Sorghum - čirok

Vše o pěstování obilnin, luštěnin
Odpovědět
Petr Brhel
Příspěvky: 7
Registrován: 23 kvě 2010 16:22

Sorghum - čirok

Příspěvek od Petr Brhel »

v knížce od J.Seymoura jsem narazil na tuto rostlinu,máte někdo nějaké zkušenosti s pěstováním a využitím ve zdejších podmínkách ?


... takhle ale ne :-)


 


http://www.youtube.com/watch?v=VSl87oupsJw


 


díky Petr


Uživatelský avatar
Jarka Kollárová
Příspěvky: 40
Registrován: 03 úno 2011 13:30

Re: Sorghum - čirok

Příspěvek od Jarka Kollárová »

pestovala som ho pred časom kvôli metlám, nerobilo to žiadne problémy, vždy narástol nejako do dvoch metrov, povyrezovala som, usušila, semienka nechala k budúcemu roku a zasiala o rok zase...

Jan NovotnýX02
Příspěvky: 12
Registrován: 15 led 2015 18:04

Re: Sorghum - čirok

Příspěvek od Jan NovotnýX02 »

Zdravím, 


čirok pěstuji druhým rokem. Naroste vždy jen do půl metru (bez hnojení a orby), ale klasy byly vždy slušné. Zrno žerou králíci. Doporučuji předpěstovat, ale jde to v pohodě i bez toho. V okolí vím o 2 polích s čirokem. 


Uživatelský avatar
Marian Both
Příspěvky: 11
Registrován: 28 úno 2012 10:45

Re: Sorghum - čirok

Příspěvek od Marian Both »

u nás ho pestujú ako následnú plodinu po raži na zeleno,  do bioplinky. obdivujem v jakom suchu a horúčavách dokáže rásť, a zazelenať už raz skosené pole. dobytku chutí a tak myslím že má zmysel ho pestovať, aspoň do zálohy, hlavne keď suchých rokov u nás pribúda.Jan NovotnýX02
Příspěvky: 12
Registrován: 15 led 2015 18:04

Re: Sorghum - čirok

Příspěvek od Jan NovotnýX02 »Marian Both říká:


u nás ho pestujú ako následnú plodinu po raži na zeleno,  do bioplinky. obdivujem v jakom suchu a horúčavách dokáže rásť, a zazelenať už raz skosené pole. dobytku chutí a tak myslím že má zmysel ho pestovať, aspoň do zálohy, hlavne keď suchých rokov u nás pribúda.To musím potvrdit, čirok snáší vedra velice dobře. Kdy asi tak seješ po tom žitě?
Odpovědět