Přátelé, nepřátelé, soukromé zprávy

Diskuse, které nebyly zařazeny do kategorie.
Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Přátelé, nepřátelé, soukromé zprávy

Příspěvek od mastnacek »

U me se stala spousta chyb. Nevim no prijde me ze delas chybu s tema pratelstvima kdyz to zamenujes s realitou. Me to prislo chvili divny kdyz jsem musel pred odeslnaim PM pozadat o pratelstvi a kdyz me zadalo milion lidi o pratelstvi aby me mohli poslat PM. Ale to je tak vsechno co jsem okolo toho resil - neresil. Jsou dulezitejsi veci.





Vlasatej říká:

Pokud se veřejně vysmíváš někomu koho vůbec neznáš, tak se stala chyba někde ve Tvé výchově mastňáčku, víc to s Tebou rozebírat nebudu. Když se k tématu nedokážeš vyjádřit normálně a k věci, tak se nevyjadřuj. :) 


QNX jistě jsi si všiml, že se tu objevují mnohem absurdnější otázky, a navíc podle reakce některých uživatelů moje otázka zase až tak absurdní není. K druhé části Tvé odpovědi, ty jsi nějak zainteresován na provozu nebo technické správě toho webu? Pokud ne, pak nerozumím tomu proč mne odkazuješ do Kalifornie. Každý systém umožňuje nastavit určité parametry v základu. Já jsem pouze poukázal na určitý paradox, a můj příspěvěk víceméně směřoval k provozovatelům.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Přátelé, nepřátelé, soukromé zprávy

Příspěvek od QNX »

Vlasatej: Firma vlastnící tento web má sídlo v Kalifornii, proto jsem tě odkázal tam.


Uživatelský avatar
Marion
Příspěvky: 180
Registrován: 15 čer 2014 23:45

Re: Přátelé, nepřátelé, soukromé zprávy

Příspěvek od Marion »

Osobně mi nepřijde vůbec divné kliknou na jedno tlačítko "spřátelit se" pokud chci někomu napsat... Stejně je to povětšinou jenom virtuálně, takže asi není moc co k řešení.


A myslím si, že pokud má člověk čas řešit takové hovadiny, jako jedno možná nevhodně zvolené slovo na tlačítku, tak se pravděpodobně dost nudí... Ale pěkně to má udělané třeba gmail, kdy se přidává do kruhů a je možné rozlišit jestli je to okruh přátelé nebo jen známí, chovatelé atd... jenže to je řešení pro hrozně širokou skupinu lidí, tohle je konkrétně zaměřený web a tak je asi jasné, že se tu lidé schází za účelem načerpat konkrétní informace, ne? Tak proč řešit jedno slovo?



Radek Kalfus
Příspěvky: 19
Registrován: 30 dub 2014 20:46

Re: Přátelé, nepřátelé, soukromé zprávy

Příspěvek od Radek Kalfus »

To je furt dokola. Někdo něco řekne a sklidí výsměch. Jak na základce.


Ono když tě někdo zesměšňuje (byť virtuálně), tak to není úplně příjemné. To si pak jeden rozmyslí, než sem něco napíše. Takže nakonec diskutuje jen pár lidí, kterým takové mírně antisociální prostředí vyhovuje/nevadí... škoda.




Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Přátelé, nepřátelé, soukromé zprávy

Příspěvek od mastnacek »

Neprozivate to trosku moc? Dobre uz mlcim, je to vazna vec.

Radek Kalfus říká:


To je furt dokola. Někdo něco řekne a sklidí výsměch. Jak na základce.


Ono když tě někdo zesměšňuje (byť virtuálně), tak to není úplně příjemné. To si pak jeden rozmyslí, než sem něco napíše. Takže nakonec diskutuje jen pár lidí, kterým takové mírně antisociální prostředí vyhovuje/nevadí... škoda.







Radek Kalfus
Příspěvky: 19
Registrován: 30 dub 2014 20:46

Re: Přátelé, nepřátelé, soukromé zprávy

Příspěvek od Radek Kalfus »

mastnacek: Ani ne, jen jsem si tak dovolil zrcadlit situaci ;) ...asi to u mě bude profesní deformace.


Můžeme přeci tak nějak permakulturně pěstovat nejen zeleninu, ale i mezilidské vztahy, ne? Asi bych si na to měl založit nový vlákno, to by bylo rodeo :))


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Přátelé, nepřátelé, soukromé zprávy

Příspěvek od mastnacek »

Zaloz. Ale jestli tam budou psat precitliveli jedinci tak to moc sranda nebude. NEBERTE to tak osobne kdyz se vam v nejakym vlakne vysmeju, nic nemyslim jak to rikam :)

Radek Kalfus říká:


mastnacek: Ani ne, jen jsem si tak dovolil zrcadlit situaci ;) ...asi to u mě bude profesní deformace.


