Kolektivní vědomí alias společná knihovna - ano či ne ? (volná otevřená diskuse )

Diskuse, které nebyly zařazeny do kategorie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Kolektivní vědomí alias společná knihovna - ano či ne ? (volná otevřená diskuse )

Příspěvek od mastnacek »

Mozna jsi to jen prehlidnul, tu moznost zminoval Jan Kršňák před 13 hodinami a podle tve reakce jsem nevykoukal ze bys to nejak sepsul ze je to blbost ktere se venovat nebudes, ale to jsou detaily. Projektu nijak nebranim jen trosku nastavuju zrcadlo :)



někdo napíše odpověď, která je informačně fakt zajímavá, takže klikneš na odeslat do knihovny - kam - vybereš do jakýho oddělení, voda, kovy, dýně...a když má příspěvek třeba 20 stejnejch kliknutí, tak se tam zkopíruje. nebo něco takovýho...já nejsem moc dobrej s počítačema, tak nevím, jak moc je to složitý:-) momentální nápad, třeba to někdo dotáhne:-)




Prave ze si toho dokazu predstavit hodne a mam tak trochu poneti co jde lehce a co pujde hodne tezko z technickyho hlediska, proto tady uz neskacu do stropu nadsenim a optimizmem. QNX rozjel sobestacnost a co jsem to zatim prochazel tak se me to hodne libi. Vypada to trosku jako one man show, ale vydarena. Kdyby se rozhrani podarilo upravit o moznost vyhledat co potrebuju a vyhnat si to klidne i jen do pdf, tak jsem spokojenej.


Priklad, chci pristi rok jet dyne, ve foru bude kategorie Plodiny, podkategorie, dyne, jabka, hrusky, ja si zvolim vyhnat do pdf vsechno v kategorii dyne a hura, mam to. Vyzenu si jen hlavni clanek a kdyz budu chtit, projdu si diskuzi pod nim.





PetrNJ říká:


mastnacek říká:


Ohromila me moznost sestavit si knihu z komentaru pod prispevkem. 






Nechci to psát znovu, přečti si znovu o tom co jsem psal dříve, vše zatím potřebné jsem popsal dost podrobně, dál to nechci rozepisovat jinak byste byli ještě více mimo zorné pole. Takové hovadině bych určitě čas nevěnoval :-) .Doufám, že to tvoje "ohromení" byla jen ironie :-) a ne vážné konstatování  




Je to tak, jak píšeš v dalších větách, ale nevím kde vidíš ty komplikace. Všechno je to o struktuře  a stylu práce, tím si mnoho komplikací odbouráš. Ale teď nemá smysl to zde popisovat, když si ani nedokážeš toto zatím představit.







Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Kolektivní vědomí alias společná knihovna - ano či ne ? (volná otevřená diskuse )

Příspěvek od QNX »

mastnacek: Rozjel soběstačnost ...... no, zatím se tam sám po své dlouleté nečinnosti rozkoukoukávám a celé mi to připadá strašně nedostatečné. Zahájil jsem úklid a trochu upravuju kategorie. Některé své staré příspěvky doplním, protože jsou značně neaktuální. Na pozadí jsem vytvořil VIP sekci které se budu přednostně věnovat a tam nasoukám ty materiály co jsem v době té "nečinnosti" vytvořil. Výsledkem tedy budou dvě paralelní fóra. Jedno veřejně přístupné (kde bude nějaký základ) pro registrované uživatele a druhé pro VIP uživatele, kam budu dávat propracovanější příspěvky s informacemi z prezentací, projektů atd..  Když to srovnám s permawebem kde je na 100 příspěvků bez užitečného obsahu jeden užitečný, tak ve veřejné části Soběstačnosti bych to rád udržel dejme tomu v poměru do 10:1 a ve VIP sekci kolem 1:1. Nějaká ta informační vata tam asi zůstat bude muset. S možností exportu zatím nepočítám i když ta VIP sekce by na to mohla být vzhledem k minimu informačního balastu vhodná. Nakonec obsah je v MySQL databázi a tak kdybych někdy v budoucnu došel k závěru, že tam možnost exportu chci doplnit, určitě by to nebyl technicky obtížný úkol. Ano, předpokládám, že 90% informací tam budu dávat já z vlastních znalostí a zkušeností a souhlasím i s tím že to je "starý model práce" Bohužel se ukazuje, že za stejnou dobu jako se tady za pomoci kolektivní inteligence naplkalo 30 stran pohádek, dohadů a hádek, tak při použití staré dobré inteligence individuální bych už měl pěkně zpracovaných 30 témat na Soběstačnost. Tak si to tady užívejte, já zase jdu makat na svém :-) Tady je to fakt ztráta času.


