Jak cítit energie?

Diskuse, které nebyly zařazeny do kategorie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
PermaWeb
Příspěvky: 823
Registrován: 08 bře 2010 11:20

Jak cítit energie?

Příspěvek od PermaWeb »

Obsah přenesen z diskuzní nástěnky:


 



Komentář přidal(a) Eva Hauserová dne 16.Září.2010 v 16:12

Ahoj, já jsem tady spíš ze zvědavosti, protože tu přírodní

energii ne a ne cítit. Loni jsem byla na kurzu permakultury na Rusavě v

Hostýnských vrších a všichni se tam pořád rozplývali, jaká je tam úžasná

energie, prý až moc silná, že člověka nejdřív rozhodí, než se postupně

zharmonizuje - a já ani ťuk! Vůbec nic jsem necítila. Řada mých

vrstevnic (ženy středního věku) začíná dělat reiki, vidí aury, ukrátka

různé duchovní energie jsou pro ně úplně hmatatelná každodenní realita -

a já nic!!! Může mi někdo poradit, jak se člověk může na tyhle věci

vyladit? Nebo jsou na to potřeba duševní dispozice a já jakožto

hyperaktivní cholerik s pozitivistickým vzděláním nemám šanci?


Uživatelský avatar
PermaWeb
Příspěvky: 823
Registrován: 08 bře 2010 11:20

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od PermaWeb »


Komentář přidal(a) Petr Grim dne 24.Září.2010 v 18:46

Evo, já jsem v té Rusavě rovněž nic necítil :)), i když ty

energie považuji za zcela přirozenou a zákonitou skutečnost. Co se týče

vyladění - asi první krok je zapotřebí vůbec připustit, že něco takového

může být. Není ovšem nutno, dle mého přesvědčení, navštěvovat různé

kurzy a semináře, kde se učí vidět aura a tak dále - to jsou všechno

vyumělkované pokusy, takové duchovní "hračky". Za důležitjší a

prospěšnější považuji chodit více do přírody a snažit se tam naladit na

"tep života". Petr





Komentář přidal(a) Eva Hauserová dne 25.Září.2010 v 8:13

Díky, Petře. No to já cítím jisté stavy "splynutí s

vesmírem" nebo jak bych to řekla, při procházce přírodou na mě působí a

dojímá mě, jak to všechno do sebe krásně zapadá, jak je to dokonalé a

harmonické atd., nebo i při práci na zahrádce se podivuji složitosti a

dokonalosti i toho nejmenšího plevílku a hmyzíku, to určitě jo. Ale

kolem sebe vidím lidi, kteří tou duchovností doopravdy žijí, například

teď v létě jsem strávila pár dní ve slovenské ecovillage Zaježové, jela

jsem tam s jednou ženou, která medituje i několik hodin denně a duchovno

je pro ni úplně hmatatelná realita, asi skutečnější než ta běžná "moje"

realita, a bydlely jsme u šamanky, která už je úplně mimo běžnou

realitu a mluví o tom, že k ní neustále z té okolní přírody proudí

nějaké nové roviny poznání apod. - ty dvě si samozřejmě skvěle rozuměly a

já jsem byla dost mimo, protože jsem měla pocit, jako by mluvily "o

ničem" - v duchu jsem se divila, jak je to může bavit. Podobně na tom

přece byl majitel té ubytovny na Rusavě Dan, který - když nám měl říct,

jak chce udělat ten permakulturní design - mluvil asi hodinu velmi

zaujatě jen o těch místních energiích. - Takže mám pocit, jako by mi

fakt chyběl kus mozku, ale asi to tak prostě je - někteří lidé mají

takovýto vnitřní svět, vnímání a prožívání.





Komentář přidal(a) Eltariel dne 29.Říjen.2010 v 22:40

Ahoj Evo, nic si z toho nedělej. Každý jsme jiný.U

Rekonektivního léčení je uplně jedno jestli něco cítíš nebo věříš nebo

dokonce umíš....jde o to být a hrát si jako dítě...nemusíš dělat nic

víc, žádné vzývání čehokoli a kohokoli, žádné rituály ani meditace.

Jenom být bez očekávání. Nechat proudit to , co tu je , co přichází od

boha na zem a zase zpět . Je to přirozené a je to tu všude . Nesnaž se.

To by bylo jako popohánět vodu, aby tekla rychleji. At věříš nebo ne ,

prostě se to děje a to i tehdy , když nic necítíš. Jestli jen trochu

můžeš a dovoílš si , pak důvěřuj ,že vesmír nebo bůh, příroda(jak chceš)

má pro tebe přesně to ,co potřebuješ a v ten správný čas. Je dobré

vědět ,že něco takového existuje(ted myslím všechny ty aury....) , až se

to stane , nemusíš zpanikařit a šílet ,co se to děje:-) vychutnáš si

to. A ten kdo o tom neví ? Ten si to užije taky:-) , takže nikdo o nic

nepřijde.

