Jak cítit energie?

Diskuse, které nebyly zařazeny do kategorie.
Odpovědět
vladimir broucek
Příspěvky: 26
Registrován: 16 bře 2012 22:43

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od vladimir broucek »

Permakulturní zahrady děláme z více důvodů,ale hlavně pro zdravou potravu pro sebe a rodinu. Takže toto je asi priorita pro většinu z nás. Je to trochu vybočení ze zaběhnuté klasické linie listnatého pralesa, který by jinak v naší krajině rostl, ale je to také příroda a jistá rovnováha kde holt na jedné misce vah je i člověk se svojí vědomě zaměřenou činností.. Myslím si, že se smí používat ledacos i nejrůznější vymoženosti jako jsou netkané textilie, folie na foliovníky, ploty atd. Chemie zabíjí a ničí i jiné články systému a hromadně, doslova genocida a tudíž je nežádoucí, Když se na to podíváte jinak třeba na příkladu těch plízáků slizáků. Jestli ho sežere indický běžec nebo ho rozšlápnu na cestičce, obojí je rychlá smrt. Házet je do soli je příšerná smrt, taré bych se nechtěl rozpouštět v kyselině. Smrt postřikem, jedem, chemikálií ,která mě rozežere no to bych nikomu nepřál... ani těm slimákům a navíc to zabije i ty co sežerou jejich mrtvulky a kdoví koho ještě, to se mi moc nelíbí.. Asi jsem magor, protože letos jich je nějak víc a ledacos mi sežrali a vyloženě zničili, ale stejně je nezabíjím ale vyházím co nejdál... až na vyjimky kdy jsem to už psychicky nezvlédl a sežrali mi něco,s čím jsem se dost piplal, to jsem ho vzteky rozšlápl. Myslím si, že se v permakultuře smí použít to co je nejmenší zlo a nejhumánější aby byla zajištěna ůroda. Zkusím proti slimákům ohrádku z černé folie přidělat na drátěné půlobloučky jako J postavené vzkůru nohama a pod tu stříšku asi 30 cm širokou na kopeček dát hoblovačky. Aby tuto ohradu přelezli, protože druhý konec folie bude zahrábnuty v zemi a tudíž se na druhou stranu nedostanou jinak než přelézt folii, tak by museli nejprve zdolat suché hoblovačky pod tou stříškou a to se jim doufám nebude chtít. Dát to kolem prostoru se zeleninou, jinde na zahradě mi nevadí. Sice tam nebudou moci ani žáby, ale mají pro sebe zbytek zahrady. Zkusím tenhle plůtek, pak doufám, že až je ze záhonů vysbírám, tak že budu moci zase začít mulčovat dle libosti bez nebezpečí, že se mi pod tím začnou množit.Jestli takovou zábranu už někdo zkoušel, tak budu rád když se podělí o zkušenosti.


Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Richard Ruibar »

Na jednom anglickém webu jsem viděl mulčování jemně rozdrcenou kůrou. Tak jsem to letos zkusil. Když se na jaře prořezávaly stromy, tak ty větvičky jsem rozdrtil na drtičce zahradního odpadu. Na záhon jsem pak dal tenký papír (lepenka se mi neosvědčila - blbě se to propichuje) a na to tuhle štěpku. Udělal jsem to jen abych vyzkoušel tenhle druh mulče a taky proto, že nemám slámu. Možná by to mohlo být i proti těm plzákům, protože je to takové ostré. Roste to v tom dobře (stejně jako na srovnávacím záhonku bez mulče a s daleko menší četností zalévání). Plzáci tu ale letos moc nejsou, naši běžci je ještě nežerou, ale asi vymrzli.


Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Richard Ruibar »

vladimir broucek: Už po několikáté mi mluvíte z duše :-)


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od QNX »

Patrik Stach: asi mám o duchovnu jinou představu ........ to co si pod tím pojmem představuju já je daleko za světem slov a úspěšně diskutovat se o tom nedá. Musí se to zažít-zažívat-žít.


vladimir broucek: ta tvoje představa o fungování chemie je chybná. Chemie není žádné univerzální zlo, které ničí vše. Tak to nefunguje. Chemie může články, které drží ekosystém pohromadě i vytvářet. Také tvoje představa o dobré a špatné smrti mi připadá dost mimo. Indický běžec toho slimáka klidně spolkne živého a ten se pak v jeho žaludku pomalu rozpouští v kyselinách jeho trávicích šťáv ........ asi to bude velice podobná smrt jako když slimáka posolíš. Když někdo sežere slimáka, který sežral fosforečnan železitý, tak se mu nic nestane, protož tento jed působí selektivně zrovna na slimáky. Snažíš se svět zjednodušovat filtrem omezené ideologie, ale to nebude fungovat. Chemie je asi tak špatná jako je naše materiální podstata ..... těla všech organismů jsou na ní založená.



Jiří Danihel
Příspěvky: 228
Registrován: 06 čer 2012 18:21

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Jiří Danihel »

"...Dává mi odpočívat na travnatých nivách. Vodí mne na klidná místa u vod. Na živu mne udržuje." Pravděpodobně jeden z nejoblíbenějších žalmů. A není divu. Člověk z něj přímo cítí klid, naději. Duši sužovanou obavami z budoucnosti přímo léčí. Co já na to jako skeptik? Vynikající duševní potrava a lék.


"Shodnou-li se dva z vás na zemi v prosbě o jakoukoli věc, můj nebeský Otec jim to učiní." Jak by ne. Dokážou-li se lidé domluvit, spojí se jejich schopnosti v souladu a mohou vytvořit veliké dílo.


"Nebo amen pravím vám, že kdokoli řekne této hoře: Zdvihni se a vrhni se do moře, a nebude pochybovat v srdci svém, bude věřit, že se stane, co říká, bude to mít." Když se bude někdo snažit shodit horu do moře upřeným zrakem nebo energií vycházející z jeho nitra, budu se smát. Přitom nepochybuji o tom, že člověk když chce, dokáže tu horu srovnat se zemí. Dokonce tvrdím, že k tomu využije duchovní sílu. A stále jsem skeptik a nemám to ze sluníčka ani z pití.


Když se řekne: "V sadu jsem viděl špačky." "Jirka tloukl špačky." "Po zemi se válejí špačky." Téměř každý chápe, že v každé z těch vět má totéž slovo zcela jiný význam. Nebo snad někdo myslí, že Jirka v sadu holí mlátil ptáky, které jsem tam viděl a teď se tam válejí jejich mrtvolky po zemi? Proč potom, když se řekne Duch svatý, vybaví si drtivá většina věřících i nevěřících nějakou postavu nejasné podoby, příbuznou s Randallem a Hopkirkem z duchařské komedie pro pamětníky a hádají se jestli existuje nebo ne? Copak slovo duch nemá i jiný význam? "Byl mdlého ducha." Byl snad potomkem záhrobní éterické bytosti s nevalnou chutí? Nikoli. Alespoň já jsem si jist, že duch je zde rozum. Duch svatý = zdravý rozum. To On mne vodí na klidná místa u vod, i když je kolem panika, protože mi říká, co se skutečně děje. Nevědomost je matkou strachu. To On mi umožňuje shodit skálu do moře, protože vím, že trhavina má jistější efekt, než upřený pohled a znám spoustu případů, kdy člověk dokázal přetvořit krajinu k nepoznání s použitím nástrojů a techniky vedené rozumem (i když ne vždy zcela zdravým), ale ani jeden, kdy by to dokázal nějakou neviditelnou a neměřitelnou silou. Proto jsem skeptik a přesto nemám s Biblí problém. Konečně, je vní přímo řečeno, že mnohé je psáno v podobenstvích a Ježíš význam těch podobenství svým učedníkům vysvětluje. Tím pádem "nenápadně" každému čtenáři. Přesto může být těžké některá podobenství správně pochopit. Proto se nechci smát lidem, kteří leccos pochopili jinak a upřímně tomu věří. Důležitější je žít tak, abych ostatním nějak prospěl, než všemu rozumět. Vadí mi ti, kteří si z víry dělají krám nebo nástroj moci a zneužívají slabostí těch skutečně věřících. Proto mám takovou averzi k lidem, kteří vědomě lžou a mají na vše odpověď. Komu však tyto odpovědi někdy něco objasnily?


