Jak cítit energie?

Diskuse, které nebyly zařazeny do kategorie.
Odpovědět
Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Richard Ruibar »


Já občas překvapuju lidi s tím, že já jsem za zasvěcení do 1. stupně reiki zaplatil jen 500 Kč. A pro změnu mě překvapují lidé tvrzeními, že ten a ten za to dal x tisíc ... z reiki u nás se možná v posledním desetiletí stal hlavně byznys. To by byla škoda. Ale neumím posoudit jestli to tak je nebo ne, protože s tou komunitou ani s jedinci nejsem ve styku.




Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od QNX »

Pozor AKCE! Nabízím požehnání se slevou 50% pro registrované uživatele tohoto webu. Pokud si předplatíte 3 x požehnání za zvýhodněnou cenu 7500,-Kč tak dostanete čtvrté ZCELA ZDARMA! Neváhejte a objednávejte hned, nabídka platí pouze do vyprodání zásob.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od jarda bon jovi »


 Pche, já nabízí mimořádnou slevu na odpuštění a každé třetí odpuštění zdarma s registrovaným bonusem pro další hříchy.


Bonusy budou slosovatelné a výherci pojedou do relikviáře ve svaté zemi.


Na konci roku budou bonusy mimořádně slosované a jako ceny poslouží mešní, dvakráte arcisvěcené víno a balíček křupavých hostyjí s příchutí parmazánu.NO????


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od QNX »

JBJ: ještě seženeme pár kolegů a můžeme uspořádat duchovní megafestival :-)


Jiří Danihel
Příspěvky: 228
Registrován: 06 čer 2012 18:21

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Jiří Danihel »

Richarde, že vy jste takový šaman - teoretik? Ten pokus s masem jste ve skutečnosti nedělal že? Nejde mi ani tak o to, jak by dopadl ten kousek, na který jste působil svojí zázračnou energií. Ale ten druhý skutečně po 3 dnech mokval? Představte si, že mi při vaření zapadl kousek masa mezi kuchyňskou linku a sporák. Již druhý den jsem jej neomylně našel podle hejna much a zápachu. A představte si, nemokval. Byl částečně seschlý jako váš ozářený kousek. Přísahám, že já jsem nezářil!


Ani se neptám, jestli jste už někdy zahradničil. Když se totiž do úrody pustí třeba ti slimáci, nejde o jednoho roztomilého tvorečka, který si uzobne (to bych mu od samé radosti postavil i slavobránu), ale o stále se množící hejno, které vylézá ze všech vlhkých míst zahrady a kolchozníkovi by za chvíli nenechalo ani drobeček. Moje babička to řešila tak, že slimáky házela na pěšinku mezi záhony a hned je rozšlapávala. Pokrokovější pěstitelé si pořizují indické běžce, kteří je žerou. Pokud jde o tu chemii, tu se snažíme používat co nejméně. Mám rád, když je půda plná žížal, drobného hmyzu a mikrohavěti, protože dobře znám rozdíl mezi tím a několikacentimetrovou krustou na chemií ošetřovaných polích. Ale když už na chemii dojde, ani by nás nenapadlo používat ji k lákání škůdců. My je s ní hubíme, když už nic jiného nezabírá. Oni si začali první.:-(


Netvrdil jsem, že mozek při zatnutí pěstí zapomene na bolest zubů. Ale je donucen zpracovávat podnět též od nervů v rukou a tím je jeho pozornost rozptýlena, jako když řidič za jízdy mačká esemesku na mobilu. Bolest to oslabí. Ajťák by řekl: "Takovej mozkovej multitasking." Konečně odvádění pozornosti je technika, kterou někteří lékaři ovládají tak dokonale, že jsou schopni provést krátký bolestivý zákrok, aniž jej pacient zaregistruje. Jinak mne ruce momentálně nezlobí. Na odvedení pozornosti stačí tlak, bolest není nutná.


Když už jste se zmínil o vědecké práci: něco o ní vím. Vědec či tým provádí mnohokrát tentýž pokus za stejných podmínek, pak systematicky postupně podmínky mění a pozoruje rozdíl. Obvykle po několika letech takových pokusů má určitý přehled o působení různých vlivů na vývoj pokusu, dospěje k doměnce, že něco se děje tak a tak a překvapivě stále ještě nevolá "Heuréka". Seznámí s výsledky výzkumu a svou domněnkou odbornou veřejnost (též vědci) a nechá je podrobit přísné vědecké kritice. Teprve když se nenajde oponent, který by hypotézu uspokojivě zpochybnil, publikuje objevitel výsledky svého pokusu se závěrem.


