Hydroponie + chov ryb.

Vše o pěstování zeleniny
Uživatelský avatar
kudlanka
Příspěvky: 17
Registrován: 24 dub 2012 10:15

Re: Hydroponie + chov ryb.

Příspěvek od kudlanka »

popisu fungovani maji tam "bublifuk" co ty bubliny porad vytvari dole u zeme se to zmeni na vodu a bubliny stale pribivaji odshora, bubliny jdou vetsinu casu na jednu stranu (severni/tu chladnejsi) na noc se pak bubliny tvori na obou stranach oblouku aby se uchovalo teplo uvnitr. je to velice zajimave ale maji to v UK. pri -5°C to s bublinama na bou stranach udrzi teplotu mezi 15-19 °C v -30 to zamrzne imho. muselo by se to opet na nase podminky upravit.





Uživatelský avatar
Urban Grower
Příspěvky: 67
Registrován: 06 kvě 2012 21:23

Re: Hydroponie + chov ryb.

Příspěvek od Urban Grower »

Toho halamu mám na disku jinak je to Aquaponics made easy Murray Hallam, nedaří se mě to ale nikam nahrát vždycky to spadne, zkusím to zítra z jiného PC.


Jo a tu tajnou zbraň znáte? http://www.youtube.com/watch?v=dGxoBpUfSOM


Jinak existuje ještě vermiponie nebo vermaponie: http://www.youtube.com/results?search_query=vermiponics&oq=vermapo&gs_l=youtube-reduced.3.0.0i10j0j0i10l2.206004.210388.0.212204.7.7.0.0.0.0.204.859.4j2j1.7.0...0.0...1ac.1.owfGi8R6xZo



Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Hydroponie + chov ryb.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

1 můj kolega z anglie mi toho halamu chtěl stáhnout a nikde na to nemohl narazit...a tu knížku k tomu náhodou nemáš,  ogare...??? s těma žížalama to je snad normální, ne...??? akorát mě mate to, že by žížaly žily a prospívaly ve štěrku, kde nemohou dělat své chodbičky a při tak vysoké spodní hladině vody...a jaký to má i ůčel, když myslím je jednodušší přisypat na záhon dobrý kompost nebo vermikompost a ještě když vememe v ůvahu, že při hydroponii si rostliny berou živiny z vody obohacené o ně a tudíž žížal v tomto prostředí není vůbec třeba...??? znám vermikompost a ve španělštině jsem četl několik publikací o něm ale zase přeložených z italštiny...je o tom několik knížek...ale vermiponie - vermaponie slyším, teda čtu, po 1...já si myslím, že někdo vždy opráší staré věci známé po dekády a staletí nebo je objeví ve starých knížkách, zredaktuje je nebo poupraví pro městské neoruralisty, dá těm věcem nějaký název a 1 se pak diví, že věc, kterou pokládá celý život za normální, je objev...!!! jako třeba ten " slepičí traktor " , kterýžto název údajného" permakulturního vynálezu " mi zcela pije krev...!!! obyčejná ohrádka - košatina pro slepice, známá po staletí...ale to už je jiná věc...


Uživatelský avatar
Urban Grower
Příspěvky: 67
Registrován: 06 kvě 2012 21:23

Re: Hydroponie + chov ryb.

Příspěvek od Urban Grower »

Stáhnul jsem to přes torrenty, ta knížka by se asi taky dala najít, zítra to pořeším. Slepičí traktor nechceme slepičím traktorem :), imho slyšels už o králičím traktoru :).


V ČR žijou žížaly i na dně potoků takže bych ve vodě neviděl problém. Navíc ten systém je něco jako ebb&flow takže nejsou pořád ve vodě. Pokuď dokážou žížaly pomoci nitrifikačním batekteriím v zpřístupnění živin pro rostliny tak proč jich nevyužít? Žížaly samy o sobě mají ve střevech asi 4 druhy bakterií které pomáhají v přeměně látek. Navíc je to dobré krmivo pro ryby, když jich bude moc vemeš elektriku, zapojíš, sesbíráš, a máš zdroj masa pro svoje rybky :).



