Pěstování brambor v posekané trávě

Vše o pěstování zeleniny
Odpovědět
jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od jarda bon jovi »

Samozřejmě, záleží na úhlu pohledu....vybrat si to menší zlo z těch zel..........


O mikrovlnce ti to muselo ulítnout, páč musíš vědět, jak tevastující účinek má na živý organismus magnetron.


Nedej bože na vodu. Ale to je jiná story.


Pokud žiješ v přírodě a ta tě živí, jako mne již 15 let, tak ti samo od sebe vyvstane, co je a není košér.


Začneš chápat přírodu a přestaneš chápat lidi z města, úředníky, stát.Ty změny přidou samy a budeš za ně vděčný....


Na duhou stranu lidem nezbývá nic jiného, než šlapat v brázdě, čučet na bednu a ládovat se tím nejzdravějším margarínem. Nutno poznamenat, že  současnosti je na trhu velice málo potravin bez nějaké destrukční stopy.


Stejně jako duševní potrava.......


 


 




Aleš Smékal říká:


Škodlivost některých výrobků je dle mého názoru spíš otázka filozofická. Hodně lidí např. odmítá mikrovlnku (protože se bojí záření, kterému nerozumí), ale klidně si koupí v supermarketu přehnojené rajčata a papriky. Jde o to posoudit co je špatné a co je ještě horší. V dnešním světě je každý vystaven působení tolika chemikálií a jedů (ikdyž třeba v zanedbatelné koncentraci) že nějaký "jed" navíc už nehraje roli. To jsem samozřejmě zjednodušil, nechci tím říct že máme jíst cokoli a nezajímat se co v tom je. A taky se tímto nezastávám pneumatik. Jestli jsou ale škodlivé či ne posoudit nedokážu.


Uživatelský avatar
Eva Zacharová
Příspěvky: 25
Registrován: 18 bře 2011 11:15

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od Eva Zacharová »

Jasně nedá se všechno brát tak do detailu, ale přecijen, když je něco určeného na provoz po silnici, která obsahuje taky spoustu svinstev a za těch pár let provozu po nich musí pneu do sebe též něco absorbovat. Jasně že dnes je všechno vedené v plastových trubkách a hadicích nevjímaje naší vrtané studny. Myslím že my všichi sedíme u plastových počítačů a klávesnic, kterých se všichni dotýkáme a naše tělo vstřebává i z těchto materiálů látky na které nejsme úplně předučení, a tak si jen myslím, že čím méně takových věcí tím lépe.

Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

já se taky těch pneumatik nezastávám...jen mě to napadlo jako 1 y alternativ jak lehce vybudovat jednoduchý vyvýšený záhon...já je mám zatím několik kolem keřů rybízu aby mi je nevyryla prasata, nepopelily se mi pod něma slepice a neukosil bych si je...

jarda bon jovi říká:

Samozřejmě, záleží na úhlu pohledu....vybrat si to menší zlo z těch zel..........


O mikrovlnce ti to muselo ulítnout, páč musíš vědět, jak tevastující účinek má na živý organismus magnetron.


Nedej bože na vodu. Ale to je jiná story.


Pokud žiješ v přírodě a ta tě živí, jako mne již 15 let, tak ti samo od sebe vyvstane, co je a není košér.


Začneš chápat přírodu a přestaneš chápat lidi z města, úředníky, stát.Ty změny přidou samy a budeš za ně vděčný....


Na duhou stranu lidem nezbývá nic jiného, než šlapat v brázdě, čučet na bednu a ládovat se tím nejzdravějším margarínem. Nutno poznamenat, že  současnosti je na trhu velice málo potravin bez nějaké destrukční stopy.


Stejně jako duševní potrava.......


 


 




Aleš Smékal říká:


Škodlivost některých výrobků je dle mého názoru spíš otázka filozofická. Hodně lidí např. odmítá mikrovlnku (protože se bojí záření, kterému nerozumí), ale klidně si koupí v supermarketu přehnojené rajčata a papriky. Jde o to posoudit co je špatné a co je ještě horší. V dnešním světě je každý vystaven působení tolika chemikálií a jedů (ikdyž třeba v zanedbatelné koncentraci) že nějaký "jed" navíc už nehraje roli. To jsem samozřejmě zjednodušil, nechci tím říct že máme jíst cokoli a nezajímat se co v tom je. A taky se tímto nezastávám pneumatik. Jestli jsou ale škodlivé či ne posoudit nedokážu.




Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »


a nemá někdo známého v laborce na hygieně nebo někde na vysoké škole, kde by se mohl provést rozbor něčeho , třeba ředkve či mrkve apod. vypěstované na pneumatikovém záhonku a na nepneumatikovém...??? myslím, že na ostravsku ani nekontaminovaná zemina neexistuje a ani v beskydech či jeseníkách...vše je prolezlé spadovým bordelem z nové hutě...co taky může někdo chtít po indech, když sami dělají nehorázný bordel tam u nich bez jakýchkoliv skrupulí...a metr na ně není...!!! nakopat jim řiť...!!! 
RADIM BUFFALO TOBIAS říká:
já se taky těch pneumatik nezastávám...jen mě to napadlo jako 1 y alternativ jak lehce vybudovat jednoduchý vyvýšený záhon...já je mám zatím několik kolem keřů rybízu aby mi je nevyryla prasata, nepopelily se mi pod něma slepice a neukosil bych si je...

jarda bon jovi říká:

Samozřejmě, záleží na úhlu pohledu....vybrat si to menší zlo z těch zel..........


O mikrovlnce ti to muselo ulítnout, páč musíš vědět, jak tevastující účinek má na živý organismus magnetron.


Nedej bože na vodu. Ale to je jiná story.


Pokud žiješ v přírodě a ta tě živí, jako mne již 15 let, tak ti samo od sebe vyvstane, co je a není košér.


Začneš chápat přírodu a přestaneš chápat lidi z města, úředníky, stát.Ty změny přidou samy a budeš za ně vděčný....


Na duhou stranu lidem nezbývá nic jiného, než šlapat v brázdě, čučet na bednu a ládovat se tím nejzdravějším margarínem. Nutno poznamenat, že  současnosti je na trhu velice málo potravin bez nějaké destrukční stopy.


Stejně jako duševní potrava.......


 


 




Aleš Smékal říká:


Škodlivost některých výrobků je dle mého názoru spíš otázka filozofická. Hodně lidí např. odmítá mikrovlnku (protože se bojí záření, kterému nerozumí), ale klidně si koupí v supermarketu přehnojené rajčata a papriky. Jde o to posoudit co je špatné a co je ještě horší. V dnešním světě je každý vystaven působení tolika chemikálií a jedů (ikdyž třeba v zanedbatelné koncentraci) že nějaký "jed" navíc už nehraje roli. To jsem samozřejmě zjednodušil, nechci tím říct že máme jíst cokoli a nezajímat se co v tom je. A taky se tímto nezastávám pneumatik. Jestli jsou ale škodlivé či ne posoudit nedokážu.






Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od QNX »

RBT: To je naprosto naivní a úplně zcestná představa. Vždyť ty vůbec nevíš co bys v té zelenině měl hledat. Když to najdeš a změříš kolik tam toho je, tak ti to stejně vůbec nic neřekne.




Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od QNX »

jarda bon jovi: "O mikrovlnce ti to muselo ulítnout, páč musíš vědět, jak tevastující účinek má na živý organismus magnetron."  To dá rozum (těm co nějakým disponují), že do mikrovlnky nebudou strkat živý organismus. Však na některých mikrovlnkách už je napsáno, že v nich nemáš sušit domácí zvířata :-). Tak do mikrovlnky svoje zviřátka nestrkej a všechno bude OK :-)

jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od jarda bon jovi »

Ano, je to tak...Nesušte zvířata v mikrovlnce a nehažte hrách na zeď....


Ti, kteří si přečetli Hauschku to nepotřebují vědět a ti, kteří chtějí to chápou.A o analytické organické chemii víš prdlajs...


Pochopitelně že existují laborky i u nás, kde se dají analyzovat i výše zmíněné problémy, ovšem bez známého či kámoše tu sumu nerozdejcháte. Já osobně jejich služeb využil  a fungují bezvadně. Řešil  kumulační hladiny reziduí herbicidů v půdě po 5 a 10 letech po konvenčního hospodaření....Uvolňování těžkých kovů z nerez hrnců do potravin a tak.


bacha na domněnky........


