Kolektivní vědomí alias společná knihovna - ano či ne ? (volná otevřená diskuse )

Diskuse, které nebyly zařazeny do kategorie.
Odpovědět
Ivan Permawebovič
Příspěvky: 108
Registrován: 26 bře 2013 22:07

Re: Kolektivní vědomí alias společná knihovna - ano či ne ? (volná otevřená diskuse )

Příspěvek od Ivan Permawebovič »

Nic nevzdávejte, (já to za vás přeci neudělám, ale vy za mně jo), bylo by to celoživotní dílo, pro pány to je jako psát celoživotní dílo o zkušenostech se ženami, pro dámy asi jako o zkušenostech s dětmi  :-)


Je tolik témat v systémech trvalé udržitelnosti o kterých se nic nedočtete, nebo si musíte informace dávat dosti složitě dohromady, od začátku k nějaké solidní úrovni to může trvat i dva tři roky, ale není to marná práce...   


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Kolektivní vědomí alias společná knihovna - ano či ne ? (volná otevřená diskuse )

Příspěvek od mastnacek »

Je to marna prace, kdyz se na to podivas globalne tak je. Pripada me to tady ted jak ve skolce nebo ve skole kdyz jsme meli party... jedna parta mela vudce, rekneme me, chodili jsme na vypravy za "dobrodruzstvim" do lesa, prosli jsme celej potok apodobne... meli jsme vudce, chvili to fungovalo. Druha parta bez vudce, tuhle nekoho zmlatit, tamhle nekomu vysklit vokno..chvili to fungovalo. Tady je to stejny. Funguje akorat drbarna a kdyz uz nekdo neco uzitecnyho napise, ztrati se to tady. Ale kdyby mel psat cilene, tak nebude. At uz z duvodu ze si neni zase tak jistej v kramflecich nebo proste nema cas a chut, je jednodussi odpovedet na dotaz nez nabidnout svoje reseni. A proto za me rikam ne, tohle nebude fungovat ba se to ani nerozjede. Kdyz vidim prichazejici sem, pisou basne o permakulturni zahrade, boze... jako by to z oka vypadlo JS. Nevim co to se mnou je, ale uz me to vazne prestava bavit, takze se radsi vratim ke svemu shaneni informaci pro sebe a na "svet" kaslu.

Ivan Permawebovič říká:


Nic nevzdávejte, (já to za vás přeci neudělám, ale vy za mně jo), bylo by to celoživotní dílo, pro pány to je jako psát celoživotní dílo o zkušenostech se ženami, pro dámy asi jako o zkušenostech s dětmi  :-)


Je tolik témat v systémech trvalé udržitelnosti o kterých se nic nedočtete, nebo si musíte informace dávat dosti složitě dohromady, od začátku k nějaké solidní úrovni to může trvat i dva tři roky, ale není to marná práce...   





Uživatelský avatar
Eltariel
Příspěvky: 179
Registrován: 26 říj 2010 23:45

Re: Kolektivní vědomí alias společná knihovna - ano či ne ? (volná otevřená diskuse )

Příspěvek od Eltariel »

PetrNJ:Když dva dělají nebo řeknou totéž, nemusí to být totéž:-)


Když řeknu , že je mi něco jedno, tak tím vědomě myslím toto. Není v mé moci dopravit poznání o dané věci v tento moment k bunkám toho dotyčného.A ... Přijmutí skutečnosti , že jsem si dobrovolně zvolila prožití této skutečnosti, abych mohla postoupit dál. (a nejen já)


Domněnky a jejich vytváření ti blokuje vidět věci takové jaké skutečně jsou a brání to k vidění lidí jací skutečně jsou a následně i jejich skutků... Máš na to právo, ale pak vidíš jen to , co vidíš.


Petra::-)


Mastnácek: Nedivím se.


Romca: Nejlepší bude a je začít každý sám u sebe:-)) 


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Kolektivní vědomí alias společná knihovna - ano či ne ? (volná otevřená diskuse )

Příspěvek od jarda bon jovi »

no vida, tak asi tak nějak.


Já osobně píšu knihu o dýních, původně to měly být pouze sebrané recepty na úpravu dýní v kuchyni, pak se přidal kámoš, že by tam mohlo být i něco o pěstování a nakonec se vyskytl názor, že by bylo dobré představit i odrůdy.... s obrázkama.....


takže zde vidno, že mnoho krásných myšlenek bylo sprzněno přílišnou touhou po dokonalosti. Co jsem mohl zvládnout sám, s pomocí ženušky, nyní  by musel nějakej grafik A stylista.  A to jsem chtědl posbírat alternativní recepty na léčení domácích zvířat.... ne z internetu, pouze z knih... ne pro peníze, jen pro radost.


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Kolektivní vědomí alias společná knihovna - ano či ne ? (volná otevřená diskuse )

Příspěvek od mastnacek »

Ale jen pis az se ti bude od pera kourit :)) Leceni domaich zvirat jsem si konpil vloni, ale kdyz nas pes chytnul leptospirozu, zavolal jsem doktoru, marne.

jarda bon jovi říká:


no vida, tak asi tak nějak.