Snad jsem alespoň někoho přesvědčil, že i skeptik má v této diskusi své místo. I když v diskusi s názvem "Duševno" bych se cítil lépe.



Moc prosím zahradníky s postřehy o hubení nebo zahánění škůdců o publikování jejich příspěvků v ideálně pojmenovaném vlákně "Škůdci". Zde bych podobné rady nehledal. Ovšem ve fotogalerii jsem našel velmi nadějnou radu na chemického supercloumáka proti mravencům: fenolický guajakol, bergapten, xanthotoxin, kempfenol, kvercetin, myricetin, rutin... To by bylo, aby to nezabralo. A vyžene i kočky, které nám tam hrabou.:-)


vladimir broucek
Příspěvky: 26
Registrován: 16 bře 2012 22:43

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od vladimir broucek »

S tou chemií jsem to myslel asi tak, že lidé vyvíjejí mnoho chemikálii i pro zemědělství jako postřiky proti ledasčemu. Někde jsem četl, že už na intenzivně obhospodařovaných polích je z toho tolik reziduí, že tam v půdě kvapem ubývají žížaly a celkově klesá biologická aktivita půdy. Ten síran je asi světlá vyjimka a asi se může vyskytovat i jako přírodní přirozená složka v prostředí. Možná jsem to trochu zjednodušil, ale míněno to bylo asi tak, že většina chemie vyrobené člověkem, tj více jak 50 procent je v životním prostředí cizí a nezapadá úplně bez potíží do biologického koloběhu látek.Výluh z kopřiv nebo kvašené slepičáky je také chemie ale přírodě vlastní a zapadá do koloběhu hmoty skrze živé organismy. Jestli zrovna indický běžec slimáka polkne celého nevím, nemám je a tak jsem vlastně použil nevhodný příklad a psal tím pádem o tvorovi, se kterým nemám zkušenost a tak jsi mě přistihl, že jsem napsal nesmysl, slepice slimáka klobne a tedy zřejmě zabije. Mám dojem, že trochu slovíčkaříš ale každý jsme nějaký a ze všeho se dá nějaké dobro a poučení vytěžit.A s tou smrtí...když už musím něco zabít, tak se snažím co nejrychleji aby se netrápil ať je to co je to, takže pokud si mohu volit, tak si volím takto a nemám radost ze zbytečné smrti ani zbytečného utrpení. Můžeš namítnout, že nejsem bůh abych věděl co je zbytečné a co není... ano nejsem bůh, ale jsem právě to jak si volím a volím si podle svého nejlepšího svědomí i když to není záruka, že neublížím nebo, že s odstupem pár let to nebudu vidět jinak a nebudou se mi má rozhodnutí jevit již ne až tak skvělá. S tím duchovnem... psal jsem o duchovních hodnotách a to je například suběktivní představa o morálce, spravedlnosti, ideály, ideje a ideologie, cíle, plány, schopnosti, dokonalost, principy, atd. Po tomto všem se lidé pídí, stotožňují se s tím, hájí to a snaží se to i posílit na nejrůznějších kursech a pro obranu tohoto svého suběktivního světa , suběktivních duchovních hodnot nebo jejich šíření mezi další lidi, jsou schopny páchat všelijaké příšernosti na okolí. Ty máš na mysli kontakt s duchovním prostorem, třeba prožitek sjednocení či bezpodmínečné lásky, setkání s vysokými duchovními bytostmi atd. To se vážně velice těžko popisuje slovy. Vnímám tedy nebo dělám rozdíl mezi duchovností, rozvíjením duchovních hodnot a duchovnem, cestou k lásce a harmonii nebo jak to napsat.Některým lidem se stává, že snahou o duchovní život absolvují kdejaký kurs a nějak se to u nich pokroutí v získávání schopností a hýčkání svého ega. Pravý opak toho k čemu by mělo směřovat duchovno.


Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Richard Ruibar »

Silně pochybuji o tom, že by indický běžec spolkl slimáka celého a ten by to ještě ke všemu přežil. Ukázka zde


Jiří Danihel
Příspěvky: 228
Registrován: 06 čer 2012 18:21

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Jiří Danihel »

Vladimír Brouček: S chemií se musí opatrně. I látky, které se v přírodě běžně vyskytují mohou při nevhodném použití způsobit škodu. V minerálkách jsou rozpuštěné látky, které naše tělo potřebuje. Ale není zdravé pít je pořád a bez ohledu na složení. Podobně je to s hnojením pozemků. Každý druh rostliny podle svého složení bere z půdy jiné látky a ty je třeba doplnit, aby půda zase plodila. Proto je vhodné střídat různé plodiny, aby se půda neoslabovala jednostranně a jiné látky příliš nepřebývaly. Mnohé je v malé koncentraci lékem, ve vyšší už to může být jed.


Největší problém ale vidím v látkách, které vyrobil člověk uměle a v přírodě se přirozeně nevyskytují. Plasty nám sice skýtají mnoho šikovných vlastností a těžko si dovedeme představit život bez nich. Příroda však nemá natrénovány postupy pro jejich odbourání, protože je zná příliš krátce. Časem si zřejmě evoluce najde způsob, jak toto zamoření zlikvidovat. Ale zatím se plasty jen rozpadají podobně jako skály erozí. Rozpadnou se snad až na molekuly, ale nezmění svou chemickou podstatu. Takže čím menší kousky z plastového odpadu vzniknou, tím snáze se nám dostanou do těla, stejně jako jiným živočichům v potravním řetězci. Je to zákeřný bumerang, který se nám vrací. Asi největší hrozbou je, že některé plasty mají estrogenní účinky. Takže mnoha živočišným druhům hrozí vymření po přeslici. Včetně člověka.


Bůh zřejmě moc dobře věděl, proč Adamovi zakazoval jíst jablka ze stromu poznání. Člověk sice dostal schopnost myslet na vyšší úrovni než zvířata, ale lidská pýcha způsobila, že tuto schopnost přecenil. Rozum nám poradí, jak kdeco vyrobit, ale je třeba také moudrosti, abychom včas přišli na to, že vyrábět některé věci není dobrý nápad, dokud neznáme způsob, jak nad nimi získat úplnou kontrolu. Naneštěstí je příliš mnoho lidí nedočkavých.


Uživatelský avatar
Petra Stejskalová
Příspěvky: 479
Registrován: 08 pro 2010 22:17

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Petra Stejskalová »

Jiří Danihel: Ne ze stromu poznání, ale ze stromu poznání dobrého a zlého, na to se totiž často zapomíná a celý příběh se dostává do jiného světla :-) Adamovi nestačil rozum, chtěl všechno, a to nejlépe hned. Jako my všichni.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od jarda bon jovi »

Navíc si myslím, že to bylo jináč. Adam ty jabka dlabal sám, naládoval se jima, páč jich bylo víc a naložený a zkvašený.......


Byl potrestán svazkem s uvřeštěnou afektovanou ženštinou se schopností plodit děti, jenž křičely již od narození a sebrali adamovi veškeré klidné potěšení a kreativitu.


Neutekli z ráje, adam zdrhal sám, ale ženština mu stačila, bo se mu ještě po těch jabkách motaly nohy....


Dobře placení političtí kněží to ideologicky převrátili a máme co máme.....


Jo jo, sic transit gloria......

 


Odpovědět