Kolektivní vědomí alias společná knihovna - ano či ne ? (volná otevřená diskuse )

Diskuse, které nebyly zařazeny do kategorie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Kolektivní vědomí alias společná knihovna - ano či ne ? (volná otevřená diskuse )

Příspěvek od QNX »

Bebe: většina problémů současné společnosti je zjevně iracionálního původu (některé sám popisuješ) ....... proto si troufám tvrdit, že právě používání racionálního myšlení by mnoho škod dokázalo napravit. Ano, tvoje názory mi často připadají sympatické, ale nerozumím jim. Nemůžu napsat, že bych tvé názory považoval automaticky za nesprávné, jsou pouze velice subjektivní a nelze o nich diskutovat za použití logických argumentů. Stejně jako u vědeckého bádání se používá při definování teorií Occamova, Popperova a Humeova břitva, tak něco obdobného bych očekával i u mezilidské komunikace. Nemá smysl se dohadovat o zázracích, nevyvratitelných teoriích a o logicky překombinovaných teoriích. Tím nechci tvrdit, že metafyzická témata jsou méněcenná ......... jenom nemám pocit, že by se o nich mělo plkat.  Nakonc je věcí každého jednotlivého soudruha jakou iluzi si vytvoří.


Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Kolektivní vědomí alias společná knihovna - ano či ne ? (volná otevřená diskuse )

Příspěvek od Bebe »

Eltariel: Vždyť my dva si prece nemusíme nic psát. Vím, že víš a ty víš, co myslím a taky obráceně. Nemusíme si nic psát.


Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Kolektivní vědomí alias společná knihovna - ano či ne ? (volná otevřená diskuse )

Příspěvek od Bebe »

QNX: Jenomže ten soudruh si musí být vědom, že nic jiného, než jeho vlastní iluze není a že si jí musí vytvořit, jinak mu jí vytvoří někdo druhý. Že má na to právo a že má všechny prostředky, že mu nic nechybí a nikdy nechybělo, že má vše co potřebuje, aby prožil život o jakém sní.


Možná na to nejsi zvyklý, ale neprezentuji zde žádné své názory a je mi úplně jedno, čím to je, že jsme tam, kde jsme. Jenom jestli si budeme myslet, že je to tím, co říkáš, tak se nikam dál ani nedostanem. Protože opět budem hledat řešení třeba v posilnění racionálního myšlení a to pouze zvýši nevyváženost o které jsem mluvil.


Pokud si dobře pamatuju, tak nic metafyzického sme neprobírali, na aktivaci pravé poloviné mozku není nic zázračného, rovnéž na uvědomění si svých telesných orgánů a jejich funkcích.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Kolektivní vědomí alias společná knihovna - ano či ne ? (volná otevřená diskuse )

Příspěvek od QNX »

Bebe: Ano, tak nějak jsem si tvou iluzi představoval :-) Prostě máme na původ problémů rozdílný názor a proto máme i rozdílný názor na metody vedoucí k řešení těch problémů. Asi to tak má být.


K té tvé odpovědi pro Eltariel ......... jednou mi někdo vyprávěl jak byl někde v Peru a s místníma se vůbec nedokázal domluvit. Pak s nima zašel do hospody a po desátém pivu si s nima perfektně pokecal. On česky a oni kečuánsky. Já do hospody moc nechodím (jenom na schůze obecního zastupitelstva, protože tam musím a konají se v hospodě), ale něčeho podobného jsem si už také všimnul ......... a nejzajímavější je poslouchat ten kečuánsko-český rozhovor, když jeho aktéři mají to desáté pivo a já teprve čtvrtý čaj :-)


Uživatelský avatar
Sego
Příspěvky: 65
Registrován: 06 srp 2013 19:59

Re: Kolektivní vědomí alias společná knihovna - ano či ne ? (volná otevřená diskuse )

Příspěvek od Sego »

QNX ono je problém v tom že po 10 pivu si myslí že si pokecali protože už poslouchaj jen sebe ne druhý :)

QNX říká:


Bebe: Ano, tak nějak jsem si tvou iluzi představoval :-) Prostě máme na původ problémů rozdílný názor a proto máme i rozdílný názor na metody vedoucí k řešení těch problémů. Asi to tak má být.


K té tvé odpovědi pro Eltariel ......... jednou mi někdo vyprávěl jak byl někde v Peru a s místníma se vůbec nedokázal domluvit. Pak s nima zašel do hospody a po desátém pivu si s nima perfektně pokecal. On česky a oni kečuánsky. Já do hospody moc nechodím (jenom na schůze obecního zastupitelstva, protože tam musím a konají se v hospodě), ale něčeho podobného jsem si už také všimnul ......... a nejzajímavější je poslouchat ten kečuánsko-český rozhovor, když jeho aktéři mají to desáté pivo a já teprve čtvrtý čaj :-)





Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Kolektivní vědomí alias společná knihovna - ano či ne ? (volná otevřená diskuse )

Příspěvek od Bebe »

