Jak cítit energie?

Diskuse, které nebyly zařazeny do kategorie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od QNX »

Richard Ruibar: Děkuji, podobných pokusů jsem dělal asi tak před 20 lety opravdu velice mnoho. Některé sám, jiné s dobrovolníky (kterým to údajně fungovalo). Výsledky jsme statisticky vyhodnocovali ......... a nic. Podobné pokusy tedy přenechám jiným ......... mám spoustu užitečnější práce a hovězí stejně dokážu konzervovat i bez použití pseudoenergie :-)



Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Richard Ruibar »

QNX: Nikde jsem nemluvil o konzervaci hovězího. Očividně jste mě špatně pochopil, proto i Váš závěr, že jste dělal podobné experimenty bude nejspíš chybný.


 


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od QNX »

Richard Ruibar: To je marné.


Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Richard Ruibar »

QNX: Také mám ten pocit :-)


Jiří Danihel
Příspěvky: 228
Registrován: 06 čer 2012 18:21

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Jiří Danihel »

Jak vyloučíte možnost, že nějak při sázení neublížíte rostlinkám z té zavržené sady nebo jejich výsadbu a následné ošetřování neodbydete?


Neznám zemědělce nebo zahrádkáře, který by něco pěstoval, aniž by si přál, aby to rostlo zdravě a přineslo úrodu. Tedy myslel pozitivně. Snad ti, kterým se nedaří, dělají chybu, když při tom nadávají, že jim slimáci zase žerou zelí a ptáci naklovali jahody. A rostlinka je z doběla rozpáleného kolchozníka chudinka sterilizovaná.


Když mne něco bolí, přikládám si na to místo ruku, protože její tlak podráždí nervová zakončení a mozek tak nemůže jádru bolesti věnovat tolik pozornosti. Úplně stejně to funguje, když si silně stiknete úplně jinou část těla. My chlapi máme jednu obzvlášť vhodnou část, jejíž stisknutí vám dá zapomenout i na ukrutnou bolest hlavy. U zubaře třeba běžně zatínám ruce v pěst, aniž bych měl v úmyslu pana doktora zbít. A uleví se mi.


Evo Hauserová: Podobně frustrovaní si připadají někteří lidé třeba na vernisáži, kde se pohybuje spousta lidí s dokonalou představou o tom, co chtěl autor vyjádřit. Autor zatím v hloučku těch frustrovaných nebo někde v koutku přemýšlí, kde udělal chybu, nebo se smíchy dusí. Žijte a pracujte tak, aby Vám Vaše počínání dávalo smysl, bavilo Vás, abyste nikomu neškodila, ale co nejvíce lidem pomohla. Ucítíte pozitivní energii někde u srdce. A pokud chcete vidět auru, doporučuji termovizi. Dnes kvůli energetickým průkazům pobíhá kolem domů spousta zaměřovačů unikajícího tepla. Stačí pohled přes rameno. Přírodní energie? Nevím, zda bych to nazval takhle, ale to, co jsem cítil z přírody v Norsku, byla rozhodně síla. Kdybych ji neviděl na vlastní oči (tu přírodu), neměl bych představu, jak nádherná dokáže být a jaký může mít na člověka účinek. Spal jsem tam denně jako dřevo a vrátil se s dobitými baterkami. I u nás je spousta míst, kde to vypadá jako zelená džungle. Ale nějak si pořád připadám jako na smeťáku, i když skládku zrovna nevidím. Důležité je, že jsem schopen poznat ten neviditelný rozdíl, i když ne v podobě nějakého brnění v dlaních. Třeba jste na tom podobně.


Uživatelský avatar
Líla-purusottam das
Příspěvky: 19
Registrován: 16 pro 2011 20:31

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Líla-purusottam das »


Ahoj Richarde, mohu prosím vědět odkud pochází uvedená citace (je-li to citace?)? Mám na mysli:"Bůh stvořil svět....." díky moc za odpověd.  


Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Richard Ruibar »

Ahoj Lílo,


zde je 64 000 zdrojů v češtině:


http://www.google.cz/search?q=b%C5%AFh+stvo%C5%99il+sv%C4%9Bt&r...


 


a zde 868 000 zdrojů v angličtině:


http://www.google.cz/search?q=b%C5%AFh+stvo%C5%99il+sv%C4%9Bt&r...


 


Nechť uvedené odkazy přinesou světlo do Tvého života :-)


Richard


Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Richard Ruibar »



Jiří Danihel říká:


Jak vyloučíte možnost, že nějak při sázení neublížíte rostlinkám z té zavržené sady nebo jejich výsadbu a následné ošetřování neodbydete?





To je základ věděcké metody, že kromě experimentální sady vzorků je též srovnávací sada, která není vystavena zkoumanému vlivu. Samozřejmě se předpokládá, že vše (až na působení zkoumaného efektu) provedete úplně stejně. Záleží na Vás, abyste v tom byl poctivý a je to jen na Vás. Pokud budete podvádět, pak budete svůj světonázor stavět na lži.




