Oblíbená léčivka.

Bylinky, léčivky, všemožné rady babky kořenářky, ...
Odpovědět
jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Oblíbená léčivka.

Příspěvek od jarda bon jovi »

Nagulko, napiš mi na tenen@seznam.cz a já ti vysvětlím cestu zdarma. Je mi moc líto lidí pracujících za tuto almužnu. Je to nedůstojné a smutné. Je však alternativa a jsou lidé, co pomohou potřebným bez nároku na jakékoli rovnání.....Hlavně se ničeho neboj, strach je motorem tohoto světa a spouštěcím mechanismem mnoha obtíží. 
RADIM BUFFALO TOBIAS říká:


no, to buď ještě ráda, cérko, že bereš63 kč...1 má známá maká v nemocnici jako služka za motivačních 50 kč...2 kč nad minimum, aby se asi neřeklo...s tím placením za šlužby je to dost diskutabilní téma...někdo to dělá a bere jako své poslání a službu bližním a někdo na tom má založenou živnost...někdo ti vyloží karty zdarma, jiný za 300 a další zas za 2 000...to samé i s těmi různými workshopy a kurzy...někde to je zdarma za pomoc při výstavbě domu, jinde ještě důvěřiví zájemci dost mastně zaplatí za směs pofiderních informací


...

Nagualka říká:


tak především, děkuju za odkazy. Koukla jsem na to...


samo, že z webu člověk nepozná NIC. Jasné je, že je potřeba to vyzkoušet (jako ostatně všechno). Ale..má to jedno pro mě veliké ALE. a tím jsou peníze. jelikož makám jako pečovatelka u zdrav. handicapovaných, pod neziskovou org., a mám 63 kč na hodinu, tak mám mzdu tzv. z ruky do huby. No a lidé, jejichž pomoc bych uvítala, a o kterou bych ráda požádala, chtějí a budou chtít PENÍZE. COŽ je pro mne dvojnásobné ALE. za prvé peníze nemám. za druhé již samotný fakt, že za poskytnutí pomoci peníze požadují, způsobí u mě skeptický pohled a vyvolá smutek a pocit nepatřičnosti. Setkala jsem se se 2 léčiteli (za peníze), a 1 psychoanalytičkou (taktéž za peníze)...ale ne ledajaké peníze. chtěli za hodinu zhruba to, co já vydělám za jeden den!!!! to je smutné, hnusné, a hrůzné...jasně že funguje takhle celý svět...já jen píšu o svých bariérách a obavách....přesto děkuji za pomoc v podobě info


Nagualka 








Alena a J.
Příspěvky: 8
Registrován: 19 říj 2010 21:49

Re: Oblíbená léčivka.

Příspěvek od Alena a J. »

Jarda: tak to jsme napsali oba to samé


Uživatelský avatar
Nagualka
Příspěvky: 26
Registrován: 10 lis 2012 01:59

Re: Oblíbená léčivka.

Příspěvek od Nagualka »

...Aleno, ale JAK TO VÍŠ, že diabetes není psychosomatická nemoc? autoimunitní reakce...poškození betabuněk slinivky...jsem dosti sebereflexivní člověk, a velice dobře si pamatuju na svý myšlenky...touha a přání zničit, zkazit svý tělo, utrápit ho, komplexy daný chováním svýho otce, jenž mě tejral svýma výrokama, že jsem tlustej puchejř a podobný..ta touha , agresivita, smutek a zlost ke svýmu tělu, (nyní tak měkkýmu, krásnýmu, zranitelnýmu...jak se všecko mění)...já vím , že vím AKORÁT TAK PRD, (tak ted se směju:-)), ale tuším, že si stojim za svým "cukrovkářským neštěstím"....vono je to fakticky komplikejtyd...ty si myslíš to a to. já zase to a to. je vůbec daný, že to je tak a tak? je to k nepochopení. tahle nemoc je...psychosomatická...tahle zase není...milion lidí rovná se milion pravd....ačkoliv se motám v této diskusi jako nudle v bandě, díky za příspěvky:-))




Alena a J. říká:


Jardo, no je fakt že jsem nepřelouskala rozhodně všechno, co píšeš. Neodděluju tělo od duše a netuším, v čem mám lítat. Ale.


Spouštěcím mechanismem je obvykle soubor více věcí, a to dědičnost, rizikový chování, okolnosti... Rizikovým chováním myslím třeba přejídání se sladkým, někdo dostane cukrovku, jinej třeba infarkt, sladký jde na srdce. Z toho samýho jídla. Co jsem ale zjistila je, že nemoci jednoznačně podporuje agrese, a to agrese nás samých vůči sobě, kterážto je ale ve skutečnosti nezpracovanou agresí od  někoho jiného. V tom, se v tom vyznat a dále neškodit, podle mě tkví umění života.


