Různé spory. Díl 1.

Diskuse, které nebyly zařazeny do kategorie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
PermaWeb
Příspěvky: 823
Registrován: 08 bře 2010 11:20

Různé spory. Díl 1.

Příspěvek od PermaWeb »


Uživatelský avatar
PermaWeb
Příspěvky: 823
Registrován: 08 bře 2010 11:20

Re: Různé spory. Díl 1.

Příspěvek od PermaWeb »

 


Odpověď přidal(a) QNX na 17.Březen.2011 v 13:59

Valdimír Šabata: Je to opravdu pěkné a velkolepé ... předpokládám, že tam zahučelo spousta milionů z vlastních (nezemědělských) zdrojů a spousta dalších milionů z dotací.

PetrNJ: Napsat ".....s klidem a beze strachu o sebe a rodinu se těším až to příjde opravdu ve velkém a bude změna ukončena. Pak nás čeká jen příjemná práce - budovat znova to, co jsme dodnes jen ničili a zneužívali. ......" může jenom naivní optimista, nebo blázen.

Odpověď přidal(a) PetrNJ na 17.Březen.2011 v 19:35

QNX: a víš že extrémní "blázni" v historii většinou měli pravdu ?, ale nakonec jim to potvrdili i ti nejhlasitější nevěřící tomášové až v době, kdy to co oni viděli s předstihem se teprve stalo nebo dokázalo, že viděli kousek dáli než zbytek světa.

Zařaď si mě kde chceš pod blázna či optimistu, bude to jen pro tebe hořká záležitost, že budeš muset dát pak bláznovi za pravdu.....mě to ani neublíží ani nebudu projevovat radost, jen to tak vnímám, nic v tom nehledej. Kdo hledá a pozoruje vidí, kdo si jen myslí, že to nemůže být jinak než si představuje, bývá hodně a často tvrdě překvapen

Ten blázen bude naopak "happy" a především dávno připravený až ty začneš chápat s otevřenou hubou souvislosti toho co konečně uvidíš i očima a do té doby jsi to neviděl  či nebyl schopen ani vycítit natož pochopit.

S tvým pohledem a vnímáním bych chtěl znát tvůj názor např. na to jak a co se bude dít až nastane taková banalita (oproti jiným věcem), že dojde ropa, ale když tak v tomu určeném vlákně.

Odpověď přidal(a) QNX na 17.Březen.2011 v 20:51


PetrNJ: to nevím, ale historie je plná bláznů-mrtvol. S tímhle přístupem připravený nebudeš nikdy. Vůbec jsi nepochopil smysl mého příspěvku, ale to je jedno.


Odpověď přidal(a) PetrNJ na 17.Březen.2011 v 22:14

tak to vysvětli já ti za to upřímně poděkuji, ja bych se rád vyhnul omylu, ale když mi neukážeš o co jde, nemohu  být moudřejší.

Docela by mě zajímal tvůj přístup jak být připravený - jsem rád za každou dobrou radu, ale ze zkušenosti vím, že když dotyčného poprosím většinou se ukáže, že vlastně nic neměl ani neporadil, doufám, že u Tebe se budu mýlit s touto zkušeností. Nebuď tajemný jako tvá ikona a otevři své myšlenky jiným. Rozumný člověk ti vždy moc poděkuje a klidně to budu i já blázen.

Tak pomáhej.

abych ti vysvětlil to moje "s klidem a beze strachu". Jediné čeho se musí člověk opravdu bát je vždy se bát jen druhého člověka či lidí. Přirodu můžeš jen pozorovat, poznávat a znát, mít k ní naprostou pokoru a nechat ji sobě pomáhat, ale nikdy ji neovládneš, nespoutáš. To dodnes lidi nepochopili, stejně jako sílu a energii myšlenky


Odpověď přidal(a) QNX na 18.Březen.2011 v 0:30

PetrNJ: v informování o přípravách na budoucnost jsem docela aktivní, když budeš chtít, tak si mé postoje (které zastávám už cca 15 let) můžeš vyhledat na různých místech věnujících se problematice PeakOil, permakultuře, soběstačnosti, bojové taktice  atd.

Znám dost lidí co přípravy berou vážně, ale ani jeden z nich by nikdy nenapsal: "s klidem a beze strachu o sebe a rodinu se těším až to příjde".

Odpověď přidal(a) PetrNJ na 18.Březen.2011 v 11:02

Ok. ber to tak že budu první a vím naprosto přesně proč to píšu, a možná někdy dojdeš k tomu závěru i ty a pochopíš.

Každý se postupem zkušeností a životem ověřených  skutečností dostávame v různých oblastech na různé úrovně vědomí.

Stejně tak, jak nemůžeš přeskočit např. základní studim matematiky v prvním semestru VŠ, abys byl schopen pochopit znalosti ve vyšších ročnících. Tady je to úplně to samé. Prostě chceš a bojuješ myšlenkově se znalostmi prvního semestru a obrazně řečeno, chceš někomu kdo je o dva roky výše dokázat, že to co jsi zatím neměl možnost vysledovat, poznat, vyzkoušet prostě není možné. A to jen z toho důvodu, že jsi prostě ty vědomosti zatím neměl kde načerpat.

Zamysli se nad tím svým postojem, pomůže ti to hned poskočit duševně nahoru.

Taky bych ti nikdy netvrdil, že se v něčem mýlíš pokud bych sám toto neměl v praxi potvrzené, ale bylo by to jen na základě, že si to "jen" myslím.

Tvoje příspěvky po netu si rád přečtu mohu z nich určitě načerpat plno vědomostí a zároveň ihned říct kde se mýlíš ty.

Nikdy se nedostaneme na výšší úroveň jen tím, že odmítáme dogmativně veškeré zkušenosti druhého a to ještě ve věcech ve kterých nemáme dané v praxi potvrzen opak.