Dalším typem lidí jsou tzv. zdraví skeptici. Nemusí to být vědci, ale když je něco zaujme, začnou pátrat po dalších informacích. Podrobí ten fenomén zkoumání podle svých znalostí a zkušeností. A pokud ani pak nemají pocit, že jde o nesmysl, vyzkouší si to. Teprve pak svým známým oznamují: "čoveče, objevil jsem prima přírodní prací prostředek".


Patrně nejrozšířenějším typem jsou lidé obyčejní. Chodí po světě s klapkami na očích, jejich znalosti z přírodních věd jsou zpravidla velmi chabé a všimnou si jen něčeho křiklavého. Např. záhadného úkazu na obloze. Na tvrzení, že je to mrak nebo odraz světla od vodních kapek nereagují. To je moc obyčejné. Ovšem, když někdo vysloví slovo UFO, budou druhý den všem vykládat, že viděli mimozemšťany.


Posledním typem jsou ti, kteří z povahy předchozí skupiny těží. Říká se jim šarlatáni (podmnožina podvodníků). Vědí např. jaká sázet čísla v loteriích a kdekomu je ochotně za poplatek či prodej bezcenného amuletu poradí. Kupodivu Sazku nepřivedla ke krachu proslulá vědma Dona Isabela, která na mne často koukala z TV magazínu, ale - jak jsem slyšel v médiích - její ředitel Hušák?! Myslím, že se vám tímto nabízí skvělá šance proslavit své neobvyklé schopnosti a očistit podobné aktivity od té ošklivé nálepky. Když své schopnosti budete předvádět na farmách permakulturníků a zbavíte je neúrody a škodné, sláva vás nemine. Mimochodem, nechtěl byste začít u nás? Matku trápí mravenci, kteří nejen její pozemek poddolovali a okusují nejen plody, ale i kořínky rostlin, čímž ze zahrádky dělají poušť. Zamořena je celá zahrádkářská kolonie.


S nadějí, váš Jiří


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od jarda bon jovi »


 Netrapte se něčím, co neumíte ovlivnit.....Nikdo a nikdy. nesnažte se všemu a všem porozumět, páč nebuudete dělat nic jiného. Nečtěte jen  z jedné strany, ale ze všech, páč jedině tam můžete pochopit názorové odpůrce. V praxi nečtěte pouze bibli, ale i satanskoou bibli či desatero, toru, korán, talmud,.......svět je v pofidérní rovnováze, takže dobro balancuje se zlem, vědomosti s nevědomostí, chytrost s hloupostí,  andělé s dáblem.


Takže jsme rozděleni na prvý druhý prvý druhý.


Netrapte se touhou po empatii, páč teprve pak prozříte, jak strašně jsou karty rozdány. Sám jsem měl tu čest a věřte, fakt to tak funguje. Budiž blahoslavena nevědomost, s ní přichází království tvé.  Chcete reiki??? Zadarmo?


Sedněte si s milovaným na lavičkuu u chalupy a pozorujte přes sklenku vína, jmenovitě rulandské šedé pozdní sběr západe slunka. nic neříkéjte, jjen se koukejte a volnouu rukouu se držte za ruce.


Že nemáte chaloupku??? Tak si nekupujte drahý hadry, telefony a další nesmysle, nebo koukejte hnout prdelí a bude chaloupka. Skuhrat umí každej.


Že nemáte nikoho, s kým se držet za ruce? Málo se snažíte, páč štěstí se sdílením zdvojjnásobí a hoře se sdílením zmenší..... 


Žádné kurzy reiky nebo pozitivního myšlení vám nepomohou. Štěstí totiž nezajímá, kolik jste vyhodili za kurzy andělského porozumění....


Na druhou stranu není nic zadarmo. JJak chcete bez hladu pochopit blaho pocitu sytosti, jak chcete bez tmy pochopit dobrodiní světla a jak chcete bez kruté zimy pochopit laskavost tepla??? Jak chcete bez střetů s idioty pochopit, že jsou na světě i skvělí lidé??? Svět nikdy nebude takový, jak si ho přejeme, ale můžem si ho přát hodně podobný, jaký je.....


Pak stačí jen cvrnknout, a ...JE TO TAM.Štěstíčka plný gatě  a bez drahých kurzů.


