Jak cítit energie?

Diskuse, které nebyly zařazeny do kategorie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od QNX »

Jiří Danihel: Zase je to trochu jinak. Nelze tvrdit, že látky, které jsou v přírodě běžné jsou lepší než co příroda nezná. Docela dobře se to dá demonstrovat na těch postřicích. Dříve se používal třeba výluh z kopretiny starčkolisté, protože obsahoval přírodní pyrethriny .......... toho si všimla i ta nenáviděná chemická věda, zjistila co to vlastně je za účinnou složku, jak a proč funguje, jaké má negativní vlastnosti .......... a ti nenávidění chemici se pustili do mravenčí práce na přípravě analogů pyrethrinů a tak vznikla celá skupina syntetických pyrethroidů .......... nevznikla z toho důvodu, že někdo chtěl vytvořit látku škodlivější. Ten důvod byl přesně opačný! Vlastností syntetických pyrethroidů je třeba to, že se v půdě rychleji rozkládají, než jejich přírodní vzor. Tím se omezí  toxické působení  pyrethroidů tam kde ho nechceme (v půdě, ve vodě). Syntetická látka tak může být mnohem méně škodlivá pro ekosystém než přírodní výluh. Jindy se zase připravují látky se selektivním účinkem, které dokáží zničit cílového škůdce, ale ostatnímu hmyzu tak škodlivé nejsou. To je také plus oproti neselektivním přírodním jedům.


S plastem je to také jinak. Když plast eroduje, jak jsi psal, tak to není mechanická záležitost, ale změna na molekulární úrovni. Ten plast se prostě rozkládá. Příroda plast rozložit dokáže. Pod zemí dost těžko, ale na sluníčku docela rychle.


Problém není chemie ............ problém jsou blbci co chemii používají a problém jsou chamtivci co chemii používají pouze pro zisk a nehledí při tom na destrukci.


Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Richard Ruibar »



QNX říká:


Patrik Stach: asi mám o duchovnu jinou představu ........ to co si pod tím pojmem představuju já je daleko za světem slov a úspěšně diskutovat se o tom nedá. Musí se to zažít-zažívat-žít.





Osobně to vnímám dost podobně, ale s tím rozdílem, že cesta k tomu je cestou člověka a ta je nejen vzájemně sdělitelná, ale její sdílení a výměna zkušeností bývají prospěšné.




Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Richard Ruibar »



QNX říká:


Jiří Danihel: Zase je to trochu jinak. Nelze tvrdit, že látky, které jsou v přírodě běžné jsou lepší než co příroda nezná. Docela dobře se to dá demonstrovat na těch postřicích. Dříve se používal třeba výluh z kopretiny starčkolisté, protože obsahoval přírodní pyrethriny .......... toho si všimla i ta nenáviděná chemická věda, zjistila co to vlastně je za účinnou složku, jak a proč funguje, jaké má negativní vlastnosti ..........


 





Věda to ale zjistila jen na úrovni jejího stávajícího stupně poznání. Asi sotva někdy někdo předloží důkaz, že vědecké poznání je již úplné a konečné. Proto je víra v to, že se jedná o zcela správný závěr pouze vírou - věcí volby. Stejnou vírou jako víra v Boha nebo duchovno. Vírou ve vědu, která popřela existenci meteoritů, popřela možnost sestrojení vznášejícího se objektu těžšího než vzduch*, popřela možnost sestrojení řiditelného létajícího balonu (vzducholodě), považovala DDT za neškodné pro člověka ...


Zrovna tak jako vy věříte v konečnost a úplnost současného poznání, tak holt jiní věří tomu, že stávající věda ještě nedokáže pojmout spoustu aspektů, které mají něco společného s duchovnem. A protože my s duchovnem pracujeme, tak pro nás to nejsou jen abstraktní věci (pohádky), ale skutečnost.


Proti Tvému tvrzení mohu namítnout: "Ano, člověk dokáže sestrojit látku, která je na hmotné úrovni identická tomu výluhu. Ale na rozdíl od výluhu neobsahuje životodárnou energii. Pozorovatelný účinek této látky na předmět zájmu může být na hmotné úrovni identický, ale v duchovní rovině je předmět ochuzen též o výluh životní síly. Plus může být ochuzen i o materiální aspekty, které současná věda nedokáže pozorovat."


* Mimochodem takzvaní (dvakrát podtrženo) skeptici tehdy vystavili pána, který pracoval na konstrukci takového stroje posměchu a zesměšňování v takové míře, že to neunesl a spáchal sebevraždu. Dnes už takzvaní (dvakrát podtrženo) skeptici existenci letadel nezpochybňují. Ale kdyby tehdy i dnes věnovali svou energii opravdovému poznání, udělali by lépe. Zničili by životy menšímu počtu skutečných vědců. Pomohli by poznání popopstrčit dál a budoucím generacím by nebyli za pitomce.




