Bezpečnost - aneb nejhorší škůdce člověk

Diskuse, které nebyly zařazeny do kategorie.
Uživatelský avatar
Avale Moon
Příspěvky: 58
Registrován: 19 bře 2012 11:34

Bezpečnost - aneb nejhorší škůdce člověk

Příspěvek od Avale Moon »

UPOZORNENI PRO ZACATEK: PREVENCIA JE NAJLEPSIA OBRANA. DODRZUJTE ZAKONY KTORE SA VZTAHUJU K OBRANE SEBA CI MAJETKU. NIKOHO NENABADAM K OPAKU, ALE VO VACSINE PRIPADOV TO JE SKOR TAK ZE CLOVEK SA NEBRANI ANI KED NA TO NAROK MA. ZISTITE SI CO MOZETE A CO UZ NIE.


Pozeram ze sa tu dost riesi bezpecnost, zabezpecenie, zlodeji atd. Myslim si ze by bolo fajn mat samostatny topic k tomuto tematu. Rozdelila by som to na niekolko podkategorii nech v tom nie je zmatok.


1. ako zabezpecit pozemok dnes? proti zlodejom, vandalom


2. ake je vhodne zabezpecenie pre pripad nejakej krize (dost ludi tu hovori o nedostatku potravin, skolabovani el. systemu, ek. kriza sposobena nedostatkomm ropy atd.)


3. osobna ochrana (tema podla mna aktualna vzdy a vsade)



Bavime sa o zabezpeceni pred ludskym faktorom. Takze pletiva proti kralikom atd. prosim iny topic.



1.Podla mna je jedno z najlepsich rieseni zohnat si psa. Ovsem tu je dobre mat na pamati ze pokial ma mat skutocnu funkciu strazcu je nutne ho vycvicit. Pes sa da podla mna aj vycvicit aby nebral zradlo od inych ludi, aby Vam ho neotravili ked budete dlhsie prec (zradlo sa da riesit automatmi napr, pokial je Vam luto nechavat ho sameho zozente mu  vhodneho zvieracieho kamarata).


Oplocovanie velkych pozemkov asi nie je velmi realna moznost. Ale aspon ta najpouzivanejsia zona by mala byt zabezpecena. Vacsia plocha sa da vyhladovov podla mna poriesit neprestupnzm porastom. Mna osobne napadli maliny, sipky atd. Som si ista ze ma niekto skusenejsi v tomto doplni.


2., 3. Co sa tyka osobnej ochrany. Peprovy sprej nie je od veci ale dost pravdepodobne mozte trafit aj seba alebo utocnika len este viac vytocit. Lepsie nez kupovat noz, ci zbran mi pride kupit si teleskopicky obusok. Skladny, ucinny, vhodny aj pre skoro netrenovaneho cloveka a hlavne clovek s nim tazko zrani sam seba. Co sa tyka dajme tomu vyhrotenejsich zivotnych situacii (teraz hovorim k prepers). Ja strielam len zriedka ale so spravnou zbranou sa trafi prakticky kazdy. Tu ale doporucujem sniper style a nie divoky zapad. V realite sa vam nikto smiat ze ste camper nebude:). Dalej mi pride ako dobra zbran luk alebo kusa, pretoze sipy su na viac pouziti a daju sa vyrobit ovela lahsie nez gulky:)


Dalej vrele doporucujem naucit sa aspon zakladne principy sebeobrany. Teda zlikvidovat utocnika je sice fajn, ale ono je uz obrovske + aj ked zvladnete omedzit skody na Vasom tele. A to je lekcia cislo jedna v kazdom kurze (pady, najzakladnejsia obrana, o psych. priprave a zvysovani tolerancie bolesti nehovoriac)


p.s. z osobnej skusenosti mozem doporucit http://www.jujitsu.cz/



Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Bezpečnost - aneb nejhorší škůdce člověk

Příspěvek od Patrik Stach »

Luk a šípy mám, ale nedovedu si představit, jak bych je použil k sebeobraně :-) Snad jen, že bych tím kusem jasanu někoho přetáhl přes záda :-)


Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Bezpečnost - aneb nejhorší škůdce člověk

Příspěvek od Patrik Stach »

No, nechme pepř kuchařům a šplhání veverkám :)


Jako živý plot by podle mě měly sloužit jedlé plodiny. Napadá mě trnka a rakytník. Jíst se to dá, trny to má, roste to samo...


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Bezpečnost - aneb nejhorší škůdce člověk

Příspěvek od jarda bon jovi »

Ano, trnka i rakytník jsou skvělé, pro ovocnáře či sadaře raději růže šípková či dužnoplodá a rakytník. Na trnce často parazituje šarka a rozšiřuje ji na slivoně. Jináč proti trnce vůbec nic, je skvělá i léčivka.A prolézt se tím nedá...


