Obilí

Vše o pěstování obilnin, luštěnin
Uživatelský avatar
Jitka
Příspěvky: 85
Registrován: 09 bře 2010 12:24

Obilí

Příspěvek od Jitka »

ahoj jsem tu nova a chtela bych se zeptat v jakych oblasti nejvic roste obilí dekuji :)


 


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Obilí

Příspěvek od QNX »

Pro pěstování potravinářského obilí jsou u nás vhodné oblasti K, Ř  a O, pro krmné obilí ještě oblast B a v oblasti P už to je špatné.

Uživatelský avatar
PermaWeb
Příspěvky: 823
Registrován: 08 bře 2010 11:20

Re: Obilí

Příspěvek od PermaWeb »

Odpověď přidal(a) jitka

je mi 11 a ja o a ř  nechapu jestli by to šlo celimi slovi  :)



Odpověď přidal(a) Iveta Meinlschmidtová

Ahojky...nic si z toho  nedělej..mě je 47 a také  to nechápu..:-))))

Uživatelský avatar
PermaWeb
Příspěvky: 823
Registrován: 08 bře 2010 11:20

Re: Obilí

Příspěvek od PermaWeb »

Ahoj Jitko,


co znamenají ta písmena se dočteš například na tomto odkazu. Přehlednou mapu najděš například na tomto odkazu.


Vzhledem k tomu, že minimální věková hranice pro členství v této síti je 13 let (odkaz na podmínky), tak tě jako administrátor této sítě žádám, aby jsi už nezasílala další příspěvky nebo dotazy dokud nebudeš starší 13 let. Děkuji


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Obilí

Příspěvek od jarda bon jovi »

Obilí.... Jde pouze o to, jestli ho chceš pěstovat komerčně nebo pro sebe. Dříve, před poslední válkou i kus po ní se obilí pěstovalo všude, kde se kůň udržel na nohou.jediné kriterium bylo, aby se vyorané balvany nekutálely jinému na pozemek neb do dědiny. Hodně se změnilo a vypěstovat kvalitní, nebo alespoň uspokojivou kvalitu bude výběrem odrůdy. Kde roste oves a žito neporoste pšenka k dokonalosti, ovšem naše předky to nasytilo.Dnes jsou jiné standarty  a požadavky... V moderním pojetí však je to tak, jak píše qnx

Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Obilí

Příspěvek od QNX »

JBJ: ano, dříve se obilí pěstovalo i v pícninářské oblasti .........nebyla jiná možnost a nebylo ani moc možností jak zkontrolavat kvalitu výsledného produktu. Pokusit se o pěstování obilí v nepříznivých podmínkách se jistě každý může ........... pokud mu nevadí, že například šance na nadměrný obsah mykotoxinů v jeho SuperBioEkoProduktu je dost velká a snadno si může vypěstovat produkt mnohem jedovatější, než když si ho koupí od SuperChemického Zemědělce. Každá mince má dvě strany.

jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Obilí

Příspěvek od jarda bon jovi »

Naštěstí mám v tomto osobní zkušenost a bludy typu eko rovná se mykotoxiny jsem dávno vypustil. Je to ničím nepodložená smyšlenka, která nemá ani technologické opodstatnění, páč proti houbovým chorobám obilovin může organický farmář použít řadu účiných a šetrných postřiků.Navíc, kdyby to byla pravda, tak naši předkové vyscípali na mykotoxíny už dávno. Na druhou stranu je pravda, že výnosy byli úplně jinde a používané odrůdy dnes nedisponují zdaleka takovou odolností, jako dříve.Mykotoxiny jsou i u konvence naprosto běžné a řeší se to převodem z potravinářské kvality do krmivářské. Zvířata to sežerou jako prd.....
Já to vidím tak, že , KDO CHCE, HLEDÁ ZPŮSOB, KDO NECHCE , HLEDÁ DŮVOD..
QNX říká:


JBJ: ano, dříve se obilí pěstovalo i v pícninářské oblasti .........nebyla jiná možnost a nebylo ani moc možností jak zkontrolavat kvalitu výsledného produktu. Pokusit se o pěstování obilí v nepříznivých podmínkách se jistě každý může ........... pokud mu nevadí, že například šance na nadměrný obsah mykotoxinů v jeho SuperBioEkoProduktu je dost velká a snadno si může vypěstovat produkt mnohem jedovatější, než když si ho koupí od SuperChemického Zemědělce. Každá mince má dvě strany.



Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Obilí

Příspěvek od QNX »

JBJ: a jakou máš zkušenost? Ty máš asi doma dobře vybavenou laboratoř, že si poradíš se stanovením obsahu mykotoxinů.


Není to žádná smyšlenka, je to opravdové nebezpečí a na toto téma už proběhla celá řada výzkumů (trochu chtřejších lidí, disponujících potřebnou technikou). Můžeš uvést pár příkladů těch "účinných a šetrných postřiků" ? Přiznávám se, že já neznám ani jeden a moc rád se nechám poučit. No a o vlivu mykotoxinů na zdravotní stav našich předků se můžeme dohadovat, ale je fakt, že průměrná délka života byla tenkrát mnohem menší ........a tohle mohl být jeden z faktorů.


Mykotoxiny jsou opravdu běžné i u konvenčních zemědělců, ale ti mají možnost použít opravdu účinné postřiky (brutální chemie).


KDO CHCE ZNÁT FAKTA, HLEDÁ FAKTA. KDO CHCE POUZE ZAUJÍMAT POSTOJE, TEN ZAUJÍMÁ POSTOJE.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Obilí

Příspěvek od jarda bon jovi »

Mno, a protože jsem 6 let dodával zrní rakouskému odbytovému družstvu v systemu demeter, tak opravdu již nemám ŽÁDNÉ argumenty na tvoji veselou a zábavnou permakulturní šarádu.


Fakt to bude ztráta času, pouze všem, co chtějí nezávislost a pěstovat vlastní obilí...


Nebojte se ničeho, chytrých oslů je plná republika, budou vám házet klacky pod nohy ve všech úrovních, nebojte se, jde to.Zvládli to ti před námi, zvládnete to i vy. Já se k tomu za pár let vrátím i s malým mlýnem...


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Obilí

Příspěvek od QNX »

JBJ: pěkné, nejdříve machruješ, že účinných EkoPostřiků proti houbám je spousta, ale nejsi schopný vyjmenovat ani jeden.


V jedné větě napíšeš, že není důvod bát se mykotoxinů, protože to jsou bludy a v další napíšeš, že i konvečnímu zemědělci se někdy stane, že jeho obilí je jako potravinářské neprodejné a může ho prodat jenom jako krmné, protože v něm má mykotoxiny (a to má možnost proti houbám stříkat). To EkoBioZemědělci jistě ani náhodou nehrozí.... opravdu vtipné.


Nakonec začneš machrovat, že jsi 6 let dodával obilí .... to tě intelektuálně  vyčerpalo tak, že už nemáš žádné argumenty..... ty jsi ale veselá kopa. Každý kdo má IQ větší než nejchytřejší ovce z tvého stáda si to jistě správně přebere sám :-)


Odpovědět