Bezpečnost - aneb nejhorší škůdce člověk

Diskuse, které nebyly zařazeny do kategorie.
Uživatelský avatar
Petra Stejskalová
Příspěvky: 479
Registrován: 08 pro 2010 22:17

Re: Bezpečnost - aneb nejhorší škůdce člověk

Příspěvek od Petra Stejskalová »

My máme na zahradě po dobu naší nepřítomnosti hlídací naši pětadevadesátiletou babičku-prababičku, a to navzdory tomu, že před třemi lety zemřela. Skoro každý, kdo jde kolem, říká: Úplně ji tady vidím, jak se šourá s tou svou hůlčičkou... A úplně každý ví, že šourání a hůlčička byla babiččina oblíbená válečná lest, byste koukali, jak rychle by vás přetáhla holí, kdyby nabyla dojmu, že jí jdete po petrželi :-)


Ale vážně, až nastane apokalypsa, budeme po sobě možná střílet i šípy, ale do té doby by snad stačilo dobře vycházet se svým okolím a používat starý dobrý selský rozum.


Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Bezpečnost - aneb nejhorší škůdce člověk

Příspěvek od Patrik Stach »

Nemůžeme přece řešit tu aplokalypsu v každém fóru. To ji budeme podle principu sympatetické magie akorát přivolávat :) Nad lukem jsem se pozastavil, stejně jako nad střelnými zbraněmi, pouze proto, že jsem se domníval, že řešíme nájezd mládeže na naši maringotku a ne jezdce apokalypsy, no :)


Uživatelský avatar
Avale Moon
Příspěvky: 58
Registrován: 19 bře 2012 11:34

Re: Bezpečnost - aneb nejhorší škůdce člověk

Příspěvek od Avale Moon »

Na tohle mame zakon.


Nutná obrana je takové jednání, kterým je odvracen přímo hrozící nebo trvající útok na zákonem chráněný zájem nebo na určité subjektivní právo.


http://cs.wikipedia.org/wiki/Nutn%C3%A1_obrana



Co spousta lidi nevi ze v ramci obrany treba muzes delat i veci ktery jsou jinak trestni. Napriklad nekdo te pronasleduje v ulici. Muzes rozbit vyklad nebo okno u auta a spustit tak alarm a nebudes za to nijak potrestan protoze si jednal v ramci nutne obrany.



Co se tyce obrany sveho majetku. Byl pripad kdy odsoudili cloveka co si ve vlastni chate nastrazil past se zbrani a zabil tak snad zlodeje ktery se mu tam uz po nekolikaty vloupaval. Ale petardy podle mne nijak realne pro cloveka zas tak nebezpecne nejsou na druhou stranu, je to docela horlava vec a muze chytnout i neco co by sme nechteli. Ono i hrana hrozba je velice ucinna a nikomu neublizi. Mi sme treba mneli psa co preskakoval plot tak sme nad pletivem jeste natahali draty, ktere trosku vypadali jak ve vezeni. Vsichni sousedi si zacali myslet ze tam mame pustenou elektriku:D.




Uživatelský avatar
Avale Moon
Příspěvky: 58
Registrován: 19 bře 2012 11:34

Re: Bezpečnost - aneb nejhorší škůdce člověk

Příspěvek od Avale Moon »

No ono i v dobe kdy jeste apokalypsa nenastala neni dobre pokladat zlodeje za neskodne. Proto jsou mluvila o tom obusku. Kdyz nekoho nacapete jak Vam leze po majetku je dost mozne ze se obrati v stresu proti Vam. A obusek staci jen vytahnout a uz to ma efekt ze to toho cloveka odradi. Udela to takovy hezky rozkladaci zvuk a hned vypadate ze nejste lehka korist :). Nemusite ho ani pouzit.


Davam prednost prevenci, a nejlepsi prevence je vypadat jako neco s cim si ten clovek nechce zahravat. Kazdy snad mysli vlastni hlavou a chape ze do deti co kradou jablka se nestrili. Ale kdyz kolem sebe vytvorite aspon zdanlive mirnou auru hrozby vubec Vam tam nepolezou. Neco jako tabulky pozor pes i kdyz psa nemate:). Nebo ryby co se nafukujou kdyz jim neco hrozi. Prikladu se da najit spoustu i v prirode:)


Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Bezpečnost - aneb nejhorší škůdce člověk

Příspěvek od Romana SM »

Jsem na tom stejně, a musela jsem se smát při představě jak se bráním lukostřelbou, ale když trochu potrénuju,


tak kdo ví :-)


Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Bezpečnost - aneb nejhorší škůdce člověk

Příspěvek od Patrik Stach »

