Oblíbená léčivka.

Bylinky, léčivky, všemožné rady babky kořenářky, ...
Odpovědět
Samodiva
Příspěvky: 114
Registrován: 16 dub 2013 22:58

Re: Oblíbená léčivka.

Příspěvek od Samodiva »

Ahoj Jardo, díky i za info. Pozřela bych snad i hřebíky, kdyby to pomohlo.


Nejhorší je, že do toho lesa chodit nepřestanu, takže permanentně riskuju permanentní nemoc.




jarda bon jovi říká:



Ahoj, kalísie voňavá , kámoš tu nemoc měl a je úplně zdravej po půlročním užívání. Jednu rostlinu ti dám a namnožíš si ji do úplnýho křoví. Roste to jako plevel Pokusím se zde zveřejnit manuál, ale při mé šikovnosti.....Tak nic, uveřejním, až to najdu.jináč to je pecka.





jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Oblíbená léčivka.

Příspěvek od jarda bon jovi »

Prosím tě, hlavně to nepřepískni s dávkováním. Mám sklerozu, někde to mám, a


le, užízne se šlahoun o min 6 kolínkách a dá se do ledničky v igelitovým pytlíku min na týden a pak se zalije šnapšem a nechá macerovat tři týdny a pak se užívá po kapkách Je o tom kniha, jmenuje se kalísie vonavá, ale můj počítač mne nemá rád, dělá mi naschvályv. Já si ji stáhl z ulož to.Tam o tom je všechno.




Samodiva říká:


Ahoj Jardo, díky i za info. Pozřela bych snad i hřebíky, kdyby to pomohlo.


Nejhorší je, že do toho lesa chodit nepřestanu, takže permanentně riskuju permanentní nemoc.




jarda bon jovi říká:



Ahoj, kalísie voňavá , kámoš tu nemoc měl a je úplně zdravej po půlročním užívání. Jednu rostlinu ti dám a namnožíš si ji do úplnýho křoví. Roste to jako plevel Pokusím se zde zveřejnit manuál, ale při mé šikovnosti.....Tak nic, uveřejním, až to najdu.jináč to je pecka.








jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Oblíbená léčivka.

Příspěvek od jarda bon jovi »

že by?


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Oblíbená léčivka.

Příspěvek od mastnacek »

Ta priroda je hnusnej nepritel, nechapu ze se ji nekdo snazi chranit! :) A buh neexistuje, protoze jinak by nedal vzniknout tyhle haveti, ktera jen parazituje a saje krev.

Samodiva říká:


Ono ani nemusíš nikde prolízat křoví (jako že prolízám:), ale stačí, když tě štípne komár nebo muchnička a je radosti do sytosti.




mastnacek říká:


Pekny. Vidis to, kdybys bydlela nekde v panelacku a nelozila nekde po louce a po prikopech, tak se nemusis klistat bat :) Ten prirodni zivot je pekne nebezpecnej.








Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Oblíbená léčivka.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

já bych taky chtěl révek té kalísie voňavé kdyby to bylo možno...a odkaz na to na tom uložto nemůžeš přidat až to najdeš...??? proč se to dává na týden do ledničky...???

jarda bon jovi říká:


Prosím tě, hlavně to nepřepískni s dávkováním. Mám sklerozu, někde to mám, a


le, užízne se šlahoun o min 6 kolínkách a dá se do ledničky v igelitovým pytlíku min na týden a pak se zalije šnapšem a nechá macerovat tři týdny a pak se užívá po kapkách Je o tom kniha, jmenuje se kalísie vonavá, ale můj počítač mne nemá rád, dělá mi naschvályv. Já si ji stáhl z ulož to.Tam o tom je všechno.




Samodiva říká:


Ahoj Jardo, díky i za info. Pozřela bych snad i hřebíky, kdyby to pomohlo.


Nejhorší je, že do toho lesa chodit nepřestanu, takže permanentně riskuju permanentní nemoc.




jarda bon jovi říká:



Ahoj, kalísie voňavá , kámoš tu nemoc měl a je úplně zdravej po půlročním užívání. Jednu rostlinu ti dám a namnožíš si ji do úplnýho křoví. Roste to jako plevel Pokusím se zde zveřejnit manuál, ale při mé šikovnosti.....Tak nic, uveřejním, až to najdu.jináč to je pecka.











Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Oblíbená léčivka.

Příspěvek od Patrik Stach »

U mne vedou byliny k sežrání. Vzhledem k velikosti zahrady, co nelze sežrat, nemá u nás místo :) Takže předně všeho BAZALKA, ROZMARÝN, DOBROMYSL, TYMIÁN.


Na plátek rajčete položím plátek mozzarelly, na to list bazalky a kápnout olivovým olejem. Stačí takhle, nebo to celé ještě položit na rozpečenou houstičku :)


Pokud vezmu v úvahu léčivky, vyhrála by nejspíš TŘEZALKA, ze které děláme Janův olej na popáleniny. Následuje MĚSÍČEK na masti, KOSTIVAL na jíchu a TŘAPATKA NACHOVÁ.


Tolik jsem chtěl říct k bylinkám.


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Oblíbená léčivka.

Příspěvek od mastnacek »

Tak si rikam, neni nejlepsi lecivka cista voda? Co vy na to?


Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Oblíbená léčivka.

Příspěvek od Patrik Stach »

Pokud se do ní natrhá máta a nastrouhá zázvor, přidá trochu ledu a citronové trávy, pak jo :)

mastnacek říká:


Tak si rikam, neni nejlepsi lecivka cista voda? Co vy na to?





Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Oblíbená léčivka.

Příspěvek od mastnacek »

Tak to nevim, spis jsem myslel to, vykaslat se na cajicky, kaficka, pivicka a limonadky a pit fakt jen holou vodu nejlip pramenitou. Kdyz ty nase bunky tvori z x procent hlavne voda. jako ze pak nasledny bylinkareni a praskovani je uz jen pokus dohnat co clovek zpackal.

Patrik Stach říká:


Pokud se do ní natrhá máta a nastrouhá zázvor, přidá trochu ledu a citronové trávy, pak jo :)

mastnacek říká:


Tak si rikam, neni nejlepsi lecivka cista voda? Co vy na to?








Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Oblíbená léčivka.

Příspěvek od Patrik Stach »

Tak pokud tu mluvíme o léčivkách a teď i pití, na čaj, ten zelený, nedám dopustit. A je mi jedno, že je z dálného východu a není mu naše středozemí vlastní. Oproti tomu pivo a víno tu domácí jsou a léčí, kudy tečou.


Odpovědět