Jak cítit energie?

Diskuse, které nebyly zařazeny do kategorie.
Odpovědět
jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od jarda bon jovi »


 Bohužel, nebo bohudík si selektujeme přátele a nejbližší dle nějakého modelu. Já to mám nějak divně, páč se kolem mne shlukují podivíni, pábitelé, šílenci a magoři všeho druhu, jako analytický chemik , nebo profesoz z mendlovky. Sejdu se u rožně s židem, nepálcem a vlastně i imánem naprosto bez potíží. Chechtáme se, sami sebe i navzájem  naoko  se zesměšníme a poplácáme se po hřbetě.


Je to pouze o jediné věci. O jediném slovu . Tolerance. Vlastně TOLERANCE.


Žít a nechat žít. i když mi ta echt duchařina nevoní,  i když si o mnoha duchovních i duševních směrech myslím své, tak je v tom nechám. Každý má právo na svůj kousek vesmíru......


Jen když to někdo začne moc divoce obhajovat a hlásat tu svoji jedinou dobrou a korektní pravdu, tak  ho utřu.


Je mnoho dobrých myšlenek v každé filozofii,v každém náboženství, v každém směru. nemohu přijmout celek, ale vydloubávat rozinky není až tak treife....Přečtěte si satanské desatero a napište mi bod, s kterým nesouhlasíte. Ohánět se předsudky a dogmaty může každý, ale ne každý to vezme jako relevantní.... Totéž platí pro ostatní náboženské směry a filozofie.  Dokonce i pragmatický bezvěrec,logicky uvažující  bez duchovních zásad  má svoje  jisté a půvabné.


tož asi tak.


 


 


 


 


 



Richard Ruibar říká:


pro: jarda bon jovi
pro: Sanča


Pravda, svatá pravda :-)


Podepsal bych se v podstatě pod vše, co píšete. Jen s jednou vyjímkou. Podle mě není pravda, že nemá smysl zkoušet různé kurzy, byť placené. Že nemohou přinést štěstí. Povím Vám to na konkrétním příkladu, jak mě placený kurz reiki posunul trvale blíže ke štěstí. Jen podotýkám, že nejsem žádný propagátor reiki - je to jen jedna z mnoha věcí, které jsem zkusil a tady na to prostě přišla řeč.


Reikisti mají své patero. Které se mají snažit dodržovat, ale hlavně o něm mají přemýšlet a meditovat. Jedno z těch pěti přikázání říká: "Nikdy se nerozčiluj" :-) Většinu reikistů začné přivádět k varu to přikázání samotné :-) "Jak se nemám nikdy rozčílit, když ...? To přece nejde, co je to za pitomost?" atd.


Pár dnů po zasvěcení do reiki jsem se strašně rozčílil. Sednul jsem si do křesla, dal si reiki a začal meditovat o tomhle pravidle. Snažil jsem se přijít na příčinu svého hněvu. Nakonec ejhle! Objevil jsem. A kupodivu je to vždy o tom samém. Bez ohledu na to, že to je v různých situacích a s různými lidmi. A mám za to, že to je možná univerzální příčina hněvu u všech lidí. Pouhé vědomí toho jak u mě vzniká hněv mi pomohlo ho ze života hodně odbourat a tím mě přiblížilo ke šťastným dnům, které již řadu let prožívám.


Na počátku byl placený kurz za pětistovku a pár knížek asi za dvě stovky. A myslím si, že bez toho bych na to já sám nejspíš nikdy nepřišel. Nebo možná až někdy na sklonku života, bude-li dostatečně dlouhý :-)





Jiří Danihel
Příspěvky: 228
Registrován: 06 čer 2012 18:21

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Jiří Danihel »

Richard Ruibar: Narozdíl od válečných konfliktů mohou být slovní souboje nekonečné. Myslím, že není moudré ani potřeba bojovat do posledního argumentu. Tímto tedy vyvěšuji bílý prapor a doufám, že alespoň v tomto bodě se mnou budete souhlasit.