PetrNJ: vlastně ti musím poděkovat, že jsi mi to tady tak znechutil. Je to super motivace. Asi jsem přesně tohle potřeboval :-)


PetrNJ
Příspěvky: 109
Registrován: 06 bře 2011 22:09

Re: Kolektivní vědomí alias společná knihovna - ano či ne ? (volná otevřená diskuse )

Příspěvek od PetrNJ »

mastnacek říká:


Mozna jsi to jen prehlidnul, tu moznost zminoval Jan Kršňákpřed 13 hodinami a podle tve reakce jsem nevykoukal ze bys to nejak sepsul ze je to blbost ktere se venovat nebudes, ale to jsou detaily. Projektu nijak nebranim jen trosku nastavuju zrcadlo :)



někdo napíše odpověď, která je informačně fakt zajímavá, takže klikneš na odeslat do knihovny - kam - vybereš do jakýho oddělení, voda, kovy, dýně...a když má příspěvek třeba 20 stejnejch kliknutí, tak se tam zkopíruje. nebo něco takovýho...já nejsem moc dobrej s počítačema, tak nevím, jak moc je to složitý:-) momentální nápad, třeba to někdo dotáhne:-)






Tož tak, nejspíše nepřehlédnul, ale ihned odfiltroval dle použitelnosti. Sám vidíš jaká blbost rozhraní tohoto webu je používat např. jen ten údaj 13h zpátky. Když se někdo podívá na ten příspěvěk až za dva dny, pak aby dopočítával který to asi byl. Ještě, že jsi uvedl tu citaci. :-), ale dá se použít aspoň ten trvalý link. A takových drobných blbostí ti pak otráví chuť jak někam přispívat, věnovat tomu energii, nehledě co pak člověk může čekat u složitějších funkcí.





Nicméně je rozdíl kdy PDF bude tisknuto z uživateli ohodnoceného materiálu (nějaký typ ratingu), nebo jen z diskuse či příspěvků bez ladu a skladu, jak jsi napsal ty. K takové "fičuře" jsem napsal, že bych takovou blbost ani neřešil. Ono toto provést technicky je to nejjednodušší, ale zcela bez smyslu/významu. 



PetrNJ
Příspěvky: 109
Registrován: 06 bře 2011 22:09

Re: Kolektivní vědomí alias společná knihovna - ano či ne ? (volná otevřená diskuse )

Příspěvek od PetrNJ »

QNX říká:


Bohužel se ukazuje, že za stejnou dobu jako se tady za pomoci kolektivní inteligence naplkalo 30 stran pohádek, dohadů a hádek, tak při použití staré dobré inteligence individuální bych už měl pěkně zpracovaných 30 témat na Soběstačnost. Tak si to tady užívejte, já zase jdu makat na svém :-) Tady je to fakt ztráta času.


PetrNJ: vlastně ti musím poděkovat, že jsi mi to tady tak znechutil. Je to super motivace. Asi jsem přesně tohle potřeboval :-)





QNX neděkuj :-), já jsem ti tu pomoc aktivně směroval už od začátku diskuse (potřeboval jsi ji jako sůl) a jsem rád, že tě to nakoplo to zase zkusit jinou cestou a hlavně pro své klienty. Je jasné, že ty ostatní kategorie uživatelů asi moc zajímavých věcí k dispozici mít nebudou, dokud si to nezaplatí.  Ale já proti tomu nic nemám, je to tvoje věc a je to v pořádku a člověk dopředu ví jaký model sdělení informací může u Soběstačnosti hledat.


Navrhuji, když ti tak moc vadí, že zatím neřešíme ten design - napiš knihu na téma "má permakulturní praxe v ČR a osvědčené designy pro náš region"  a já si to rád od tebe koupím jako odbornou knihu i s věnováním. Fakt si nedělám srandu. A budeš prostě za svou práci ohodnocen, když bude kvalitní a bude to uděláno opravdu jako technologický návod pro vlastní užití se všemi fičurami a fígly atd..


