P

Vše o pěstování obilnin, luštěnin
jarda bon jovi

Re: Pšenice špalda

Příspěvek od jarda bon jovi »

Já mám i ty obilné jámy , páč jsem pod podlahou našel 3.Odstranění slupek se provádí na kulatém dřevě, po kterém se zhora točí další, položené na zrní. Odvalováním se vše citlivě odslupkuje a pak se to prožene fofrem, nebo rotačním trierem, v malém na sítě, nebo v průvanu vypálá, což znamená , že se zrní vyhazuje lopatou do výšky v průvanu a větrem se oddělí váhově rozdílné složky. Proto se stavěly stodoly či  mlaty vratama ve směru převládajících větrů.....Odslupkování je v dřevěném mlýnci kontinuální, v dřevěné duté stoupě, dřevěném hmoždíři, do kterého se nasype zrnía do dutiny se zrním se tluče tloukem je nekontinuální.... musí se nasypat nové a odrhnuté vysypat.......

havlenam říká:

Dobrý den,

kniha je bezvadná. Doporučuji i ostatní knihy z této řady. Dá se koupit na http://www.vmp.cz/cs/navstevnici-prohlidka-muzea/internetovy-obchod...

Martin

Eltariel

Příspěvek od Eltariel »

Na vymlácení jsou nejlepší myši....nám žito i uklidili , ale do okapů.....ještě je musíme vycvičit.

Cep je dobrá volba, jako za stara, nebo nazout poctivý dřeváky a trochu to poběhat . Síta, prostěradlo nebo plachta a trocha větru při nadhazování. A trpělivost....

Maly Nomad

Příspěvek od Maly Nomad »

prodam funkcni mlaticku tovarni vyroby, za cenu srotu ]:-D (Zlinsky kraj)

jarda bon jovi

Příspěvek od jarda bon jovi »

mám zájem, pokud je malá.... foto by nebylo?

Maly Nomad říká:

prodam funkcni mlaticku tovarni vyroby, za cenu srotu ]:-D (Zlinsky kraj)

Maly Nomad

Příspěvek od Maly Nomad »

me pripada velka, proto se ji zbavuju, abych mel misto pro vuz. Jeste pred par lety byla v provozu (bez motoru, pohon pres remenici). Foto udelam.

Odpovědět