Přátelé, nepřátelé, soukromé zprávy

Diskuse, které nebyly zařazeny do kategorie.
Jiří Danihel
Příspěvky: 228
Registrován: 06 čer 2012 18:21

Re: Přátelé, nepřátelé, soukromé zprávy

Příspěvek od Jiří Danihel »

Marion: Dnešní svět se mi opravdu nelíbí. Přesněji stav lidské společnosti a to, co ta společnost páchá. Neřešit to mi připadá, jako bych spáchal sebevraždu. Byl bych tu zbytečný. Význam svého života vidím hlavně v neustálém boji za zlepšování špatně fungujících věcí. V tom směru mám raději techniku než lidi. Ačkoli nemá žádnou inteligenci (až na tu uměle naočkovanou), není tak paličatá a líná jako člověk. Netrpí předsudky, ani pokrytectvím. Čas na řešení lidských nešvarů nepotřebuješ. Je to otázka postoje. Věci se dají dělat dobře nebo špatně. A protože jsem měl o něco víc času to zkoumat, mohu s potěšením konstatovat, že když dělám věci správně, nakonec se ukáže, že jsem čas i jiné náklady ušetřil. I když to tak na první pohled nevypadalo. Když už sis našla čas napsat pár přízpěvků k tématu, které neřešíš, nejsi na tom s časem tak zle. Ostatně při manuální práci na farmě máš možnost současně přemýšlet. Já jsem se o tuto možnost z velké části připravil, protože mé zaměstnání spočívá v duševní práci a duševní multitasking fakt nezvládám. I tak si čas k zamyšlení najdu.


Co neřeším - narozdíl od zřejmě většiny lidí - jak dlouho budu živ. Ale na tom, jak budu žít a co a hlavně jak za tu dobu udělám, to budu řešit vždycky. Byť je velmi málo pravděpodobné, že se dočkám splnění svých snů, vím jistě, že když pro to nic neudělám, určitě se nesplní. Chabá naděje je pořád víc, než beznaděj. Beznaděj je smrt za živa.



Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Přátelé, nepřátelé, soukromé zprávy

Příspěvek od QNX »

Jiří Danihel: Vlastně máš pravdu. Kdyby si každý z těch 7 000 000 000 pozemšťanů určil tak vznešený cíl jako je změna nápisu na tlačítku webového formuláře, bylo by na světě krásně.


Uživatelský avatar
Marion
Příspěvky: 180
Registrován: 15 čer 2014 23:45

Re: Přátelé, nepřátelé, soukromé zprávy

Příspěvek od Marion »

Jsem chtěla napsat něco podobného, ale už nebudu rýpat...

QNX říká:


Jiří Danihel: Vlastně máš pravdu. Kdyby si každý z těch 7 000 000 000 pozemšťanů určil tak vznešený cíl jako je změna nápisu na tlačítku webového formuláře, bylo by na světě krásně.





Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Přátelé, nepřátelé, soukromé zprávy

Příspěvek od Romana SM »

Je to sranda, co všechno se dá řešit :-)


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Přátelé, nepřátelé, soukromé zprávy

Příspěvek od jarda bon jovi »

Přitom stačí, když nemůžete cokoli na světě změnit, můžete změnit vlastní úhel pohledu na tu věc a jste vychechtaný, a uvolněný.


Jiří Danihel
Příspěvky: 228
Registrován: 06 čer 2012 18:21

Re: Přátelé, nepřátelé, soukromé zprávy

Příspěvek od Jiří Danihel »

Nesnažím se jen změnit nápis na tlačítku. Jde mi obecně o správné používání slov. Řeč je zázrak, který znamenal ve vývoji člověka revoluci. Dal mu obrovskou výhodu komunikace na vysoké úrovni, narozdíl od skromné sady skřeků, čímž mu umožnil rychlou souhru při lovu, v boji i při společné práci. Volba slov na tlačítkách je součástí mé práce. A dobře vidím rozdíly v použitelnosti programových aplikací podle toho, jak výstižně se podařilo tlačítka popsat. Mně to zabere i několik hodin navíc podle rozsahu uživatelského rozhraní. Ale pak to šetří spoustu času každému, kdo s tou aplikací pracuje, protože nemusí každou chvíli louskat manuál nebo opravovat následky chybných kliknutí. Kolik z vás už proklelo autora tohoto formuláře pro vkládání příspěvku na konci stránky po kliknutí na tlačítko Odeslat? Stačilo by lépe zvolit jediné slovo a spousta lidí by neztratila pracně sepsaný příspěvek.