Uživatelský avatar
Eva Zacharová
Příspěvky: 25
Registrován: 18 bře 2011 11:15

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od Eva Zacharová »

Rozhodně se nehodí opět se tu nějak osočovat jako v jiných diskuzích co kdo ví a kdo ne, jsem studovaná zahradnice a svým selským i rádoby odborným rozumem jsem jen vydedukovala že cpaní si nebezpečného odpadu do své jedlé zahrady není nejlepší. Jste všichni inteligentní lidé a každý z vás má velice cenné informace a zkušennosti o které by se mohl a měl podělit. V každém vzkazu se obracíte na něco o co jste studovali či nějakým způsobem řešili, ale třeba já vůbec nevím která bije a ráda bych to věděla. Třeba mikrovlnku mám moc jí nevěřim ale nevím proč (pač nemám tolik času na studium každé věci která mi příjde pod ruku) asi bych se za chvíli zbláznila z toho že bych neměla dělat to nebo ono. Bohužel dojdu i do toho obchodu si koupit přehnojená rajčata a papriky, ale snažím se svůj život zmněnit. Ne vždy máme však úplně možnost zmněnit i okolí (třeba rodinu) alespoň své děti bych ráda vedla k lepčímu zacházení se životem a naší planetou, jen je to dlouhá cesta a když si jí občas neujednodušíme, jde to ještě pomaleji. Ale díky sdružení vás všech na tomto webu se dostáváme k úžasné šanci si všechno vzdělit pokud bude někdo ochotný poslouchat. Je přeci fajn, že můžeme své zkušennosti a rady někomu předat než abychom si je odnesli do hrobu.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od QNX »

jarda bon jovi: a jéje, ty jsi veselá kopa. Analytickou chemii jsem vystudoval a jeden rok jsem jsem se tím dokonce i živil. Máš pravdu, že o tom vím prdlajs, ale i to prdlajs je dostatečné, abych věděl co píšu. Ono i to prdlajs je dost relativní, protože to tvoje je ještě prdlajsovitější :-) Stanovení těžkých kovů je celkem snadné a levné. Těžkých kovů v pneumatikách asi moc není (alespoň v PKA o tom kdysi vyšel článek, který se na těžké kovy v pneumatikách zaměřoval a dopadlo to celkem uspokojivě), herbicidů v pneumatikách také moc nebude ........... ale můžeš nás poučit co konkrétně  bys v těch pneumatikách hledal a jaké analytické metody bys na to použil.  Pak se můžeš rozepsat i o tom, jak by se výsledek rozborů dal interpretovat, to bude ještě poučnější.

Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Pěstování brambor v posekané trávě

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

tak ví někdo o nějaké té studii o škodlivosti či ne, pneumatik...??? a co by se jako mělo z nich do půdy uvolňovat tak škodlivého...??? nejsou to přece železniční pražce...to bych pak už ani nemohl pohnojit hnojem či kuřinci, protože dávám slepicím namočený chléb a pečivo a i zbytky z hospody...protože se neví ani z čeho to vlastně pečou...!!! a certifikovaného ekokrmiva bych se nedoplatil...



QNX říká:


jarda bon jovi: a jéje, ty jsi veselá kopa. Analytickou chemii jsem vystudoval a jeden rok jsem jsem se tím dokonce i živil. Máš pravdu, že o tom vím prdlajs, ale i to prdlajs je dostatečné, abych věděl co píšu. Ono i to prdlajs je dost relativní, protože to tvoje je ještě prdlajsovitější :-) Stanovení těžkých kovů je celkem snadné a levné. Těžkých kovů v pneumatikách asi moc není (alespoň v PKA o tom kdysi vyšel článek, který se na těžké kovy v pneumatikách zaměřoval a dopadlo to celkem uspokojivě), herbicidů v pneumatikách také moc nebude ........... ale můžeš nás poučit co konkrétně  bys v těch pneumatikách hledal a jaké analytické metody bys na to použil.  Pak se můžeš rozepsat i o tom, jak by se výsledek rozborů dal interpretovat, to bude ještě poučnější.


Odpovědět