Pěstování dýní

Vše o pěstování zeleniny
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 260
Registrován: 12 srp 2013 12:53

Re: Pěstování dýní

Příspěvek od Vlasatej »

prostě kdyby měl někdo Lunga Piena di Napoli, nebo Lunga Invernale di Napoli, nebo Lunga di Napoli, ozvěte se, rád směním za semena tabáku, durmanu atd :)


Samodiva
Příspěvky: 114
Registrován: 16 dub 2013 22:58

Re: Pěstování dýní

Příspěvek od Samodiva »

No já nevím, letos se prostě všechno nějak... kazí. Dýně se mi rozrostly jako blázen, kvetou taky hojně, ale od prostředka schnou, podobně jako okurky, asi ruda, nepoznám to.


Jestli budu mít tak dohromady 5, budu ráda. Tolik zbytečného času a námahy.



Vlasatej: nač je vlastně dobrý druman - krom obluzování?


Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 260
Registrován: 12 srp 2013 12:53

Re: Pěstování dýní

Příspěvek od Vlasatej »

asi k něčmu bude, když tu stále ještě je :). Je to hlavně pěkna kytka, tlumí křeče a snižuje napětí svalstva, byla využívána při astma záchvatech ...


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Pěstování dýní

Příspěvek od QNX »

Jeden z našich dýňových záhonků, tento je zrovna experimentální s mulčem ze štěpky.  Menší deficit živin tam je, ale  s tím se dalo počítat. Padlo tam pár kubíků štepky a ta si z půdy něco vezme ........ale jinak spokojenost, dýně budou. V pozadí stěna sluneční pasti, která se postupně mění v jedlý prales :-)



Martin Lipenský
Příspěvky: 44
Registrován: 11 led 2012 16:52

Re: Pěstování dýní

Příspěvek od Martin Lipenský »

Co slimáci? Stačí na všechno běžci? Nebo ty hlístice? U nás jsme zkoušeli pokus - omyl různé metody, nakonec zafungoval až ferramol, ale to se docela prodraží:(


No a představa, že bychom měli obcházet  pravidelně nějakých 100 - 200 m2 a dosypávat další a další, to je zase spousta času:(




Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Pěstování dýní

Příspěvek od QNX »

Martin Lipenský:


1) Ta štěpka slimákům vyhovuje mnohem méně než sláma a karton.


2) Běžci fungují, ale měli jsme výpadek po návštěvě lišky. Musel jsem vysedět nové.


3) Ferramol funguje. Prodraží se, ale dá se udělat i doma za zlomek ceny kupovaného.


4) Mám šikovnou ženu, která se o ty rostlinky postarala.


Samodiva
Příspěvky: 114
Registrován: 16 dub 2013 22:58

Re: Pěstování dýní

Příspěvek od Samodiva »

Díky za info; safra, proč jsem to vyhodila? Teď by se mi hodil...

Vlasatej říká:


asi k něčmu bude, když tu stále ještě je :). Je to hlavně pěkna kytka, tlumí křeče a snižuje napětí svalstva, byla využívána při astma záchvatech ...





Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Pěstování dýní

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

mít doma malé děcka asi bych tu taky vyhodil...


Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 260
Registrován: 12 srp 2013 12:53

Re: Pěstování dýní

Příspěvek od Vlasatej »

Tak mi napiš adresu na e-mail:  zaodvoz zavináč hantec tečka cz a já ti pár kusů pošlu v obálce.

Samodiva říká: Díky za info; safra, proč jsem to vyhodila? Teď by se mi hodil...


Samodiva
Příspěvky: 114
Registrován: 16 dub 2013 22:58

Re: Pěstování dýní

Příspěvek od Samodiva »

Díky za ochotu, ono to v okolí roste, takže si to nasbírám - jen co budu moct...



Vlasatej říká:


Tak mi napiš adresu na e-mail:  zaodvoz zavináč hantec tečka cz a já ti pár kusů pošlu v obálce.

Samodiva říká: Díky za info; safra, proč jsem to vyhodila? Teď by se mi hodil...





Odpovědět