Diskusi končím, jsme v tomto oba dva na jiné úrovni vědomí a znalostí. Do doby než se dostaneš na úroveň kde pochopíš je to pro mne jen ztráta energie kterou mohu věnovat jiným lidem či věcem.

Odpověď přidal(a) QNX na 18.Březen.2011 v 12:32



PetrNJ: ty asi budeš stejnej PetrNJ co chodí k nám na soběstačnost, že?  Úroveň tvého poznání krásně demonstruje případ "nehořlavé dřevo". Věříš bludům, přiznej si to, dokud je čas. Když někdo žije naprosto mimo realitu, tak i jeho názory bývají zcela zcestné. Ono může být pěkné, když si někdo vytvoří krásný iluzorní svět ........... ale to probuzení, to bývá hodně tvrdé.

Odpověď přidal(a) Eltariel 19.Březen.2011 v xx:xx

PetrNJ: Včera jsem potřebovala zatopit, chtěla jsem si vypůjčit od QNX nehořlavé dřevo, že jen co se rozhoří hořlavé, tak mu nehořlavé vrátím. Já jsem zastánce toho , že slovo se má držet. QNX je dobrák  a půjčil mi tři třísky. Jenže já jsem mu je nestihla vrátit, shořely.......:-(    A ještě jsem nedodržela slovo a nevrátila je.

Někdo možná leze do výšin po duchovních žebřících, aby druhým mohl říci , že jsou níž....proč ne ...aspoň je vidět , že je kam stoupat a kam klesat.............jiný zase prostě JE a je takový jaký je.........co je lepší?

Odpověď přidal(a) PetrNJ 19.Březen.2011 v xx:xx

Eltariel: všichni se snažíme lézt duševně nahoru, tvoje i cesta QNX je taky cesta a zkušenosti z té cesty pomáhají ostatním včetně mě (jen mi potvrzují specifika určitých různých psychologických profilů lidí), jenže evidentně vás dráždí věci, které nejste schopni si monentálně ověřit nebo aktuálně nastudovat či  získat svou praktickou zkušenost.

Já jen chtěl QNX a i tobě (pravděpodobně jste partneři) sdělit, že jeho tvrdě materialistický postoj ke věcem, které jsou pro něj nehmatatelné, ale dnes již  mnohokrát dokázané (zdrojů, vědeckých rozborů i osobních zkušeností na netu je požehnaně). Je to škoda jeho osobní, ne moje. Po stránce materialistické ho beru totiž jako velmi schopného člověka - průzkumníka a především podnikatele (zelený čaroděj není nic jiného než obyčejný rozjíždějící se byznys - ale tím neříkám, že jde o špatnou věc) na poli permakultury. Dokonce i jeho názory na "anakulturníky" a podobné někým zhovadile vymyšlené kategorie zájmů lidí (absolutně to nic neřeší, jen škatulkuje a rozděluje to dobré mezi lidmi a neumí tento postoj odfiltrovat jen to nefunkční v lidech) chápu a v některých věcech i zastávám stejný názor. Kdybys znal informace proč vzniklo tolik nábožentsví kolik je jich dnes, věděl bys pravý důvod proč je dnes společnost tam kde je - bohužel tento stejný princip degradace a segregace namísto nalézání společného svým postojem jen podporuješ. Což je škoda.  Lidé by mohli být dnes ve všem úplně jinde, kdyby to někdo mezi ně účelně nazasel.

Navrhuji mezi námi spolupráci ne duševní přesvědčování se bez efektu (brzdí nás to od realné práce oba, vlastně tři :-) ).

Letos rozjíždím stavbu solárního domu s různými techn. vychytávkami (tzn. nic o čem bych musel na foru přesvědčovat - bude stačit pouze neoddiskutovatelná realita) a permapozemku 2ha. Dle času budu postupně vše zveřejňovat s fotodokumentací buď na svém blogu nebo právě abych ukázal cestu jiným na foru Permawebu nebo Anastasie, na soběstačnosti to zveřejňovat nebudu, reference pro svůj bysnys máš snad svoje.

Vážně dokonce uvažuji si tě za dva roky mé práce objednat na svůj pozemek, aby s mi přišel říct, kde jsem se utnul (a věřím, že toho moc nenajdeš, spíše se něco naučíš). Rozhodně ale nebudu ty peníze dávat teď, protože "rady před projektem" jsou téměř vždy jen ve fázi později nefunkčního stavu (ověřeno praxí). Jen člověk cáluje a výsledek žádny. Takový mám je třeba názor na předražené české přednášky Holzera a jiných. Raději si koupím jeho knihu a to mi bohatě stačí k nakopnutí kudy a jakými fígly se směřovat  - po přečtení musím říct, že z 95 % je to jen to co člověk vysleduje či už ví sám a vůbec není nutné platit předražené kurzy (k dnešním českým platům) či jiné hobby "podnikatele" v oboru.

Ono totiž vůbec mít čas věnovat se naplno udržitelnému životu je ve stávajícím společ. systému otázka, že buď se stanu v tomto podnikatelem (abych se při tom vůbec uživil) nebo to dělám jen jako svůj koníček pro sebe. Pokud musí získávat člověk fin.prostředky na tuto zálibu a životní postoj či změnu - nelze to téměř stihnout při běžném zaměstnání a to pouze z časového důvodu, jiný (znalostní, odborný apod.) tomu nebrání.

Ještě k tvé materialitě a realitě.

Když už tedy podnikáš v mnoha činnostech, mohl bys na své stránky zveřejnit své hotové refereční projekty a technologické finesy, kde se člověk může zajet podívat, než si tě vůbec objedná. Taky mě nazajímají tuny napsaných "zaručených" názorů začínajícího podnikatele, ale funkční věci a projekty o kterých se tak rozepisuješ na Soběstačnosti apod..    

