Pěstování brambor v posekané trávě

Vše o pěstování zeleniny
Odpovědět
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od QNX »

RBT: ale rozhodit tě fakt nechci :-)


Uživatelský avatar
Josua
Příspěvky: 318
Registrován: 23 led 2012 15:44

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od Josua »

Taky jsme zkoušel takový pokus.



Brambora jen zasypaná senem ( jen na začátku pak nebyl čas se ji věnovat ( stavím barák )


Druhý řádek (40 brambor) jsem jpoložil n zem a zasypal lopatou hlíny a navrch dal kopu slámy (dále zase žádná údržba)


když jsme to občas sledovala zaléval tak výsledek byl, že seno s hlínou mělo rozhodně 2x tak náskok i ve velikosti brambor tak i natě. Bohužel pokus byl ukončen ještě před dokončením, nevědomky jsem dozadu poslal bagr a zapoměl že blízko toho je můj permakulturní pokus :) 


No nemusím popisovat jak to dopadlo :) našel jsem asi 3 brambory :)(




tak zase tento rok :)



Zdraví Josua 



Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »


jako permakulturník jsi měl kopat ručně bez traktoru...a zeminu odnášet v koších...
Josua říká:


Taky jsme zkoušel takový pokus.



Brambora jen zasypaná senem ( jen na začátku pak nebyl čas se ji věnovat ( stavím barák )


Druhý řádek (40 brambor) jsem jpoložil n zem a zasypal lopatou hlíny a navrch dal kopu slámy (dále zase žádná údržba)


když jsme to občas sledovala zaléval tak výsledek byl, že seno s hlínou mělo rozhodně 2x tak náskok i ve velikosti brambor tak i natě. Bohužel pokus byl ukončen ještě před dokončením, nevědomky jsem dozadu poslal bagr a zapoměl že blízko toho je můj permakulturní pokus :) 


No nemusím popisovat jak to dopadlo :) našel jsem asi 3 brambory :)(




tak zase tento rok :)



Zdraví Josua 






Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od Patrik Stach »

Ale no tak :) Já myslím, že není nepochopitelné ani to, že někdo by si do záhonů z pneumatik nic nezasadil, ani v nich případně nebydlel. A současně není ani nepochopitelné, že někdo jiný ano. Jak říkáme my na Cypru: De gustibus non est disputandum, neboli proti gustu žádný dišputát :)


Tak už toho nechte, chlapci :)


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »


na kypru se hovoří latín...??? já myslel že griego nebo inglés...a latina je jen na vykopávkách...
Patrik Stach říká:


Ale no tak :) Já myslím, že není nepochopitelné ani to, že někdo by si do záhonů z pneumatik nic nezasadil, ani v nich případně nebydlel. A současně není ani nepochopitelné, že někdo jiný ano. Jak říkáme my na Cypru: De gustibus non est disputandum, neboli proti gustu žádný dišputát :)


Tak už toho nechte, chlapci :)





Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od Patrik Stach »

To byl citát z Noci na Karlštejně :)

RADIM BUFFALO TOBIAS říká:



na kypru se hovoří latín...??? já myslel že griego nebo inglés...a latina je jen na vykopávkách...





Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »


aha...líbí se mi ale ta písnička lásko má já stůňu...je pěkna, co ogare...??? ale k věci...myslím si, že z ttá pneu přejde do kobzola určitě méně škodlivin jak je tomu na normálním poli práškovaném kde čím a proti všemu...
Patrik Stach říká:


To byl citát z Noci na Karlštejně :)

RADIM BUFFALO TOBIAS říká:



na kypru se hovoří latín...??? já myslel že griego nebo inglés...a latina je jen na vykopávkách...








Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od Patrik Stach »

Nedovedu posoudit, kolik a jakých látek předá guma svému okolí, nejspíš moc ne. Já se snažím o postupy, které by se daly nazvat 'permakulturní' na zahrádce u domu, celých 200 m2 :)
Ojeté pneumatiky mi z hlediska estetického příliš nelahodí, takže jsem je nahradil dřevěnou ohrádkou, kterou, jak brambory rostou, dosypávám zeminou a kompostem.



Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »


no, tak by to mělo být správně...ještě lze použít i kameny a vybudovat ty ohrádky z kamenů...ty se aspoň nahřejí a pak předají teplo v noci zemině uvnitř...někde tak i v andách zeleninu pěstují...je to vlastně vyvýšený minizáhonek...ale když já tu mám několik těch pneu, tak co sněma, že...??? na estetiku seru...na parcelu mi nikdo nevidí...je to myslím vhodnější využití než na dětské prolézačky...a ještě...já to mám jen tak experimentálně než nějak cíleně...našel jsem několik škaredých brambor ve špajzce a tak jsem je tedy do toho zasadil, jestli lépe porostou v tom popelu nebo trávě, hnoji, hlíně...



Patrik Stach říká:


Nedovedu posoudit, kolik a jakých látek předá guma svému okolí, nejspíš moc ne. Já se snažím o postupy, které by se daly nazvat 'permakulturní' na zahrádce u domu, celých 200 m2 :)
Ojeté pneumatiky mi z hlediska estetického příliš nelahodí, takže jsem je nahradil dřevěnou ohrádkou, kterou, jak brambory rostou, dosypávám zeminou a kompostem.






Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od Patrik Stach »

Také to beru jako experiment. Vloni jsem postavil ohrádku 1x1 metr a dal do ní pět brambor. Dosypával jsem jen jednou na výšku 30 centimetrů a kromě zalévání se o brambory nestaral. Sklidil jsem dva kýble krásných zdravých brambor. Letos má ohrádka 40x40 centimetrů, brambor je v ní opět pět. Dosypávat budu častěji a výš, na střídačku zeminu a kompost, podle návodu někde z webu prořežu i nať. Na sklizeň jsem zvědavý :)


Odpovědět