Proti tomu fakt nic nemám, nemělo by to ani smysl, nejsem blázen jak se asi domníváš. Zatím takových knih u nás moc není, respektive jsem zatím takovou dobrou neviděl.


Např. Seppova kniha je celkem pohoda, je celkem vysvětlen i princip designu jeho horského hospodářství a člověk je schopen podle toho i něco sám na pozemku zmastit či zkopírovat.




Jinak se mi líbí to tvoje megalomanství :-). Zpracovat opravdu kvalitně 30 témat během naší plkací  diskuse což je ani ne 20 dní je opravdu pro výkonnnou mašinu, ne člověka. Jedině pokud si myslel věci co už máš připravené dopředu a "jen" to na web nakopíroval, to lze stihnout. Ale od začátku tvorby, bys to nedal ani náhodou, to jedině že bys dělal denně u PC 16h :-).



Pokud ano chtěl bych vidět kvalitu zpracování jednoho z těchto témat (můžeš klidně vybrat to co máš nejobsáhlejší), aby se dala brát tvá slova vážně. To ale ani neuděláš....jestli dobře tipuji.



PetrNJ
Příspěvky: 109
Registrován: 06 bře 2011 22:09

Re: Kolektivní vědomí alias společná knihovna - ano či ne ? (volná otevřená diskuse )

Příspěvek od PetrNJ »

QNX:   a pořádně makej :-), za prvé máš nějaký ten rok náskok (jak technologicky, tak i množstvím už zpracovaného materiálu)  a za druhé v tom jedeš i obživu, takže to neděláš jen tak pro radost a ostatní, ale i pro svou obživu, tak by to mělo být minimnálně na profi úrovni. Věřím, že se ti to povede a budeš tím CZ grálem ty sám, já takové ambice nemám.


Mě motivuje jiný typ spolupráce lidí.



Uživatelský avatar
Eltariel
Příspěvky: 179
Registrován: 26 říj 2010 23:45

Re: Kolektivní vědomí alias společná knihovna - ano či ne ? (volná otevřená diskuse )

Příspěvek od Eltariel »

PetrNJ:kdyby tu byly smjlíci , tak bych vložila toho , co se válí smíchy po zemi. Opravdu jsem se upřímně zasmála.


Já nepochybuji ani v nejmenším, o tom , že jsi dobrák. Anděl dobrák , jak jinak.  :-) 


PetrNJ
Příspěvky: 109
Registrován: 06 bře 2011 22:09

Re: Kolektivní vědomí alias společná knihovna - ano či ne ? (volná otevřená diskuse )

Příspěvek od PetrNJ »

Eltariel je fajn, že alespoň u tebe jsem si celkem šplhl :-), to víš jako stavoš musím mít lidi kolem sebe vždy s úsměvem, jinak ta práce stojí pak za h...... a to i v tom oboru, kde se zatím živím. Lidi nejde furt jen buzerovat, když něco neumí, neznají či podělají, někdy je třeba být i ten anděl :-)))


Jdu dělat na tom SW, lidi si tu furt stěžují, že tu zatím jen klábosíme a nikde nic. Ale doufám, že v tom nezůstanu sám.


PetrNJ
Příspěvky: 109
Registrován: 06 bře 2011 22:09

Re: Kolektivní vědomí alias společná knihovna - ano či ne ? (volná otevřená diskuse )

Příspěvek od PetrNJ »

Tož co lidi je ještě něco co byste v rámci tématu chtěli sdělit, než se pustíme do práce ?


Jinak bych to tu i raději prozatím zamkl,  a QNX může aspoň v klidu makat na sobestacnosti.


Uživatelský avatar
Eltariel
Příspěvky: 179
Registrován: 26 říj 2010 23:45

Re: Kolektivní vědomí alias společná knihovna - ano či ne ? (volná otevřená diskuse )

Příspěvek od Eltariel »

PetrNJ: QNX maká i bez tvého zamknutí zdejší diskuse a usmívá se u toho taky:-) Hodně zdaru


PetrNJ
Příspěvky: 109
Registrován: 06 bře 2011 22:09

Re: Kolektivní vědomí alias společná knihovna - ano či ne ? (volná otevřená diskuse )

Příspěvek od PetrNJ »

Eltariel:   :-) Díky , Vám taky


Odpovědět