Jiří Danihel
Příspěvky: 228
Registrován: 06 čer 2012 18:21

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Jiří Danihel »

QNX: Samozřejmě to s těmi chemikáliemi neberu paušálně. Snažím se psát stručně a i tak skoro pokaždé napíšu román, takže se omlouvám za nepřesnost.:-) Je pravda, že synteticky umíme vyrobit hodně látek v přírodě přítomných. Výroba takových cíleně vylepšených látek synteticky mi připomíná genetiku. Tam je také vidět snaha stvořit plodiny nebo živočichy lepších vlastností, než jaké mají divoké přírodní předlohy. Problém vidím ve dvou rovinách:


1) Kde vzít jistotu, že jsme touto umělou výrobou předstihli přirozený vývoj a že jsme nesešli ze správné cesty? Příroda vyvíjí nové věci metodou přirozeného výběru - to úspěšnější vydrží / přežije déle nebo ve větším množství. Naše přímější metoda takovým testům výrobky nepodrobuje. Pak se stává, že až po dlouhém čase používání k takovému testu přirozeně dojde a ukáže se, že za náš cíl (byť na první pohled logický a užitečný) musíme zaplatit nepříjemnou daň.


2) Jakmile tyto vymoženosti dáme k dispozici široké veřejnosti, je třeba počítat s nezodpovědným užitím nebo likvidací. Tím pádem vše, co není v přírodě přirozeně odbouratelné v ní také časem bude ve stále větší koncentraci, i přes snahy typu zálohování obalů a jejich zpětný výkup, kontejnery na separovaný odpad, atd. Co je pak platné, že se igelit na foliovníku působením slunce a mrazu rozpadne na šupinky, když je pak vítr roznese, zapadnou do půdy a tam pak vydrží mnoho let. V oceánech máme na dnech velmi trvanlivé toxické skládky a to co plave výš, sežerou ryby nebo ptáci a s tím v žaludcích uhynou. Konečný výsledek této neuvážené výroby může být mnohem strašnější, než všechny dosud odpálené jaderné bomby.


Protože každý z nás se v životě na něco jiného zaměřil a záběr lidského poznání je tak obrovský, drtivou většinu informací máme i přes veškerou snahu (v lepším případě) z druhé ruky. I kdybychom se snažili být maximálně zodpovědní, určitě budeme z nevědomosti dělat spoustu chyb. Jak z toho ven? Asi by bylo hloupé nic nevymýšlet a nesnažit se o nic jiného, než o nasycení svých žaludků lovem toho, co nám připraví příroda. Snad by stačila větší trpělivost a opatrnost. Jenže mám pocit, že v případě lidí se přírodě něco nepovedlo, nebo je zatím snad vyšší záměr, který mne nenapadá. V naší společnosti se stejně jako v té zvířecí více daří dravcům. Ale právě kvůli jejich snaze být za každou cenu a co nejrychleji ve vatě, produkuje naše společnost věci, které nás mohou zahubit. A naopak zákonem potlačuje produkci těch přírodních a účinných, jen aby si obří výrobci neúčinných šmejdů namastili kapsy. Někdy mám pocit, že lidstvo je ten nejméně dokonalý druh na této planetě.



Richard Ruibar: Neznám skupinu lidí bez ohledu na její zaměření, kde by se nevyskytoval nějaký pitomec nebo člověk, který tam nemá co dělat a celé skupině kazí reputaci. I mezi vědci se najdou takoví, kteří rychle "vyrostli" a jejich ego přesahuje jejich schopnosti. Stejně tak jsem nepoznal nikoho neomylného, jen spoustu lidí, kteří se tak tváří. Naneštěstí zřejmě rčení: "Moudřejší ustoupí" funguje a tak ti, kteří mají co říci, ustupují egoistům s ostrými lokty. Kdybychom podle těch, co se derou nahoru, posuzovali celé skupiny, dojdeme k výsledku, že pitomá je celá lidská populace. A to (alespoň doufám) není pravda.


Skeptikem jsem proto, že jsem neobjevil lepší způsob, jak posuzovat význam věcí a dějů na tomto světě. Od lidí duchovně založených nemohu dostat důkaz, neboť ty hledá věda, byť s rizikem nedokonalostí a omylů. Víra není věda, stejně tak jako skutečná iluze není skutečnost. Mohu uvěřit, že jste viděl to a to, ale teprve až to uvidím i já a ne jen z jednoho úhlu pohledu, uvěřím, že je to skutečnost a ne jen iluze. Iluzionisté nás takovými kousky baví. Umí velice šikovně navodit nejrůznější iluze. A umí také stejně dobře odhalovat různé podvody a omyly založené na iluzích. Před časem jsem o tom četl na stránkách hnutí Sysifos. Mimo jiné tam byl popsán případ, kdy takový světoznámý mág odhalil chyby ve vědecké práci, která hledala důkaz o účinnosti homeopatie. Vědci podvědomně zkreslili výsledky testů a odhalení je samozřejmě překvapilo. Byl to důkaz toho, jak nesmírně je náročné uhlídat všechny důležité aspekty, které mohou výsledek výzkumu ovlivnit. Proto také kvalitní vědu mohou dělat jen superskeptici, kteří dokážou nedůvěřovat i sami sobě, s vlastními chybami počítají a dokážou naslouchat i názorům svých oponentů.


