Vytrvalá pšenice

Vše o pěstování obilnin, luštěnin
Alča
Příspěvky: 3
Registrován: 21 úno 2012 10:28

Vytrvalá pšenice

Příspěvek od Alča »

chtěla bych se prosím zeptat jestli nemá někdo informace o vytrvalé všenici PSR 3628. Zajímalo by mne také jestli se dá tato pšenice použít jako běžná pšenice na těsto , nebo nějaké jiné pekařské výrobky. Pokud někdo má takovou zkušenost nebo o tom někde četl


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Vytrvalá pšenice

Příspěvek od jarda bon jovi »

Četl jsem... konkrétné v knize od mičurina. Nahradí pšenici v  plném rozsahu, k pečení kvašeného počiva má však mnoho vlákniny, což je dáno mnohem menším zrnem. Výnosy jsou kolem 20 metráků po hektaru a k dobré kvalitě je třeba co dva roky hnojit uleželým nojem na podzim, nebo kompostem na jaře. sláma je použitelná jako krmivo  s nutriční hodnotou 50% dobré píce. Dle obrázků to je něco mezi obIlím a odnožující travinou....


Alča
Příspěvky: 3
Registrován: 21 úno 2012 10:28

Re: Vytrvalá pšenice

Příspěvek od Alča »

Jardo moc děkuji a mohl byste mi prosím ještě prozradit jak se jmenuje ona zmíněná kniha od mičurina

jarda bon jovi říká:


Četl jsem... konkrétné v knize od mičurina. Nahradí pšenici v  plném rozsahu, k pečení kvašeného počiva má však mnoho vlákniny, což je dáno mnohem menším zrnem. Výnosy jsou kolem 20 metráků po hektaru a k dobré kvalitě je třeba co dva roky hnojit uleželým nojem na podzim, nebo kompostem na jaře. sláma je použitelná jako krmivo  s nutriční hodnotou 50% dobré píce. Dle obrázků to je něco mezi obIlím a odnožující travinou....





Alča
Příspěvky: 3
Registrován: 21 úno 2012 10:28

Re: Vytrvalá pšenice

Příspěvek od Alča »

hledám totiž historické a i nové informace o této obilovině do diplomové práce a je nutno uvádět i zdroj a popřípadě bych se pokusila knihu sehnat a kouknout , moooc by mi to pomohlo . Zatím mám info jenom co kdo mi řekl ale bohužel to nejde napsat bez dohledatelného zdroje.



Jardo moc děkuji a mohl byste mi prosím ještě prozradit jak se jmenuje ona zmíněná kniha od mičurina

jarda bon jovi říká:


Četl jsem... konkrétné v knize od mičurina. Nahradí pšenici v  plném rozsahu, k pečení kvašeného počiva má však mnoho vlákniny, což je dáno mnohem menším zrnem. Výnosy jsou kolem 20 metráků po hektaru a k dobré kvalitě je třeba co dva roky hnojit uleželým nojem na podzim, nebo kompostem na jaře. sláma je použitelná jako krmivo  s nutriční hodnotou 50% dobré píce. Dle obrázků to je něco mezi obIlím a odnožující travinou....








Uživatelský avatar
Marion
Příspěvky: 180
Registrován: 15 čer 2014 23:45

Re: Vytrvalá pšenice

Příspěvek od Marion »

Toto mne vskutku zaujalo. Dala by se tato pšenico-travina zařadit do krmené dávky třeba koz, kde je vláknina potřeba a lepek spíše nežádoucí? Jak je to s obsahem bílkovin?


A celkově trvalé odrůdy ovsa a ječmene znáte někdo, existují?


Petr Martiánek
Příspěvky: 1
Registrován: 10 pro 2014 10:14

Re: Vytrvalá pšenice

Příspěvek od Petr Martiánek »

Tuto "pšenici" mám. 


Jitka MX01
Příspěvky: 134
Registrován: 07 lis 2013 20:20

Re: Vytrvalá pšenice

Příspěvek od Jitka MX01 »

Ahoj Petře, to je zajímavé. Dokážeš ji namnožit nebo poskytnout osivo pro namnožení, prosím?


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Vytrvalá pšenice

Příspěvek od QNX »

Jak budete u vytrvalé pšenice potlačovat plevel?


Jitka MX01
Příspěvky: 134
Registrován: 07 lis 2013 20:20

Re: Vytrvalá pšenice

Příspěvek od Jitka MX01 »

QNX: odpověď na tvoji otázku: nevím. Proto bych to chtěla vyzkoušet na malém. Nyní potlačujeme plevel plazivým jetelem. Funguje to dobře kromě bodláků a pýru. Bodláky se poseknou. Pýr ....


A musím tedy napsat, naprosto nepermakulturně: Největší chybou na našem pozemku bylo nevyhubení pýru na začátku. Pokud by jsme začínali na holém poli znovu, tak ho vezmu plošně chemií. Protože ten boj o každé místo nyní je náročný. A kdo si myslí, že pýr "léčí" půdu, tak možná že jo, ale kromě toho dokonale sebere živiny a vláhu všemu ostatnímu - malé stromky a keře a zelenina se v něm doslova dusí. Uvidíme až na něj alespoň na částech pustíme slepičí traktor a ovce.


Tu pšenici by jsme seli až do půdy vyčištěné od pýru.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Vytrvalá pšenice

Příspěvek od QNX »

Jitka M.  Pokud nepoužiješ k potlačování plevele orbu a ani chemii, tak si to nedovedu představit.  Plošné odplevelení ti pomůže jen dočasně, rozhodně ne na "trvalo" jak by bylo potřeba pro trvalou kulturu.


Odpovědět