Jak cítit energie?

Diskuse, které nebyly zařazeny do kategorie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od QNX »

Richard Ruibar: Já bych řekl, že to obecně platí ......... ale i  takový duchovně pokročilý člověk si málomluvností, která stojí za pozornost, může pěkně koledovat. Vzpomínám si na jednoho mistra v klášteře. Každý týden tam byla příležitost k rozhovoru s mistrem, kde mu mniši pokládali různé závažné otázky .......při některých těch setkáních jsem si říkal, že by se nemohl divit, kdyby ho někdo přetáhl holí. On měl samozřejmě pravdu, ale jeho prostá a pokročilá odpověď se musela zdát tomu kdo s nějakým problémem přišel až moc prostá a moc pokročilá :-) Občas to byl dotaz na mnoho minut a pak odpověď 2-3 slova. Dodnes si pamatuju některé odpovědi jako třeba  "keep going" a "let it bee" ........ tihle zen buddhisti, to je pěkně vypečená cháska :-) ale je fakt, že v tom klášteře byla  fungující komunita a docela dobře jsem si dokázal představit, že bych tam zůstal ....... to se mi v žádné jiné komunitě nestalo. Hodně se tam meditovalo a pracovalo, ale mluvilo se velice, velice málo.


Sanča
Příspěvky: 159
Registrován: 23 úno 2012 07:03

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Sanča »

Nevím pánové zda nemluvnost značí "vždy" duchovnost, ale pokud to chápeme jako opak mnohomluvné ukecanosti, tak  asi ano.


Dobrý učitel žáka dokáže vést po cestách poznání pár slovy, zvláště v Zenu jde o duchovno poznané cestou a ne přijaté dogmatem. Mistr v Zenu působí spíše jako maják, aby se žák neztratil.


Mějte se


 


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od QNX »

Sanča: nemluvnost sama o sobě není příznakem duchovnosti, ale mnohamluvnost (to pseudoduchovní tlachání) je vždy příznakem neduchovnosti :-) Vlastně si nevzpomínám, že by se v tom klášteře někdy tlachalo. Asi tam opravdu fungovalo to poznání prostřednictvím vlastní životní cesty a tak nikdo z obyvatel kláštera neměl potřebu dělat na ostatní dojem jak je duchovně pokročilý. To je přesný opak internetových diskuzí. Proto se přikládním k názoru, že lepší je řešit kytičky, než nějaké duc-hovno


Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Romana SM »

QNX: To v tom klášteře asi nebyly ženy :-) pro ně může být ta cesta jiná, poněkud ukecanější.


Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Patrik Stach »

Znám i takové muže. Mnohomluvné :)


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od QNX »

Romana SM: Ženy tam byly, ale možná šlo o nějaký speciální druh s nízkou ukecaností.


Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Patrik Stach »

QNX: To je čirá utopie ;-)


Sanča
Příspěvky: 159
Registrován: 23 úno 2012 07:03

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Sanča »

Jednou jsem takovou ženu či spíše dívku potkal, strávila s námi v jednom srubu v horách, uprostřed grupy cca. 20 lidí celý víkend. Slyšel jsem za tu dobu od ní asi 30 slov, když jsme se loučili ji říkám, "Hanko, ty toho moc nenamluvíš, co?
Ona na to, .....ne." A odešla na vlak. P.S. A Jára Cimrman to nebyl:-)).
Patrik Stach říká:


QNX: To je čirá utopie ;-)





Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Patrik Stach »

Sančo, to jméno Hanka... to je matoucí. Vzpomeňte na Václava Hanku (a Josefa Lindu).


Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Jak cítit energie?

Příspěvek od Richard Ruibar »

:-))


Odpovědět