Nagualka: léčit si psychoanalýzou cukrovku je blbost, cukrovka není psychosomatická nemoc. Psychosomatika je třeba to, když umře někdo hodně blízkej a člověk najednou přestane chodit, protože si vyčítá smrt toho blízkého. Neví proč, ale prostě nevstane, přestože je zdravej. To by potom mělo smysl chodit na psychoanalýzu. Zkus zavolat nějakým léčitelům (léčitelkám) a zeptej se jich, jestli by Tě neléčili zadarmo nebo za nějakou symbolickou částku. Když jsem obíhala  různý léčitele se svojí nemocí, tak se mě jednou jeden i sám ptal.





jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Oblíbená léčivka.

Příspěvek od jarda bon jovi »


Samozřejmě že konkrétně cukrovka, jakož i drtivá ´většina nemocí JE psychosomatická, o tom není pochyb.Pouze bezzubá současná medicína nechce brát podvědomí v potaz. Stačí jen udělat zkoušku kyselosti organismu při dušením pohnutí a je to jasný. Ale múžeme se tvářit, že to je přesně tak, jak hlásá ofic věda a nikam nedojdeme. Psychoanalýza není etikoterapie. Navíc, kdo chce, hledá způsob a kdo nechce, hledá důvod. I léčitel je občanem této republiky a musí si platit formou daní armády policajtů, špiclů, úředníků a udavačů. Musí platit výpalné čezu a spoustě dalším mafiánům. Takže v tomhle slzavém údolí potřebuje peníze, jako každý občan. nechodí mu složenky z nebe.


Sám jsem se málem utejral k smrti a dia melitus pro mne rozhodně není cizí.jasně že drtivá většina lidí nechce slyšet o vlivu psychiky na zdraví. Berou to jako slabost, ovšem chyba jde i k našim předkům, ale to už je jiná story,,,


A už vůbec si nedokážete představit vliv matčiny psichiky na zdraví dětí....


 



Nagualka říká:


...Aleno, ale JAK TO VÍŠ, že diabetes není psychosomatická nemoc? autoimunitní reakce...poškození betabuněk slinivky...jsem dosti sebereflexivní člověk, a velice dobře si pamatuju na svý myšlenky...touha a přání zničit, zkazit svý tělo, utrápit ho, komplexy daný chováním svýho otce, jenž mě tejral svýma výrokama, že jsem tlustej puchejř a podobný..ta touha , agresivita, smutek a zlost ke svýmu tělu, (nyní tak měkkýmu, krásnýmu, zranitelnýmu...jak se všecko mění)...já vím , že vím AKORÁT TAK PRD, (tak ted se směju:-)), ale tuším, že si stojim za svým "cukrovkářským neštěstím"....vono je to fakticky komplikejtyd...ty si myslíš to a to. já zase to a to. je vůbec daný, že to je tak a tak? je to k nepochopení. tahle nemoc je...psychosomatická...tahle zase není...milion lidí rovná se milion pravd....ačkoliv se motám v této diskusi jako nudle v bandě, díky za příspěvky:-))




Alena a J. říká:


Jardo, no je fakt že jsem nepřelouskala rozhodně všechno, co píšeš. Neodděluju tělo od duše a netuším, v čem mám lítat. Ale.


Spouštěcím mechanismem je obvykle soubor více věcí, a to dědičnost, rizikový chování, okolnosti... Rizikovým chováním myslím třeba přejídání se sladkým, někdo dostane cukrovku, jinej třeba infarkt, sladký jde na srdce. Z toho samýho jídla. Co jsem ale zjistila je, že nemoci jednoznačně podporuje agrese, a to agrese nás samých vůči sobě, kterážto je ale ve skutečnosti nezpracovanou agresí od  někoho jiného. V tom, se v tom vyznat a dále neškodit, podle mě tkví umění života.


Nagualka: léčit si psychoanalýzou cukrovku je blbost, cukrovka není psychosomatická nemoc. Psychosomatika je třeba to, když umře někdo hodně blízkej a člověk najednou přestane chodit, protože si vyčítá smrt toho blízkého. Neví proč, ale prostě nevstane, přestože je zdravej. To by potom mělo smysl chodit na psychoanalýzu. Zkus zavolat nějakým léčitelům (léčitelkám) a zeptej se jich, jestli by Tě neléčili zadarmo nebo za nějakou symbolickou částku. Když jsem obíhala  různý léčitele se svojí nemocí, tak se mě jednou jeden i sám ptal.








Alena a J.
Příspěvky: 8
Registrován: 19 říj 2010 21:49

Re: Oblíbená léčivka.

Příspěvek od Alena a J. »

No duše může ničit tělo a tělo ale zase může ničit duši.