Rozhodně je Aquaponie cesta ale chce to vyřešit celoroční provoz, i když ty tilápie by měli být za 7 měsíců hotový tak to stejně není ono, hodně času zabere právě nastavení podmínek jinak řečeno biotopu chcete-li.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Hydroponie + chov ryb.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

o zužitkování nadbytku hlist bych obavy něměl...jak je zužitkovat je mnoho způsobů...kachny, slepice, ryby...v potoku jsem žížaly občas viděl ale to tam asi se dostaly nějak omylem...a nebo již byly bledé, utopené...no a tilapie zrovna v česku chovat nemusíš, pokud nemáš k dispozici vytápěný celoroční skleník nebo zimní zahradu...můžeš experimentovat se pstruhy nebo býložravými druhy ryb...v německu tak prý chovají i kapry aj...takže by sis mohl svého kapra karla, mohl vychovat sám...o králičím traktoru jsem naštěstí neslyšel, ale třeba tak nějaký permakulturní neorurální teoretik a diskutér z čajovny, mohl nazvat běžnou králičí ohrádku v zahradě, která se mimochodem vůbec nedoporučuje v návaznosti na nemožnost zabránění přenosu nemocí bodavým hmyzem...s 1 zakrslým králíkem by to šlo ale ve větším množství, nikoliv...jakožto ani nelze dlouhodobě chovat králíky v ekorežimu...možná tak 1 příznivý rok ano, ale zcela určitě ne dlouhodobě...já ale ani nejsem nějaký expert přes PC a tak jsem v jeho užití dosti omezen...zatím asi se nikdo neobjetoval a nekoupil ty halamsovy materialy přes amazon a nepověsil to na web...kdyby to bylo ve španělštině, tak bych si to již dávno pořídil, ale v angličtině...???


Uživatelský avatar
Urban Grower
Příspěvky: 67
Registrován: 06 kvě 2012 21:23

Re: Hydroponie + chov ryb.

Příspěvek od Urban Grower »

Tak už to sosám objevil jsem ještě jedno video a 2 knihy.


Kapr Karl je tady: http://www.youtube.com/watch?v=JwY9VCE90o0


Králíky a permakulturní neorurální teoretiky radši nebudem řešit je to OT.


U kroužkovců probíhá příjem kyslíku přes pokožku takže stačí dostatečně okysličená voda.


Jinak hodně ispirativní je i kanál tohodle ogara: http://www.youtube.com/user/web4deb


Co se týče AJ tak to pochopí i méně znalí jazyka když se mu koukáš pod ruce ale samozřejmě to není ono.


Vytápěný skleník ani zimní zahradu nemám takže budu muset vymyslet jiné řešení, viděl jsem i městskou farmu kde to měli v hale s prosklenou střechou a přisvěcovali ledkama na pojezdech, no uvidíme. Jako akvaristu a zahradníka mě to hrozně zajímá a snad se najde nějaké řešení, ty výnosy co v tom má jsou obdivuhodné a hlavně je to čistá organika, když použiješ chemii zabiješ ryby.



Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Hydroponie + chov ryb.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

to je ono co jsem viděl o tom městském zahradničení a že tam mají kapry...


Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Hydroponie + chov ryb.

Příspěvek od Martin Gross »

Hydroponie je skvělá. Jakmile zjistíme, jak ve střední Evropě zvládnout období od Vánoc do prvního máje. Jak to dělat v zimě. Skleník není z nejlevnějších staveb, zateplení jiným způsobem taky.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Hydroponie + chov ryb.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

no, nějaký takový jako skleník nebo co se tomu podobá, je možno stlouct ve stylu pata + mata ze starých oken z bouraček nebo jak lidi mění kastlíková okna za ty hnusné a kýčovité z plastu...ale většinou hovada, ty rámy rozřežou...estetická úroveň však z takových různých oken ovšem jde trochu stranou...chov kaprů nebo býložravých tolstolobiků by snad neměl být problém ani přez zimu, si myslím...a jak tam v tom klipu v pohodě odchovali cca 50 kaprů, tak to by ti na samozásobení mělo snad stačit, ne...???


Uživatelský avatar
Urban Grower
Příspěvky: 67
Registrován: 06 kvě 2012 21:23

Re: Hydroponie + chov ryb.

Příspěvek od Urban Grower »

Tak halama je tady https://mega.co.nz/#!YQ53TJqD!SPNFVDfbVsBBQlldboU0vwwbvsBKCu2RL15qEksupxQ


Na stáhnutí použijte Google Chrome.


To druhý video je zaheslovaný a nedaří se mě stáhnout heslo, takže budu hledat jiný torrent, časem to sem hodím.



Odpovědět