JBJ: Bibli jsem se dlouho vyhýbal, protože jsem si ji spojoval s církvemi a tzv. věřícími. Dnes vím, že je to výborný zdroj inspirace a moudrosti, i když místy vyznívá jako pohádka. Je třeba číst ji vícekrát a přemýšlet, než si čtenář vyladí obraz. Tuším, že s koránem a další podobnou literaturou to bude stejné. Proto si je přečtu rád, jakmile se mi naskytne příležitost.:-)


Uživatelský avatar
Petra Stejskalová
Příspěvky: 479
Registrován: 08 pro 2010 22:17

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Petra Stejskalová »

Jiří Danihel, bible, korán a spol.: Slepí opět vidí, chromí chodí, malomocní jsou očišťováni, hluší slyší, mrtví vstávají a chudým se oznamuje dobrá zpráva :-) :-) :-)


Dopracovali jsme to v bezvěreckých Čechách tak daleko, že mytologii považujeme za povídačky pro děti, metaforu za bláznovství a bereme sebe i svět tak zoufale doslova, že nám nezbývá než se brouzdat v talíři eintopfu smíchaného z nejrůznějších pověr a "věr", jenom abychom snad nedejbože (nedej-gaio!) nebyli považováni za věřící křesťany/židy/mohamedány/hinduisty... V dnešním vedru se mi z toho perma/bio ze všech stran máčeného v jakémsi pseudoduchovním láku dělá docela nanic. A jestli se někdo urazil, pak dobře mu tak :-)


Copak se tady nemůžeme bavit konečně o kytkách?!


(Jiří, můj výpad nebyl v žádném případě mířen na Vás osobně, věřte mi, že ne :-)


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od QNX »

Petra Stejskalová: Já to říkám pořád, dokonce ani v okruhu tzv. permakulturníků se permakultuře skoro nikdo nevěnuje. Pak scházejí společná témata ke konstruktivním debatám a z nouze se tlachá o nesmyslech. Třeba se to časem zlepší, nemělo by to trvat déle než jednu, nebo dvě generace :-)


Uživatelský avatar
Petra Stejskalová
Příspěvky: 479
Registrován: 08 pro 2010 22:17

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Petra Stejskalová »

QNX: Optimisto! Až do čtvrtého pokolení :-)


Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Richard Ruibar »

V kategorii duchovno by snad nemusel být problém řešit duchovní záležitosti. Také si myslím, že lidé, kterým duchovno nic neříká by si v této konkrétní kategorii ty své skeptické řeči mohli odpustit.


Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Patrik Stach »

Idea, zde raději myšlenka, se vyvíjí jedině tak, že interaguje s jinými, odlišnými. Tím se ujasňuje, tříbí. Kdyby tu se sebou všichni souhlasili, nebude v diskusi ani řádka :) Skepse je zdravá, není to automatické zamítnutí, nýbrž hledání důkazů. Ovšem pravda je, že slovo "víra" vylučuje slovo "důkaz" už ze své podstaty.


Mimochodem, vysadil jsem kolem rybízů a josty kvanta afrikánů kvůlivá mšicím. A ejhle, včera jsem musel vytáhnout (s největším odporem) pirimor. P.S.: Afrikánům ani rybízům jsem nezpíval :)


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od QNX »

Richard Ruibar: Máš naprostou pravdu. Skeptické řeči jsou zajisté překážkou v tom, aby si zde duchovní superhrdinové honili své ego a proto by v zájmu jejich duc-hovní onanie měli všichni skeptici toto téma okamžitě opustit, nebo se omezit pouze na obdivné přitakávání.


Sanča
Příspěvky: 159
Registrován: 23 úno 2012 07:03

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Sanča »

Zdravím, souhlasím že myšlenka se vyvíjí i v diskuzi. Nejen v ní, ale k jistému tříbení dochází. Rozdíl mezi přátelskou diskuzí a ironizováním názorů druhých je poměrně velký rozdíl. To Vám Patriku, ale vysvětlovat nemusím, vy se takového přístupu nedopouštíte, to zvládnou jiní:-(.


Richard Ruibar má pravdu, není důvod proč by v rámci permawebu, navíc v kategorii duchovno nemohl někdo založit vlákno k tomuto okruhu určenému. Pokud se mi toto téma nelíbí nebo mě dráždí, nemusím se diskuze zúčastňovat.


 


P.S. Zkuste příště zpívání a možná třeba ušetříte na Pirimoru;-))))).



 
Patrik Stach říká:


Idea, zde raději myšlenka, se vyvíjí jedině tak, že interaguje s jinými, odlišnými. Tím se ujasňuje, tříbí. Kdyby tu se sebou všichni souhlasili, nebude v diskusi ani řádka :) Skepse je zdravá, není to automatické zamítnutí, nýbrž hledání důkazů. Ovšem pravda je, že slovo "víra" vylučuje slovo "důkaz" už ze své podstaty.