Když se mi poprvé "rozsvítil člověk" žasla jsem , ten člověk také žasl ,

nejspíš u něho proběhlo léčení od boha . Nikdy na to nezapomenu. To se

prostě nedá.

Všichni se učíme a všichni jdeme svým tempem at už se nám děje cokoli.

Krůček po krůčku, dovolme si to. Zkusme stát mimo soud , nepovyšovat se a

s pokorou žít ve vděčnosti a lásce. Pozorovat a být pozorovoným.

Moc Tě zdravím Eltariel


Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Richard Ruibar »

Evo, rozhodně si z toho nic nedělejte :-) Píšete, že prožíváte vnitřní splynutí s vesmírem. Kde je psáno, že to je méně, než vidět aury, cítit geopatogenní zóny ap. Třeba je to právě naopak. A nebo také ne :-) Také to může být tak, že pro Vás je důležitější to vnitřní splynutí, zatímco pro někoho jiného vidění aury.


Duchovní svět je z jistého úhlu pohledu hodně složitý a pro každého může být v jeho současném životě důležité něco jiného. Třeba Vaše duše při vtělování záměrně zablokovala "hmatatelné důkazy", protože už jste s jejich pomocí poznala Stvoření v minulých životech a teď máte najít cestu i bez takto zjevných vodítek - abyste se posunula dál.


Pokud přece jen chcete cítit alespoň něco, tak reiki je určitě dobrá volba. Myslím si, že pak budete určitě cítit energii vycházející z rukou. Jen je možné, že to nebude hned. Váš příspěvek mi v mnohém připomíná mou vlastní zkušenost, kterou jsem prožil po zasvěcení do I. stupně asi před 15ti lety. Tehdy jsem první den nic fyzicky nepociťoval. Ani při samotném zasvěcení. Ostatní tam brečeli dojetím a já necítil vůbec nic :-)) Energii v rukou jsem začal pociťovat až v dalších dnech. Pokud by Vás to zajímalo více, tak jsem o tom tehdy napsal článeček http://pyramida.kom.cz/duchovno/001/ - myslím, že těch podobností je tam víc a třeba Vám trochu pomůže vědomí, že nejste sama, kdo to tak má :-).


Duchovní cesta je podle mě vždy individuální, neexistuje stejná trasa pro každého. Ačkoliv si to mnozí "objevitelé" myslí. Že právě ta jejich cesta je ta jediná správná. Často je, ale pouze pro ně samotné.


Počet hodin strávených meditací denně, také nepovažujte za kriterium duchovního vývoje. Asi se dá říci, že většina lidí, kteří meditují jsou dál, než většina těch, kteří nikdy nemeditovali. Ale myslím, že to nebude platit vždy a rozhodně je řada mezistavů, kdy to je i naopak.


Vemte si třeba tento úhel pohledu:


Bůh stvořil svět. Stvořil rostliny, zem, oblohu, slunce, déšť. Z toho plyne logický závěr, že rostliny jsou přímým božím produktem. Země, do které se sází také. Zrovna tak voda, kterou potřebují k růstu i to sluníčko :-) Vemte si človíčka, který si to uvědomuje a proto se věnuje zahradničení. Protože tím je v neustálém styku s božími výtvory a tím i s Bohem samotným. Tím, že přemýšlí co a kam zasadí, aby to co nejlépe rostlo, tak vlastně společně s Bohem tvoří. Toto sepětí s Bohem neustále pociťuje při práci na zahrádce a i při konzumaci potravin, které takto společně s Bohem vypěstovali. Představte si, že by ten človíček nikdy v životě nemeditoval v tom smyslu, co my pod tím obvykle rozumíme*. Víte jistě, že by tento človíček nebyl duchovně dál než mnich, který se nechal zazdít do kobky aby celý život meditoval? Kdo z těch dvou je blíže k Bohu? Ten, kdo je s ním dnes a denně v kontaktu všemi svými smysly skrze rostlinky nebo ten, kdo se s ním spojuje skrze své nitro? Já sám v tom nemám úplně jasno, proto dělám obojí :-) Ale pokud by Bůh chtěl, abychom trávili život hlavně v meditacích, proč by nám dával těla, proč by stvořil rostliny, zemi, slunce, proč by nám dal schopnost s těmito jeho výtvory pracovat a tvořit dál ...