Uživatelský avatar
Avale Moon
Příspěvky: 58
Registrován: 19 bře 2012 11:34

Re: Bezpečnost - aneb nejhorší škůdce člověk

Příspěvek od Avale Moon »

Myslim si ze kdyz se kouknes na dejiny tak najdes mnoho vyuziti luku pri obrane, boji...kdyz se s tim da skolit zver da se i clovek. Osobne doporucuju spusob....natahnout luk se sipem a vypustit na cil. To se osvedcilo:D. Pokud mas potrebu kurioznejsiho reseni muzes napriklad nekoho uskrtit tetivou nebo ho opravdu majznout. Ale to bylo spis k ty situaci totalneho chaosu atd. Nepredstavuju si ze budes z kukane strilet 13 lete vyrustky co ti lezou na zed:D. Luk ma vyhodu ze je na dlouhou vzdalenost.



Andrey: no sice nezdilim tvuj smysl pro humor, ale budiz. ja jsem si s tim dala praci to jsem napsat, a pro nekoho kdo byl uz napaden to fakt moc vtipny neni. pro nekoho kdo byl okraden to taky neni k potrhani. takze pro budoucnost bych cekala konstruktivnejsi prispevky. dik



Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Bezpečnost - aneb nejhorší škůdce člověk

Příspěvek od Patrik Stach »

Avale, chápal jsem Tvůj příspěvek jako odpověď na otázku jak bránit svůj pozemek před zloději, co hráběmi páčí dveře maringotky. Nemyslím si, že bych je přišpendlil ke stěně šípem. Jakkoliv je náš právní řád bezzubý, tohle je až příliš radikální.


Uživatelský avatar
Avale Moon
Příspěvky: 58
Registrován: 19 bře 2012 11:34

Re: Bezpečnost - aneb nejhorší škůdce člověk

Příspěvek od Avale Moon »

Pokial si vsimnes tak to je k teme co v pripade krize. V tychto situaciach neplati ziadny pravny rad. Pokial je napriklad nedostatok potravin a vygumovane mozgy si povedia ze si dobry ciel, tak je vyhodne niekoho trafit este skor nez sa k tebe vobec dostanu. Budes tak musiet celit mensej presile. A po pravde vela ludi ti je schopnych ublizit len pre vlastne pobavenie. Nemyslim si ze je zly napad chranit okrem vsetkych zvieratiek, rastliniek, mikrobov atd, aj vlastny zivot. Ono cakat az ten falosny pocit bezpecia stratis, pretoze poznas aka je bezmoc ked ti ublizuje druhy clovek a ty nic nezmozes, mi pride ako velmi drasticka metoda.


Ja osobne to beriem skor z toho extremnejsieho hladiska, pretoze od urcitej chvile si myslim ze je lepsie byt pripravena na vsetko nez na nic. Ale dufam ze ludia co sa zaoberaju napriklad nejakymi bezpecnostnimi systemami by tu tiez mohli pridat svoje znalosti. O tom toho vela neviem, preto som tuto temu zalozila. Aby som sa dozvedela nieco aj o zabezpeceni majetku.





Uživatelský avatar
Avale Moon
Příspěvky: 58
Registrován: 19 bře 2012 11:34

Re: Bezpečnost - aneb nejhorší škůdce člověk

Příspěvek od Avale Moon »

No kdyz to ma byt nepristupny porost tak to ze to je jedle nehraje az takovou roli ne? Stejne se k vacsine clovek nedostane. Neexistuje treba neco co neovlyvnuje negativne ostatni plodiny a neni na to aby se z toho udelala neprostupna hranice nutno tolik mista?


Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Bezpečnost - aneb nejhorší škůdce člověk

Příspěvek od Patrik Stach »

Myslím si, že je třeba v rámci udržitelnosti kombinovat užitek. Má to trny? Bezva. A dá se to jíst? Pětkrát bezva! Láká to zmyz? O to líp. Má to zajímavé dřevo? Jo! A z bobulí se dá dělat alkohol? Pak už úplně ideální :)


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Bezpečnost - aneb nejhorší škůdce člověk

Příspěvek od jarda bon jovi »


Dobrá je i ostružina bujně rostoucí. Taky lze těžko prostoupit.  Odradit útočníka bývá složité. Můj kamarád v důchodě udělal elektrické odpalování na petardy, co se prodávají v krámě. do zahradního domku se mu dobýval ožralý zloděj, bouchlo to a zloděj zcepeněl úlekem a hrůzou mu puklo srdce. měl rozsáhlý infarkt, z kterého se nikdy nevzpamatoval. kde je hranice, kde je ta čára, kde máme říci dost, tam už nesmím, kde je právo na spravedlnost, na vymahatelnost práva, na morální ospravedlnění.....každej to vidíme jinak.


Odpovědět