Brambory v přírodě

Vše o pěstování zeleniny
Uživatelský avatar
Jan Halík
Příspěvky: 17
Registrován: 13 dub 2010 23:20

Brambory v přírodě

Příspěvek od Jan Halík »

  S brambory jsem učinil takový pokus , zda-li by obstály v přírodním ekosystému. prostě usadíte-li hlízy do společenstva planých rostli, jestli by brambor měl šanci zplanět ?-  neměl. Zpravidla do 2 let rostliny zanikly. Zvolil jsem odrůdu Walfi,která se mi zdála blízká planým původním druhům - měla hodně natě, bohatě kvetla a plodila (bobule). Možná by se déle udržely v chudých kamenitých půdách, bez velké konkurence jiných rostlin. Musím si ještě zjistit v jakých podmínkách rostou jeich planí předchůdci a zkusit jiná stanoviště.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Brambory v přírodě

Příspěvek od QNX »

Mám podobnou zkušenost. Vydrží pouze pár let.

Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Brambory v přírodě

Příspěvek od Martin Gross »

Schovat si "rajčátka" - plody a na jaře vyset. Schovat v teplotě cca 5-15`C. Skladovaná mi nevyklíčila. Čerstvě vydlabaná z plodů, které jsem na jaře ještě našel, někde zapadlé, vyklíčily zatím dvě rostliny. A po těchhle zmrzlých dnech už asi nic dál  nebude.

Uživatelský avatar
Ján Štefko
Příspěvky: 48
Registrován: 15 lis 2011 18:19

Re: Brambory v přírodě

Příspěvek od Ján Štefko »

a čo tak skrížiť s topinamburmi 


alebo pohľadať v ponukách pestovateľov pôvodných odrôd odrodu čo rastie ako topinambura, ked zemiakov je iba v Andách vyše 1200druhov.


bobek
Příspěvky: 125
Registrován: 09 bře 2010 09:27

Re: Brambory v přírodě

Příspěvek od bobek »

Ján Štefko: Už nečtu tvoje grafomanské bláboly, třeba o parních strojích. Ale asi dělám chybu a o hodně přicházím. Jsem zabedněnec kterého by prostě nenapadlo zkoušet křížit rostlinu z čeledi lilkovitých s rostlinou z čeledi hvězdnicovitých. Dík za to že jsi mi konečně otevřel oči...


 


Uživatelský avatar
Ján Štefko
Příspěvky: 48
Registrován: 15 lis 2011 18:19

Re: Brambory v přírodě

Příspěvek od Ján Štefko »

Tak nečti, ja nikoho do ničoho nenútim. Nechápem prečo by nešlo krížiť lilkovité s hvězdicovými, za pomoci genového inžinierstva je možné previesť vlastnosti medzi rôznymi druhmi. A okrem klasického genového inžinierstva sú na to aj iné metódy. Koho to zaujíma uvediem zopár perličiek o home made genovom krížení, za správnosť citácií zodpovednosť ale brať nejdem:


- Citujem z jedného staršieho fóra "Rozpoviem vam jeden pribeh kt. nam hovoril jeden docent na prednaske:
Ked vedci skumali genetických predkov pšenice zistili, že má viacero predkov, ktorý boly v podstate take nieco ako tráva napr. Psiarka lúčna, timotejka lúčna, lipnica a pod. Už si presne nepamätám ktoré to boli a ani kolko. Zásadný problém bol v tom že pokope sa nachádzali iba na jednom mieste okolo hory Arrat. Jeden japonský profesor celú svoju karieru univerzitného profesora založil na tom, že skúmal ako mohlo vo voľnej prírode prebehnúť také krýženie aby vznikla pšenica taká ako ju poznáme. No nepodarilo sa mu to do smrti objasniť. ( zámerne sa vyhnem slovu že sa to nedá). Dokázal to však modernými metodami ako vznikajú neslávne GMO.
A ešte jedna záhada: Kukurisa ako ju poznáme nie len u nás v európe ale aj v J.Amerike z vykopávok, má jednu zaujímavú charakteristiku. Nedokáže sa sama a ani za pomoci divej zvery množiť. Takže je odkázaná na zásah človeka kt. ju zasadí do zeme. Dokázali majovia a aztékovia šlachtiť? Prečo sa o tom viacej nehovorí????"