Tož salám  alejkum,  a  bacha, prvý druhý....veselí a depresáci...


vladimir broucek
Příspěvky: 26
Registrován: 16 bře 2012 22:43

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od vladimir broucek »

Asi si mezi lidmi, kteří se považují za duchovní cítíte divně když nevnímáte to o čem oni tvrdí, že to vnímají. Třeba to vnímáte a nevíte, že je to ono a tak si toho nevšímáte a ani to vnímání nerozvíjíte. Mnozí duchovní lidé se ženou za získáním všelijakých schopností až na tom tak ulpějí, že je to odvede od lásky. Duchovní hodnoty to ještě není bůh ani láska. Stačí udělat malý pokus a něčím ponížit, trochu zesměšnit schopnosti konkrétního duchovního človíčka a hned poznáte podle jeho reakce jak je na tom s láskyplností.Automaticky se předpokládá, že duchovní člověk by měl být i velice láskyplný, ale bohužel realita je jiná a mnozí z nich jsou schopni dělat jiným dost příšerné věci, třeba jen závidět a žárlit na stejně schopné či schopnější. Duchovnost je něco jiného než láska, jsou to také statky jako majetek ale jen jiné povahy.Lepší být láskyplným člověkem a nic necítit než cítit a být v tom dobrý natolik, že se začne považovat za nadřazeného atd....to je začátek konce, neustát své schopnosti, moc a nechat se tím odvézt od lásky. Když Ježíš řekl, že spíše projde velbloud uchem jehly než by se dostal bohatý do království nebeského, tak tím nemyslel jen bohatství materiální ale i duchovnost, bohatství schopností. Pokud začnou pro vás být duchovní hodnoty výš jak láska a jejich zachování je pro vás důležitější než zachování citu lásky tak jste ve slepé uličce a už se od boha, harmonie vzdalujete a padáte, černáte, sestupujete. S duchovnem je to jako s penězi, obojí vás může tak oslnit až z toho zblbnete, prostě to neustojíte. Třeba jste to už v nějakém předchozím životě neustála a tak své vnímání energii podvědomě blokujete abyste opět neškobrtla a podvědomě se snažíte seznamovat se s duchovními hodnotami a schopnostmi pomaleji, kdo ví.


Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Richard Ruibar »



Jiří Danihel říká:


Richarde, že vy jste takový šaman - teoretik? Ten pokus s masem jste ve skutečnosti nedělal že?





Experiment jsem samozřejmě dělal. Někdo ale raději bude vykecávat na diskuzních fórech a tvrdit, že to je blbost, než by to sám zkusil. Proti gustu žádný dišputát, ale debata s takovými lidmi pro mě nemá smysl.




Ani se neptám, jestli jste už někdy zahradničil. Když se totiž do úrody pustí třeba ti slimáci, nejde o jednoho roztomilého tvorečka, který si uzobne (to bych mu od samé radosti postavil i slavobránu),





Ano, na to já mám indické běžce - místo vanishe nebo jak se to modré jmenuje.




ale o stále se množící hejno, které vylézá ze všech vlhkých míst zahrady a kolchozníkovi by za chvíli nenechalo ani drobeček. Moje babička to řešila tak, že slimáky házela na pěšinku mezi záhony a hned je rozšlapávala. Pokrokovější pěstitelé si pořizují indické běžce, kteří je žerou.





Aha, tak podle Vás jsem pokrokový pěstitel - díky.




Když už jste se zmínil o vědecké práci: něco o ní vím. Vědec či tým provádí mnohokrát tentýž pokus za stejných podmínek, pak systematicky postupně podmínky mění a pozoruje rozdíl. Obvykle po několika letech takových pokusů má určitý přehled o působení různých vlivů na vývoj pokusu, dospěje k doměnce, že něco se děje tak a tak a překvapivě stále ještě nevolá "Heuréka". Seznámí s výsledky výzkumu a svou domněnkou odbornou veřejnost (též vědci) a nechá je podrobit přísné vědecké kritice. Teprve když se nenajde oponent, který by hypotézu uspokojivě zpochybnil, publikuje objevitel výsledky svého pokusu se závěrem.





To je nesmysl, takhle to v praxi nefunguje. Výsledky experimentů se běžně publikují ve vědeckých časopisech již po jejich provedení, resp. když to experimentátor a redakce uznají za vhodné. Vy si vědu představujete jako Hurvínek válku :-) To není tak, že z nebe spadne Einstein s teorií relativity :-) Praktická věda postupuje po malých krůčcích sestávajících z dílčích experimentů. Koneckonců kdyby to bylo podle Vašeho scénáře, pak by nejspíš ani ta STR nebyla, protože by Lorenzo nikdy nemohl publikovat své transformace ...




Dalším typem lidí jsou tzv. zdraví skeptici. Nemusí to být vědci, ale když je něco zaujme, začnou pátrat po dalších informacích. Podrobí ten fenomén zkoumání podle svých znalostí a zkušeností. A pokud ani pak nemají pocit, že jde o nesmysl, vyzkouší si to. Teprve pak svým známým oznamují: "čoveče, objevil jsem prima přírodní prací prostředek".


Patrně nejrozšířenějším typem jsou lidé obyčejní. Chodí po světě s klapkami na očích, jejich znalosti z přírodních věd jsou zpravidla velmi chabé a všimnou si jen něčeho křiklavého. Např. záhadného úkazu na obloze. Na tvrzení, že je to mrak nebo odraz světla od vodních kapek nereagují. To je moc obyčejné. Ovšem, když někdo vysloví slovo UFO, budou druhý den všem vykládat, že viděli mimozemšťany.