Já jsem povoláním stavař - nepodnikatel (což bude pro tebe asi šokem, vzhledem k naši předchozí debatě) a vím, že často abych byl opravdu čistě přírodním, trvale udžitelným odborníkem ve svém oboru ( myslím ve svém soukromém použití, na firemní použití je tento princip spíše otázkou výzkumu, než možného uplatnění v rámci možných zdrojů zisků a vůbec konkurence v konvečním podnikání pro svého šéfa) je to vždy pouze kompromis v některých částech staveb protože jiná dostupná a vyzkoušená alternativa zatím není. Proto i na svém baráku hodlám jít do toho rizika a vyzkoušet a dovést do funkční podoby plno věcí, které jsou dnes zbytečně velmi drahé či málo dostupné obyčejným lidem, i přesto že bych mohl jít standardní cestou konvenčních stavebních materiálů plných chemie a jiných problémů. 

Prostě můj projekt půjde jako mnoho jiných cestou ukázat jinou možnost finančně dostupné výstavby pro opravdu každého.

Dotaz k realitě výkonu : kdy si stihl vůbec zasadit těch 15000 stromků )doufám že živých) , jak píšeš někde jinde ? buď máš tedy už pokročilý věk a nebo děláš v oboru lesnickém/školařském. Počítám že  do toho nepočítáš i každoroční setbu ředkviček, rajčat, paprik, brambor apod.  Já bych to při svém zaměstnání absolutně nestihl.

QNX a Eltariel: mějte se oba fajn, až budu moci ukázat výsledky toho o čem mluvím ozvu se. Ale věřím, že vy jste předstihu a také bude schopni ukázat Vaši realitu práce. Nápady ale budu dál čerpat jak na soběstačnosti, permawebu i jinde, ale jen v tichosti, abych Vás zbytečně nedráždil nemožnými "hloupostmi". I přes zcela rozdílné názory nabízím jedinou rozumnou cestu k lepšímu tj. webové přátelství - tedy pokud jste si mě už nazařadili do nějaké škatulky  "nepoužitelný" apod.

Odpověď přidal(a) QNX  19.Březen.2011 v xx:xx

PetrNJ: ty jsi úplný spisovatel, není to nejdelší příspěvek na permawebu? Já budu stručný, protože času moc nemám.

1) píšeš "evidentně vás dráždí věci, které nejste schopni si monentálně ověřit nebo aktuálně nastudovat či  získat svou praktickou zkušenost." .............. ale to jsi zase úplně mimo. Vždyť já jsem si zrovna jeden z tvých blábolů ověřil - nehořlavé dřevo :-)

2) přisuzovat Eltariel materialistické postoje, to jsi také úplně mimo :-) V mém případě to je diskutabilní, ale mnohaletá studia náboženských směrů, parktikování některých z nich, pobyty v klášterech a ašrámech ..... to asi nebude moc dobře zapadat do obrázku zatvrzelého materialisty, že :-)

3)zelený čaroděj je opravdu rozjíždějící se byznys (i když bych ho nenazval obyčejným) .... tak v tom máš celkem pravdu.
Pravdu nemáš v tom, že se nevyplatí požádat o konzultaci v počátečních fázích projektů. To je naopak doba, kdy můžeš díky konzultacím ušetřit statisíce. Nesnažím se zákazníkům za každou cenu vnutit naše služby. Někdy to dopadne i tak, že jim jejich nápad rozmluvím a tím se připravím o možnost vydělat na přípravě designu/realizaci. Spokojený zákazník je důležitější než okamžitý zisk.

4) sobestacnost je naopak nekomerční projekt, který platíme z vlastních peněz a věnujeme mu stovky hodin práce bez nároku na nějakou odměnu. Oba projekty teď trpí nedostatkem času a proto ani jeden z nich není moc aktualizovaný. Pracuji totiž na dalším permakulturním webu, který je momentálně důležitější a dostal přednost.

5)15000 stromů ...... ty jsi asi nikdy nevysazoval les, že? To není tak velký počet jak se zdá. Ve skutečnosti to je jenom lesík. Nějaký les vysázej, zjištíš to sám. Zatím jsi také úplně mimo. Co se mého věku týká, no, něco už pamatuju :-) Určitě by se za to dobu dalo vysázet stromů i 100x víc

6) Jsi neskutečně namyšlený člověk, jinak bys asi těžko napsal "aby s mi přišel říct, kde jsem se utnul (a věřím, že toho moc nenajdeš, spíše se něco naučíš)"  Já musím přiznat, že když nějaký projekt udělám a přijdu se na něj podívat po dvou letech, tak tam chyb najdu spoustu. Pořád se mám co učit a nějakou chybu vždy udělám.

7) ve foťáku mám ukázku toho, jak funguje tvá slepá víra v praxi :-) večer to najdu a vložím to sem. Snad se z toho trochu poučíš a na svět se začneš dívat s větší pokorou. Raději na to založím samostatné téma, tady děláme bordel a ten statek se v tom nějak ztrácí. Určitě to bude poučné i pro ostatní čtenáře.


Uživatelský avatar
PermaWeb
Příspěvky: 823
Registrován: 08 bře 2010 11:20

Re: Různé spory. Díl 1.

Příspěvek od PermaWeb »

Odpověď přidal(a) PetrNJ 19.Březen.2011 v xx:xx

QNX   a Eltariel:

1) dík za odzkoušení, já se k tomu letos nakonec nedostal, takže ti nemohu ani oponovat ani potvrdit. Bohužel jsem musel být 1. března po západu slunce na pracovní cestě a prostě jsem si nemohl pohlídat tu těžbu osobně. Sehnat odpovídající dřevo a pohlídat si dřevorubce je dnes velmi těžké. Každý se snaží podvést ikdyž ti za peníze mažou med kolem huby. Osobní zkušenost. Já letos těžím 120 plnometrů na barák, takže má přímá osobní zkušenost. Každopádně ti budu dávat praktické zkušenosti z tohoto tématu ohledně dřeva na sobestacnost.cz ač bude výsledek i proti mým trvzením/předpokladům. V tom problém nemám. Ale jsou určité stavby z historie, které mě prostě utvrzují v tom, že současné věci jako bochemit a jiná chemie by ty několika set leté dřevěné stavby pohromadě neudržely.

