Jak cítit energie?

Diskuse, které nebyly zařazeny do kategorie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od QNX »

asi největší problém je v tom, že nedokážete pořádně definovat co to je ta přírodní energie.


Například pocit není energie ....... Tím se to celé zjednosuší a nebude důvod k dohadům :-)



Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Richard Ruibar »



QNX říká:


asi největší problém je v tom, že nedokážete pořádně definovat co to je ta přírodní energie.


Například pocit není energie ....... Tím se to celé zjednosuší a nebude důvod k dohadům :-)





Vemte si dva kousky hovězího masa o tloušťce asi 1cm. Jeden z nich pravidelně 3x denně "magnetizujte" rukou tak, že nad ním asi 20x pomalu přejedete rukou a přitom myslete na to, že z toho masa vyháníte nákazu a hnilobu. S druhým nedělejte nic, to je kontrolní vzorek, jen ho dejte do stejných podmínek. Dělejte to 3 dny. Za tři dny bude mezi oběma vzorky znatelný rozdíl. Energie o které hovoříme je ta, která tohle způsobila.




 




Uživatelský avatar
Petra Stejskalová
Příspěvky: 479
Registrován: 08 pro 2010 22:17

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Petra Stejskalová »

Richard R: A co tento pokus provede s rukou?


Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Richard Ruibar »

nic :-) Tedy aspoň mě to před mnoha a mnoha lety s rukou nic neudělalo. Ale to bylo jiné hovězí a jiná ruka :-))


 


Uživatelský avatar
Petra Stejskalová
Příspěvky: 479
Registrován: 08 pro 2010 22:17

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Petra Stejskalová »

Richard R: To je zvláštní :-) Pokud připustíme, že je něco takového možné, totiž že jeden plátek zůstane po takovém zásahu stejný a druhý bude lepší, pak by to s tou rukou mělo něco udělat - kam se ztratila ta negativní energie? Zmizela? Rozdrobila se na malilinkaté energiičky?


Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Richard Ruibar »

QNX: totéž můžete dělat s rostlinkami. U jedné sady budete myslet na to, aby rostla co nejlépe a budete na ni myslet pozitivně. A opět, to co způsobí že "magnetizované" rostlinky rostou lépe oproti kontrolnímu vzorku, tak to opět je projev té energie.


 


Ve volných chvílích můžete přemýšlet nad tím, proč si lidé instiktivně položí ruku na místo, kde cítí bolest - to je také jeden z projevů té energie. Jejíž nejpřesnější název by asi byl energie života.


 


To jsou tak staré experimenty, že mně je trochu trapné zde o nich mluvit, aby mě někdo nenařkl, že zde objevuji Ameriku :-))


 


Pojem "magnetizace" je zde velmi zavádějící, proto je v uvozovkách.


Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Richard Ruibar »

Přirovnal bych to k fénu. Do fénu Vám také nenasákne vlhkost z vysoušených vlasů. I když v tomhle případě to asi bude spíš tak, že pozitivní energie zbrzdí nástup té negativní do toho vzorku. Jako ne že ji vyhání, ale zabrání jejímu vstupu. Po pravdě nevím jak to přesně funguje :-))




Uživatelský avatar
Petra Stejskalová
Příspěvky: 479
Registrován: 08 pro 2010 22:17

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Petra Stejskalová »

Richard R: Fén sice nenasákne, vlasy vysuší, ale vlhkost v nich předtím obsažená se rozptýlí po okolí. Kdyby to tak bylo i s hovězím, fajn, plátek je čistý (lepší, pozitivnější), ale to, co ho odlišovalo od kontrolního vzorku, teď bloumá po okolí a možná bude kondenzovat na ruce :-) A co udělá takový pokus s hlavou? Jak zareaguje osobnost člověka, který si náhle uvědomil, že dokáže "odmagnetizovat" kus hovězího (a nejen to, samozřejmě)? Nebude se cítít tak trošičku jako king?


Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Richard Ruibar »

Asi bych to měl nejdřív doříct, jak v mém případě ten experiment dopadl :-)



Možná jsem měl uvést, že ty vzorky mají být v pokojové teplotě, aby podléhaly skáze.


 


Kontrolní vzorek byl po 3 dnech takový mokvavý, nahnilý a zapáchal. Ten co jsem magnetizoval byl takový seschlý, scvrknutý a nezapáchal. Prostě vypadaly o poznání jinak a ten výsledný stav u nich vznikal postupně. Tzn. jeden se den za dnem scvrkával, zatímco ten druhý mokval. Přesně takhle se to mělo zachovat podle autora, kde jsem ten pokus objevil.


 


Já jsem vzorek dělal s velmi malými kousky, asi 1x1x1 cm.


 


Podle mě tenhle pokus bude fungovat úplně každému, proto není důvod aby si někdo myslel, že je king.


 


Jestli je to tak, že ta ruka vyhání negativní energii. Nebo jestli je to tak, že tomu kousku dodává životní sílu, díky čemuž ten nehnije, to nevím. Myslím si, že v tom budou hrát roli oba efekty.


 


Množství energie při tomto pokusu je tak malé, že i kdyby se ta negativní energie vsákla do pokusné osoby celá, tak si myslím, že by to nic nezpůsobilo. V člověku je životní síly strašně hodně a to málo z toho kousku masa si myslím, že by bylo bez následků. Ale mám za to, že ta negativní energie do experimentátora vůbec nepůjde. Pokud je to reikista, tak určitě ne. Celou dobu mluvím o člověku nereikistovi, který nikdy s energiemi nijak nepracoval a třeba ani nemeditoval.


Uživatelský avatar
Petra Stejskalová
Příspěvky: 479
Registrován: 08 pro 2010 22:17

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Petra Stejskalová »

Richard R: I já mluvím o člověku-nealternativci.


Zkoušet to nejspíš nebudu, jednak nekupuju hovězí a jednak bych v sobě třeba objevila nějaké skryté čáry-máry nebo kdovíco:-) Řekněme, že se k takovýmto "paranormálním" případům stavím mimořádně, ale opravdu mimořádně rezervovaně. A protože vzhledem ke svému (nejen) věku mám tendence k rozdávání nevyžádaných rad, rezervovanost bych - aspoň pro začátek - doporučovala každému... Ne marně se říká, že teprve po ovoci poznáte je :-)


Odpovědět