Pěstování brambor v posekané trávě

Vše o pěstování zeleniny
Odpovědět
RADIM BUFFALO TOBIAS

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

jak pořežeš nať...??? nechápu...musíš přece nechat tu nať zakvést, ne...a jak pak uscne, mohl bys sklízet...v dánsku ale tu ještě zelenou nať záměrně ničí a žerou jen ty malé kobzole...ty veliké skrmujou dobytku...psala mi to 1 známá co tam maká na farmě...tady drobné vyřazujou a tam zase naopak...

Patrik Stach říká:

Také to beru jako experiment. Vloni jsem postavil ohrádku 1x1 metr a dal do ní pět brambor. Dosypával jsem jen jednou na výšku 30 centimetrů a kromě zalévání se o brambory nestaral. Sklidil jsem dva kýble krásných zdravých brambor. Letos má ohrádka 40x40 centimetrů, brambor je v ní opět pět. Dosypávat budu častěji a výš, na střídačku zeminu a kompost, podle návodu někde z webu prořežu i nať. Na sklizeň jsem zvědavý :)

Patrik Stach

Příspěvek od Patrik Stach »

Někde (jen letmo) jsem zahlídnul nafocený postup, že nechají jen jednu nať na bramboru. Hm, teď jsem to dohledal a lépe a v klidu si to přeložil :) Neodstraňuje se, jen vysvětlují, že jde o víc klíčků jedné brambory :-) To bych tomu dal :)

http://www.raisedurbangardens.com/2013/04/my-first-tomato-and-pictures-from-my-garden/

RADIM BUFFALO TOBIAS

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

vidíš co bys natropil...??? ale ta nať by zase dorostla...když třeba pozdní mrazík tu nať spálí, tak ona zase doroste a nic se neděje...

Patrik Stach říká:

Někde (jen letmo) jsem zahlídnul nafocený postup, že nechají jen jednu nať na bramboru. Hm, teď jsem to dohledal a lépe a v klidu si to přeložil :) Neodstraňuje se, jen vysvětlují, že jde o víc klíčků jedné brambory :-) To bych tomu dal :)

http://www.raisedurbangardens.com/2013/04/my-first-tomato-and-pictu...

Veronika Rosová

Příspěvek od Veronika Rosová »

Ahoj. Letos jsem dala brambory zkušebně do dřevěných ohrádek, položených na zem. Jedna ohrada je vyhnojená zeminou vyhrabanou od slepic, druhá králičím hnojem. V každé mám 4 hnízda brambor vlastní sadby. Prozatím jsou brambory na slepičincích vzrostlejší. Zkusila jsem rovněž dát brambory na zem a jen zasypat poloshnilým senem. Příležitostně ještě dosypu šmelcem ze sekačky. Všichni okolo, kromě nás, pravidelně každých 14 dní brousí trávníky téměř na drn. My sušíme pro králíky...

Odpovědět