2) Uznávám svou chybu, ten materialismus o kterém jsme hovořil byl na Tebe (opravím to s dovolením). Omlouvám se Eltariel, nicméně to zůstává pro tebe QNX v platnosti i nadále a to i přesto, že si asi prošel mnoho duševních cest nicméně moc jsi toho asi nepobral podle stylu přístupu k lidem. Projít neznamená pochopit. Je plno takových lidí kteří tím prošli a nic nepochopili a většina duchovních společenství ti to ani nepomohou zjistit

najít. Info - jsem jen duchovně založený ateista - ale bez vzdušných zámků.

3) skláním poklonu před tímto přístupem, často se nevidí - nicméně i z toho se dá žít, aniž by se cokoliv vyprodukovalo. Školení a konzultace jsou dnes vynikající byznys a to i přesto, že to málokdy něco hmotného vyprodukuje.  Ano máš pravdu pro lidi, kteří mají zbytečné statisíce o které mohou přijít a neochotu študovat se to fakt vyplatí, to mohu potvrdit - dělám/znám to z oboru.

4) i přesto, že dle tvých slov tomu dáváš málo času, myslím si že je velmi přínosný jak pro tvůj bysnys tak pro perma lidi obecně. Bohužel čas je brzdou nám všem, znám to moc dobře.

5) no vidíš já to odhad, normální smrtelník lesík každý den či rok nesadí - tu práci znám a nezačíná a nekončí to pouze vysazením

6) asi jsem - omlouvám se za to, ale dosáhl jsem tvého sebepoznání - takže si konečně pochopil a potvrdil princip - poznávání, sledování procesů a spolupráce (základní princip permak.), pořád se učíme a zdokonalujeme, ale tím nemůžeme hned někoho odsuzovat předtím, dokud sami nepřijdeme na to jak to funguje.

No kdybych já měl přijít k zákazníkovi po dvou letech s tím, že jsem asi udělal chyby (a on si je tvrdě zaplatil) moc dlouho bych zaměstnán nebyl a už vůbec nic nevydělal. No, ale na poli zahradičení (protože jde o živé výtvory) je tolik možností jak to okecat, že je to celkem jistý bysnys bez odpovědnosti a bez možností zákazníka jak někomu dokázat, že udělal botu. A to většinou až po mnoha letech než vše vzejde a začne fungovat jako celek.

Ale počítej, že se stejně určitě za pár let sejdeme :-) a nakonec v dobrém.

7) díky za každou zkušenost a foto. Souhlasím založ nové téma a pouvažuj nad celostním tématem "ekonomika ve fázi budování a reálné možnosti permakultury či komunit a co největší nezávislost v současném světě". Osobně si myslím, že to bude spíše na dvě úrovně struktury témat, než že by se to dalo mastit v jednom tématu a na druhou stranu nebude možné volně přecházet mezi tématy.  

Odpověď přidal(a) PetrNJ 19.Březen.2011 v xx:xx

QNX: nejsi náhodou i spoluadminem tohoto webu, že mi od jisté doby byla zablokována možnost editace svých příspěvků.

Zajímavé jak rychle ta cenzura funguje, aniž by člověk dělal něco špatného.

Nebo to je tak nastaveno v momentu kdy někdo jiný přidá další , proč to omezení 15 minut ??? - to mají všichni nebo jen někdo

Podmínky jsou anglicky, takže je nemohu znát. Cizí jazyk neovládám

Odpověď přidal(a) PermaWeb 19.Březen.2011 v xx:xx

PetrJN: v současné době jsem jediným administrátorem já. QNX nemá možnost blokovat editovací funkce. Příspěvek je možné editovat pouze 15 minut od jeho vložení. Mají to tak všichni a je to celkem běžná praxe. Tato vlastnost je součástí systému a nemohu ji nijak změnit. V podmínkách jsou pouze všeobecná ustanovení o tom, že příspěvky mají být v rámci všeobecné slušnosti a v rámci právních norem. Pokud možno dodržujte původní téma této diskuze nebo založte novou diskuzi. Děkuji

Odpověď přidal(a) QNX před 19.Březen.2011 v xx:xx

PermaWeb: omlouvám se za OT. Sám se sebou bych už dávno vyběhnul :-) Klidně mé OT příspěvky vymaž, stejně tam není nic důležitého. Zlobit se nebudu.

Odpověď přidal(a) Eltariel 20.Březen.2011 v xx:xx

PetrNJ:Já opravdu materialista nejsem:-)

     A ani mě nepobuřuje, co píšeš. Myslíš to dobře.

Odpověď přidal(a) PetrNJ 20.Březen.2011 v xx:xx

Ok. díky za vysvětlení, ja opravdu anglicky neumím. Nové téma, ani naše stávající "hádky" již nebudu dál rozvinovat.

Nejsem zde vítán, takže zase odpluji (budu jen číst, maximálně sdělovat info a foto ze své práce, diskusi s QNX už nepovedu a když tak na jiném webu, kde je admin) pokud si mne někdo nevyžádá.

Takže snad ti ubyde starostí.

:-) 

Odpověď přidal(a) QNX 20.Březen.2011 v xx:xx

PetrNJ: já bych řekl, že zde budeš vítán, když budeš diskutovat o krásném statku pana Šabaty. Je škoda, aby jeho práce zapadla v nějakém balastu, která k tématu nemá žádný vztah.