QNX: Kdybys opravdu byl důsledný, pak by ses tedy racionálně zamyslel nad původem těch svých názorů a možná by tě neco napadlo, něco třeba jiného, než zastávat ten samý názor, jako doposud a nemusel by být shodný s mím, protože ten můj už odnesl čas. To by pak možná i bylo potvrzení, že racionálním myšlením je možné někam dospět, ale podle tebe je racionální jenom to, že zastáváš neměnný názor a tak se už ani nad věcmi nezamýšlíš, protože už víš, že to je k ničemu. A máš pravdu. Já psal jenom o analýze vzniku dnešních problémů a to je ješté daleko k řešením. Jak si poznal, že máme rozdílná i řešení? Protože já žádná řešení nemám. Když si každý vyřeší své problémy, zmizí i ty společenské, ale to jsem již dal zapravdu Petře, když psala kdo může za smrdutost v naší existenci. A co vede k odstranění problému a nejsou to řešení? Eltariel to píše správně, píše o přiznání, pak přijetí a až pak je to ochota k změnám a pak musí nastat samozřejmě nějaká akce, ty změny realizovat, vše na úrovni jednotlivce. Je to tedy proces, tedy přeloženo, odvaha, pokora, pružnost a vnitřní energie. V tom je tedy pokud se nemýlím racionální uvažováni spíš na překážku, anebo zcela určitě ne hlavní hybnou silou. Racionální by bylo třeba nevšímavost, což se běžně děje, dalekozrakost, čož se taky děje, syndrom mistra světa, není potřeba ani komentovat a konformita, taky produkt racionálního myšlení. Nemusíš se mnou tedy v ničem souhlasit a ponech si svůj názor, otázka je kam tě povede. Minule jsem potkal spolužáka a ten mne rozveselil odpovědí na otázku jak se má. "Mohlo by to být i lepší, jenomže jsem pro to nic neudělal."


Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Kolektivní vědomí alias společná knihovna - ano či ne ? (volná otevřená diskuse )

Příspěvek od Romana SM »

Koukám, že se ta diskuze zase nějak zvrhla, se v tom neorientuju, je to moc abstraktní :-) ... (nechci to vysvětlovat).


Chci se jen zeptat, jestli by ta jakože super knihovna nešla nacpat na webovky permakultura.cz


Už se tu nějaká zmínka mihla, ale nepochopila jsem z toho jestli to jde, nejde a proč. Nebo sobestacnost.cz tam už je toho taky spousta,  celkem přehledně, tak proč se zase vrhat do něčeho dalšího, když jsou existující stránky ... teď už stačí jen ty přispívající a správci ne?


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Kolektivní vědomí alias společná knihovna - ano či ne ? (volná otevřená diskuse )

Příspěvek od QNX »

Romana SM: Ano, to by šlo. Web permakultura.cz je pro takové účely k dispozici.


sobestacnost.cz ...... pokusím se spustit v pondělí, ale nebude už veřejně přístupná. Neboj, když budeš chtít, tak ty přístup dostaneš :-) Trochu to tam promažu a uklidím, aby to bylo ještě přehlednější a postupně tam budu vkládat nové materiály. Mám toho nastřádáno docela dost.


PetrNJ
Příspěvky: 109
Registrován: 06 bře 2011 22:09

Re: Kolektivní vědomí alias společná knihovna - ano či ne ? (volná otevřená diskuse )

Příspěvek od PetrNJ »

Eltariel říká:



Petr NJ: Tady bylo spousta návrhů předloženo. Ale nebyly ti dost dobrý. Lidi se tu taky aktivně pustili do vyzkoušení svých nápadů. Byli aktivní , ale zase na něčem , co se ti nehodilo, nebo si byl přesvědčený o zbytečnosti toho. Uhel pohledu. Náročné požadavky?  Já nevím.




Návrhů ?  - a o které šlo, nepleteš to spíše s obecně negativními postoji jako "že to nemá smysl", "že tu knihu bude třeba  dělat, tak aby byla jako z obchodu apod. ??


Jejich testování  - ne tu nešlo o to jestli se to mě hodilo, já Googl blog znám (hodí se max. jako osobní blog nikoliv nástroj pro spolupráci) a redakční systémy a jejich možnosti a potřeby na lidi také. Zkusilas ses podívat na tu jejich práci a najít tam něco co už nefunguje kdekoliv jinde a ve vychytanějším provedení ?


Já si jejich práce cením, a taky jsem psal ještě před tím než to oba zkusili, že je škoda vystřílet energii, na něčem co už tu někde dávno funguje. 


Proto jsem taky napsal, že tudy cesta nevede a uvedl jsem proč. Navíc ani v jednom z případů, ani nikdo ostatní tyto pokusy pořádně nezhodnotil resp. se nikdo nepřidal až na pár testovacích pokusů.  Ono napsat nějaký seznam hesel a zkopírovat nějaký text ještě neznamená, že to co dotyčný udělal (byť i s tím málem informací coby obsahu, což je logické v počátku) bude mít smysl. Tu nešlo o to si zkusit, jak je vytváří článek či struktura v jiném softu !!!. Vždyť sám mastnacek před chvílí sám přišel na to, kde jsou ty zádrhele o kterých jsem zde muvil a snažil se vysvětlit, leč každý to bere jako kritiku (namísto dobré rady)



Eltariel já nechci vytvářet něco co už tu je za možnosti téměř v každém foru. Chtěl jsem to posunout znatelně výše.


