezlob se prosím, co jsou mé doměnky a konstrukce? Kdo  je podle Tebe mor, úředníci? Nasraný a zhrzený jsou ti úředníci? Kdo je oni a my?


Já jsem převědčená, že lze mít nemoc pouze těla nebo duše a ne vždycky obojí. A taky jsem převědčená, že máš nějakej problém, nebo Tě minimálně někdo v okolí pěkně dusí.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Oblíbená léčivka.

Příspěvek od jarda bon jovi »


Budeš si muset přečíst pozorně moje příspěvky, páč v tom očividně lítáš. Mýlíš se, že odděluješ tělo od duše, resp mysli. Zamysli se nad spouštěcím mechanismem nemocí, a bude ti to jasnější.Nikterak zvláště mne nikdo nedusí, občas sI musím odplivnout od úřední svoloče,od byrokratického prohnilého xindlu, ale to asi každý svobodomyslný člověk.Napiš něco konstruktivního...nějaké racionální téma, nebo se snaž někomu pomoci, nějakou svoji myšlenku alespoň trochu užitečnou, nebuď jako ti oni...a hlavně to neber osobně. 
Alena a J. říká:


Jardo, nezlob se prosím, co jsou mé doměnky a konstrukce? Kdo  je podle Tebe mor, úředníci? Nasraný a zhrzený jsou ti úředníci? Kdo je oni a my?


Já jsem převědčená, že lze mít nemoc pouze těla nebo duše a ne vždycky obojí. A taky jsem převědčená, že máš nějakej problém, nebo Tě minimálně někdo v okolí pěkně dusí.





Uživatelský avatar
Nagualka
Příspěvky: 26
Registrován: 10 lis 2012 01:59

Re: Oblíbená léčivka.

Příspěvek od Nagualka »

tak především, děkuju za odkazy. Koukla jsem na to...


samo, že z webu člověk nepozná NIC. Jasné je, že je potřeba to vyzkoušet (jako ostatně všechno). Ale..má to jedno pro mě veliké ALE. a tím jsou peníze. jelikož makám jako pečovatelka u zdrav. handicapovaných, pod neziskovou org., a mám 63 kč na hodinu, tak mám mzdu tzv. z ruky do huby. No a lidé, jejichž pomoc bych uvítala, a o kterou bych ráda požádala, chtějí a budou chtít PENÍZE. COŽ je pro mne dvojnásobné ALE. za prvé peníze nemám. za druhé již samotný fakt, že za poskytnutí pomoci peníze požadují, způsobí u mě skeptický pohled a vyvolá smutek a pocit nepatřičnosti. Setkala jsem se se 2 léčiteli (za peníze), a 1 psychoanalytičkou (taktéž za peníze)...ale ne ledajaké peníze. chtěli za hodinu zhruba to, co já vydělám za jeden den!!!! to je smutné, hnusné, a hrůzné...jasně že funguje takhle celý svět...já jen píšu o svých bariérách a obavách....přesto děkuji za pomoc v podobě info


Nagualka 


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Oblíbená léčivka.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

no, to buď ještě ráda, cérko, že bereš63 kč...1 má známá maká v nemocnici jako služka za motivačních 50 kč...2 kč nad minimum, aby se asi neřeklo...s tím placením za šlužby je to dost diskutabilní téma...někdo to dělá a bere jako své poslání a službu bližním a někdo na tom má založenou živnost...někdo ti vyloží karty zdarma, jiný za 300 a další zas za 2 000...to samé i s těmi různými workshopy a kurzy...někde to je zdarma za pomoc při výstavbě domu, jinde ještě důvěřiví zájemci dost mastně zaplatí za směs pofiderních informací


...

Nagualka říká:


tak především, děkuju za odkazy. Koukla jsem na to...


samo, že z webu člověk nepozná NIC. Jasné je, že je potřeba to vyzkoušet (jako ostatně všechno). Ale..má to jedno pro mě veliké ALE. a tím jsou peníze. jelikož makám jako pečovatelka u zdrav. handicapovaných, pod neziskovou org., a mám 63 kč na hodinu, tak mám mzdu tzv. z ruky do huby. No a lidé, jejichž pomoc bych uvítala, a o kterou bych ráda požádala, chtějí a budou chtít PENÍZE. COŽ je pro mne dvojnásobné ALE. za prvé peníze nemám. za druhé již samotný fakt, že za poskytnutí pomoci peníze požadují, způsobí u mě skeptický pohled a vyvolá smutek a pocit nepatřičnosti. Setkala jsem se se 2 léčiteli (za peníze), a 1 psychoanalytičkou (taktéž za peníze)...ale ne ledajaké peníze. chtěli za hodinu zhruba to, co já vydělám za jeden den!!!! to je smutné, hnusné, a hrůzné...jasně že funguje takhle celý svět...já jen píšu o svých bariérách a obavách....přesto děkuji za pomoc v podobě info


Nagualka 





Alena a J.
Příspěvky: 8
Registrován: 19 říj 2010 21:49

Re: Oblíbená léčivka.

Příspěvek od Alena a J. »

Jardo, no je fakt že jsem nepřelouskala rozhodně všechno, co píšeš. Neodděluju tělo od duše a netuším, v čem mám lítat. Ale.


Spouštěcím mechanismem je obvykle soubor více věcí, a to dědičnost, rizikový chování, okolnosti... Rizikovým chováním myslím třeba přejídání se sladkým, někdo dostane cukrovku, jinej třeba infarkt, sladký jde na srdce. Z toho samýho jídla. Co jsem ale zjistila je, že nemoci jednoznačně podporuje agrese, a to agrese nás samých vůči sobě, kterážto je ale ve skutečnosti nezpracovanou agresí od  někoho jiného. V tom, se v tom vyznat a dále neškodit, podle mě tkví umění života.


Nagualka: léčit si psychoanalýzou cukrovku je blbost, cukrovka není psychosomatická nemoc. Psychosomatika je třeba to, když umře někdo hodně blízkej a člověk najednou přestane chodit, protože si vyčítá smrt toho blízkého. Neví proč, ale prostě nevstane, přestože je zdravej. To by potom mělo smysl chodit na psychoanalýzu. Zkus zavolat nějakým léčitelům (léčitelkám) a zeptej se jich, jestli by Tě neléčili zadarmo nebo za nějakou symbolickou částku. Když jsem obíhala  různý léčitele se svojí nemocí, tak se mě jednou jeden i sám ptal.


Odpovědět