- Ja som zase čítal v jednej knihe o Pyramídach od Babanina, by som povedal aj presne ktorá (vydali sa 3 časti) ale som ju požičal a nedostal speť ale nevadí. No a tam sa písalo že istý ruský vedec robil také pokusy. Mal 2 pyramídy každú v jednej miestnosti a boli prepojené medenou trubkou vo vrcholoch. Pod jednou piramídou bola umelá liahen vajca na kura. A pod druhou tá bola večšia sedel dlhší čas niekolko dní počas vývoja kuraťa vedec ktorý robil daný pokus a čuduj sa svete vyliahlo sa kura ktoré miesto peria malo vlasy. Avšak najskôr to skúsil tak že pod jednou bola kačica a pod druhou vajce sliepky a vyliahlo sa sliepkokačka kríženec. Tomu vedcovi to potom zatrhly resp. nepametám viac, bolo to tam n a2-4strany. Takže akú metódu kríženia používali naši predkovia keď sa objavujú v rôznych zdrojoch kríženci zvieraťa a človeka to síce nevieme ale keď sa pozrieme čo sa dnes rodí znečistením životného prostredia tak sa to nemusí javiť tak nemožné. 


- Taktiež je možné použiť telegoniu, teda ak to nie je vymysel. citujem: 


Telegonie je jev, na který prvně v moderní době narazil anglický věděc, současník Charlese Darwina, i když naši předkové jej znali již před tisíceletími, a také díky tomuto poznání se řídili zákony RITA. Tento věděc, současník Darwina, provedl následující pokus: nejprve skřížil čistokrevnou klisnu se zebrou, jak se dalo čekat k oplodění a graviditě nedošlo.


Poté tutéž klisnu skřížil s plnokrevným hřebcem. Narozená hříbata měla po stranách stopy pruhů, ačkoliv geneticky se jednalo o stoprocentní plnokrevníky. Nabízí se otázka, platí toto i pro lidi? Odpověd zní ano, a bylo na toto téma provedeno mnoho pokusů vesměs ve čtyřčicátých letech, ale ty byly vědou "zapomenuty", neb se to nehodilo do plánované změny společenského názoru na téma volného sexu (hnutí hippies, květinových dětí apod.)


Potvrzení tohoto nastalo i jedním kuriózním způsobem během olympiády v Moskvě v roce 1980, kdy se do země poprvé po velmi dlouhé době dostalo množství "exotických" cizinců - sportovců, nepochybně velmi atraktivních pro ruské atletky. Něteré děti narozené třeba i o mnoho let později tehdejším ruským sportovkyním a atletkám vykazovali různé znaky jiných ras (zešikmené oči, barva kůže, například), i když jejich biologický otec a matka byli stoprocentní rusové.


Protože člověk se sekládá z fyzického, a několika dalších materiálních těl, ve skutečnosti fyzické tělo tvoří pouze asi 5 procent "člověka", vše ostatní a důležitejší se nachází ve vyšších materiálních tělech. Během prvního pohlavního kontaktu ženy dojde i ke komplexní energgetické výměně, "otisku" materiálních těl partnera. Dítě této ženy, narozené třeba i o mnoho let později, je nezávisle na tom kdo je biologický otec, z 95% potomkem prvního partnera, a pouze ze zbylých 5% (fyzické tělo + geny) je potomkem biologického otce. To je důvod, proř naši předkové tak dbali na dodržování zákonů RITA - měli velmi jasno v tom, jaké důsledky na budoucnost rodu by mělo jejich nedodržování.


zdroj http://www.cez-okno.net/clanok/dnk/telegonie a trochu rozvedené sú tie myšlienky ešte tu http://www.vedy.sk/sk/folder18.php


bobek
Příspěvky: 125
Registrován: 09 bře 2010 09:27

Re: Brambory v přírodě

Příspěvek od bobek »

Ján Štefko: dostal jsi vycházku nebo jsi utekl ?


