Pěstování brambor v posekané trávě

Vše o pěstování zeleniny
Odpovědět
Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »



Helena říká:


Všechno hezký, ale když já nemám trávu, ale mám hodně loňského listí! Dá se to nějak využít při pěstování brambor? Napadlo mě udělat v hromadě listí  důlky  až na povrch půdy (původně tráva), položit brambor, zasypat trochou zeminy a nahoru slámu. Je to úplná blbost? Ona ta vrstva listí je vespod už úplně mokrá a trochu zetlelá, zdá se. Nebude to plesnivět? A bude to mít nějaké živiny?  Z půdy by asi mělo mít, ale co to listí, nezadusí mi to všechno?


Zkusila jsem to v malém s kartonem na trávě ( s trochou hnoje), posypané listím. Třeba to poroste....


S.O.S.:Strejdo Mičurine , a teď raď!


a to nemají trávu ani sousedi...??? 1 můj soused trávu vyváží do sběrného dvora a pak si kupuje kompost v pytlích...je toto normální...??? radu od mičurina bych ještě bral a neé už od lysenka...





Helena
Příspěvky: 68
Registrován: 09 úno 2013 19:53

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od Helena »

Já mám nejbližší sousedy  3 km, tráva bude, ale až kdoví kdy, sníh slezl teprve před čtrnácti dny...

RADIM BUFFALO TOBIAS říká:




Helena říká:


Všechno hezký, ale když já nemám trávu, ale mám hodně loňského listí! Dá se to nějak využít při pěstování brambor? Napadlo mě udělat v hromadě listí  důlky  až na povrch půdy (původně tráva), položit brambor, zasypat trochou zeminy a nahoru slámu. Je to úplná blbost? Ona ta vrstva listí je vespod už úplně mokrá a trochu zetlelá, zdá se. Nebude to plesnivět? A bude to mít nějaké živiny?  Z půdy by asi mělo mít, ale co to listí, nezadusí mi to všechno?


Zkusila jsem to v malém s kartonem na trávě ( s trochou hnoje), posypané listím. Třeba to poroste....


S.O.S.:Strejdo Mičurine , a teď raď!


a to nemají trávu ani sousedi...??? 1 můj soused trávu vyváží do sběrného dvora a pak si kupuje kompost v pytlích...je toto normální...??? radu od mičurina bych ještě bral a neé už od lysenka...








Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

a to přece není možná aby nebyla někde v okolí tráva...!!!

Helena říká:


Já mám nejbližší sousedy  3 km, tráva bude, ale až kdoví kdy, sníh slezl teprve před čtrnácti dny...

RADIM BUFFALO TOBIAS říká:




Helena říká:


Všechno hezký, ale když já nemám trávu, ale mám hodně loňského listí! Dá se to nějak využít při pěstování brambor? Napadlo mě udělat v hromadě listí  důlky  až na povrch půdy (původně tráva), položit brambor, zasypat trochou zeminy a nahoru slámu. Je to úplná blbost? Ona ta vrstva listí je vespod už úplně mokrá a trochu zetlelá, zdá se. Nebude to plesnivět? A bude to mít nějaké živiny?  Z půdy by asi mělo mít, ale co to listí, nezadusí mi to všechno?


Zkusila jsem to v malém s kartonem na trávě ( s trochou hnoje), posypané listím. Třeba to poroste....


S.O.S.:Strejdo Mičurine , a teď raď!


a to nemají trávu ani sousedi...??? 1 můj soused trávu vyváží do sběrného dvora a pak si kupuje kompost v pytlích...je toto normální...??? radu od mičurina bych ještě bral a neé už od lysenka...











Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od Bebe »

Vyhrab díry, zasaď bramboru do hlobky zhruba 8cm, můžeš použít karton s dírou nad každou bramborou. Ty díry v kartonu zakryj hromádkou toho, co máš, třeba listí. Než brambory vylezou, naroste i tráva, můžeš ji postupne doplňovat. Odsleduj si její růst a napřesrok si načasuj zásení brambor tak, aby si ji mněla, když ji budeš potřebovat. No, ale pokud jsi myslela, že nemáš trávu na kouření, tak to bych snad i já byl bezradnej :-)

Helena říká:


Všechno hezký, ale když já nemám trávu





Helena
Příspěvky: 68
Registrován: 09 úno 2013 19:53

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od Helena »



Bebe říká:


Vyhrab díry, zasaď bramboru do hlobky zhruba 8cm, můžeš použít karton s dírou nad každou bramborou. Ty díry v kartonu zakryj hromádkou toho, co máš, třeba listí. Než brambory vylezou, naroste i tráva, můžeš ji postupne doplňovat. Odsleduj si její růst a napřesrok si načasuj zásení brambor tak, aby si ji mněla, když ji budeš potřebovat. No, ale pokud jsi myslela, že nemáš trávu na kouření, tak to bych snad i já byl bezradnej :-)

Helena říká:


Všechno hezký, ale když já nemám trávu








Helena
Příspěvky: 68
Registrován: 09 úno 2013 19:53

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od Helena »



Helena říká: Teď už trávu (na brambory) mám, ale brambory už mají být nějakou chvíli zasazený, ne , Bebíčku? Mimochodem, třeba ty "listový" budou větší a krásnější!....