Mimochodem, vysadil jsem kolem rybízů a josty kvanta afrikánů kvůlivá mšicím. A ejhle, včera jsem musel vytáhnout (s největším odporem) pirimor. P.S.: Afrikánům ani rybízům jsem nezpíval :)





Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Richard Ruibar »



Patrik Stach říká:


Idea, zde raději myšlenka, se vyvíjí jedině tak, že interaguje s jinými, odlišnými. Tím se ujasňuje, tříbí. Kdyby tu se sebou všichni souhlasili, nebude v diskusi ani řádka :)





Pravda. Já bych jen osobně očekával, že zrovna v sekci duchovno se budou tříbit jiné názory než ty, jestli duchovno existuje :-) Duchovně založení lidé si také potřebují utřizovat své myšlenky a názory v diskuzi, ale pokud si mezi sebou povídají a do toho se nahrne početnější skupina skeptiků, kteří chtějí diskutovat o věcech, které zajímají je, tak to pro změnu ničí tu duchovní debatu. A nikdo tím nic nezíská, protože skeptik stejně zůstane skeptikem a duchovní človíčci si nepopovídají, protože jim tu debatu rozbijí.




Skepse je zdravá, není to automatické zamítnutí, nýbrž hledání důkazů.





Ano. Ale to je jen teorie. V praxi se právě ti tzv. skeptikové takto nechovají. Tento druh skepticismu, který popisujete je mi vlastní. A jak tak znám nejrůznější badatele z oborů za fyzikou, tak většina z nich uvažuje stejně. Oproti tzv. skeptikům je dělí právě ta druhá část Vaší věty: "hledání důkazů". My na rozdíl od tzv. skeptiků je hledáme a někdy holt také najdeme. Protože kdo hledá, ten najde. Ti tzv. skeptici důkazy nehledají - oni jen prostě a jednoduše odmítají vše, co se jim nelíbí. Proto je nazývám tak zvanými, protože oni se skepticismem nemají mnoho společného. Pusté odmítání všeho je skeptické možná z filozofického hlediska, ale ne z vědeckého.




Ovšem pravda je, že slovo "víra" vylučuje slovo "důkaz" už ze své podstaty.





Ano, to je z velké části pravda. Víra obecně je věc volby. Ale logicky to platí i naopak. Zrovna tak i nevíra, či ateismus je jen věcí volby :-) a není pro ně důkaz.


Není to ale pravda tak úplně. Protože znám hodně věřících včetně mě, kteří požádali Boha o důkaz a dostali ho. Bývají to ale důkazy ryze osobní povahy. Sám jsem byl velmi skeptický - nedokázal jsem si představit důkaz, který by mě mohl přesvědčit, protože vše lze vysvětlit mnoha různými způsoby. Uvažoval jsem tak, že i kdyby se přede mnou zjevil Bůh sám, vždy bych to mohl považovat za nějakou formu iluze: halucinaci, hologram mimozemšťanů ap. :-) Ať udělá cokoliv, vždy to budu moci vysvětlit jako zásah mnohonásobně vyspělejších ufounů. Každá rozvinutá civilizace působí na tu primitivní dojmem, že jsou bohové. Ve vlastní lidské historii máme spoustu konkrétních příkladů. Proto jsem si sám neuměl představit důkaz, který by byl nezpochybnitelný. Tohle jsem v motlitbě řekl Bohu a přesto jsem ho požádal o znamení, důkaz, jestli jdu správnou cestou. A On si způsob našel. Změnil něco konkrétního v mém nitru. Zpočátku jsem si toho nevšiml, až po několika dnech. A je to něco, co sám před sebou nemůžu nijak oddiskutovat ani vysvětlit. Pravda je, že i takový zásah by bylo možné připsat ufounům. Ale pokud by toto dokázali - změnit něco v lidské duši, tak jsou vedle člověka Bohy.




Mimochodem, vysadil jsem kolem rybízů a josty kvanta afrikánů kvůlivá mšicím. A ejhle, včera jsem musel vytáhnout (s největším odporem) pirimor. P.S.: Afrikánům ani rybízům jsem nezpíval :)





To by logicky proti mšicím nepomohlo :-) Pomohlo by to lepšímu stavu těch rostlinek - a tím by to možná ty mšice lákalo ještě víc :-))) (neznám mšičí :-) preference, možná se mýlím). Zkuste něco jiného. Zkuste se zamyslet nad tím, proč tam ty mšice jsou. A třeba vyzkoušet jestli to vůbec něčemu vadí. My také máme občas na něčem mšice a zatím jsem to vždy nechal být a nic negativního se nestalo. Pravda ale je, že jich tam bývá docela málo - kdyby došlo k nějaké rozsáhlejší invazi, pak by mi asi také nezbylo nic jiného než jedy.




Odpovědět