Odpověď přidal(a) PetrNJ 20.Březen.2011 v xx:xx

Prosím admina ať tedy přesune příspěvky netýkající se přímo tématu do jiného chlívku.

Je to opravdu zneuctění práce pana Šabaty

Díky

Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Různé spory. Díl 1.

Příspěvek od QNX »

Děkuji za přesunutí, ale do zdejší "sporovny" se nezapojím. Nemusím reagovat na každý blábol :-)

Uživatelský avatar
Petra Stejskalová
Příspěvky: 479
Registrován: 08 pro 2010 22:17

Re: Různé spory. Díl 1.

Příspěvek od Petra Stejskalová »

Rozhodla jsem se přispět do vleklé kauzy perma versus anasta, i když se tím možná pošťouchnou vášně. Prostě nedokážu odolat kouzlu náhody :-)


Listovala jsem výtiskem Stendhalových Římských procházek a tam na straně 96 stojí:


V Paříži se podává zvlášť ryba a zvlášť peprná omáčka. Byl bych rád, kdyby si němečtí historikové tento způsob také navykli; podávali by pak čtenáři zvlášť fakta, která objevili, a zvlášť filosofické úvahy. Tak by lidé mohli čerpat prospěch z historie a úvahy o absolutnu by mohli odložit na vhodnější dobu. V pomíchaném stavu, v němž se tyto výtečné věci nalézají, je těžko mít užitek z té lepší.


Není-li ten již sto sedmdesát let mrtvý chlapík Stendhal koumák?


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Různé spory. Díl 1.

Příspěvek od QNX »

Petra Stejskalová: To by bylo pěkné :-) Mám dobrou zprávu ............ nebezpečí vlivu anakultury na permakulturu je z větší části zažehnáno. Teď už je potřeba "jenom" zapracovat na lepší prezentaci permakultury a na tom už se pracuje také. Pokud si můžu trochu zavěštit ........ permakultura a anakultura už se budou prezentovat mnohem víc samostatně. Zvlášť ryby, zvlášť peprná omáčka :-)

Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Různé spory. Díl 1.

Příspěvek od drudriger »

pridavam se do diskuse s pribehem hodne podobny nehorlavemu drevu kdo pozna podobnost nehorlavemu drevu je dobrej.


omluvy se nedostalo tak to tu koncim bez dalsich diskusy vymlouvani ci predsvecovani.dorezte si to tu uz sami, stejne jako sami udelejte nazor jak to na tomdle webu funguje.kdo mne chce najit vi kde mne najit



pohadka o klucinovy z hor.



posledny prispevek od ID drudriger na permawebu



Byl takovej kluk z hor, a zil si skromne a spokojene u sebe doma staral se o zviratka o zahradku, a setkal se s devcicou a zamilovali se. A on se znahla rozhodl ze bude za to zenskou jezditi, casem mu i praci sehnala .On jezdil stale mezi domovem a devcicou docela slusnou streku. Obcas jeli spolu.


Este nevedeli jestli zimu stravi u ni, a nebo kazdy u sebe,este se tak neznali.


Jednou  jej pozadala o to aby u kamaradu co bydli cez vesnici , ji pomohl se drivim. Narezat ,previzt ,dat na vozik odvizt autem domu.Ukazala  mu les  kde se ma drivi sbirat. Klucina maka vozi vozicky jeden za druhim asi 4 krat se otaci.decka od pratel mu  obcas pomahaji. Po poslednim voziku kdyz uz je vecer pta se te slecny jestli este zitra ma vozit drivi, ona se jej pta kolik tam toho je, no este tam je ale uz je to dal od cesty. Po spolecne diskusy se zhodnou ze driviho je natahaneho na zimu dost a ze se pusti do jine prace. Spolecne narezou drivi a kulnicka je plna az po vrh.


Devcice  je spokojena .Klucina ale neni s pobytu na velke vesnici ani se vztahu s devcicou spokojenej a ona take ne a dochazi k jejich rozhodu.


Klucina odchazi spatky do hor a take ukoncuje praci.


Po nejake dobe si klucina cte  o tom ze prej se "vysral na praci" a je linej


on se pta  "jak to.?" .


Chce dostat odpoved nebot ma pocit krivdy, odchazel sice z prace ale kvuli necemu jinemu. Dale je klucina obvinen z toho ze dovezl malo dreva ze v lese zustala vetsi pulka. Klucina nevi ma li zatahovat byvalou devcici do toho aby ozrejmila ze se drivim to bylo jak to bylo. Slecna nakonec promluvi o tom ze je to tak ze ma driviho malo.


Klucina nechape jednu vec, jestli mnela drivi malo, proc to nerekla, a proc to resi nekdo uplne jini nez ona , ze ona ma malo dreva. A proc ma uplne plnou kulnicku?


Klucina se snazi aby se mu dani lide omluvili ale marne. Odpovede se mu nedostava


Klucina je s toho smutnej, nekdo mu nasypal na hlavu popel , nebyla to jeho byvala devcice  ale kamaradi ktere to drivi mneli za barakem.


Klucina se radsi vraci do hor a nechce mit uz nic spolecniho s lidma ktery ho podrazili.


Klucinovi se nepodarilo zistit z jakeho duvodu ho ty kamarady obvinili.


Klucina si vzal jedno velke ponauceni. Doma je Doma a dreva nikdy neni dostatek.


pohadky je konec.



xebo
Příspěvky: 5480
Registrován: 13 bře 2024 09:22

Re: Různé spory. Díl 1.