Nagualko, je to propojený, to je jasný, můžeme debatovat třeba o tom, co znamená psychosomatické a co psychikou podmíněné, je to rozdíl, ale to je úplně jedno. Popravdě vím, že i když se člověk vyrovná s příbuzentvem, nemoc zůstane. Tím nechci snižovat vliv psychiky. Pokud nehodláš čekat na zázrak s velkým Z, najdi někoho, kdo Ti pomůže. Dobrá rada-nech si poradit a čti komentáře o těch lidech na netu.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Oblíbená léčivka.

Příspěvek od jarda bon jovi »

Takže, poslední moje kázání... Veškeré tělesné pochody, včetně funkce všech orgánů, vč úplně všech, a to jsou sakra propojené a navzájem závislé, nejsou řízeny ničím jiným, nežli centrem nervové soustavy, tedy mozkem. A není náhodou,že právě tamm, a nikde jinde se odehrávají veškeré pochody, myšlení, emoce a vlastně vše, co nás činí tvorem a člověkem. Není to nikde jinde, dokonce ani v našem mobilním telefonu, ani v tabletech. Je to v tomtéž mozku, který řídí funkci těcch nejdůležitějších, i těch méně důležitých, i těch opomenutých orgánů. To přeci musí chápat i to nejmenší dítě. Nebo himl, víš něco, co by to vyracelo?


Dovolím si nesouhlasit.. Pokud se vnitřně vyrovnáš se všemi křivdami a odpustíš všem včetně sobě, pak přijde uzdravení.Nemoc nezůstane.a to i třebas karcinom, jako v mnoha případech. Jsou tam souvislosti, kdy ph určuje bujení a psychika diktuje ph přes tráení, strach lediny a Vůbec.... Vždy je třeba brát v potaz logickou posloupnost příčiny a důsledku.


Naše tělo je skvělý organický důmyslný strroj, který dokážeme svojí duševní silou zahubit naprosto elegantně a bez potíží. 


Doporučuju místo osobních domněnek pár knih, nebo přednášky zasvěcených, abychom zde nemlátili prázdnou slámu.


ps, tělo duši zničit či poškodit nemůže. Nemá k tomu žádný mechanismus.

Alena a J. říká:


No duše může ničit tělo a tělo ale zase může ničit duši.


Nagualko, je to propojený, to je jasný, můžeme debatovat třeba o tom, co znamená psychosomatické a co psychikou podmíněné, je to rozdíl, ale to je úplně jedno. Popravdě vím, že i když se člověk vyrovná s příbuzentvem, nemoc zůstane. Tím nechci snižovat vliv psychiky. Pokud nehodláš čekat na zázrak s velkým Z, najdi někoho, kdo Ti pomůže. Dobrá rada-nech si poradit a čti komentáře o těch lidech na netu.





Uživatelský avatar
Nagualka
Příspěvky: 26
Registrován: 10 lis 2012 01:59

Re: Oblíbená léčivka.

Příspěvek od Nagualka »

::-) Jardo, vy máte s Ájou na sebe nák spadýno, bo ne?:-)


himl....:-)


mno, zde je vidět, jak jsme každej jinej a názorů je stejně tak mnoho, co lidí. i mezi zasvěcenými je názorová rozrůzněnost. tím nechci nesouhlasit. jen je pro mě kua těžké cokoliv pochopit..když pravda je tak..roztříštěná, mnohotvárná...


jinak, písla sem ti  na mail


díky


Alena a J.
Příspěvky: 8
Registrován: 19 říj 2010 21:49

Re: Oblíbená léčivka.

Příspěvek od Alena a J. »

Ne, Jarda má spadeno na mě. Já napíšu je to modrý a on mě bude do krve přesvědčovat, že to má modrou barvu. Je nejchytřejší. Chuděry úřednice.


Uživatelský avatar
Nagualka
Příspěvky: 26
Registrován: 10 lis 2012 01:59

Re: Oblíbená léčivka.

Příspěvek od Nagualka »

...musím se chechtat..ten bude "řádit"..chuděry úřednice, prý:-)


no a já jdu na šípky. díky všem za rady.


Nagualka


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Oblíbená léčivka.

Příspěvek od jarda bon jovi »

Ještě bych chtěl vyzvednout kozlík lékařský, který má tu moc ovládnout celkový tonus organismu i srdeční a velice účinně pomůže k zklidnění, i při silných neurozách a náročných vypjatých situacích.


Ona to zvládá i třezalka, ovšem kozlík je kabrňák....


dále je velice efektivní feferonka, chili nebo něco silnějšího... třebas jalapeňo nebo habanero, pokročilejší i jolokii. funguje bezvadně na čištění a tonus žlučových cest, protože prokrvuje a stimuluje žlučník a promývá žlučovody. celkově prokrvuje organismus a má zásadní liv na srdeční činnost. funguje proti fibrozám  a trombozám.....


pro alenu... úřednice žeru se zelím...


 


Odpovědět