Neznám zemědělce nebo zahrádkáře, který by něco pěstoval, aniž by si přál, aby to rostlo zdravě a přineslo úrodu. Tedy myslel pozitivně. Snad ti, kterým se nedaří, dělají chybu, když při tom nadávají, že jim slimáci zase žerou zelí a ptáci naklovali jahody. A rostlinka je z doběla rozpáleného kolchozníka chudinka sterilizovaná.





Ano. Otázka je, proč by mělo zahrádkáři vadit, že mu něco naklovalo jahody ap. Sám mám zahrádku a pokud si slimák nebo nějaká jiná potvůrka tu a tam něco uzobne, tak je mi to jedno. Je toho přece dost i pro ně. Když si někdo nacpe zahrádku chemií, tak mu holt ani to pozitivní myšlení nepomůže. Tahle energie o které je zde řeč není (v rukou netrénovaného člověka) schopná zázraku, dokáže jen "popostrčit" :-)




Když mne něco bolí, přikládám si na to místo ruku, protože její tlak podráždí nervová zakončení a mozek tak nemůže jádru bolesti věnovat tolik pozornosti. Úplně stejně to funguje, když si silně stiknete úplně jinou část těla. My chlapi máme jednu obzvlášť vhodnou část, jejíž stisknutí vám dá zapomenout i na ukrutnou bolest hlavy. U zubaře třeba běžně zatínám ruce v pěst, aniž bych měl v úmyslu pana doktora zbít. A uleví se mi.





Tato úvaha vychází z mylného předpokladu, že lidský mozek dokáže vnímat v jeden okamžik pouze jeden bolestivý podnět. Podle mě to tak není. A věřte mi, že když mě v minulosti bolel kolenní kloub kvůli počínající artróze, tak jsem si mohl tisknout libovolné jiné části svého těla jak jsem chtěl a stejně jsem bolest cítil. Naproti tomu, když jsem si na koleno položil z lehka dlaň a vyslal do něj reiki, tak jsem bolest přestal cítit. A nejen to. Po nějakém čase mě koleno přestalo bolet zcela a už asi 15 let mám klid.


Pokud Vás bolí, když stitknete ruce v pěst, měl byste vyhledat pomoc lékaře - není to normální. Nejsem lékař, ale mohlo by to být něco s karpálním tunelem ap. Chce to zřejmě méně práce u počítače. Vím o čem mluvím, měl jsem s tím také problém.


Osobně u zubaře dělám něco jiného - přiložím k sobě tři prsty pravé ruky. Necítím pak bolest ani od zákroku lékaře, ani v ruce. Samozřejmě to není způsobeno pouhým přiložením prstů, ale něčím jiným o čem tu nechci mluvit - to by už na Vás bylo moc :-))




Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Patrik Stach »

Tedy abych odpověděl na otázku v záhlaví: Nijak. Harmonizuje mě klid, pohoda, láska. Likviduje mě stres, hluk, spěch, zprávy a reklama.


A abych přidal svou skeptickou trošku do mlýna: dnes chce být každý čarodějem. Obírat stromy o jejich energii objetím. Jako bychom je už tak neobírali o dost. Jidášovo objetí. Energie, aury - je to velmi moderní, velmi neviditelné a platí se za to velmi velké peníze. A není žalobce, protože "Věř a víra tvá tě uzdraví".


Na druhou starnu jsem zarytý japanofil, tedy Reiki, či Ki samotné připouštím, nicméně jsem současně i tradicionalista, takže věřím, že Reiki má svůj potenciál, nicméně v Japonsku oplikované mistrem, který se tomu věnuje celý život, vyučil se u mistra, který se tomu věnoval celý život a který se vyučil u mistra, který se tomu věnoval... atd., atp. A nikoliv od rychlokvašky, který byla tři měsíce na stáži v Japonsku.


Kdysi jsem šel ženě koupit k narozeninám několik sezení Reiki. Ten... masér... se na mě podíval a povídá: "No to jsem ještě neviděl..." Podivil jsem se, že co jako. "Každý má nějakou auru. Ale vy, vy nemáte VŮBEC ŽÁDNOU!" Tak případně omluvte ty mé skeptické pindy, když nemám tu auru, no... :)


Sanča
Příspěvky: 159
Registrován: 23 úno 2012 07:03

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Sanča »

Tak bez aury? To pokud mě chabá znalost dává, lze pouze nevidět u Antikrista:-). Máte rozhodně pravdu v tom, že je mnoho povolaných a jenom málo vyvolených. Kdybychom uměli papír upotřebený na tisk knih o tzv. "duchovním rozvoji" přetvořit zpět na stromy, byl by to pěkný les. Na druhou stranu, schopnost či neschopnost měřit různé energii, není důkazem její neexistence. Co se Reiki týče, i mistři se učili a učili se aplikováním či chcete-li prací s energií.
Chápu, že Vám jde spíše o přístup k učení. Něco jiného je trávit několik let v přítomnosti či v léčitelském místě "mistra" a něco jiného je zaplacení si 3 víkendových kurzů po 15.t Kč, s tím že Vám tzv. dá požehnání k prací s energií:-))).


Odpovědět