Oblíbená léčivka.

Bylinky, léčivky, všemožné rady babky kořenářky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Marek Parek
Příspěvky: 227
Registrován: 08 dub 2010 15:05

Re: Oblíbená léčivka.

Příspěvek od Marek Parek »

RBT: U mně vede Rhodiola rosea .. bylina to vysokohorských podmáčených strání národních parků, její kořen .. to je fakt něco :) Ale pozor, je chráněná. A kozlík taky, ten mi roste za domem.. Teď je vhodná doba sběru jeho kořene a výroby lihového extraktu. Neměl by se ale soustavně užívat déle než 3-4 týdny, potom prý způsobuje podrážděnost :)


Alena a J.
Příspěvky: 8
Registrován: 19 říj 2010 21:49

Re: Oblíbená léčivka.

Příspěvek od Alena a J. »

Kozlík taky, že, jardo.


MarekP: Nesnižuje rozchodnice růžová tlak? Jak působí? Na mě adaptogeny dělají takový trošku drógo dojem, nevím. Jaký je třeba rozdíl v účinku oproti např. eleuterokoku?


Uživatelský avatar
Miro Veselka
Příspěvky: 14
Registrován: 09 čer 2010 12:21

Re: Oblíbená léčivka.

Příspěvek od Miro Veselka »


Chcel by som prispieť k téme dvomi odkazmi.


http://http://www.hrabica.cz/cz/index.php?page=knihy&data=telo2


http://http://eutrofia.sk/node/123


Mám vyskúšané a môžem len doporučiť.


Uživatelský avatar
Nagualka
Příspěvky: 26
Registrován: 10 lis 2012 01:59

Re: Oblíbená léčivka.

Příspěvek od Nagualka »

to Miro: ahoj, prosímtě nenašla jsem v blogu, kde koupit opravdu kvalitní a čerstvou rýži. Nevíš o nějakém dobrém zdroji???


díky Nagualka


Uživatelský avatar
Miro Veselka
Příspěvky: 14
Registrován: 09 čer 2010 12:21

Re: Oblíbená léčivka.

Příspěvek od Miro Veselka »

ahoj,prečítaj si diskusiu a ryžu si skus objednat u autora stránky,alebo si ju kupis len tak v obchode a poprípade možes aj tu


www.opobchod.cz


Samodiva
Příspěvky: 114
Registrován: 16 dub 2013 22:58

Re: Oblíbená léčivka.

Příspěvek od Samodiva »

Česnek, křen, kopřiva.



Teď mi na borelku doporučili štětku soukenickou, ale sbírat se má až na podzim. Napadá vás na tuto nemoc ještě nějaká jiná (pokud možno tuzemská)?


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Oblíbená léčivka.

Příspěvek od jarda bon jovi »


Ahoj, kalísie voňavá , kámoš tu nemoc měl a je úplně zdravej po půlročním užívání. Jednu rostlinu ti dám a namnožíš si ji do úplnýho křoví. Roste to jako plevel Pokusím se zde zveřejnit manuál, ale při mé šikovnosti.....Tak nic, uveřejním, až to najdu.jináč to je pecka.
Samodiva říká:


Česnek, křen, kopřiva.



Teď mi na borelku doporučili štětku soukenickou, ale sbírat se má až na podzim. Napadá vás na tuto nemoc ještě nějaká jiná (pokud možno tuzemská)?





Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Oblíbená léčivka.

Příspěvek od mastnacek »

Pekny. Vidis to, kdybys bydlela nekde v panelacku a nelozila nekde po louce a po prikopech, tak se nemusis klistat bat :) Ten prirodni zivot je pekne nebezpecnej.

Samodiva říká:


Česnek, křen, kopřiva.



Teď mi na borelku doporučili štětku soukenickou, ale sbírat se má až na podzim. Napadá vás na tuto nemoc ještě nějaká jiná (pokud možno tuzemská)?





jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Oblíbená léčivka.

Příspěvek od jarda bon jovi »

Je to tak, v přírodě se najdou šílené nebezpečí. Mě se stalo onehdá, že jsem se po popíjení píva vydal na čtyřkolce prohlídnout navečer ploty na pastvině za barákem a potkal jsem jožina z bažin. Naprosto jsem zpanikařil a na úplně plnej plyn jsem zbaběle prchnul domů. no málem jsem se zabil, jak strašně jsem se bál, že mi půjde po krku.  Z jožina se druhý den vyklubala malá olše u potoka.....Pak si jděte do přírody, je to fakt o hubu.Zlatej panelák.....

mastnacek říká:


Pekny. Vidis to, kdybys bydlela nekde v panelacku a nelozila nekde po louce a po prikopech, tak se nemusis klistat bat :) Ten prirodni zivot je pekne nebezpecnej.

Samodiva říká:


Česnek, křen, kopřiva.



Teď mi na borelku doporučili štětku soukenickou, ale sbírat se má až na podzim. Napadá vás na tuto nemoc ještě nějaká jiná (pokud možno tuzemská)?








Samodiva
Příspěvky: 114
Registrován: 16 dub 2013 22:58

Re: Oblíbená léčivka.

Příspěvek od Samodiva »

Ono ani nemusíš nikde prolízat křoví (jako že prolízám:), ale stačí, když tě štípne komár nebo muchnička a je radosti do sytosti.




mastnacek říká:


Pekny. Vidis to, kdybys bydlela nekde v panelacku a nelozila nekde po louce a po prikopech, tak se nemusis klistat bat :) Ten prirodni zivot je pekne nebezpecnej.





Odpovědět