Můžeme přeci tak nějak permakulturně pěstovat nejen zeleninu, ale i mezilidské vztahy, ne? Asi bych si na to měl založit nový vlákno, to by bylo rodeo :))





Jiří Danihel
Příspěvky: 228
Registrován: 06 čer 2012 18:21

Re: Přátelé, nepřátelé, soukromé zprávy

Příspěvek od Jiří Danihel »

Na to téma jsem už psal mnohokrát na různých místech, ale zkusím to znovu a zase jinak v bláhové naději, že to někoho donutí k zamyšlení. Pokud na nějakém slově nezáleží, proč ho rovnou nezrušíme? Čeština je evidentně hodně komplikovaný jazyk a málokdo jej zvládá alespoň obstojně - jak je v diskusích na internetu dobře vidět. Zjednodušení jazyka by mohlo přinést větší pokrok, než marná snaha zvládnout jeho současný stav. Když se máme spolu bavit o čemkoli, rád bych vám rozuměl. A byl bych stejně rád, kdybyste rozuměli vy mně. Rozhovor ve stylu jeden o koze, druhý o voze je zbytečným plýtváním času. Spousta slov má několik různých významů. Třeba lžíce: jednu strkáme s jídlem do pusy, druhou si usnadňujeme obouvání bot a třetí se ohání zedník. Skutečný význam rozeznáme snadno z kontextu. Ale slova jako přítel, kamarád, láska, atd., znamenají něco výjimečného.


Když řeknu, že jsem byl na výletě s přítelem, je vám jasné, co tím myslím? Mělo by. Ale protože je dnes v módě označovat tím slovem též osoby, s nimiž se momentálně intimně stýkáme, aniž bychom vážně uvažovali o svatbě (proto to nejsou snoubenci), asi se zeptáte, jestli jsem na kluky? Za kamaráda se obyčejně označuje někdo, kdo si ode mne chce něco půjčit a předem počítá s půjčkou nenávratnou. Že by někdy měl něco udělat na oplátku i pro mne ani náhodou nepomyslí. Ale občas se stane, že se člověku nedaří. A tehdy se objeví lidé, o nichž člověk do té doby ani nevěděl nebo je alespoň nevnímal. A poskytnou mu nezištně pomoc. Ne půjčku. Jak jim má člověk říkat, aby si je ostatní nepletli se sexuálními partnery na jednu sezónu nebo s bandou vymetačů rodinných oslav, kteří vám jednou řevem zpestří noc před náročným pracovním dnem a jindy práci na zahrádce smradem z přepalovaného tuku ze zahradního grilu a žvaněním o všem, co vás nezajímá? Používejme pro objekty nízkého významu patřičných slov, abychom nemuseli urážet nebo kompromitovat ty, jichž si vážíme, slovy znásilňovanými.



Uživatelský avatar
Marion
Příspěvky: 180
Registrován: 15 čer 2014 23:45

Re: Přátelé, nepřátelé, soukromé zprávy

Příspěvek od Marion »

Na rovinu... možná se ti dnešní svět nelíbí, ale bohužel funguje tak jak funguje. Ty máš dvě možnosti, buď budeš dělat chudinku, kterýho každej okrádá, ignoruje atd nebo se trochu obrníš a budeš schopný některý věci neřešit... Víš kolik lidí mě třeba pomlouvá, protože jsem se stala v devatenácti neprovdanou matkou? Víš kolik lidí mi skoro denně nadává, že koza mečí, kohout kokrhá a koně když už se zvukově neprojevují tak aspoň smrdí? A tito lidé se stejně tváří jako mí přátelé... A myslíš si, že to mám čas nebo energii řešit? Ne nemám, neřeším to, to je totiž problém všech těch lidí ne můj. Pokud mi někdo něco ukradne, tak fajn, já mu to v mysli daruju a jdu dál, ať si to užije, šak on se svět nezboří. Pokud se někdo chce nazývat mým přítelem, budiž, ale označení na webu z nás skutečné přátele určitě neudělá, stejně jako nedělá přátelství to, že půjdu s někým třikrát na kafe, že? Za svých něco přes dvacet let si troufnu říct, že skutečné přátele mám dva a ani jeden nenavštěvuje permaweb, no ty by bylo smutné v té kolonce nikoho nemít, že?



Jo a dodávám, že třeba u mě nebyla čeština nikdy silná stránka, no a co? Tak jsem třeba zase vynikala v biologii a zeměpise...


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Přátelé, nepřátelé, soukromé zprávy

Příspěvek od QNX »

Jiří Danihel: Naprogramuj si vlastní systém a rozjeď na něm lepší "Permaweb".  Nejlepší by byl systém založený výhradně na piktogramech, aby náhodou někoho neurazilo nevhodně použité slovo. Já jsem se smířil s tím, že žijeme ve světě, kde jsou významy mnoha slov posunuté a často i úplně převrácené. Překládám si to v reálném čase do skutečných významů. Překlad slova "přítel" na permawebu, nebo na FB mi trvá asi tak 0,17ns a v případě prohlášení politiků stačí jednochuchá logika založená na použití invertoru a tam se vejdu do 0,46ps na jedno slovo. To je zdržení se kterým se dá v pohodě žít :-)


Odpovědět