Hydroponie + chov ryb.

Vše o pěstování zeleniny
Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Hydroponie + chov ryb.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

myslím že by stálo za vyzkoušení v českých  podmínkách tzv. aquaponii...velice názorný a vševysvětlující návod lze nalézt na googlu, když si zadáte - murray hallams , lze zakoupit i nstruktážní dvd...v evropě se to také již praktikuje...


Uživatelský avatar
kudlanka
Příspěvky: 17
Registrován: 24 dub 2012 10:15

Re: Hydroponie + chov ryb.

Příspěvek od kudlanka »

urcite se na to chystam, u nas se ale musi rybam topit (nelze pouzit klassickou a oblibenou Talapii) nebo potom nasadit do rovnice drave ryby  - pstruh, okoun apod., ktery vydrzi chlad.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Hydroponie + chov ryb.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

no, můžeš to zkusit ve vytápěné zimní zahradě...nebo si postav eartship...v jeho skleníku to můžeš praktikovat...ale četl jsem už i informace o tom, že se toto nějaké hnutí začíná prosazovat snad i v rakousku či německu...nevím přesně...viděl jsem jen někde fotku, že si měšští neoruralisté někde na dvoře mezi bloky postavili společný skleník a měli tam i kapry...možná že by tak šel chovat i tolstolobik coby býložravec...skleník či zimná zahradu můžeš vytápět štěpkou vyrobenou z odpadu z pasek...konec konců, můžeš chovat i karasy...ti vydrží i zamrznutí do ledu...


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Hydroponie + chov ryb.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

myslím, že by stálo za to vidět ta instruktážní videa od toho halamy z austrálie a pak tu technologii upravit na čs. podmínky...což je asi jen vyřešit levné vytápění  v zimním období...nebo si to zajet občíhnout vedle do rakouska či německa...na jejich webech se to dá patrně lehce najít...já ale německy netento...


Uživatelský avatar
kudlanka
Příspěvky: 17
Registrován: 24 dub 2012 10:15

Re: Hydroponie + chov ryb.

Příspěvek od kudlanka »

vsak ja to video videl... :)


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Hydroponie + chov ryb.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

ale které...??? kolega by mi to koupil a poslal...nemáš to náhodou někde okopírované...??? kdes k tomu přišel...??? má tam ten halama toho více...a i knížku - aquaponics gardening...co jsem tak zahlédl v ukázkách, tak taky používá ty 1000 l. nádrže v klecích, co se tady nabízejí v inzerátech po 1000 kč...ale dá se to vybudovat i z fošen a pak vyložit folií...lze nalézt xxx příkladů, jak to vybudovat...


Uživatelský avatar
Urban Grower
Příspěvky: 67
Registrován: 06 kvě 2012 21:23

Re: Hydroponie + chov ryb.

Příspěvek od Urban Grower »

Ta teplota bude problém ani ne tak u zeleniny jako u ryb, řešil bych skleníkem z makrolonu z jižní strany jako u Eartship nebo na plochou střechu a ryby v obou případech do chalupy.


Co říkáte na tohle ?


http://translate.google.cz/translate?sl=en&tl=cs&js=n&prev=_t&hl=cs&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fmidwestpermaculture.com%2Fself-study-more%2Fpermaculture-greenhouse%2Fgreenhouse-description%2F


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Hydroponie + chov ryb.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

já bych spíše řekl, že teplota je podstatnější u těch pěstpvaných rostlin...mnoho teplomilných rostlin třeba při poklesu teploty na cca + 7 - 10 st. zastavuje růst ( nebo nějak omezuje ), ale rybám to nevadí...sice taky asi přestanou přijímat potravu na určité teplotě, ale to by se dalo vyřešit výběrem vhodného druhu ryb a zeleniny pro každé podmínky...


co to je za izolační pěnu, co tam aplikují mezi ty vrstvy pláště foliovníku...???


Uživatelský avatar
kudlanka
Příspěvky: 17
Registrován: 24 dub 2012 10:15

Re: Hydroponie + chov ryb.

Příspěvek od kudlanka »

ta izolacni pena jsou mydlove bubliny :D


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Hydroponie + chov ryb.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

a ty mýdlové bubliny přece musí splasknout, ne...??? škoda, že to není přeloženo do španělštiny nebo češtiny...ty překladače jsou většinou na zcela nic...


Odpovědět