Můžete volit ze dvou cest. Buďto důvěřovat tomu, co vidíte nebo co slyšíte od někoho jiného. Pak je vaše poznání založeno na víře, že to, co vidíte není iluze a to co slyšíte od jiných není omyl nebo podvod. Nebo si můžete vše ověřovat vlastím pozorováním, porovnáváním informací z různých zdrojů a pochybovat tak dlouho, dokud nenajdete dostatečně jasný důkaz, že je to skutečně tak, anebo že jste se stal obětí klamu, podvodu či omylu. Pak jste skeptik.


Proč vlastně hledáte nějaké zázraky v tom tajemném světě skrytých energií? Ač jsem skeptik, nemohu si stěžovat na nedostatek "zázraků", které si dovedu i vysvětlit a jsem schopen je prakticky využít. Hmotný svět je pro mne tak pestrý a složitý, že za svůj krátký život nestihnu objevit ani malý zlomek jeho tajemství. Udělat dojem dokážu i svojí prací, kterou dělám rád a se zápalem. Proč tedy cítit energie, které jiní necítí?:-)


Uživatelský avatar
Petra Stejskalová
Příspěvky: 479
Registrován: 08 pro 2010 22:17

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Petra Stejskalová »

Jiří Danihel: O dvě tři stránky výš jsem se ptala, proč se nemůžeme bavit raději o kytkách než o "zázracích", i když odpověď je samozřejmě nabíledni: ne pro každého jsou totiž obyčejné kytky zázrak :-)


Mnozí příliš touží po senzaci (mám dojem, že medicína to dnes řadí nezi disociativní a konverzní poruchy, dříve se užívalo hnusné slovo hysterie), jiní se zase potřebují proti něčemu výrazně vymezovat, další jsou věční nespokojenci nebo noví mesiášové atd. atp., prostě tak to chodí, když se objeví nějaká "nová" atraktivní myšlenka (jíž permakultura bezesporu je). Bohužel když množství "zázraků", "duchoven" a spol. převáží těch pár "kytek", tedy podstatu permakultury, uškodí své věci, podobně jako škodí bigotní katolíci, ultrapuritánští evangelíci, sebevražední muslimští atentátníci atd. svým vlastním vírám. Jistý Žid s řeckým vzděláním to začátkem našeho letopočtu vystihl zhruba takto: A kdybych měl proroctví a znal všechna tajemství a měl všechno poznání a kdybych měl veškerou víru, takže bych přemisťoval hory, ale lásku bych neměl, nic nejsem. Jo,  mnohdy jsou ty "duchovní" sdílení jen dunící kov a zvučící činel (od téhož autora), celých dva tisíce let totéž - a předtím jistě taky :-)


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od jarda bon jovi »

Je to tak, já taky. V tom duchovnu je všechno relativní.


Navíc mě šíleně žere, že jsem kápnul na info, že existuje, resp existovalo za první republiky zelí , co se sázelo v říjnu na záhon a v květnu byly malé hlávky, v červnu normální. Jsem z toho všechen rozpačitý a nasupený, cítím, že mé čivy brzy ochoří....Vidíte tu souvislost duchovna s materialismem???.....Všechno totiž souvisí se vším.


Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Richard Ruibar »



Petra Stejskalová říká:


Jiří Danihel: O dvě tři stránky výš jsem se ptala, proč se nemůžeme bavit raději o kytkách než o "zázracích", i když odpověď je samozřejmě nabíledni: ne pro každého jsou totiž obyčejné kytky zázrak :-)





Tahle diskuze je v kategorii "duchovno", proto se tu řeší duchovní aspekty.




Uživatelský avatar
Petra Stejskalová
Příspěvky: 479
Registrován: 08 pro 2010 22:17

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Petra Stejskalová »

Richard Ruibar: Však já vím :-) Pořád mám na paměti ten úplně první příspěvek: (...) všichni se tam pořád rozplývali, jaká je tam úžasná energie, prý až moc silná, že člověka nejdřív rozhodí, než se postupně zharmonizuje - a já ani ťuk! (...). Berte to, Richarde, tak, že se tohoto vlákna účastním z pozice já ani ťuk a že nemám problém s energiemi, zato mi - z principu - dost vadí to rozplývání, jestli mi tedy rozumíte :-)


Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Richard Ruibar »

Rozumím, já tenhle typ esoteristů také nemusím :-))


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od QNX »

Petra Stejskalová: vzhledem k tomu, že jsem všude byl .......... tak jsem byl i na té Rusavě :-) .........  ne, že by "ani ťuk", ono to tam ťuká jako trubka pánů Geigra a Müllera uvnitř jaderného reaktoru, ale jinde je to stejné. Když na to přijde, tak stejný ťukot se dá zažít i uvnitř kontajneru na odpadky. Lidský mozek je plastický a dá se přeprogramovat téměř na cokoliv. Třeba na generátor ťuků. Kdysi jsem znal jednoho fajn člověka ..... a ten mi ukazoval takovou špinavou díru (za betonovým svodidlem) uprostřed rušné křižovatky, kde bylo plno odpadků. Pochvaloval si, že to místo má perfektní atmosféru a že tam rád chodí meditovat.


Odpovědět