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Brambory v přírodě

Příspěvek od jarda bon jovi »

Tak já si především myslím, že došlo k záměně nějakého matrjálu k hulení a autor nevědomky nacpal do čulumu  směs hypermanganu a střelného prachu či korditu, nebo okysličovadlo do raketových motorů. Následně inhaloval jako konopí a .....v tom se to stalo.Mozek mu vyletěl zadnicí ven....


Jedná se samozřejmě o recesi, o mystifikaci a kdesi v dálce nekdo brečí smíchy, co nevymyslel za koninu. Pochopitelně že to fungovat nemůže, důkazem budiž plemenitba zvířat......


Uživatelský avatar
Ján Štefko
Příspěvky: 48
Registrován: 15 lis 2011 18:19

Re: Brambory v přírodě

Příspěvek od Ján Štefko »

utiekol som, ale ďaleko som sa asi nedostal, zas si pripadám ako tam


Uživatelský avatar
Ján Štefko
Příspěvky: 48
Registrován: 15 lis 2011 18:19

Re: Brambory v přírodě

Příspěvek od Ján Štefko »

Tak ono na všetko sa dá pozrieť z rôznych uhľov pohľadu a ak je ten pohľad založený iba na základe súčasných poznatkov, objavov, vedy tak by už nebol žiaden pokrok, lebo by sme mohli prehlásiť všetko čo nie je známe nie je možné. Zoberme si takové mutácie vplyvom radiácie, chemických látok keď sa narodia trojnohé kurence a čo ja viem čo. Môžme tiež povedať že to nie je možné keď nevieme s určitosťou popísať daný dej ani predpovedať aká mutacia vznikne.


Pravdupovediac ale ono zároveň sa na takýchto metafizicko náboženských veciach bavím ale zároveň som opatrný v záveroch a pozerám sa na vec komplexne. Na všetkom môže byť niečo pravdy, a mna vždy zaujíma príčina. Za snahu poznať pravdu sa nemusím hambiť. Ak zistím že si daný človek všetko vymýšla resp. mieša realitu s fikciou tak viem na čom som. Ale snažím sa nerobiť si hneď názor. Chce to viac štúdia. A nakoniec ale vždy pravda vypláva napovrch. Uvediem príklad. Mnohý ľudia básnia o Anastasii, tak som si prečítal jednu knihu, človek si povie, fajn nakoniec možné je všetko, potom začnem čítať druhú a začne mi to liezť hore krkom, hovorím si to nemá logiku, to sa predsa nemože stať, takto život nefunguje a zrazu mi všetko doklapne. Dokonca v tej knihe nájdem priznanie autora kníh že si tú postavu vymyslel aby mal nejaký pútavý príbeh k lepšiemu predaju jeho olejčekov a iných výrobkov z cédra. Ale že nakoniec zistil že jeho knihy ludia velmi inšpirujú tak v tom pokračoval a písal dalej. Sám sa inšpiroval čítaním z mnohých kníh o ludových tradíciách a histórii. To že mnohé v tom je aj vymyslené a niekto to napadne u zástancov anastasie donúti ich stať sa slepými zástancami fanatikmi lebo to chcú obhájiť, chcú si vlastne obhájiť svoje ego, svoju hrdosť. Ale nakoniec cez zopár utrpení to pochopia všetci. Potom som ešte našiel na webe že sa merge súdil s niekým o autorské práva na anastasiu lebo aj ten druhý chcel písať o tej postave. Súd megre nakoniec prehral s odovodnením niečo v zmysle ak je to vymyslená postava nemôže si na nu nárokovať autorske pravo. Je to kdesik na webe.


Odpovědět