---------


* U nás se pod pojmem meditace obvykle rozumí to, že člověk zavře oči a ponoří se do meditační hladiny. Obecněji ale lze meditaci chápat i jako prosté přemýšlení. V tomto smyslu jistě náš človíček hodně přemýšlí (a tedy i medituje) o Bohu.


 


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od QNX »

Jak cítit přírodní energie, stručný návod pro začátečník v podobě několika praktických cvičení:


1) energie tepelná ........... sáhnětě si na rozpálená kamna.


2) energie záření ............. lehněte si uprostřed léta na celý den na přímé slunce bez opalovacího krému.


3) energie kinetická ........ poproste kamaráda, aby vám pustil na hlavu kladivo nejméně z třetího patra.


4) energie potenciální ....... do batohu si zabalte 50-100kg kovadlinu a vyneste ji na vrchol nejbližšího kopce


5) energie elektrická ......... ustříhněte šňůru od nějakého elektrospotřebiče, odizolujte konce vodičů ... zapojte do zásuvky a každý konec chytněte jednou rukou


6) energie chemická ....... snězte hrst louhu a zapijte to kyselinou z akumulátoru.



Opravdu nic necítíte :-) Klidně se vsadím, že to ucítíte i na PK kurzu v Rusavě :-)


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od jarda bon jovi »

No to jo, ale ty to bereš jináč. Co taková energie vesmíru, nebo energie všehomíra,přírodní energie, energie z hvězd, pozitivní energie, pak ta druhá, energie čchi, energie čaker,energie jater, vnitřní energie, energie reiki,duševní energie obecná, ......ty tady vytahuješ energie od čezu a gazpromu.....Já osobně mám potíž cítit tyhlety energie, protože  je pro mne pohoda a klídek, nohy na stole a v pelechu vysoko pod hlavou  a  porozumění s mojí ženuškou to nejdůležitější. Jsme spokojený, v pohodě, klidu a míru a ty energie se kolem nás míhají a ani je neumíme pojmenovat... Už jako jinoch jsem četl o objímání stromů. Přišel jsem k velkému stromu, objal jsem jej a ..... nic. Vůbec nic.Tehdy jsem si uvědomil aktuálnost pohádky císařovi nové šaty.


Všem, co se denně pěchují energiema docela závidím, ale já si vystačím s pohodou a pozitivním náhledem na svět zcela a úplně. Bacha jen na duševní upíry, budou vám ssát vaši dobrou  náladu a klídek. Než poznávat ty energie bych věnoval úsilí na identifikaci a detekci idiotů, kteří vás chtějí připravit o dobrou náladu,,,, Já jim říkám náladožrouti. Nenechte se otrávit tím, že na vás nějaké energie nefungujou, nebo nejste vnímaví.... o tom to není


A nebo klidně je a nechte se zasvětit do nejhlubšího mystéria boží či jiné energie a jistě budete vnímat čakry na sto honů.


Bohužel, jsem prostý rolník a jediná energie, co mne žene kupředu je pocit z dobře vykonané práce a láska k bližnímu. Ten zbytek bude na těch osvícenějších....




 QNX říká:


Jak cítit přírodní eneelrgie, stručný návod pro začátečník v podobě několika praktických cvičení:


1) energie tepelná ........... sáhnětě si na rozpálená kamna.


2) energie záření ............. lehněte si uprostřed léta na celý den na přímé slunce bez opalovacího krému.


3) energie kinetická ........ poproste kamaráda, aby vám pustil na hlavu kladivo nejméně z třetího patra.


4) energie potenciální ....... do batohu si zabalte 50-100kg kovadlinu a vyneste ji na vrchol nejbližšího kopce


5) energie elektrická ......... ustříhněte šňůru od nějakého elektrospotřebiče, odizolujte konce vodičů ... zapojte do zásuvky a každý konec chytněte jednou rukou


6) energie chemická ....... snězte hrst louhu a zapijte to kyselinou z akumulátoru.



Opravdu nic necítíte :-) Klidně se vsadím, že to ucítíte i na PK kurzu v Rusavě :-)





Uživatelský avatar
Neon Proto
Příspěvky: 90
Registrován: 06 dub 2011 19:43

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Neon Proto »

Jardo: já jen jestli ten pocit z dobře vykonané práce a láska k bližnímu není právě ta energie, kterou hledáš. Co když ji právě takto cítíš. Co když ta energie stromu je právě v tom, jak se dobře v lese cítíme - svěže, krásně, zamilovaně do přírody. Instinktivně máme ihned v sobě pocit z každého prostředí (město versus upravené pole versus neporušená krajina apod.), z každého člověka, objektu, tak mě napadá, jestli tento pocit není to cítění té energie, ducha toho místa, osoby. Když Jarda Dušek vysvětloval jak kameny mluví, když se ho lidé ptali, jaktože jim nic neříkají, tak on odpovídal: jak to, že vám nic neříkají, jak to že nemluví, vždyť kdo říkal, že k vám musí mluvit slovy, řečí, už jenom to, že vás zaujal, barva, tvar, prostě nějaký pocit z něj máte, tak tohle je to mluvení. Tak si říkám, jestli takhle třeba všelijak nejde cítit ta prána (chi, ki, láska) :)


Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Romana SM »

Richard: no u nás na kurzu reiki nebrečel dojetím nikdo, tak jsem si nepřipadala divná :-)


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od jarda bon jovi »

Když já právě tu energi nehleám.  Necítím se sláb, necítím se smutný nebo osamocený.Dál už rozvíjet nic nehodlám, páč až budete budete empaticky cítit mnohé, pak poznáte, že to je prokletí. Podíváte se zhusta lidem do očí a poznáte, že co říkají si nemyslí, že lžou a tváří se jinak, než by měli.


Budiž blahoslavena nevědomost, s ní přichází království tvé.


Teda i takhle...Blahoslaveni chudí duchem, neboť jejich jest království nebeské.


Kéž bychom všichni nalezli, po čemž kýžíme, prahneme či co hledáme.Já byl taky kdysi prahnoucí po osvícení. prošel jsem si nvšechny známé a kamarády, co vyznávají alternativní duchovní hodnoty delší dobu a zjistil jsem, že alternativa nebo hluboké duchovní vědění či cítění není v žádném případě žádnou zárukou štěstí.


Být šťastný a svobodný je můj daný směr.


Kdysi jsem si vyvěšoval mandaly,barvil písek, mumlal mantry, pěstoval zenovou zahrádku v písku, chtěl jsem hltat pránu a meditoval s osvícenými.....


A vidíš, ta jednoduchost, pokora a čistota je pro mne mnohem cennější, než cokoli jiného. Promluvte si s tibeťany, s nepálci, jakže tu víru mají, jak to vidí a cítí. Budete uraženi tou nevědomostí, jeddnoduchostí a bezvěrectvím.


Jasně že poturčenec horší turka, ale tak už to chodí. Důležité je pro mne žít a nechat žít. Každej má právo na svoji cestu, ať už je jakákoli.....Hledejte a naleznete, neboť nekonečné jest milosrdenství boží....nebo taky om mani padme hum..


 


 


 


Pro mne je cesta cílem.
 
Neon Proto říká:


Jardo: já jen jestli ten pocit z dobře vykonané práce a láska k bližnímu není právě ta energie, kterou hledáš. Co když ji právě takto cítíš. Co když ta energie stromu je právě v tom, jak se dobře v lese cítíme - svěže, krásně, zamilovaně do přírody. Instinktivně máme ihned v sobě pocit z každého prostředí (město versus upravené pole versus neporušená krajina apod.), z každého člověka, objektu, tak mě napadá, jestli tento pocit není to cítění té energie, ducha toho místa, osoby. Když Jarda Dušek vysvětloval jak kameny mluví, když se ho lidé ptali, jaktože jim nic neříkají, tak on odpovídal: jak to, že vám nic neříkají, jak to že nemluví, vždyť kdo říkal, že k vám musí mluvit slovy, řečí, už jenom to, že vás zaujal, barva, tvar, prostě nějaký pocit z něj máte, tak tohle je to mluvení. Tak si říkám, jestli takhle třeba všelijak nejde cítit ta prána (chi, ki, láska) :)





Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Richard Ruibar »

Pro Boha! Kde jsem to byl ?!? :-)))))))

Romana SM říká:


Richard: no u nás na kurzu reiki nebrečel dojetím nikdo, tak jsem si nepřipadala divná :-)





Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Richard Ruibar »



jarda bon jovi říká:


... Už jako jinoch jsem četl o objímání stromů. Přišel jsem k velkému stromu, objal jsem jej a ..... nic. Vůbec nic.Tehdy jsem si uvědomil aktuálnost pohádky císařovi nové šaty.





Já když objímám strom, tak také nepociťuji žádné toky energií ap., ale pociťuji cosi jako víc životní síly. Těžko to popsat. Prostě necítím nějaké toky, ale cítím změnu stavu a to k emočně lepšímu. Je to prostě taková dobíječka :-) Nicméně takhle to dělám jen výjmečně. Spíš to dělám tak, že si představuju, že tu energii ze stromů vdechuju nosem. A to pak ty toky energie i docela pociťuju - ale není to samo od sebe, předcházela tomu spousta meditací, kdy jsem pracoval s energií.




Odpovědět