Bebe říká:


Vyhrab díry, zasaď bramboru do hlobky zhruba 8cm, můžeš použít karton s dírou nad každou bramborou. Ty díry v kartonu zakryj hromádkou toho, co máš, třeba listí. Než brambory vylezou, naroste i tráva, můžeš ji postupne doplňovat. Odsleduj si její růst a napřesrok si načasuj zásení brambor tak, aby si ji mněla, když ji budeš potřebovat. No, ale pokud jsi myslela, že nemáš trávu na kouření, tak to bych snad i já byl bezradnej :-)







Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od Bebe »

Nevím Helenko, kdy přesne se sadí brambory, asi jako kde, u nás v chudších oblastech už vykopávají ty letos posazené :-) Mé rané mají 10-20cm, ale polopozdní jěšte nepřerostli ne vysoký mulč, taky jsem toho materiálu neměl dost, ale už je pokosíno, tak budu zrovna dnes dokládat. V to doufám, že se ty tví listový povedou. Možná pak ty uděláš kaši, já Ti na oplátku přinesu nějakou trávu a popovídáme si třeba o permakultuře :-)


Helena
Příspěvky: 68
Registrován: 09 úno 2013 19:53

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od Helena »

o.k. beru, ale místo trávy šampáňo, jo? (mimochodem, která oblast může být chudší než Severní Morava, to by mě teda zajímalo!)

Bebe říká:


Nevím Helenko, kdy přesne se sadí brambory, asi jako kde, u nás v chudších oblastech už vykopávají ty letos posazené :-) Mé rané mají 10-20cm, ale polopozdní jěšte nepřerostli ne vysoký mulč, taky jsem toho materiálu neměl dost, ale už je pokosíno, tak budu zrovna dnes dokládat. V to doufám, že se ty tví listový povedou. Možná pak ty uděláš kaši, já Ti na oplátku přinesu nějakou trávu a popovídáme si třeba o permakultuře :-)





Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od Bebe »

Pokud bys to chtěla pít, může být, pokud by si se v tom chtěla koupat ale, obávám se, že mé možnosti jsou malé :-)

Helena říká:


o.k. beru, ale místo trávy šampáňo, jo?





STANISLAV SCHöNSTEIN
Příspěvky: 1
Registrován: 24 lis 2013 11:08

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od STANISLAV SCHöNSTEIN »



RADIM BUFFALO TOBIAS říká:



a nemá někdo známého v laborce na hygieně nebo někde na vysoké škole, kde by se mohl provést rozbor něčeho , třeba ředkve či mrkve apod. vypěstované na pneumatikovém záhonku a na nepneumatikovém...??? myslím, že na ostravsku ani nekontaminovaná zemina neexistuje a ani v beskydech či jeseníkách...vše je prolezlé spadovým bordelem z nové hutě...co taky může někdo chtít po indech, když sami dělají nehorázný bordel tam u nich bez jakýchkoliv skrupulí...a metr na ně není...!!! nakopat jim řiť...!!! 
RADIM BUFFALO TOBIAS říká:
já se taky těch pneumatik nezastávám...jen mě to napadlo jako 1 y alternativ jak lehce vybudovat jednoduchý vyvýšený záhon...já je mám zatím několik kolem keřů rybízu aby mi je nevyryla prasata, nepopelily se mi pod něma slepice a neukosil bych si je...

jarda bon jovi říká:

Samozřejmě, záleží na úhlu pohledu....vybrat si to menší zlo z těch zel..........


O mikrovlnce ti to muselo ulítnout, páč musíš vědět, jak tevastující účinek má na živý organismus magnetron.


Nedej bože na vodu. Ale to je jiná story.


Pokud žiješ v přírodě a ta tě živí, jako mne již 15 let, tak ti samo od sebe vyvstane, co je a není košér.


Začneš chápat přírodu a přestaneš chápat lidi z města, úředníky, stát.Ty změny přidou samy a budeš za ně vděčný....


Na duhou stranu lidem nezbývá nic jiného, než šlapat v brázdě, čučet na bednu a ládovat se tím nejzdravějším margarínem. Nutno poznamenat, že  současnosti je na trhu velice málo potravin bez nějaké destrukční stopy.


Stejně jako duševní potrava.......


 


 




Aleš Smékal říká:


Škodlivost některých výrobků je dle mého názoru spíš otázka filozofická. Hodně lidí např. odmítá mikrovlnku (protože se bojí záření, kterému nerozumí), ale klidně si koupí v supermarketu přehnojené rajčata a papriky. Jde o to posoudit co je špatné a co je ještě horší. V dnešním světě je každý vystaven působení tolika chemikálií a jedů (ikdyž třeba v zanedbatelné koncentraci) že nějaký "jed" navíc už nehraje roli. To jsem samozřejmě zjednodušil, nechci tím říct že máme jíst cokoli a nezajímat se co v tom je. A taky se tímto nezastávám pneumatik. Jestli jsou ale škodlivé či ne posoudit nedokážu.









Odpovědět