Současná společnost má málo starostí a spoustu jistot - to nejspíš už dlouho nepotrvá. Pak bude srozumitelná komunikace zase jednou z výhod, které rozhodují o přežití. Nebude čas půl hodiny rozebírat význam vyřčené věty. Spousta zbytečných přestřelek v diskusích na netu pramení jen z nepochopení toho, co někdo napsal. A otravuje to všechny, kteří by rádi diskutovali na dané téma. Jak vzplanou vášně, nějaké dodatečné pochopení ani nehrozí. Nikdo z nás nemá představu, jak dospět ke skutečné permakultuře. Co takhle začít jen s kulturou? Přestat se skrývat za anonymitu internetu, aut a jiných štítů chránících naše tváře před fackou a vyjadřovat se tak, jakoby ten, k němuž naše slova směřují, byl na dosah? Kdo neřeší volbu slov, komu je jedno, jak něco napsal a nechá každého z desítek až stovek čtenářů hloubat nad smyslem příspěvku, místo aby nad ním strávil sám o několik minut déle a napsal ho srozumitelněji, sděluje jasně, jakou má k ostatním úctu. Při takovém přístupu opravdu nemusí dumat nad významem slova "přítel", protože žádného opravdového nikdy nepozná. Je snad mezi vámi někdo, kdo považuje za přítele někoho, kdo jím pohrdá? K takovým lidem se jiní hlásí jen z vypočítavosti, ne z přátelství. Co na to PK designer QNX? Není víc perma, když ztratí o něco víc času jeden, než když to musí udělat stovky jiných? Není víc perma nepsat a nenutit ostatní číst příspěvky bez použitelného obsahu?


"Přítel" je jedno ze slov, které se týká těch druhých. Proto by se mělo používat opatrněji, než slova, která se týkají nás samotných nebo neživých věcí. Nadměrné užívání takových slov vede k jejich devalvaci. Obtěžoval by se někdo jet převzít státní vyznamenání, kdyby ho nosil každý?


PilotPM
Příspěvky: 130
Registrován: 29 bře 2013 12:08

Re: Přátelé, nepřátelé, soukromé zprávy

Příspěvek od PilotPM »

Vlasatej napsal dotaz směřující k provozovatelům webu. Nevím, proč někdo jako Mastňáček a QNX se musí snažit hned někoho zesměšnit. 


Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 260
Registrován: 12 srp 2013 12:53

Re: Přátelé, nepřátelé, soukromé zprávy

Příspěvek od Vlasatej »

Jiří, vyjádřil jsi to naprosto přesně, sám bych to takhle zformulovat nedokázal. Jen se obávám že plýtváme oba energií.



"Nic nemyslím jak říkám", "Vždyť je to jen virtuálně", "...asi se dost nudí", "Založ si vlastní systém..."  



Z toho až mrazí.



Znovu připomínám, že jsem pouze reklamoval nemožnost privátně vysvětlit proč nepřijmu nabízené přátelství.



Tak žijte dál jen virtuálně, říkejte něco co nemyslíte vážně, "přátelte se" a dál bádejte jak se tak dá trvale udržitelně žít :)



Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Přátelé, nepřátelé, soukromé zprávy

Příspěvek od QNX »

Jiří Danihel: Já s tebou souhlasím. Naprogramuj lepší systém než je ning a můžeš díky tomu stvořit lepší Permaweb.


Když jsem kdysi dělal sociální web pro PK organizaci, tak jsem zvažoval i Ning a zavrhnul jsem ho jako nevhodnou platformu (třeba i z důvodu nevhodně přeložených tlačítek a nemožnosti udělat změnu). Zvolil jsem tenkrát Joomla + JomSocial + hromádku dalších pluginů a pěkně jsem si ty tlačítka překládal do ČJ sám............. ale mohl jsem použít ning a pak nadávat na špatně zvolená slova.  Pokud má někdo problém se špatným systémem webu, tak ať použije lepší systém, nebo ať si vytvoří vlastní. 


Můj pohled na kulturu virtuálního světa? ....... Snažím se vyjadřovat přesně, ale zároveň počítám s tím, že všichni se přesně vyjadřovat nesnaží a další se nesnaží přesně chápat. Viz PilotPM, který má představu, že se někoho snažíme zesměšnit i když skutečnost je taková, že nám směšný připadá pouze ten "problém". Ne autor dotazu! (což je velice podstatný rozdíl). Prostě nežijeme v dokonalém světě, tak od toho světa dokonalost nevyžadujme ........ i když.... možná v dokonalém světě žijeme a ta nedokonalost je daná jenom naší vlastní nedokonalostí.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Přátelé, nepřátelé, soukromé zprávy

Příspěvek od jarda bon jovi »

No, vlastně ano, ten termín přítel je hodně postiženej inflací. Já byl onehdá na jedné akci a tam jsem se zamotal do svých rétorických kolenotočů a vylezlo z toho, že jsem s přítelem chlastal na znamení díků. Všiml jsem si, jak se opodál stojící bukvice olizovala jak mlsnej kozel.Mi nevadí tihlencti čtyřprocentní, když se tedy ne mne nějak nesápou, ale označit svého důvětného přítele veřejně za přítele je riskantní, i když jsem kdesi slyšel, že se na tom facebůku tím termínem čafstují lidé naprosto běžně.....Ale mojí povinností je, nepřistoupit na tu zprofanovanost termínů, jako je soudruh, přítel, občanské povinnosti a podobně.Nepůjdu s davem a dál budu mít své přátele a budu jejich přítelem, který ovládá mimosmyslovou komunikaci řitním otvorem.


Je ¨strašně dobře, že jsme nesrozumitelní.... představte si, že by ty miliony mimoňů chtěli najednou uctívat přírodu, jako my, chtěli by pozemky, jako my a žít jako my. Bylo by po přírodě , půdě, ideálech a přemet podlaha by se dal cestou trvalé udržitelnosti, s jeho reklamou na roundap*. Takhle nás, jako nedůležitý vzorek populace čeká relativní klid a pohoda.


Odpovědět