Ale dělat pouhou kopii Permawebu, soběstačnosti či cokoliv podobného je fakt jen ztráta času pro každého a výsledek by byl nulový a účast lidí mizerná. Stejně jako ty pokusy kolegů.  



Docela by mě zajímalo jakto, že na Vašich stránkách permakultura.cz je vlastně celkem mrtvo a navíc ještě existují nějaké paralelní permakulturacs.cz ? Já myslel, že to bude zastřešovat všechny PK odborníky z celé CZ, ale zatím tam figurujete jen Vy dva  jako jediní designeři z celé ČR ?  QNX mi zatím na to neodpověděl, ty to zvládneš vysvětlit ?



Pokud vnímáš mé postoje jako náročné požadavky (úhel pohledu je úplně mimo trefený termín), tak to chápu, ale je to jen kvůli tomu, že nemám v úmyslu opravdu vytvářet jen další napolovic použitelnou kopii Permawebu či něčeho podobného. To už bude lepší i ta QNXe uzavřená skupina, kde je schopen udělat v pár lidech, kterým to rozhraní soběstačnosti bude vyhovovat, alespoň pár témat do použitelného stavu.



Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Kolektivní vědomí alias společná knihovna - ano či ne ? (volná otevřená diskuse )

Příspěvek od QNX »

PetrNJ: Promiň, dotaz jsem četl, ale opravdu jsem na něj ještě neodpověděl. Já jsem na permakultura.cz nic psát nechtěl. První odvážlivec co tam napsal prezentaci svého projektu byl Bohouš (drudo drudriger, buntosak, Elixir Mladi, DVP ..... čert se v těch jeho převlecích vyznej), když tam půl roku nikdo nic nenapsal, tak jsem se přidal já a Eltariel ......(zatím naprosto nedostatečným příspěvkem, ale snad to vylepšíme). Když svou prezentaci vloží někdo další, tak tam bude další prezentace. Po registraci by měl být uživatel schopný svou prezentaci sám upravovat a doplňovat. Mělo to sloužit jako rozcestník pro PK designéry a lektory + představení PK projektů. Na žádost jsem doplnil představení PK prvků ......... Teď mám dvě možnosti: 1) rozcestník smáznout, protože nefunguje 2) rozcestník naplnit vlastním obsahem a poslouchat útoky, že tam je jenom můj obsah. Nechce se mi dělat ani jedno. Web na doméně permakulturacs.cz jsem vytvořil také já. Když jsme převzali organizaci PK(CS), tak měla dlouhodobě nefunkční web. Tedy v základu funkční, ale psalo tam pár lidí, jinak nezájem. Na VS se odhlasovala změna webu na web sociální a tak jsem ho vytvořil. Podobně jako ty jsem měl maximalistické požadavky, tak jsem tam frknul Joomla + JomSocial + pár dalších vychytávek jako geolokace, možnost vkládání nabídek/poptávek. Jenže se ukázalo, že žádná PK komunita neexistuje a sociální web nefungoval. Návštěvnost sice rostla, ale jenom do té doby, dokud jsem se to snažil táhnout. Pak jsem z PK(CS) odešel a přestal jsem živit i ten web ........ návštěvnost klesla na zlomek původní hodnoty.  Pak jsem většinu funkcí znefunkčnil (vratný proces v administraci webu), protože to nikdo nepoužíval a občas si někdo stěžoval na složitost a nepřehlednost (oprávněně, ale těch funkcí tam byla fakt spousta. Po jejich znefunkčnění se to dost zjednodušilo). Pak jsem se s PK(CS) rozešel úplně, daroval jsem jim doménu permakulturacs.cz a  PK(CS) si najala nového webmastra a ten to přehodil na novou šablonu (jinak ten web je pod novou fasádou stále ten co jsem udělal já). Dnes ten web táhne Eva Hauserová (a těžko ji za tu její práci někdo ocení i když jí není málo) a návštěvnost zase trochu vzrostla, ale když s tím sekne, tak zase spadne. Znovu žádná aktivní PK komunita, zase to nad vodou drží jeden tahoun, kterému časem dojdou síly a bude následovat nějaký reset.


Neber to jako škarohlídství, ale pokud ten svůj projekt rozjedeš, tak počítej s tím, že ho budeš muset táhnout sám a ještě ti lidi budou nadávat, že to děláš špatně. Já už jsem z podobných snah vyléčený. Ještě jsem chtěl zprovoznit tu PFAF databázi rostlin s rozhraním v ČJ (a postupně tam doplňovat překlady), ale asi to nemá cenu. Sám si vystačím s AJ a pro koho jiného bych to dělal? Žádná PK komunita tady fakt není a aktivní PK designéry spočítáš na prstech. 


Odpovědět