Příspěvek od xebo »

[u][url=http://audiobookkeeper.ru/book/2004]прош[/url][/u][u][url=http://cottagenet.ru/plan/792]172.1[/url][/u][u][url=http://eyesvision.ru]AIDS[/url][/u][u][url=http://eyesvisions.com]CHAP[/url][/u][u][url=http://factoringfee.ru/t/796108]пром[/url][/u][u][url=http://filmzones.ru/t/297050]служ[/url][/u][u][url=http://gadwall.ru/t/359112]film[/url][/u][u][url=http://gaffertape.ru/t/698633]Федо[/url][/u][u][url=http://gageboard.ru/t/823339]Flas[/url][/u][u][url=http://gagrule.ru/t/336345]Erni[/url][/u][u][url=http://gallduct.ru/t/819277]Роза[/url][/u][u][url=http://galvanometric.ru/t/394852]Atla[/url][/u][u][url=http://gangforeman.ru/t/347777]Atla[/url][/u][u][url=http://gangwayplatform.ru/t/759967](196[/url][/u][u][url=http://garbagechute.ru/t/1002154]XVII[/url][/u][u][url=http://gardeningleave.ru/t/279548]Иллю[/url][/u][u][url=http://gascautery.ru/t/850582]XVII[/url][/u][u][url=http://gashbucket.ru/t/422487]Шерв[/url][/u][u][url=http://gasreturn.ru/t/850088]Fran[/url][/u][u][url=http://gatedsweep.ru/t/559586]Chri[/url][/u][u][url=http://gaugemodel.ru/t/856964]Павл[/url][/u][u][url=http://gaussianfilter.ru/t/816220]Бело[/url][/u][u][url=http://gearpitchdiameter.ru/t/675561]язык[/url][/u]
[u][url=http://geartreating.ru/t/662565]Ross[/url][/u][u][url=http://generalizedanalysis.ru/t/568737]BODU[/url][/u][u][url=http://generalprovisions.ru/t/559167]Арти[/url][/u][u][url=http://geophysicalprobe.ru/t/559834]Tesc[/url][/u][u][url=http://geriatricnurse.ru/t/139728]Desi[/url][/u][u][url=http://getintoaflap.ru/t/139788]Nint[/url][/u][u][url=http://getthebounce.ru/t/138512]серт[/url][/u][u][url=http://habeascorpus.ru/t/673034]шкур[/url][/u][u][url=http://habituate.ru/t/759272]Детс[/url][/u][u][url=http://hackedbolt.ru/t/356828]серт[/url][/u][u][url=http://hackworker.ru/t/678237]Тара[/url][/u][u][url=http://hadronicannihilation.ru/t/681671]Vinc[/url][/u][u][url=http://haemagglutinin.ru/t/674061]Бхаг[/url][/u][u][url=http://hailsquall.ru/t/143102]Byza[/url][/u][u][url=http://hairysphere.ru/t/472255]Plan[/url][/u][u][url=http://halforderfringe.ru/t/561478]Scha[/url][/u][u][url=http://halfsiblings.ru/t/562468]Pale[/url][/u][u][url=http://hallofresidence.ru/t/562602]Pale[/url][/u][u][url=http://haltstate.ru/t/473234]серт[/url][/u][u][url=http://handcoding.ru/t/654320]Edmo[/url][/u][u][url=http://handportedhead.ru/t/852045]драм[/url][/u][u][url=http://handradar.ru/t/561889]Free[/url][/u][u][url=http://handsfreetelephone.ru/t/138381]Autr[/url][/u]
[u][url=http://hangonpart.ru/t/456146]Росс[/url][/u][u][url=http://haphazardwinding.ru/t/557076]апре[/url][/u][u][url=http://hardalloyteeth.ru/t/395523]Mand[/url][/u][u][url=http://hardasiron.ru/t/479584]Labo[/url][/u][u][url=http://hardenedconcrete.ru/t/566735]Smoo[/url][/u][u][url=http://harmonicinteraction.ru/t/567341]Nigh[/url][/u][u][url=http://hartlaubgoose.ru/t/141102]Evil[/url][/u][u][url=http://hatchholddown.ru/t/601374]blac[/url][/u][u][url=http://haveafinetime.ru/t/527883]Roma[/url][/u][u][url=http://hazardousatmosphere.ru/t/168147]Intr[/url][/u][u][url=http://headregulator.ru/t/479334]прои[/url][/u][u][url=http://heartofgold.ru/t/772774]Eric[/url][/u][u][url=http://heatageingresistance.ru/t/395730]Расп[/url][/u][u][url=http://heatinggas.ru/t/815559]циви[/url][/u][u][url=http://heavydutymetalcutting.ru/t/741881]Thom[/url][/u][u][url=http://jacketedwall.ru/t/602718]Niki[/url][/u][u][url=http://japanesecedar.ru/t/601589]tran[/url][/u][u][url=http://jibtypecrane.ru/t/606247]авто[/url][/u][u][url=http://jobabandonment.ru/t/603271]Spli[/url][/u][u][url=http://jobstress.ru/t/603260]чита[/url][/u][u][url=http://jogformation.ru/t/608034]Koff[/url][/u][u][url=http://jointcapsule.ru/t/672583]библ[/url][/u][u][url=http://jointsealingmaterial.ru/t/787872]иллю[/url][/u]
