Pěstování brambor v posekané trávě

Vše o pěstování zeleniny
Odpovědět
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od QNX »

RBT: U pneumatik se styk s potravinami nepředpokládá, proto se na to netestují. Třeba v tom PKA vyšel  článek, kde jsou výsledky rozboru těžkých kovů (mám dojem, že právě v bramborách pěstovaných v pneumatikách), ale nic dalšího se tam neřešilo ....... Neřeš to, pokud máš úchylku na pneumatiky, tak v nich klidně pěstuj. Na něco umřít stejně musíš.

Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

já na pneumatiku úchylku nemám...ty na králíčky a pantoflíčky s labutěnkou, ano...??? zatím nic v nich nepěstuji...jen je mám volně položeny na trávníku kolem rybízových keřů...to snad nebude vadit ani kavárenským anarchotlachalům...

QNX říká:
RBT: U pneumatik se styk s potravinami nepředpokládá, proto se na to netestují. Třeba v tom PKA vyšel  článek, kde jsou výsledky rozboru těžkých kovů (mám dojem, že právě v bramborách pěstovaných v pneumatikách), ale nic dalšího se tam neřešilo ....... Neřeš to, pokud máš úchylku na pneumatiky, tak v nich klidně pěstuj. Na něco umřít stejně musíš.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od jarda bon jovi »


Konzultoval jsem to s kamarádem, co do toho vidí a tak při styku s půdou či vlhkostí je riziko nejmenší.Nejhorší je sucho a slunce, Pak se pneumatika začíná rozpadat a tam je potíž. U bezpečnostních pokynů pro pneuservisy je jasně psáno pouze v rukavicích.


Navíc, nemůže tam být něco extra šíleného, páč se pneumatiková drť šíří vzduchem a kdyby nefoukal vítr, byly by podél cest závěje černého mouru. Tedy i brzdového a spojkového obložení...ostatně, pokud napěchuješ pneumatiku hlínou, necháš ji v tom rok, tak ti mohu zprostředkovat analýzu vzorku půdy  od vnitřní strany pneumatiky.


Nejde o to, z čeho  ta guma je, ale co by se uvolnilo.  Máš být klidný,kámoš sám v tom pěstuje nějaký dobroty, tuším i trávu a říká,ty dávky jsou menší než homeopatické.


Pokud jsi od Ostravy, tak tě guma nezabije.....


qnx..... ano, máš pravdu, máš pravdu, máš pravdu....om mani padme hum



RADIM BUFFALO TOBIAS říká:


já na pneumatiku úchylku nemám...ty na králíčky a pantoflíčky s labutěnkou, ano...??? zatím nic v nich nepěstuji...jen je mám volně položeny na trávníku kolem rybízových keřů...to snad nebude vadit ani kavárenským anarchotlachalům...

QNX říká:
RBT: U pneumatik se styk s potravinami nepředpokládá, proto se na to netestují. Třeba v tom PKA vyšel  článek, kde jsou výsledky rozboru těžkých kovů (mám dojem, že právě v bramborách pěstovaných v pneumatikách), ale nic dalšího se tam neřešilo ....... Neřeš to, pokud máš úchylku na pneumatiky, tak v nich klidně pěstuj. Na něco umřít stejně musíš.




Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od QNX »

jarda bon jovi: Je fascinující, že se vždy najde nějaký Eskymák, který ochotně dokáže poradit černochům co mají dělat v tropických vedrech :-)  Máš bod, docela dobře jsem se pobavil :-)

jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od jarda bon jovi »

qxn... rád tě pobavím.


Zejména faktem, že mnozí nechtějí riskovat setkání s tvojí dokonalostí, tak se diskutuje jinými kanály, aby nedej bože nebyli za idioty. Mě to neva, jsem zvyklý od ovcí.....


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od QNX »

Jarda bon jovi: Zajímavé překroucení skutečnosti. Když si text přečteš pečlivěji, tak zjistíš, že já tady zastávám názor, že o škodlivosti pneumatik vlastně nic nevíme a ani to pořádně nedokážeme změřit a posoudit (to je pokorný přístup a přiznání nedokonalosti a nevědomosti). Naopak ty zde vystupuješ jako ten co snědl Šalamounovo hovno a všechno zná (namyšlený přístup).