Já osobně píšu knihu o dýních, původně to měly být pouze sebrané recepty na úpravu dýní v kuchyni, pak se přidal kámoš, že by tam mohlo být i něco o pěstování a nakonec se vyskytl názor, že by bylo dobré představit i odrůdy.... s obrázkama.....


takže zde vidno, že mnoho krásných myšlenek bylo sprzněno přílišnou touhou po dokonalosti. Co jsem mohl zvládnout sám, s pomocí ženušky, nyní  by musel nějakej grafik A stylista.  A to jsem chtědl posbírat alternativní recepty na léčení domácích zvířat.... ne z internetu, pouze z knih... ne pro peníze, jen pro radost.





Cyril
Příspěvky: 237
Registrován: 31 srp 2012 22:49

Re: Kolektivní vědomí alias společná knihovna - ano či ne ? (volná otevřená diskuse )

Příspěvek od Cyril »

O tykvích vyšla tato, dle mého názoru docela dobrá kniha. Nevím, jestli znáš. Možná by Ti mohla posloužit jako inspirace. 

jarda bon jovi říká:


no vida, tak asi tak nějak.


Já osobně píšu knihu o dýních, původně to měly být pouze sebrané recepty na úpravu dýní v kuchyni, pak se přidal kámoš, že by tam mohlo být i něco o pěstování a nakonec se vyskytl názor, že by bylo dobré představit i odrůdy.... s obrázkama.....


takže zde vidno, že mnoho krásných myšlenek bylo sprzněno přílišnou touhou po dokonalosti. Co jsem mohl zvládnout sám, s pomocí ženušky, nyní  by musel nějakej grafik A stylista.  A to jsem chtědl posbírat alternativní recepty na léčení domácích zvířat.... ne z internetu, pouze z knih... ne pro peníze, jen pro radost.





jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Kolektivní vědomí alias společná knihovna - ano či ne ? (volná otevřená diskuse )

Příspěvek od jarda bon jovi »


mám, a proto si myslím, že by ty recepty stály za to. to ostatní ještě nejsem rozhodnutej.
Cyril říká:


O tykvích vyšla tato, dle mého názoru docela dobrá kniha. Nevím, jestli znáš. Možná by Ti mohla posloužit jako inspirace. 

jarda bon jovi říká:


no vida, tak asi tak nějak.


Já osobně píšu knihu o dýních, původně to měly být pouze sebrané recepty na úpravu dýní v kuchyni, pak se přidal kámoš, že by tam mohlo být i něco o pěstování a nakonec se vyskytl názor, že by bylo dobré představit i odrůdy.... s obrázkama.....


takže zde vidno, že mnoho krásných myšlenek bylo sprzněno přílišnou touhou po dokonalosti. Co jsem mohl zvládnout sám, s pomocí ženušky, nyní  by musel nějakej grafik A stylista.  A to jsem chtědl posbírat alternativní recepty na léčení domácích zvířat.... ne z internetu, pouze z knih... ne pro peníze, jen pro radost.








Uživatelský avatar
Petra Stejskalová
Příspěvky: 479
Registrován: 08 pro 2010 22:17

Re: Kolektivní vědomí alias společná knihovna - ano či ne ? (volná otevřená diskuse )

Příspěvek od Petra Stejskalová »

Vidím, že to bude mnohem větší zábava, než jsem čekala :-) Jen do toho a houšť!


Uživatelský avatar
Petra Stejskalová
Příspěvky: 479
Registrován: 08 pro 2010 22:17

Re: Kolektivní vědomí alias společná knihovna - ano či ne ? (volná otevřená diskuse )

Příspěvek od Petra Stejskalová »

PetrNJ: Přidala jsem do své fotogalerie nějaké snímky na téma Moje (především) bylinná skalka. Jakýsi starší text/komentář je zde. Dokážu si představit, že napíšu text Jak jsem založila bylinnou skalku, nikoli však text Jak zakládat bylinné skalky. Doufám, že teď je můj postoj k vlastnímu přispívání zřejmý :-)


Fotografie jsou zde, tedy doufám.


PetrNJ
Příspěvky: 109
Registrován: 06 bře 2011 22:09

Re: Kolektivní vědomí alias společná knihovna - ano či ne ? (volná otevřená diskuse )

Příspěvek od PetrNJ »

mastnacek říká:


..............nevim co to se mnou je, ale uz me to vazne prestava bavit, takze se radsi vratim ke svemu shaneni informaci pro sebe a na "svet" kaslu.





No a tímto způsobem to zbytečně dělá každý z nás samostatně, namísto abychom využili společné již jednou udělané práce a tvorby. Dal jsem příklad pro pochopení záměru toho projektu, ale ani ten se nějak nechytl s pochopením. 


Všechna spolupráce je jen o tom jak opustit předsudky a o tom jak koordinovaně tvořit.



Odpovědět