Legolas, jak jsem si všiml, než nasadil šíp, stihl jím ještě v bitvě o Helmův Žleb proklát skřetí hlavu. Ergo jde to i zblízka :-)


Uživatelský avatar
Avale Moon
Příspěvky: 58
Registrován: 19 bře 2012 11:34

Re: Bezpečnost - aneb nejhorší škůdce člověk

Příspěvek od Avale Moon »

No vzhledem k tomu ze umnel taky naskocit na kone zespod za plneho trysku a skolit elefenta, tak nevim nevim:D. Ale kdyz je nutnost tak se da jako zbran pouzit i destnik:)))


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Bezpečnost - aneb nejhorší škůdce člověk

Příspěvek od jarda bon jovi »

No jasně že máme špatnej přístup. až jednou ti nebožáci ublíží tvým milovaným, budeš se potácet s tou svojí karmou celé eony věků a ani do pekla tě nebudou chtít. 


Jednou budeš mít blízké milované a pak tě ta gándiovská fůrie přejde. Je mi upřímě jedno, která pixla krabicového vína ty nebožáky k čemu dohnala, dokonce mi je jedno, jak špatný pervitin si ti odpadi museli stříknout do žil, než mi půjdou zapálit dům, kde mi spí rodinka......Každej si může nastavit tvář přesně tolikrát, kolikrát mu je libo.já pomáhám těm, kteří si to zaslouží dle mého. jsem svobodný a mohu se tak rozhodnout. nehodlám ztrácet soucit s těmi, co si jej nezaslouží.


Pohnutky druhých jsou smutné, avšak irelevantní. Já jsem jeden a jich jsou zástupy. Jsem sobec??? No jasně že ano, ale šťastný sobec. Tento měsíc jsem pomoh dvěma ženským utéct z domácího násilí. Asi si o to tou karmou o něco koledovaly, já viděl jen ožralého dobytka a ztřískanou ženskou. Karma nekarma, když zavřu oči, vidím rohatého i toho svatého, jak se na mne usmívají. Je to super pocit, nebýt bezmocný.


Takže, nerezignujte na zlo, bojujte s ním, připravujte se a nenastavujte další a další tváře. Na zloděje vystříkejte  kyselinu máselnou, nebo  odvar z bhut jolokie,nechte se otrávit zlem, nekapitulujte, bojujte do poslední špetky slušnosti na tomto světě.


Nebo, až vám zamordujou nejbližší, obdarujte je vším, oč požádají.  Neřád do domu, bůh do domu. Je vždy na výběr.....


Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Bezpečnost - aneb nejhorší škůdce člověk

Příspěvek od Martin Gross »

No, nepovažuju se za nelidu, či necitu, ale nehodlám zachraňovat zloděje a smažky celého světa. Tady jsem dosti nesmlouvavý. Kdo chce kam.... K tomu, abych šel natvrdo po cizím majetku je potřeba být docela bez skrupulí. V našem státě s naší sociální politikou atd... Jsou i jiné cesty, jak přežít. Vykradená (nakonec se nepovedlo, ale chtělo...) maringotka nma cizím pozemku - to není o nouzi. Maximálně nouze peněz na pivo, nebo na špeka, a podobně. Domlouvat a omlouvat se tomu, kdo prokáže TAKOVOU neúctu k jiným, k jejich majetku, Nezlobte se, na to není ani doba, ani situace.


Luk se chystám vyrobit. Tis vypouštím ze zřetele. Líska, jilm, jasan - co je nejlepší? (krom kladkových, kompozitních atd....) Slyšel jsem o kuši/samostřílu z péra od auta. Jaké vybrat dřevo pro šípy? U kuše bude dost velká mechanická námaha. Kdysi jsem střílel z luku, vyrobeného z laminátového ohradníku na krávy. Dostřel jen asi 80m.


Souhlasím, že na 10m je luk diskutabilní, pokud se ta vzdálenost rychle zkracuje. Pokud se k Vám někdo blíží po poli, s naprosto jasnými úmysly, je čas na uvítání. Tam těch 20-5m jde využít na poslání pár pozdravů. Efektní šíp, s efektním opeřením, zabodnutý efektně před špičkou nohy - může mít fakt efekt.


Láska k bližnímu je fajn. Pokud o ni druhý stojí, nemám námitek. Ale na mučedníky mám svůj názor.


Toť moje sorry.



Uživatelský avatar
pk161
Příspěvky: 70
Registrován: 17 led 2012 11:28

Re: Bezpečnost - aneb nejhorší škůdce člověk

Příspěvek od pk161 »

Lepší než luk je pistole, stačí vystřelit do vzduchu a zloděj si svou činnost rozmyslí.


Odpovědět