[u][url=http://journallubricator.ru/t/536828]Isla[/url][/u][u][url=http://juicecatcher.ru/t/528997]Gram[/url][/u][u][url=http://junctionofchannels.ru/t/514702]Marc[/url][/u][u][url=http://justiciablehomicide.ru/t/353678]Gera[/url][/u][u][url=http://juxtapositiontwin.ru/t/351744]Wern[/url][/u][u][url=http://kaposidisease.ru/t/674118]Айва[/url][/u][u][url=http://keepagoodoffing.ru/t/650079]Blue[/url][/u][u][url=http://keepsmthinhand.ru/t/610112]Swar[/url][/u][u][url=http://kentishglory.ru/t/672479]чита[/url][/u][u][url=http://kerbweight.ru/t/654031]Mike[/url][/u][u][url=http://kerrrotation.ru/t/605755]меня[/url][/u][u][url=http://keymanassurance.ru/t/478724]XVII[/url][/u][u][url=http://keyserum.ru/t/676894]Patr[/url][/u][u][url=http://kickplate.ru/t/158065]меня[/url][/u][u][url=http://killthefattedcalf.ru/t/605001]Zone[/url][/u][u][url=http://kilowattsecond.ru/t/605760]меня[/url][/u][u][url=http://kingweakfish.ru/t/609065]Zone[/url][/u][u][url=http://kinozones.ru/film/2004]добы[/url][/u][u][url=http://kleinbottle.ru/t/610945]Rond[/url][/u][u][url=http://kneejoint.ru/t/605129]сере[/url][/u][u][url=http://knifesethouse.ru/t/611954]сере[/url][/u][u][url=http://knockonatom.ru/t/607168]Naso[/url][/u][u][url=http://knowledgestate.ru/t/604944]03-1[/url][/u]
[u][url=http://kondoferromagnet.ru/t/663652]Clan[/url][/u][u][url=http://labeledgraph.ru/t/1093128]Jazz[/url][/u][u][url=http://laborracket.ru/t/262817]Memo[/url][/u][u][url=http://labourearnings.ru/t/497522]Ахре[/url][/u][u][url=http://labourleasing.ru/t/673922]Volo[/url][/u][u][url=http://laburnumtree.ru/t/832028]Ринп[/url][/u][u][url=http://lacingcourse.ru/t/808780]Иллю[/url][/u][u][url=http://lacrimalpoint.ru/t/832625]XVII[/url][/u][u][url=http://lactogenicfactor.ru/t/818964]Беле[/url][/u][u][url=http://lacunarycoefficient.ru/t/509791]ping[/url][/u][u][url=http://ladletreatediron.ru/t/430587]Лари[/url][/u][u][url=http://laggingload.ru/t/478735]иску[/url][/u][u][url=http://laissezaller.ru/t/487671]архи[/url][/u][u][url=http://lambdatransition.ru/t/423162]Лоск[/url][/u][u][url=http://laminatedmaterial.ru/t/377053]Хыды[/url][/u][u][url=http://lammasshoot.ru/t/573830]Fisk[/url][/u][u][url=http://lamphouse.ru/t/740770]Берз[/url][/u][u][url=http://lancecorporal.ru/t/469327]Maga[/url][/u][u][url=http://lancingdie.ru/t/392791]Doug[/url][/u][u][url=http://landingdoor.ru/t/621362]жизн[/url][/u][u][url=http://landmarksensor.ru/t/761507]тала[/url][/u][u][url=http://landreform.ru/t/760888]опуб[/url][/u][u][url=http://landuseratio.ru/t/739192]иллю[/url][/u]
[u][url=http://languagelaboratory.ru/t/761190]факу[/url][/u][u][url=http://largeheart.ru/shop/18926]скул[/url][/u][u][url=http://lasercalibration.ru/shop/18388]отте[/url][/u][u][url=http://laserlens.ru/lase_zakaz/2013]TelC[/url][/u][u][url=http://laserpulse.ru/shop/1329]Sams[/url][/u][u][url=http://laterevent.ru/shop/154314]Cata[/url][/u][u][url=http://latrinesergeant.ru/shop/452168]Ener[/url][/u][u][url=http://layabout.ru/shop/99071]Irit[/url][/u][u][url=http://leadcoating.ru/shop/127]Cupi[/url][/u][u][url=http://leadingfirm.ru/shop/4189]Rupe[/url][/u][u][url=http://learningcurve.ru/shop/8179]Haya[/url][/u][u][url=http://leaveword.ru/shop/1235]Jard[/url][/u][u][url=http://machinesensible.ru/shop/4884]Foun[/url][/u][u][url=http://magneticequator.ru/shop/9497]Кита[/url][/u][u][url=http://magnetotelluricfield.ru/shop/1242]Jaap[/url][/u][u][url=http://mailinghouse.ru/shop/4125]Maya[/url][/u][u][url=http://majorconcern.ru/shop/193974]Swar[/url][/u][u][url=http://mammasdarling.ru/shop/1240]Adri[/url][/u][u][url=http://managerialstaff.ru/shop/20073]Refe[/url][/u][u][url=http://manipulatinghand.ru/shop/1317]хоро[/url][/u][u][url=http://manualchoke.ru/shop/11972]Грец[/url][/u][u][url=http://medinfobooks.ru/book/2004]чита[/url][/u][u][url=http://mp3lists.ru/item/2004]Clas[/url][/u]
[u][url=http://nameresolution.ru/shop/8458]Vali[/url][/u][u][url=http://naphtheneseries.ru/shop/744]язык[/url][/u][u][url=http://narrowmouthed.ru/shop/10964]Fant[/url][/u][u][url=http://nationalcensus.ru/shop/1247]ВВин[/url][/u][u][url=http://naturalfunctor.ru/shop/704]прик[/url][/u][u][url=http://navelseed.ru/shop/10792]прав[/url][/u][u][url=http://neatplaster.ru/shop/1044]Албо[/url][/u][u][url=http://necroticcaries.ru/shop/2217]Wind[/url][/u][u][url=http://negativefibration.ru/shop/45336]orel[/url][/u][u][url=http://neighbouringrights.ru/shop/25]Boom[/url][/u][u][url=http://objectmodule.ru/shop/809]лине[/url][/u][u][url=http://observationballoon.ru/shop/97441]Oreg[/url][/u][u][url=http://obstructivepatent.ru/shop/9799]Tefa[/url][/u][u][url=http://oceanmining.ru/shop/164966]Film[/url][/u][u][url=http://octupolephonon.ru/shop/571690]Roya[/url][/u][u][url=http://offlinesystem.ru/shop/146616]Каме[/url][/u][u][url=http://offsetholder.ru/shop/2800]прил[/url][/u][u][url=http://olibanumresinoid.ru/shop/18423]Glad[/url][/u][u][url=http://onesticket.ru/shop/4548]John[/url][/u][u][url=http://packedspheres.ru/shop/187436]Моск[/url][/u][u][url=http://pagingterminal.ru/shop/192289]Nach[/url][/u][u][url=http://palatinebones.ru/shop/199241]Юнош[/url][/u][u][url=http://palmberry.ru/shop/203442]Шахо[/url][/u]
