Pěstování dýní

Vše o pěstování zeleniny
Odpovědět
jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Pěstování dýní

Příspěvek od jarda bon jovi »

tak určitě, ale  max 5 kousků ze sta, že by nějak paušálně, to určitě nee. Příčiny...


špatné osivo,, špatná půda, špatná závlaha nu a ještě, ešli sis s těma semínkama pěkně poplkala, než jsi je dala do hlíny.


ono, někdy je lépe méně, než více..........

Samodiva říká:


Já jsem chtěla slyšet, jestli se vám to taky stalo, že by ty rostlinky shnily...





PilotPM
Příspěvky: 130
Registrován: 29 bře 2013 12:08

Re: Pěstování dýní

Příspěvek od PilotPM »

Jo, taky se mi moc semen nevyvedlo, ale přisuzuji to špatné půdě. Odmítám si přiznat, že by to byla moje chyba. 

Samodiva říká:


Já jsem chtěla slyšet, jestli se vám to taky stalo, že by ty rostlinky shnily...





Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Pěstování dýní

Příspěvek od Patrik Stach »

Muškátová mi letos nevylezla ani jedna. Pravda je, že semenům byly dva roky, ale tomu bych význam nepřikládal.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Pěstování dýní

Příspěvek od jarda bon jovi »

i jen přikládej. Záleží, jak staré semínka jsi koupil a jak dlouho byla v pytlíku, jak dlouho u tebe se povalovala a po čtyrech letech se dá mluvit o nulové klíčivosti.




Patrik Stach říká:


Muškátová mi letos nevylezla ani jedna. Pravda je, že semenům byly dva roky, ale tomu bych význam nepřikládal.





Samodiva
Příspěvky: 114
Registrován: 16 dub 2013 22:58

Re: Pěstování dýní

Příspěvek od Samodiva »

Nakonec jsem zjistila, že semínka hokaido byla vyžraná drobnými bílými červíky, nevím, co to bylo zač, asi to bylo v hlíně. A muškátové zčásti zplesnivěly a některé se snažily růst, ale za ten měsíc jim vyrostl klířek 2 mm. Ubohé. NEvím, do čeho to příště nasadím, když kompostová hlína selhala...


Uživatelský avatar
Neon Proto
Příspěvky: 90
Registrován: 06 dub 2011 19:43

Re: Pěstování dýní

Příspěvek od Neon Proto »

Kompostová hlína malokdy selže. A on to není ani žádný konkrétní pojem ten "kompost". Je rozdíl jestli zkompostuju kůru a nebo například 3 druhy hnoje, kůru, trávu, byliny. Prostě kompost můžeš udělat na milión způsobů, přičemž ten, kde je mix více druhů látek je lepší. Takže si udělej jiný kompost, který nezklame.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Pěstování dýní

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

to není vlivem kompostové hlíny samotné ale patrně byla zamořena nějakým škůdcem...snad smutnicí nebo čím...smutnice jsou horší jak komunisté či ubytovna pro cikány...mělas tu zem třeba propařit...


Samodiva
Příspěvky: 114
Registrován: 16 dub 2013 22:58

Re: Pěstování dýní

Příspěvek od Samodiva »

Mám další problém: dýně už spokojeně rostou a kvetou, ale květy následně vadnou, schnou a stopka, která po nich zbyde, vypadá jako ohnilá - plod samozřejmě žádný. Čím to může být?



PilotPM
Příspěvky: 130
Registrován: 29 bře 2013 12:08

Re: Pěstování dýní

Příspěvek od PilotPM »

Nemůže to být tím, že se jedná o samčí květy?
Někdy se samičí přidávají až později, i když teď už je nejvyšší čas.

Samodiva říká:


Mám další problém: dýně už spokojeně rostou a kvetou, ale květy následně vadnou, schnou a stopka, která po nich zbyde, vypadá jako ohnilá - plod samozřejmě žádný. Čím to může být?






jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Pěstování dýní

Příspěvek od jarda bon jovi »

Ano, samčí květy mají delší stopku a samičí vedlice krátkou....

PilotPM říká:


Nemůže to být tím, že se jedná o samčí květy?
Někdy se samičí přidávají až později, i když teď už je nejvyšší čas.

Samodiva říká:


Mám další problém: dýně už spokojeně rostou a kvetou, ale květy následně vadnou, schnou a stopka, která po nich zbyde, vypadá jako ohnilá - plod samozřejmě žádný. Čím to může být?









Odpovědět