Někdy je opravdu lepší mlčet, nebo se skrýt do těch vašich kanálů, nebo k ovcím :-)


Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od Martin Gross »

Jakákoliv syntetika je ožehavá věc. U kovů máme za staletí používání (vyjma hliníku a titanu a pár dalších) jakési povědomí o jejich účincích na živé tkáně. U mnoha obsahových látek v plastech (těch, o kterých máme tušení) toho nebylo mnoho prostudováno. Pro start, než si vybudujete (+si na ně vyděláte) struktury z přísně přírodních surovin a skla, považuju použití například pytlů na rajčata, foliovníků, nebo těch diskutovaných pneumatik, či třeba plastových květináčů pro sadby za snesitelný dočasný kompromis. Stejně tak, jako teď, v tuhle  chvíli sotva zavřeme vrata a DEFINITIVNĚ se izolujeme od zbytku světa. Přechod od plastové civilizace ke kultuře na bázi obnovitelných surovin sotva oddělíme na vně a uvnitř. Plastům se sotva vyhneme. Souhlasím s QNX, že likvidace plastů patří do rukou průmyslových technologií. Na druhou stranu je jejich klad v jejich neuvěřitelné dostupnosti a v tom, že díky tomu můžeme ušetřit mrzký peníz na koupi něčeho trvalejšího, co v budoucnu použití plastu učiní zbytečností.


AMEN.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od QNX »

Martin Gross: Já nejsem odpůrce plastů, jenom si raději důkladně vybírám co, jak, kde a proč použít. Když jde o pěstování potravin, nebo jejich uchování, tak určitě raději sáhnu po plastu s potravinářským atestem než po pneumatice.  Plasty s potravinářským atestem jsou dostupné také, za dobré ceny a v tvarech vhodnějších a praktičtějších než je pneumatika. Z mého pohledu je volba jasná ...........ale pokud má někdo úchylku na pneumatiky, tak ať si je používá.

Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od Martin Gross »

QNX: Neřekl jsem, že jsi jejich odpůrce. Někde jsi ale zmínil, že použité plasty patří do specializovaných provozů k reciklaci.


Nemaje auto, byl jsem ušetřen dilema, zda použít pneumatiky. Navíc mám pod pozemkem mělce mraky kamene, který se podle mě hodí lépe, než jiné materiály. (Hodlám jich pár hodit i na trávu na brambory)


Kupovat plasty mi přijde jako plýtvání a podpora dalšího plýtvání v průmyslu. Ačkoliv se jejich kupování tak jako tak nevyhnu. Máme doma pařník z vyřazených oken. Sklo. A na rajčata mám vyřazené obaly na RTG filmy. Takže ani u nich to s plastem moc nepřeháním.


Co do brambor mi přijde zajímavější ta záležitost s prkny, nebo pohazování travou. Brambory ochotně z hlavního stonku vyhánějí "hlízotvorné" stonečky, jakmile je hl.stonek v dostatečném vlhku. Ať už je hl. stonek v poloze vertikální (pneu, jihoamerické kupy, sudy, či tradiční hrůbkování), nebo v poloze horizontální (seno a podobně).


Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 12
Registrován: 14 úno 2011 20:55

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od Vlasta »

Letos poprvé pěstuju brambory ve slámě. V zápalu nadšení, že budu mohutně vysazovat stromy a keře jsem na poli ukecala traktoristu, aby mi dovezl pár balíků slámy. Dovezl mi půl stohu. Mohutná výsadba a s ní spojené mulčování se nekonalo, tak se aspoň konají brambory. Na posekanou zem jsem dala slámu, na to sem tam hrst kompostu a na to jsem rozházela brambory. Na to zase slámu. Pneumatiky mi jako vhodné ohrazení nepřijdou (nevím co v nich je a pak se mi taky osobně dost nelíbí), vyhrabala jsem v kůlně pár prken a ohrádku jsem vyrobila z nich. Byť ode mně žádnou další péči nemají, vylezly. Asi bude zvolna čas na přihození slámy :-)


S pěstováním v trávě to bude zřejmě podobný, prý je nejlepší nechat z řádku poslední seč, na jaře sázet brambory do té polozetlelé trávy a přihazovat další posekanou.


Jestli ohradit a čím, nechť si každý zvolí. Pneumatiky ani např. pražce mě osobně vhodné nepřijdou, v podstatě ze všech výše zmíněných důvodů.


Odpovědět