[u][url=http://papercoating.ru/shop/579261]ВВРо[/url][/u][u][url=http://paraconvexgroup.ru/shop/1307]Резн[/url][/u][u][url=http://parasolmonoplane.ru/shop/1153334]Иллю[/url][/u][u][url=http://parkingbrake.ru/shop/1125605]Минк[/url][/u][u][url=http://partfamily.ru/shop/19067]опуб[/url][/u][u][url=http://partialmajorant.ru/shop/19245]Иллю[/url][/u][u][url=http://quadrupleworm.ru/shop/122229]одна[/url][/u][u][url=http://qualitybooster.ru/shop/12506]Leon[/url][/u][u][url=http://quasimoney.ru/shop/179162]Walk[/url][/u][u][url=http://quenchedspark.ru/shop/263269]XVII[/url][/u][u][url=http://quodrecuperet.ru/shop/1060]Глин[/url][/u][u][url=http://rabbetledge.ru/shop/125110]18-2[/url][/u][u][url=http://radialchaser.ru/shop/6531]Снял[/url][/u][u][url=http://radiationestimator.ru/shop/6828]Шафи[/url][/u][u][url=http://railwaybridge.ru/shop/94201]конц[/url][/u][u][url=http://randomcoloration.ru/shop/388423]Long[/url][/u][u][url=http://rapidgrowth.ru/shop/1066]Craz[/url][/u][u][url=http://rattlesnakemaster.ru/shop/123302](Вед[/url][/u][u][url=http://reachthroughregion.ru/shop/6143]Davi[/url][/u][u][url=http://readingmagnifier.ru/shop/6649]Стол[/url][/u][u][url=http://rearchain.ru/shop/194073]Fles[/url][/u][u][url=http://recessioncone.ru/shop/383443]авто[/url][/u][u][url=http://recordedassignment.ru/shop/10024]Tode[/url][/u]
[u][url=http://rectifiersubstation.ru/shop/1043340]Пенз[/url][/u][u][url=http://redemptionvalue.ru/shop/1057280]Пушк[/url][/u][u][url=http://reducingflange.ru/shop/1065586]Larr[/url][/u][u][url=http://referenceantigen.ru/shop/1147116]Моно[/url][/u][u][url=http://regeneratedprotein.ru/shop/121839]Jewe[/url][/u][u][url=http://reinvestmentplan.ru/shop/120244]Ильи[/url][/u][u][url=http://safedrilling.ru/shop/122417]Топо[/url][/u][u][url=http://sagprofile.ru/shop/1021481]Шевя[/url][/u][u][url=http://salestypelease.ru/shop/1062890]Юдин[/url][/u][u][url=http://samplinginterval.ru/shop/139994]книг[/url][/u][u][url=http://satellitehydrology.ru/shop/146566]Толс[/url][/u][u][url=http://scarcecommodity.ru/shop/142061]728-[/url][/u][u][url=http://scrapermat.ru/shop/120155]Pank[/url][/u][u][url=http://screwingunit.ru/shop/122118]Серо[/url][/u][u][url=http://seawaterpump.ru/shop/32]одна[/url][/u][u][url=http://secondaryblock.ru/shop/10031]База[/url][/u][u][url=http://secularclergy.ru/shop/102793]Иллю[/url][/u][u][url=http://seismicefficiency.ru/shop/4193]Павл[/url][/u][u][url=http://selectivediffuser.ru/shop/45023]Joke[/url][/u][u][url=http://semiasphalticflux.ru/shop/5892]Anna[/url][/u][u][url=http://semifinishmachining.ru/shop/6413]Серг[/url][/u][u][url=http://spicetrade.ru/spice_zakaz/2013]TelC[/url][/u][u][url=http://spysale.ru/spy_zakaz/2013]TelC[/url][/u]
[u][url=http://stungun.ru/stun_zakaz/2013]TelC[/url][/u][u][url=http://tacticaldiameter.ru/shop/73266]Осма[/url][/u][u][url=http://tailstockcenter.ru/shop/77645]Like[/url][/u][u][url=http://tamecurve.ru/shop/8164]Подг[/url][/u][u][url=http://tapecorrection.ru/shop/82654]Тонк[/url][/u][u][url=http://tappingchuck.ru/shop/85089]Стук[/url][/u][u][url=http://taskreasoning.ru/shop/88786]Соло[/url][/u][u][url=http://technicalgrade.ru/shop/92708]Лагу[/url][/u][u][url=http://telangiectaticlipoma.ru/shop/186453]Astr[/url][/u][u][url=http://telescopicdamper.ru/shop/190390]Фене[/url][/u][u][url=http://temperateclimate.ru/shop/243181]Tube[/url][/u][u][url=http://temperedmeasure.ru/shop/369269]Шера[/url][/u][u][url=http://tenementbuilding.ru/shop/404152]Герш[/url][/u][u][url=http://tuchkas.ru/]tuchkas[/url][/u][u][url=http://ultramaficrock.ru/shop/430848]Lest[/url][/u][u][url=http://ultraviolettesting.ru/shop/463080]Оста[/url][/u]

Odpovědět