Posledním typem jsou ti, kteří z povahy předchozí skupiny těží. Říká se jim šarlatáni (podmnožina podvodníků). Vědí např. jaká sázet čísla v loteriích a kdekomu je ochotně za poplatek či prodej bezcenného amuletu poradí. Kupodivu Sazku nepřivedla ke krachu proslulá vědma Dona Isabela, která na mne často koukala z TV magazínu, ale - jak jsem slyšel v médiích - její ředitel Hušák?!





Pak je ještě jeden typ lidí, kteří budou do aleluje odmítat vše, co odporuje stávájícímu paradigmatu, přestože se mohou přesvědčit o opaku. A než by si sami vyzkoušeli jednoduchý experiment, tak budou neustále mrhat svou energií, tlouci pěstí do stolu a zvolávat své: "Z nebes kameny nepadají, protože tam nejsou!". Ale lidský pokrok se nezastaví a nové vědecké paradigma zvítězí. Praxe ukázala, že to je jen otázka času a naštěstí to vůbec nezávisí na úsilí tzv. "skeptiků", ale jen a pouze na jejich životaschopnosti.




Sanča
Příspěvky: 159
Registrován: 23 úno 2012 07:03

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Sanča »

Je zajímavé, jak rychle jsme se dostali od vnímání energií k napadání vnímaní světa druhými lidmi. To se obvykle stane, pokud se nesourodá skupina lidí začne bavit o duchovnu.


pro: jarda bon jovi


Poslední 2 vaše příspěvky bych se radostí podepsal. Žití tady a teď v současném okamžiku je to největší úmění. Samo nás to vyladí na ty tzv. přítomné energie:-). Ony tu jsou, co si budeme povídat, ale abychom skutečně mohli něco subjektivně cítit, potřebujem sklidnit mysl, přestat se hnát dopředu a být "Tady a tedˇ". Nepotřebujete, žádné šamany a drahé semináře. Nicméně "Tady a tedˇ je natolik pro mnoho lidí obtížné, že hledají pomoc a toho mnohdy zneužívají různí tzv. učitelé. Jak, říkám máte pravdu:-).



Eva Hauserová


Abych se pokusil odpověďet na Vaši otázku. Výše napsané je možná návodem, je otázkou zda sama jste schopna se v dané chvíli uklidnit a vnitřně utišit. Uspat ty hlasy v hlavě:-). Vnímat svět kolem Vás, v daný okamžik, takový jaký je. Jinak můžete být klidná, myslím že většina vykřikujících na dotyčném kurzu na tom byla stejně jako vy:-), jen si to odmítala přiznat. 


Tož tak:-)).


Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Richard Ruibar »

pro: jarda bon jovi
pro: Sanča


Pravda, svatá pravda :-)


Podepsal bych se v podstatě pod vše, co píšete. Jen s jednou vyjímkou. Podle mě není pravda, že nemá smysl zkoušet různé kurzy, byť placené. Že nemohou přinést štěstí. Povím Vám to na konkrétním příkladu, jak mě placený kurz reiki posunul trvale blíže ke štěstí. Jen podotýkám, že nejsem žádný propagátor reiki - je to jen jedna z mnoha věcí, které jsem zkusil a tady na to prostě přišla řeč.


Reikisti mají své patero. Které se mají snažit dodržovat, ale hlavně o něm mají přemýšlet a meditovat. Jedno z těch pěti přikázání říká: "Nikdy se nerozčiluj" :-) Většinu reikistů začné přivádět k varu to přikázání samotné :-) "Jak se nemám nikdy rozčílit, když ...? To přece nejde, co je to za pitomost?" atd.


Pár dnů po zasvěcení do reiki jsem se strašně rozčílil. Sednul jsem si do křesla, dal si reiki a začal meditovat o tomhle pravidle. Snažil jsem se přijít na příčinu svého hněvu. Nakonec ejhle! Objevil jsem. A kupodivu je to vždy o tom samém. Bez ohledu na to, že to je v různých situacích a s různými lidmi. A mám za to, že to je možná univerzální příčina hněvu u všech lidí. Pouhé vědomí toho jak u mě vzniká hněv mi pomohlo ho ze života hodně odbourat a tím mě přiblížilo ke šťastným dnům, které již řadu let prožívám.


Na počátku byl placený kurz za pětistovku a pár knížek asi za dvě stovky. A myslím si, že bez toho bych na to já sám nejspíš nikdy nepřišel. Nebo možná až někdy na sklonku života, bude-li dostatečně dlouhý :-)


Odpovědět